mujsob.cz :: cafe

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - atnarfus

Stran: [1]
1
mujsob.cz :: cafe / Pořízení nové plechovky
« kdy: Leden 01, 2015, 09:23:53 odpoledne »
Tak nějak mne koncem roku popadlo, že bych si koupil novou plechovku (auto spotřební kategorie). Nepopadlo mne to náhodou. Občas jezdím táty Roomsterem a docela mi to auto vyhovuje a letos končí výroba. Škodovka ale dostala zvláštní nápad, že monsteráky doprodá pouze s financováním. Financování je jako vždy "výhodné" a ve střední výbavě to vyleze přes 300k a to je přiznejme-si už docela dost. Nabízejí je i za hotové, ale za naprosto nesmyslnou cenu. Monsteráka jsem nucen zavrhnout.
Znáte to, když už se v tom člověk začne vrtat, začne okukovat co se dá pořídit jiného. I když je mi jasné, že Vám má zoufalá snaha o pořízení co nejlevnější a přitom co největší plechovky úplně ukradená, nebo dokonce směšná, aby to tu úplně nechcíplo, budu Vám sem házet své poznatky a zjištění. Mám nějaká auta podle netu vyhlédnutá a jestli mi to nezarazíte, budu Vás tu pár měsíců prudit ve stylu Siase (mám jasné požadavky, ale nakonec si koupím něco co jim úplně odporuje).

Jsme na startovní lajně a nástupce Felicie by měl být vlastně nová Felicie :)
kombík, možná i liftback, určitě ne sedan, co největší kufr
dostatek místa pro čtyři pasažéry, tedy i na zadním sedadle za 190cm vysokým řidičem
benzínový motor, výkon nedefinován, ale aby to prostě trochu jelo
klima, dálkový centrál, nějaký ten pytel
podélné lyžiny na střeše (furt něco vozím)

Kára by to měla být jednoduchá a servisovatelná doma v garáži. Žádné el. ruční brzdy a podobné kraviny. Nehledím ani na délku záruky, stejně s tím na servisní prohlídky nikdy jezdit nebudu a případná prodloužená záruka mi nebude poskytnuta. Naopak hledím na dostupnost dokumentace, dílů, software a pod.

Poslední požadavek je s ohledem na předpokládanou cenu 300-350k trochu nesplnitelný, ale auto by mělo být "reprezentativní". Tím mám na mysli, že si nekupím auto primárně určené pro maminy ani Dácii.

PS: dopředu přiznávám, že auta se slepicí na chladiči mají naprosto neracionálně výhodu


2
mujsob.cz :: cafe / Levný povoz pro tchána
« kdy: Září 15, 2013, 09:30:31 odpoledne »
Tchánova Kia Pride se odebrala na věčnost (podpálené ventily jsou na exotu této značky a hodnoty neřešitelné). On ale sem tam potřebuje na nákup a k lékaři. Nemáte na prodej, nebo nevíte o něčem menším, levném (do 50k Kč), co by ještě pár let jezdilo? Tentokrát žádný exot. Ideálně nějaká masovka typu Fabia.

3
mujsob.cz :: cafe / Stavba krovu
« kdy: Únor 28, 2013, 08:24:26 odpoledne »
Určitě máte někdo praktickou zkušenost se stavbou krovu. Krov samotný vlastnoručně stavět nebudu, ale chci si připravit matroš. Kácení mám domluvené, pořez mám domluvený. Teď ale co s tím, až to budu mít na zahradě.

Potřebuji poradit:
1. zařezání a ohoblování konců trámů (čím, jak, nepopraská to, když je dřevo čerstvé...)
2. nátěr proti houbě
3. nátěr konců trámů a palubek (čím)

4
mujsob.cz :: cafe / Tablet
« kdy: Únor 10, 2013, 09:10:09 odpoledne »
Dcerka bude mít v dohledné době narozeniny a tak uvažuji že jí pořídím nějakou sedmipalcovou placku s androidem.

Zatím jsem vybral tohle
http://www.mojandroid.sk/katalog/acer-iconia-b1/
nebo
http://www.obchodni-dum.cz/dotykovy-tablet-prestigio-multipad-pmp5570c-pmp5570c_duo/z325558/

Jde mi o to, aby to mělo dobré rozlišení, aby na tom šlo hrát běžné hry, přehrát video v rozumné kvalitě (nemusí to nutně být HD). Podmínkou je GPS a kompas. Přítomnost kompasu jeden prodejce uvádí, druhý ne. Je v tom bordel, budu to muset někde naživo okouknout. Acer se mi docela zamlouvá, ale nemá senzor na regulaci podsvídení. Největším problémem v téhle kategorii ale bude odolnost plastového "skla".

Nemáte někdo něco podobného doma, nebo na vlastní kůži vyzkoušeno?

5
mujsob.cz :: cafe / Pažout 407 v dehtu
« kdy: Leden 05, 2013, 07:01:14 odpoledne »
Švagr si vykouknut v bazáči Pažouta 407 1.6HDI. Nerozmlouvám, nepomlouvám, pouze se mu snažím pomoci sehnat k tomu nějaké informace. Mám známého v Pažoutím servisu, tak doufám že mu podle VIN vyhrabe něco z minulosti. Zajímalo by mne ale, zda tento povoz nemá vyloženě nějaké typické průsery.

http://www.andy-auta.cz/auto/AV334_12-peugeot-407-1-6-hdi-s-kniha-panorama-alu.html

Kilometry ani neřešte, to snad nikdo nebere vážně. Mě spíš zajímá jestli to má FAP.

6
mujsob.cz :: cafe / 1.2 TSI
« kdy: Červen 09, 2012, 09:48:40 odpoledne »
Asi si to nezaslouží vlastní téma, ale jinam mi to nepasuje.
Dnes jsem se svezl ve Fabii s 1.2 TSI 63kW. Jel jsem o známé trase tak mohu porovnávat.

Nasedl jsem do auta se studeným motorem. I studený motor má volnoběh cca 1000 otáček a skoro není možné poznat že běží. Projel cca 2km přes město (dvě světelné křižovatky, jedno omezení rychlosti). Když jsem město opouštěl, na palubním počítači byla průměrná spotřeba 12 litrů. Jak jsem ale vyjel za město, spotřeba začala rychle klesat a po 10km rozumné jízdy jsem byl pod šesti litry. Tu samou cestu zpět jsem si dal sportovně. Spotřeba vylezla na necelých 7 litrů. Na to jak jsem to bral u huby to je dost slušný.
Po městě se dá padesátkou pohodlně jet na trojku do kopce, na čtyrku po rovině. Počítač napovídal i do kopce zařadit čtyrku. Za městem to jede na pětku kopec nekopec. Při rozjezdu je turbodíra lehce znát, ale i tu vteřinu než se turbo roztočí to docela jede.

Dle mého názoru je to zajímavý motor pro pohodové řidiče. Velice živý od nízkých otáček s velice plochým průběhem. Ať tam máte 2000, nebo 4000 otáček, táhne to pocitově pořád stejně. Měl jsem z toho naprosto srovnatelný pocit s TDI PD, jenom to s otáčkama nevadlo a nedunělo. Není to pro sportovně laděné řidiče, protože síla motoru neroste s otáčkama. Prostě jak za to v 1500 otáčkách vezme, tak za to bere až do 5000.

Mě osobně se 1.2 TSI moc líbí. Nemusí se to točit aby to jelo. Nemusí se řadit do každé zatáčky, nebo kopce. Já bych do něj šel. V porovnání s 1.4 16V má TSI mnohem větší chuť jet. V porovnání s 1.4 TDI je to úplně jiná liga. Pocit tahu do kopce obdobný, ale ve větším rozsahu otáček a bez tříválcového ryku pod kapotou a nýtování na volnoběh.

7
mujsob.cz :: cafe / Smartphones (Android, iPhone...)
« kdy: Únor 10, 2012, 09:32:03 odpoledne »
Opráším zde téma Android a spol.
Nezačnu zrovna stylově, ale s ohledem k počasí aktuálně. Nemáte někdo zkušenosti s vodotěsným obalem na telefon? Například http://www.smartgps.cz/vodotesna-pouzdra/
Při lyžování mám vždy v kapsách vlhko a tak telefon nechávám doma. Ne že bych byl tak závislý, že bych musel telefonovat i na sjezdovce, ale představa že hodím boudu a budu se doprošovat aby mi někdo zavolal pomoc, mne trochu hlodá.
Jsou tyhle futrály skutečně funkční, nebo je to na úrovní běžného igelitového pytlíku se zipem?

8
mujsob.cz :: cafe / OT - český národ jsou fakt ovce
« kdy: Únor 01, 2012, 10:11:36 odpoledne »
Zkušenost z dnešního rána mne utvrdila v přesvědčení, že český národ je složen z ovcí.

V kolbence máme píchačky (systém evidence docházky). Je to pár let zpět co zahodili hodiny a papírové karty, místo nich nainstalovali na vrátnici čtečky a rozdali RFID karty. Loni nějakou hlavu napadlo, že čtečky dají přímo na pracoviště. Tím se zamezí předčasnému odchodu dělníků na šatnu...
Jenomže čtečky na vrátnici byly přeci jenom pod dohledem. Po přesunu na dílny se tak rozmohlo švindlování s přesčasy, odchody z areálu bez odpíchnutí...
Hlava co vymyslela předchozí kravinu nelenila a systém zdokonalila. Na vrátnici jsou nainstalovány turnikety. Kdo tam na čtečku neplácne kartu, toho to nepustí dovnitř ani ven. Aktuálně se tedy označuje příchod/odchod na pracovišti, plus se karta musí použít na vrátnici. Šéf tak v databázi vidí jestli to spolu koresponduje či ne.
Teď už se dostanu k tomu co jsem chtěl napsat. Provoz turniketů byl zahájen dnes ráno. Přikvačil jsem do práce a hledím jako blázen. U vrátnice padesát metrů dlouhá fronta v trojstupu. Odhadem víc než stovka jedinců mrznoucích v -12st. Říkám si, to jim jebe, tady mrznout nebudu, navíc bych na pracoviště přišel pozdě a na frontu jsem se vykašlal a proniknul do areálu vjezdem pro vozidla.

Myslíte že mne alespoň jeden jediný jedinec následoval? Ne všichni si to tam remcajíc odstáli, na pracoviště přišli se čtvrthodinovým spožděním a do oběda místo práce nadávali na ty zkurvené turnikety. Vysvětlete mi, proč se stovka lidí nedokáže urthnout a ignorovat zjevnou zhovadilost. Zmůžou se maximálně na mlácení pantem při svačině. Ani mráz a ztráta času naděláváním ranního pozdního příchodu je nedonutí k akci.

Opravdu jsem ztratil zbytek naděje, že by bylo možné místní poměry jakkoli změnit.

Stran: [1]