Poraďte odborníci na PC

Založil Krtek, October 21, 2012, 01:28:36 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 9 Hosté prohlíží toto téma.

elpidio

Myslím, že budeš spokojenej  OK
Ne, hádejte, mám Rujánu.

brano

Hlavne ma ta s200 o dost horsie parametra. Takze zoberiem tu s120. Chcem nieco fakt male.

elpidio

S200 prave gps nema. Jenom umi vyuzivat gps v telefonu a doplni ji do exifu. Hlavne nema raw. G16 ma 356 gramu.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

brano

A co ta S200? Ta ma GPS a to by sa mohlo hodit. Tu G16 asi nie, ma to pol kila a to je dost.

FPT

Jo a jestli S120 fotí za šera stejně jako S95 a S100, tak bych se nějakejch zhoršenejch podmínek vůbec nebál.
Nakonec tohle jsem s tím fotil: http://500px.com/photo/26852355/d%C5%AFm-koberc%C5%AF-lovosice-by-tom-frost?from=user
--O-o-O--

FPT

Já bych bral ten S120, kvůli velikosti.
--O-o-O--

elpidio

Místo S200 tam dej G1X :)
Podle mě jsou dobrou volbou všechny. Pokud chceš něco malýho, nebudeš používat externí blesk a nevadí ti horší světelnost, ber S120. Pokud budeš fotit i za zhoršených podmínek, jdi do G. Mně osobně nejvíc sedí géčka. Když jsem ho vzal, tak bylo vše jak na zrcadlovce a hned jsem na všechno přišel. G1X je výběhový typ s velkým snímačem. Moje pořadí: G16, G1X, S120.

http://www.alza.cz/porovnani.htm?c=OC046e73;OC063k6b;OC063k7;
Ne, hádejte, mám Rujánu.

brano

Tak co? G16 alebo S120 alebp S200?

FPT

Baterie od AVACOMU stojí 290,- Kč, koupil jsem dvě a je to. Vejdou se obě do obalu i s foťákem.
--O-o-O--

elpidio

Tak píšou 200 snímků, což není mnoho. Zase druhá batrka bude za pusu a je malinká.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

brano

Ved prave pozeram. Kua, neviem vybrat. A vsade pisu ze slaba zivotnost baterie co bude dost problem.

elpidio

Bohužel ten GPS modul už nemá :-(
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Mezi S95 a S100 byl rozdíl v GPS modulu (to se mi líbilo) a S100 měla mnohem lepší video. Takže S110 musí bejt boží.
--O-o-O--

elpidio

Akorát je novější. Jinak mi přijde 110 lepší (procesor stejný - Digic 5, ale umí RAW a video Full HD). Lepší je s120. Už se mi to plete  ;)
Ne, hádejte, mám Rujánu.

brano

O co je s200 lepsia ? Stoji rovnako ako s110

elpidio

Ty ska mi prijdou jako super foťáky za ješte rozumnou cenu. To Sony vypadá krásně, ale cena už je jinde. To bych šel do Canonu G1x.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Já mám přímou zkušenost jenom s S95 a S100 a z obou jsem byl naprosto nadšenej.
--O-o-O--

brano

No to by uz mohlo fungovat, zatial som sa s takouto vecou vzdy ojebal a vratil sa k zrkadlu. Ale vy ma chcete urcite nahovorit na nejaku zidakovinu  :WTF: Vidim za tym spiknutie . Asi skusim zohnat nejaku Viliu . A co toto?
http://www.dpreview.com/reviews/sony-cybershot-dsc-rx100-m3

elpidio

Géčka jsou soper, ale cenově jinde :-(
Dva známí přešli ze zrcadlovky na X řadu od Fuji a je to nádhera. Jak foťák, tak výstup.

http://www.megapixel.cz/fujifilm-x-e2-telo
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

--O-o-O--

brano

Tak prezijem aj viac,  len mam zrkadlovku a chcel som nieco nenarocne. Ale pozeral som powershot g16 alebo nieco od sony.

brano

Tak prezijem aj viac,  len mam zrkadlovku a chcel som nieco nenarocne. Ale pozeral som powershot g16 alebo nieco od sony.

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

brano

Nejaky tip na kvalitny kompakt? Potrbujem prirucny fotak na cestu a v tych modeloch sa nevyzna ani diva svina. Cena tak okolo 200€.

Krtek

MP3 musíš mít v knihovně iTunes a pak při připojení iKraviny si v její záložce vybereš který playlisty do ní chceš synchronizovat. S filmama je to obdobný nebo když používáš VLC player, vybereš si aplikace, VLCčko a mělo by jít je naházet do jeho chlívku

elpidio

Už jo. Včera jsem stáhl VLC player, kterej by měl umět vše přehrát. Ještě jsem to nezkoušel.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

iTunes stažený máš ? Bez toho se neheš. Všechno se dělá v nich

elpidio

Tak první, klasický, dotaz. Jak nejlépe na filmy a mp3 co tam chci dostat z PC ? Filmy hlavně v HD mkv s titulkama, avi, mp4. Jak tam narvu adresáře s fotkama z PC ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

War

zatím si můžeš založit Apple ID, kdybys měl dlouhou chvíli ;-)
Saab 2.0i LPG

elpidio

Zítra mi snad přijde, tak uvidím co mi nebude jasný.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

brano

Citace: elpidio kdy May 24, 2014, 06:07:54 PM
Má tu někdo iPad ? Měl bych pár hloupých otázek...

Ja mam niekolko iPadov

petrklm

Díky, použil jsem na jinou radu ze Slunečnice PhotoRec a zachráněno :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

elpidio

Nainstaluj ho znova http://www.slunecnice.cz/sw/recuva/
Hlavně na kartu nic dalšího nefoť a neformátuj ji.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

petrklm

Smazal jsem cca 70 fotek na SD kartě... kdysi jsem měl tzv. recovery program, kterej to zachránil, ale zmizel v nenávratnu s instalací Win7. Máte někdo nápad?
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

elpidio

Má tu někdo iPad ? Měl bych pár hloupých otázek...
Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus


Krtek

S PowerBookem tu asi zkušenosti nikdo nemá, co ?

FPT

--O-o-O--

Krtek

tak už to mam. To je tak když se člověk nejdřív ptá a pak teprve myslí

Krtek

Hele bando jak dostanu PC s Woknama 7 do svojí domácí skupiny ? Všechny kompy (2 PC a pár jablek) mam v síti. Jenom normální skupina s názvem XXX a lezu si navzájem na sdílený disky v tý skupině
Teď jsem přines první klump se sedmičkama a nějak se na ty disky neumim dostat :-( Furt mi to nabízí nějakou tvorbu jeho nový skupiny a nehledá tu co už tam je. Navíc to blekotá něco o domácí skupině počítačů s W7. Mam tušení že to bude asi jiná skupina než to co mam zřízený přes XPčka. Proklikat se na to (tento počítač -> síť -> fileserver) prostě nejde.
Víte někdo jak na to ?

elpidio

Vyzkoušel jsem a jde to i tak, že označíš oblast a dáš Soubor - Uložit výběr v jiném formátu. Tam vybereš (třeba) MP3 a ve "Volby" nastavíš požadovanou kvalitu a režim datového toku.

Nebo označíš oblast, klikneš na vyjmout, nový, vložit. Pak si můžeš hrát s efektama (např. zesílení na začátku a zeslabení na konci) a uložíš.
Ne, hádejte, mám Rujánu.