Co žereme a pijeme

Založil bibo, March 02, 2012, 07:23:14 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Lihobaron

To nejde, ty bysise zase rozciloval a praskla by ti cefka vis ze se musis hlidat starousku :)

Ladik

Citace: Lihobaron kdy August 13, 2012, 11:55:20 AM
Citace: Gogo kdy March 13, 2012, 06:41:31 PM
joo hošku kde jsou ty časy, čím víc tím líp... co jsem začal pít pivo (za to může Zidan!!) tak už tvrdé moc nemusím.

ty si zacal pivo kuli me?? to abych kua na sebe zacal bejt pysnej  :)

ty začni zas psát háčky a čárky, pěkně ti to šlo

Lihobaron

Citace: Gogo kdy March 13, 2012, 06:41:31 PM
joo hošku kde jsou ty časy, čím víc tím líp... co jsem začal pít pivo (za to může Zidan!!) tak už tvrdé moc nemusím.

ty si zacal pivo kuli me?? to abych kua na sebe zacal bejt pysnej  :)

zid@n

To mě nevadí. Mě vadí že to pivo musím před polucajtama zapírat a jinak se vytáčet.
Co tě nezabije, to tě Gambie

Jerry.Gunman

To já slopu svoje džusíky - a co mně sörö nejvíc,  že za 2 dcl nealka zaplatím víc, jak za 1/2 litr piva :(
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

zid@n

Já piju na cestách pivo. Kola se fakt nedá. Leda s rumem.
Co tě nezabije, to tě Gambie

petrklm

Kofolu piju na cestách, bohužel jsou benzínky, kde jí nemaj. Zkusil jsem coca colu, ale to se nedá...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

Na chlast mam poslední dobou nejradši RC Colu. Bohužel bezcukrová je málo kde k sehnání. Kofoly už jsem občas kapku přepitej.

petrklm

No jo , měkká povaha, to se tak někdy stane ;)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Gogo

joo hošku kde jsou ty časy, čím víc tím líp... co jsem začal pít pivo (za to může Zidan!!) tak už tvrdé moc nemusím.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

petrklm

a já zase, že dobrýho není nikdy moc  :D, ale jsem už starší, že...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Gogo

a mě je to jedno... slivovice, trnková voda, valašské kapky.... i když s věkem zjišťuju, že dobrého stačí málo :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

petrklm

Citace: zid@n kdy March 13, 2012, 04:07:49 PM
Já si kolikrát zajdu na večeři, kde pak stejně jenom piju. Ani nevím proč tomu říkám večeře, když toho moc nesním. Je to spíš takovej celovečerní přípitek. Ale whisky teda ne, ta má moc malej výkon za velkou cenu.

Já nesnáším moc vody v žaludku, takže vyšší "energetická hustota" whisky (tedy když už, tak radši bourbone, to kdyby mě někdo z vás chtěl něčím obdarovat :D ) mi vyhovuje  :P
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

zid@n

Já si kolikrát zajdu na večeři, kde pak stejně jenom piju. Ani nevím proč tomu říkám večeře, když toho moc nesním. Je to spíš takovej celovečerní přípitek. Ale whisky teda ne, ta má moc malej výkon za velkou cenu.
Co tě nezabije, to tě Gambie

Gogo

jj přesně tohle je na víkendové posezení na celý večer :-)
Nevím jak tady, ale kde jsem kdy byl, bylo potřeba předem rezervovat a to někdy dost dopředu, což je také docela na prd.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

FPT

Právě, na oběd v týdnu to úplně není...

Odesláno z mého ThinkPad Tablet pomocí Tapatalk
--O-o-O--

Gogo

Ty piješ k jídlu whisky??  :P
Ale jinak jasan chápu, pití nakonec vyjde stejně jako jídlo.
Cena mě přijde docela normální, za tenhle systém, je jasné, že vše směřuje k totálnímu přežrání-poprvé a podruhé je to těžké, pak už to většinou člověk pochopí :-) Ale je to na dlouho, tyhle systémy restaurací.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

petrklm

Citace: Gogo kdy March 05, 2012, 10:26:03 AM
Hele kolik to stojí v  "Brasileiro" a jaké jsou ceny nápojů?
Platí se tam zajímavým způsobem - při vlezu zaplatíš (pokud chceš víc, než studenej bufet) 500-600,-Kč (přesně to už nevím) a sníst můžeš tolik, kolik zvládneš. Pití je zhruba za dvojnásobný ceny, co jinde - whisky 80-120 Kč.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Gogo

Hele kolik to stojí v  "Brasileiro" a jaké jsou ceny nápojů?
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

petrklm

Citace: FPT kdy March 04, 2012, 08:19:11 PM
a to já zase můžu. ale je pravda, že je chyba si to dát samotný. já zas nemám rád podniky, kde toho dostanu tolik, že se přežeru.
V Brasileiru se přežrat nemusíš, s každým kouskem masa přijdou zvlášť a zeptají se tě, jestli zrovna tohle chceš... ovšem, já se přežral naprosto neskutečně  :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

a to já zase můžu. ale je pravda, že je chyba si to dát samotný. já zas nemám rád podniky, kde toho dostanu tolik, že se přežeru.
--O-o-O--

petrklm

A práve z toho důvodu preferuju restaurace typu Brasileiro (třeba v Praze Na Příkopech) - tam se můžu nadlábnout tím, co mi opravdu chutná a na nějaký zdobení prázdnýho talíře tam není prostor.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Gogo

Zase na druhou stranu moc nemusím prázdný talíř, na kterém leží uprostřed válec něčeho a kolem jsou čáry oranžového krému, jmenuje se to třeba losos s bylinkovým sosem.... často k vidění v gurmánských pořadech. Pokud to není spoučást vícechodové večeře, tak bych z toho šííílel. Když vidím, jak to má někdo vedle u stolu, 2x do toho dloubne vidličkou a odsuna, načeš hltne vína a pochválí kuchaře, tak je mě smutno.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

FPT

tak drahej? u nás v jídelně platím 27!
--O-o-O--

atnarfus

Bramborová kaše za 57. Za to je v závodce guláš s deseti  ;)

FPT

a jestli mi bude někdo tvrdit, že tohle: http://cafeimperial.cz/cz/menu.php?id=50 je nechutně drahý, tak pravděpodobně nežije v praze. a café imperial prostě bude mít jiný náklady než putyka v horní dolní, to je fakt, s tím nikdo nic neudělá.
a fakt stojí za to tam zajít, fakt jo.
--O-o-O--

FPT

já si představuju dobrý jídlo za slušný ceny takhle: http://www.jinakrajina.cz/cz/poledni-menu
--O-o-O--

atnarfus

Krtek dela dobre. Manzelka je od fochu a v levne hospode by si nikdy nic jineho nez smazak nedala.

petrklm

Ale tohle už je značně OT, chtělo by to nějakou samostatnou rubriku, něco jako "Co žereme a pijeme"  ;D
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

petrklm

Ceny nejsou špatný, jídelák vypadá dobře. Ovšem 200gr stejk za  ty peníze nic moc, musel bych si dát dva :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

petrklm

Zrovna vloni v létě jsem na Šumavě nestačil zírat. 2x smažák = 160 kč. 2x hranolky = 80 kč, 2x tatarka 40 kč, 2x kofola = 60 kč. Celkem za dva obyčejný obědy v normální hospodě 340 kč. Ani se nedivim že jsme tam dřepěli sami.

Tedy jestli se tímhle nějak pravidelně krmíš, tak tu moc dlouho nebudeš.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Gogo

Krtku tohle nemůžeš ani snad myslet vážně???
On ten kuchař je tam sám?? Co ostatní personál, energie, účetnní, amortizace vybavení, suroviny, a v neposlední řadě zisk????

Jestli mě budeš vařit za tyhle prachy, tak kašli na kolbenku, vem zástěru a už ať jsi tady :-)

Ale jinak asi opravdu debata zcela zbytečná s Tebou :-(
Je přece woe hospoda a hospoda, jiné nájmy, jiné platy, jiné splátky atd atd a proto jiná cena výsledného produktu.  A hlavně jiné suroviny třeba :-) On smažák dle Babicy stačí z 30% eidamu, ano možná někomu a za 60kč, ale pokud chci opravdu dobré jídlo.... ...aaale co kašlu na to máš pravdu Krtku sorry.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

Gogo bohužel nemáš ohledně naší kolbenky pravdu... Taková hodina práce lopaty se dá prodávat třeba za 50 kč :-( Když vezmu třeba moduly do koktávek, montuje to 7-10 lidí. Ti musej udělat 100 ks za hodinu dohromady. A modul se včetně materiálu prodá za 500-1500 kč ! V to máš započtenej vývoj (plat konstruktéra v čr 80+ tisíc), vývoj a výroba přípravků, a všechny nás darmožrouty kolem. Jiná věc je ta že jakožto náhradní díl ti automobilka prodá to samý za 20-30 tisíc :-(
Nedávno kámoš řešil reklamaci tý točící kazety pod volantem. 5 plastovejch dílů, 2 plochý kabely. Pokud to šrotuju tak se 10 ks vejde do 500 kč (přesnou cenu dílu nevim). Na prodej to jde za 100-150 kč. A kámošovi ve Škodofce měnili origo kazetu od nás za 11 tisíc + práce !
Pokud bude mít kuchař 500 na hodinu tj za den 3750 kč tak to je 82 tis superhrubeš anóbrž kolem padesátky měsíčně. To je nesmysl. V normální hospodě když vidim dobu obědů se musí prodat 50 obědů během hodiny a jakožto otovky ve velkym se s tim nepatlá nějak extra dlouho.
A co vídam v normálních putikách (né Pohlreichovo nóbl) tak kuchtíci mívaj minimální plat podle zákona a zbytek načerno když se někdo ustrne a dá jim to. Neřikam že je to správně ale argumentovat paltem kuchaře kterýho majitel hospody odrbává mi přijde divný.
Já nadhled myslim mam. Vždycky řikam že si nebudu dělat sám věci za který si můžu zaplatit. Ale jakmile někde stojí jídlo bez přílohy víc než kilo, dávam si bacha. Jakmile jídlo s přílohou vyleze nad 150 Kč, je to kurva hodně a víckrát tam nelezu.
Zrovna vloni v létě jsem na Šumavě nestačil zírat. 2x smažák = 160 kč. 2x hranolky = 80 kč, 2x tatarka 40 kč, 2x kofola = 60 kč. Celkem za dva obyčejný obědy v normální hospodě 340 kč. Ani se nedivim že jsme tam dřepěli sami.

atnarfus

Za mojí hodinu práce si zaměstnavatel účtuje 650 na hodinu. Proč by na tom restauratér nemohl být podobně. Ceny jsou tržní. Nebýt dost lidí ochotných zaplatit za večeři 500, tak ta hospoda dlouho fungovat nebude. Naopak se KFC musí najít jedince který je ochotný pozřít jejich produkty. Těch jedinců musí být docela dost, aby velký objem kompenzoval malé marže.

Gogo

Krťo,  nedívej se na to z pohledu jak ušetřit, ale tak nějak z nadhledu.
Ve fabrice také nespontujete 3 součástky za 20kč a neprodáte za 60+plat montážníka.
Kde se asi berou peníze na Tvůj plat?? Na Tvé sociální, zdravotní pojištění a placenou dovolenou atd atd atd.......
Woe buď frajer a dělej to tak ve všem, pracuj podle svých možností a ber sio podle svých potřeb, s Tebou, Marxem a Engelsem na věčné časy a nikdy jinak :-)))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

No nevim ale jídlo pro jednoho za pětikilo ? Sorry... Nemluvimo sockojídelnách s polívkou za 20cku. Ale normální hospoda, kde je polívka za 50 kč, jídlo s přílohou 100-150 kč. Pětikilo je podle mně u normálního jídla neodůvodněný obohacování. Pětikilo si beru, když jdeme  s manželkou něco slavit do pizerky.

Gogo

Ono je fakt těžko se zavděčit někomu, kdo se chce nacpat čímkoliv, hlavně že je toho mooooc a vejde se do 100kč :-(  Ono je dobré si uvědomit, když nakoupím surovina a nepočítám vlastní čas, za kolik jsem schopen uvařit doma.  Někdy je to výhodnější, někdy ne. Ale pokud si chci uvařit "něco" musím vědět, jak má to něco chutnat. Ono vaření není jen použít předepsané ingredience zamíchat a je to...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

FPT

V tý jeho hospodě je jídlo super a za pětikilo se tam najíš i s polívkou a s pitím, takže cenově je to sice o malinko vejš než KFC, ale velmi podobně jako ostatní restaurace v Práglu.
A když předělal hospodu tady u nás, tak se tam najednou začalo dát chodit. Škoda, že to pak změnilo majitele, už je to tam zase jinak.
--O-o-O--

Gogo

To co dělá s jídlem on, můžu udělat doma sám, vypadá to hnusně, je to levné ale může to i chutnat, pokud si tam dám jen to chci, ale dostanu-li něco podobného v hospodě-vracím(dříve než zvracím), odcházím NEPLATÍM.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

brano

Jo, krtek a jeho slavnostna tabule z KFC :)))

Hlavne nech je toho hodne... ja som toho Babicu videl raz a poviem na rovinu, tu blvacinu co tam patlal, to keby som mal zrat tak ho zabijem rovno.
Ale takych ako je  Krtek je hodne, potom to tak v tych "restauraciach" vyzera...

Gogo

Proletáři všech zemí, viližte si prdel :-)  (ti "i" je schválně!!)

Co jiného dodat.....

Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

elpidio

Proč jsem něco takového čekal ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.