Poraďte odborníci na PC

Založil Krtek, October 21, 2012, 01:28:36 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

FPT

pokud tam máš xp pro, připojíš se k nim přes vzdálenou plochu a nepotřebuješ ani klávesnici, ani myš, ani monitor.
--O-o-O--

atnarfus

Když už by jsi to chtěl dělat jako profík, tak každý dnešní monitor má alespoň dva vstupy. Do každého zapojíš jeden comp a pak si to v menu monitoru, nebo tlačítkem jenom přepínáš. Druhou klábosnici by jsi doma určitě našel.

T-Diesel

no vidis, to mna nenapadlo :)

atnarfus

Si kup do zásuvky nějakou rozdvojku  :D

Nevím co ti brání v tom mít zapnuté oba. Nahodíš starý, počkáš až najede systém. Pak klidně odpojíš monitor, klábosnici... a napícháš to do nového.

T-Diesel

je to nova vs. stara deska, nova IDE nema.
bohuzel nemam moznost met zaple dva kompy zaroven, kdyby jo, tak to prenesu pres flashky nebo tak
ale takto je to furt stary vypnut - prehodit kably, nahodit novy, zkopirovat, vypnut - prehodit kably, nahodit stary... a furt dokolecka.

atnarfus

Nejpohodlnejsi po siti. Nejrychlejsi vymontovat disk a pripojit do noveho.

FPT

nejjednodušší možnost - po síti
2. nejjednodušší možnost - kouknout se na desku, jestli to náhodou nemá IDE konektor a zapojit ho tam
3. nejjednodušší možnost - koupit za pár stokorun IDE to USB adaptér a připojit starej disk
--O-o-O--

War

Saab 2.0i LPG

T-Diesel

jak nejefektivnejc prenest 80 gb dat ze stareho PC do noveho?
stary ma disky IDE.
Bohuzel v okoli nemam nikoho, od koho bych si mohl pucit externi disk s USB a pametove karty nebo flashky mam nejvetsi 4 gb, to by bylo na dluho to tahat pres to.

T-Diesel

no pac nevim, co s tyma sedmama, netusim jak na to, mam to doma tri dni, tak sem to zas tak dukladne nekoumal.
ale vcera vecer sem to uz nasel a deaktivoval, to automaticke opravovani. Enomze kdybych to mel delat znovu, tak zas nebudu vedet kde sem to nasel. Holt user - lama :)

Lihobaron

zaklad je reinstall.. jak si muzes nechat system po nekom..

T-Diesel

Jo je pravda ze manik tam mel nainstalovanych hruzu blbosti, sem to vyhazoval asi dve hodiny.
Ach jo robota onicem :(

elpidio

July 01, 2013, 07:30:44 AM #150 Last Edit: July 01, 2013, 07:35:29 AM by elpidio
Jak se ti to podařilo vypnout ? V systému jo, ale jde to i v IE ? Co vyzkoušet obnovení výchozího nastavení ? Přijde mi, že defoltně to dělat nemá.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

T-Diesel

no mam IE10. Cleartype sem vyhodil jako jednu z prvních věci a uz to docela funguje. Fix ale s tym posahanym opravovanim pismenek grrrrr  ZEMAN  :burka:

elpidio

Mně na Win 7 explorer nic takového nedělal. Kolikátku máš ? Já IE 10, ale jelikož nejde vypnout vyhlazování (kurvení) písma cleartype a nepodporuje správu barev, přešel jsem na firefox a spokojenost.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

T-Diesel

Tak sem kupil teda to lenovo s i5 a mosim teda konstatovat, ze fakt to jede jako pila. Spokojenost.
Co je ale horsi je ten system - Win7 a su teho jaksi spatny, dela si to furt co chce.
Trebas aj když pisu sem tak me to furt opravuje diakritiku haze me to tam hacky carky aj když nechcu, da sa s tym něco delat?
Jo a pouzivam explorer.

Lihobaron

v barevnejch multifunkcich je xerox totalni propadak ohledne softu.. za me jedine samsung.. ale necet sem to cely, nevim jestli se jedna vo jen tiskarnu nebo multi..

elpidio

Trochu mám hokej v těch náplních. U toho Canona píšou:

Spotřební materiál:
Kazeta 729 Černá (1 200 stran)
Kazeta 729 Azurová (1 000 stran)
Kazeta 729 Purpurová (1 000 stran)
Kazeta 729 Žlutá (1 000 stran)
Kazeta válce 029 (7 000 stran)

Ale přitom Kazety ,,vše v jednom".  Co se teda mění ? Mám zkušenosti jen s trochu větším drobkem co mám v kanclu. A tam se zatím měnily jednou tonery a vydrží snad několik let.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

já mám třeba s malejma laserovkama dobrý zkušenosti, co se spolehlivosti týče, takže bych se toho nebál.
--O-o-O--

fido

Me pripada, ze ty cartridge jsou pro kteroukoliv laserovku tak drahy vuci kompletu, ze je snad levnejsi, kdyz dojdou,
celou laserovku vyhodit a koupit jinou. Vim, ze ty startovni cartridge nejsou uplne plny, ale vsechny 4 novy vyjdou
snad na 3,5 litru a to nemam jistotu, ze se mi mezitim nerozsype zbytek tiskarny. Samozrejme mluvim jen o
"prilezitostnym pouziti". Me mozna driv vyprsi zaruka, nez cartridge vyprazdnim.

FPT

jestli ti nevadí ta velikost, tak vezmi canon. v cartridge se mění rovnou i válec, takže je naprosto bezúdržbová. jinak je to asi jedno, bych tak řekl.
--O-o-O--

Krtek

Ale ten Canon zvládne 648 001 347,84 str./měsíc :-)))

elpidio

Přesně na ty účely ji potřebujeme. Zatím je Xeroxka taky můj favorit právě pro nejnižší hmotnost a větší paměť, což ale na tisk tabulek není to hlavní.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

fido

Mam toho Xeroxe. Nemel jsem zadne naroky, potrebuju to jen prilezitostne a proto jsem skrtnul inkoustovky (driv zaschnou, nez
ji znova pouziju). Setridil jsem je podle ceny a preskocil Canona, protoze je vetsi a tezsi, takze jsem vzal Xerox. Spotrebka
neni vyrazne draha, takze byla vyhovujici. A jsem spokojeny. Funguje skvele.
Jo a funguje jak s Woknama, tak s OSX. Linux nevim.

elpidio

Potřebujeme na petanque turnaje nějakou laserovku A4.  Původně jsem myslel, že čb, ale teď vidím, že barevný jsou taky za pusu. Máte někdo zkušenost s tiskárnou tohoto typu ? Nepotřebuju nic super. Současný stav je takový, že na pár turnajích potřebujeme vytisknout nějaký tabulky, občas třeba fotku, stravenky a podobně a jelikož je to párkrát za rok, v inkoustovce vždycky dojde barva a kupuje se drahá nová náplň. Vydrží tyhle laserovky třeba rok netisknout a pak budou v pohodě ? Předběžně jsem vybral tyto tři. Tonery jsou zhruba stejně drahý, podobná je i velikost. Potřebuju bezproblémovou instalaci na různý OS (podle toho kdo zrovna vezme notebook). V tomto mám zatím zkušenost s Canonama a to dobrou. Co byste brali ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

elpidio

Nepil, ale dělá to jenom v práci.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

jb

a to je jako umeni, nebo fail ?

elpidio, a nepil si neco od draka ?

Lihobaron

Citace: FPT kdy April 26, 2013, 05:49:11 PM
hm, tak to takhle z hlavy netuším, ale můžu se podívat.

hele, ja se muzu taky podivat, akorat nevim kam a na co :)

FPT

hm, tak to takhle z hlavy netuším, ale můžu se podívat.
--O-o-O--

elpidio

Začalo mi tam nějak blbnout zobrazování. Otevřu soubor a vidím vršek stránky normálně - na pozadí barevný přechod, na něm text. Stačí zarolovat, zoomnout, čímkoliv pohnout a zmizí vše mimo pozadí. I v náhledu. Zpátky se už text neobjeví.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

--O-o-O--

elpidio

Nepoužívá tu někdo Adobe Acrobat Professional ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Tak nakonec jsem CDčko s ovladačema našel. Zvláštní... kdysi jsem s nima nainstaloval wokna a pohoda. Teď to zařvalo že ovladače na CDčku jsou pro starší verzi OS (jsou pro XP SP3 moc starý i když dřív aktualizace na SP3 nevadila a ovladače byly 5 let stejný). Tak proběh reinstal woken s SP2 a origo ovladačema, aktualizace na SP3 a dál už nic aktualizovat nebudu. Teď si ještě do budoucna udělam image až to bdue za 5 let zase potřeba reinstalovat. On i mediaportal 1.0 zařval že je zastaralej a stáhnul mi rovnou verzi 1.3 kterou musim zase naučit ovládat manžu. To mně celkem sere že si programy lezou samy na net a instalačky jsou vlastně jenom odkazy na stažení poslední verze  :BMS:

petrklm

IE... ale už je to dobrý, chtělo to jen restart :), ale nenapsalo to. Jinak dík.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

jojo, povolit plugin, co používáš za prohlížeč?
--O-o-O--

petrklm

Co to zase je? Místo přehrání videa na jakýkoliv stránce (iDnes, youtube..) jen bílá ploška a na ní v šedivým kolečku vykřičník. Doporučovanou aplikaci Adobe Flash Player 11.7.700.169 jsem nainstaloval a ... nic. Furt stejný.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

--O-o-O--

atnarfus

Kompů jsem přeinstaloval stovky a nikdy jsem ovladače ze starého systému netahal. Když nová a čistá intalace, tak opravdu čistá včetně co nejaktuálnějších ovladačů. Letité ovladače na CD stejně dost často s aktuální verzí operačního systému nefungují korektně.

Sundám dekl, kouknu na desku co je zač a zatím jsem vždy pochodil. Jednou tedy ne, ale to byl nějaký starý server. Výrobce se tvářil jako že to neexistuje. Asi vůbec s instalací woken nepočítal.

FPT

--O-o-O--

Krtek

Hele zazálohoval jsem celej adresář windows/system32 ale po nový instalaci se v něm stejně nedokážu proklikat na ovladače čehokoliv :-( Sem tam se to tváří že někde nějaký ovladače najde ale stejně je jenainstaluje. A CDčka k desce a grafice nějak nemůžu najít :-(

atnarfus

Pustil jsem tam RogueKiller a po restartu tam byla hláška pořád. Na druhý pokus jsem to projel navíc ještě adwcleanerem a již to bylo OK.

FPT

mně se nejvíc osvědčilo to od malwarebytes.
--O-o-O--