Volvo vs. Saab - nebe a dudy

Založil saabik, January 05, 2015, 10:37:25 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Lihobaron


petrklm

March 03, 2015, 10:36:09 AM #58 Last Edit: March 03, 2015, 10:37:58 AM by petrklm
Tak když už se tu budeme vytahovat, já dneska naložil do auta tohle (218x80x36) - duální vejfuck pro Lincona:
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Jerry.Gunman

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

saabik

V sobotu jsem stěhoval kámošovi krabice. Rozměr 39*29*19cm a celkově 39 kusů. A to jsem měl na zadním sedadle dětskou sedačku, tak jsem sklopil jen dvě části zadních sedaček. Kombík nezklamal. Ještě měl rezervu na pár dalších OK.

atnarfus

Co vim od lidi okolo, tak sice křiví hubu, ale doneseny olej tam daji. Ja jeste auto nemam, ale uz jsem v akci koupil Mogul 5W-40 a po par tisicich km ho tam fouknu. Predepsanych 30 k km na olej beru jako vtip.

saabik

Porovnávám dle svého spritmonitoru, nikoli cizího.

Krtek

no tak já bych to porovnával hlavně s tvojí spotřebou podle tankování než s cizíma na spritmonitoru.

saabik

Neuvěřitelné. Palubní počítač hlásí o 0,3l/100km vyšší spotřebu než je zřejmě skutečnost (dle spritmonitor). Doposud jsem myslel, že PP má spíše tendenci udávat o malinko nižší spotřebu než bývá skutečnost *871*.

T-Diesel

ja myslim, ze s tim problem delat nebudu, neskaj je to uz celkem bezna praxe.

FPT

Garance pro tohle například není žádnej důvod, oleje mají specifikace a pokud plní tu předepsanou, musí být z garančního hlediska jedno, co tam leješ.
--O-o-O--

saabik

Zeptám. Naštěstí za rok těch 30000 km nenajezdím, tak ty brutální intervaly nesplním. Kvůli garanci se obávám, že neuspěju.

Jerry.Gunman

Ono to fakt VŠECHNO závisí na tom, jakého konkrétního člověka kde potkáš.
V jednom servisu Tě na dílnu nepustí, ve druhém ano. Někde Ti uvaří kafe, posadí Tě do klubovky, dají Ti heslo na místní wifi a řeknou, že to bude asi za hodinu, přičemž po 70 minutách je auto hotovo a maník Ti přinese fakturu i s klíčkama. Jinde se dozvíš, že to "bude na dýl" a ať si zítra zavoláš, "kdy by to asi tak mohlo být hotový" a nikdo neřeší, jak se z toho autosalonu dostaneš domů a zase zpátky k nim

Zavolej tam a zeptej se :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

a na léto ti daji 15W-60 či co ?
Já si nosil svuj olej do servisu běžně. I když furt ten samej Total 9000 jenom za 1/3 cenu.

jb

Ty jo jsou specifikace... Nemaji to mit auta za polarnim kruhem  :)
Jinak kastrol jsem taky nikdy v aute popr moto nemel.. Ani nevim vlastne uz proc :) ale mam jej letos v sekacce ;)

FPT

To záleží na servisu, tam zavolej a zeptej se.
--O-o-O--

saabik

Tak jsem byl na výměně oleje a zjistil jsem, že tam lejou Castrol Edge Professional V 0W-20. Na tuhle značku mám z dob Saaba vypěstovanou averzi. Co by se stalo, kdybych si přinesl vlastní olej (Mobil)? To by mi asi neprošlo, co? :-\

FPT

Ty páčky jsou super, vůbec nechápu, co na nich lidem vadí.
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Citace: jb kdy January 23, 2015, 10:06:37 AM
ty mas ty bezaretacni samoblikaci packy ? :)
nebo to bylo u jineho modelu ?

JJ, to byla supernasírací fíčura u Oplu Ventra poslední generace.
Údajně i ty nasranost lidu obecného z páček přispěla k rozhodnutí, že se tedy nový zástupce Oplu ve střední třídě bude jmenovat jinak, nežli Vectra
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

jb

ty mas ty bezaretacni samoblikaci packy ? :)
nebo to bylo u jineho modelu ?

FPT

Vůbec nechápu, o čem se to bavíte.
--O-o-O--

War

no, nebo si s vysavačem užít víc záhybů a nepřístupných míst
Saab 2.0i LPG

Lihobaron

aby se eletrikář s páječkou dostal zezadu líp k drátkům vod čuflíků  *886*

War

V50 má ještě středový panel průchozí zezadu - to jsem také nepochopil k čemu to je
Saab 2.0i LPG

ferinom

Myslim si, ked na to tak pozeram, ze v jednoduchosti to predci aj pristrojovku Dacie, ktora ju ma taku z dovou nizkych nakladov.  :)

http://auto.idnes.cz/foto.aspx?r=auto_testy&c=A130523_122321_auto_testy_hig&foto=FDV45f8a1_Dacia_33473_1_6.jpg

elpidio

Fuj  :BMS:  To je snad za příplatek v nějakým týracím balíčku, ne ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Ladik

Pokud máš výhrady k rovné placaté ploše před spolujezdcem, na interiér V50 se asi budeš muset dívat jen s pytlíkem před pusou *886*.
[/quote]

Twl to je humus :-)))

saabik

Citace: Krtek kdy January 08, 2015, 06:07:43 AM
Tak zrovna volant se mi líbí. Ale ta obrovská rovná placatá plocha před spolujezdcem je děs. Připomíná mi to když někdy v 98 přijel kámošovo fotr novym Ečkem. Všichni vyvalený a vypadalo to dost podobně. Akorát tam kde máš ten tmavej pruh měli oni dřevo. Mě to teddhy přišlo k zblití a okomentoval jsem to že na tabuli můžu čučet ve škole a né v autě.
Ale tmavo světý kombinace se mi líbí.

Pokud máš výhrady k rovné placaté ploše před spolujezdcem, na interiér V50 se asi budeš muset dívat jen s pytlíkem před pusou *886*.

T-Diesel


saabik

Mám to z konfiguratoru. Béžovou jsme chtěli. Byla to pro nás nejhezčí kombinace, protože tmavá se nám nelíbila. K tmavé barvě auta by to vypadalo až moc depresivně. Pouze holt je potřeba to trochu udržovat.

No, chlapsky řečeno - já vybíral auto a výbavu, manželka barvy:).

T-Diesel

Citace: jb kdy January 08, 2015, 11:01:38 AM
A to byla skladovka ? Nebo proc mas neco co se ti nelibi ? Myslim svetly intros..

auto si daval do vyroby a tu to pise proc ma bezovku
V béžový to vypadá přijatelně, volant se mi líbí hodně, to se jim povedlo. Naživo je introš naštěstí hezčí než na fotce:). Je to ale náročný na udržení čistoty.

jb

A to byla skladovka ? Nebo proc mas neco co se ti nelibi ? Myslim svetly intros..

T-Diesel

me sa to tez moc nelubi, palubku bych fakt nedal, ale to neber jako kritiku, to je enom muj zvraceny vkus
ale preju ti to, uzivaj funglovky at je dluho bez problemu  OK

saabik

Podívej se na fotky V50. Tam tu palubku seveřani dotáhli k nekoukatelnosti:)

Krtek

Tak zrovna volant se mi líbí. Ale ta obrovská rovná placatá plocha před spolujezdcem je děs. Připomíná mi to když někdy v 98 přijel kámošovo fotr novym Ečkem. Všichni vyvalený a vypadalo to dost podobně. Akorát tam kde máš ten tmavej pruh měli oni dřevo. Mě to teddhy přišlo k zblití a okomentoval jsem to že na tabuli můžu čučet ve škole a né v autě.
Ale tmavo světý kombinace se mi líbí.

saabik

Mně se ten interiér taky nelíbil. Hodně dlouho. Hlavně v bílo-černým provedení. Ale skousnu ho od roku 2011, kdy mu vzali tu hnusnou vysouvací navigaci a strčili tam napevno obrazovku. V béžový to vypadá přijatelně, volant se mi líbí hodně, to se jim povedlo. Naživo je introš naštěstí hezčí než na fotce:). Je to ale náročný na udržení čistoty.
Exteriér se mi nelíbil vlastně do posledního "faceliftu". Ten poslední to auto pro mě trochu posunul do koukatelnosti. Vzhledem k tomu, kde parkuju, je to další výhoda pro moje potřeby. Parkovat tady s něčím výstřednějším a líbivějším, asi bych úplně dobře nespal...

Krtek

Já bych to nezkous. Ten interier mi přijde chudší než v prvnim SuperBlbovi. Ale hlavně že ty jsi spokojenej a abys byl do budoucna.

FPT

Mně se to nelíbí, ale závidím ti to (:
--O-o-O--

saabik

Tady je pár obyčejných fotek z mobilu.

T-Diesel

no nebudu sa hadat o roverovi takovem nebo onakem, ale mosim uznat, ze ten tata tu fabriku postavil na nohy a delaju pekne auta.

saabik

Čínskej vlastník se, podle mého názoru, chová v této firmě lépe než americkej. Díky bohu za něj.

Jerry.Gunman

Citace: T-Diesel kdy January 07, 2015, 04:21:22 PM
jerry, s tim roverem a jaguarem nemas uplnu pravdu, oboji vlastni jeden tata.

Land Rover je značka britské automobilky Jaguar Land Rover, která se specializuje na automobily s pohonem všech kol. Jaguar Land Rover s jeho centrálou ve Whitley, Coventry, byl koupen indickou automobilkou Tata Motors v roce 2008.

Tondo, fšak já také nemyslím ani Range Rovera, ani Land Rovera, anóbrž tak nějak po klausovsku Rovera bez přívlastků :D :P

Pokud vím, zkrachovalou firmu Rover koupili Číńani a snad ještě na původním výrobním zařízení pro Rover 75 dnes dělají jakési poměrně eklhaft vozítka Roewe 750

A mám pravdu a mám a mám a mám a mám :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

T-Diesel

jerry, s tim roverem a jaguarem nemas uplnu pravdu, oboji vlastni jeden tata.

Land Rover je značka britské automobilky Jaguar Land Rover, která se specializuje na automobily s pohonem všech kol. Jaguar Land Rover s jeho centrálou ve Whitley, Coventry, byl koupen indickou automobilkou Tata Motors v roce 2008.