Jak vyřešit audio v CTSku ?

Založil Krtek, November 18, 2012, 05:49:38 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ladik

Citace: atnarfus kdy November 22, 2012, 06:10:10 AM
Máte mít auto, kde je slyšet motor a nemusí Vás trápit rádio. V té mé popelnici se dá rádio poslouchat tak do 80ti, tak ho ani nezapínám.

jj to si občas užívám a ani mi neva že nic nehraje
ten šestiválec má takový fajn zvuk a když mu šlápneš na krk stojí to za ty litry navíc co do něj tečou ;-)

Gogo

elpidio-  ;) výborný znovuobjev :-)) stejně jsem po letech
vzpoměl na jejich Vitalogy.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

atnarfus

Máte mít auto, kde je slyšet motor a nemusí Vás trápit rádio. V té mé popelnici se dá rádio poslouchat tak do 80ti, tak ho ani nezapínám.

Krtek


elpidio

Mě nejvíc sere, že když do USB vrazím 8GB flešku a dám náhodnej výběr ze všech, tak si ta kurva šikmooká vždycky vybere nějakou nejmíň oblíbenou desku a z ní to pere pořád a jiný to úplně ignoruje. By mě zajímal ten algoritmus. Takhle jsem nedávno objevil zapomenutý výběr Pearl Jam.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

pak ale si nedovedes predstavit tu radost kdyz naahodou zahrajou to co se ti fakt libi me dycky srdicko radosti poskoci :)

Krtek

Citace: Lihobaron kdy November 21, 2012, 09:40:57 PM
panove ja mam dost pres tricvtrte milionu kilometru najetejch a v zivote sem nepotreboval takovyhle serepeticky.. proste pustim radio, kdyz hrajou neco co me vopravdu sere preladim.. nejak to proste nechapu, ale asi hus sem starej..
Já mam najetou sotva půlku toho co ty a rádia mně spíš serou a votravujou reklamama. Málo kdy vydržej vysílat víc hudby než keců. A tu "hudbu" co tam slýcham nebejvá nic pro moje uši. To si radši naperu 16 GB toho co vim že mne nebude srát a budu mít klid.

Lihobaron

Citace: Ladik kdy November 21, 2012, 09:43:30 PM
Citace: Lihobaron kdy November 21, 2012, 09:40:57 PM
panove ja mam dost pres tricvtrte milionu kilometru najetejch a v zivote sem nepotreboval takovyhle serepeticky.. proste pustim radio, kdyz hrajou neco co me vopravdu sere preladim.. nejak to proste nechapu, ale asi hus sem starej..

tak
taky koukám co furt řešej
bych chtěl mít jejich starosti a Krtkův plat :-)

a jeho zamestnanecky nevyhody :)

jinak ja dneska konecke vyskemral jako sluzebaka staryho jaryska furt sem se snazil a dneska sem ho konecne vyfasoval.. hnedle sem s nim najel pres 400km a sem spoooookoooojeeeeneeeej jako malej jarda :) nikdo snim nechtel jezdit, bo ma misto fofrklacku henten takovou difnou jakoby volici paku :)

Ladik

Citace: Lihobaron kdy November 21, 2012, 09:40:57 PM
panove ja mam dost pres tricvtrte milionu kilometru najetejch a v zivote sem nepotreboval takovyhle serepeticky.. proste pustim radio, kdyz hrajou neco co me vopravdu sere preladim.. nejak to proste nechapu, ale asi hus sem starej..

tak
taky koukám co furt řešej
bych chtěl mít jejich starosti a Krtkův plat :-)

Lihobaron

panove ja mam dost pres tricvtrte milionu kilometru najetejch a v zivote sem nepotreboval takovyhle serepeticky.. proste pustim radio, kdyz hrajou neco co me vopravdu sere preladim.. nejak to proste nechapu, ale asi hus sem starej..

Krtek

Tak (asi prozatimně) vyřešeno:
http://www.alza.cz/sencor-swm-170-rds-d229273.htm
Byl jsem v Planeo elektru kde mi to umožnili vyzkoušet. Najel jsem autem skoro do prodejny a půl hodiny testoval co to umí. Zvuk v pohodě (teda v Nubiře, co na to Cadlík to se teprve uvidí). Ani pískání motoru se neozývalo. Líbí se mi jak je to malý. Hlavně to načetlo komplet písničky na 16 GB kartě což neumí ani moje aktuální rádio. Ovládání je dooost krkolomný. Ale asi to nastavim na adresář s celym výběrem, necham hrát random a to mi bude stačit. Bez BT se holt budu muset obejít ale data RDS to vysílá hezky. Ono vůbec nechápu proč modely s BT bejvaj tak nějak jako pádla na muří noze :-( takhle malej s RDS a BT asi nikdo nedělá. Manželka za to vyplázla skoro tolik co v eshopech (v Planeu machrovali dnešní 11% slevou) tak to po Vánocích můžu prubovat.

petrklm

Hehe, to já zamknul dálkou dveře nedokonale zaklapnutý a vydal jsem se přes mnohahektarovej parking do ráje nákupů. Za pět minut jsem zdrhal zpátky, protože Lincoln se rozblikal (i hlavní světla) a především rozhoukal. Nepředstavitelnej mazec, protože v takovým případku nestačí dálkový zavírání, ani pořádně zavřít dveře, ale jen a pouze zadat na nich správnej kód. No splet jsem se v tom stresu asi třikrát :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

Tak to má i alarm :D
Experimentálně ověřeno když jsem se dneska omylem zamknul na STK v autě  :D

ferinom

Furt lepsie ako

"To musi byt zenska ked sa tak suchce!"  :D

Krtek

Jo tak to znam... Stojíme na semaforech s celou kolonou a zezadu se ozývá: čo jeeee ? Ježdímeéééé !

ferinom

Citace: Krtek kdy November 19, 2012, 08:40:56 PM
PéZetka dostane sluchátka.

To som si myslel aj ja, ale rychlo ma vratil do reality.  ::) Ale inak je to jedno, hlavne ze mi uz nekeca do riadenia.  ;D

Krtek


ferinom

No riesis, riesis a nakoniec aj tak budes trt pocuvat, lebo to prekrici DVD alebo tablet zozadu ktory bude pozerat tvoja mala. Pripadne ti ten predok zrusia, lebo ju to bude vzadu rusit pri pozerani rozpravok. ;)

Krtek

A ještě mi vrtá hlavou tohle:
http://www.elektroo.cz/product/fm-transmitter-nabijecka-pro-ipod-iphone-259/

V YFounovi mam komplet hudbu. Prostě bych po nasednutí do auta dal váleček do mobila, nechal ho hrát a buďto bych ho na rádiu poslouchal nebo ne. Snad by moh bejt i v loketní opěrce a bylo by.

Gogo

Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

Jo měnič na 6 CD je fajn. Ale to je tak max. výběr od Kabátů. A věř mi že i 10 CD plných MP3ek se mi během roku oposlouchalo v mynulym autě/měniči. PAk narážíme na problémy s prostorem v CTSku. Prostě bych naládoval 6CD do měniče ale žádný další už bych do auta nepobral. neni kam :-( Do loketní opěrky se nevejdou, ve dveřích by vypadly a do schránky před spolujezdcem se krom manuálu nevejde taky nic :-( Fakt na tohle zlatej Spark.

atnarfus

A co používat normální nekomprimovaná audioCD? FM transmiter je díky ořezání frekvencí fakt hnus, jestli jsou v tom autě slušné repráky.

Ladik

Citace: Krtek kdy November 19, 2012, 04:59:28 PM
Ale už to nebude takhle hezký. Navíc ten, podle tebe náhrobek, je celý infocentrum, rádio je jenom doplňek co se na tom zobrazuje.

jééé, náhrobek, to je hezký název ;-)

můj kamarád to kdysi v moskviču řešil dvojčetem kazeťákem mohutných rozměrů na zadním sedadle
ani baterky nekupoval měl to drátama rovnou na baterku v autě
nechceš to taky zkusit? :-)))

elpidio

Citace: Krtek kdy November 19, 2012, 04:08:27 PM
Čim se liší to co dával Brano ?

Nemám čas to teď studovat, ale chápu to tak, že to nekomunikuje přes FM co naladíš na rádiu, ale "po drátu".
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Ale už to nebude takhle hezký. Navíc ten, podle tebe náhrobek, je celý infocentrum, rádio je jenom doplňek co se na tom zobrazuje.

Ladik

píše Pajonýr

a Krtku, všecko bude lepší než to sklíčko se svíčkou ;-)
já bych hledal něco co není moc barevný, pouťový a dal bych to tam, může být i jednodinový a k tomu se prodává rámeček a šuplíček na odkládání kktinek, stejně si říkal, že máš málo takových míst

petrklm

no já taky do Lincolna nasoukal cosi s nápisem Pyjonýr :-), namísto totálně nefunkčního JBL. Pokud si vybereš vzhledově neurážející, tak to jde.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

Čim se liší to co dával Brano ? Má myslel že to je to samý. Cadlík MP3 neumí, jenom audio CD takže takhle :-( Dneska jsem zaslech nápad vyhoď ten originální klump a kup za 6 litrů nový 2DIN Sony rádio s DVD a navigací. To by mně jeblo kurvit takhle krásnou palubku nějakym xindlem od Sony

elpidio

Mně teda přijde jako zhovadilost krmit kvalitní systém Bose FM transmiterem za pár korun. Velmi jsem si zvykl na MP3 na USB flešce a neumím si moc představit něco jiného. Možná na kartu. Pouštění přes telefon bych nechtěl, ale já ani nechci žádný hands free. To co tu dával Brano mi přijde zatím jako nejlepší řešení. Pro mě je to i jeden z důvodů proč se mi nechce moc jít do 9-5.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Gogo

nj Krťo, SWINGers... dobrá volba :-))  ;D
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

Tak dneska jim přibyl do nabídky tenhle:

http://www.transmitter.cz/57-fm-transmitter-swing.html

Koukam  pro mně využitelný asi jako ten Parrot

Ladik

Citace: FPT kdy November 19, 2012, 07:55:28 AM
nene, krtek je i hluchej, to už jsme tu kdysi vyřešili (:

hihi, vy jste ale hajzlíci :)

FPT

nene, krtek je i hluchej, to už jsme tu kdysi vyřešili (:
--O-o-O--

brano

FM transmiter je sracka. ja viem ze krtek je slepy ale hluchy asi nebude :))) Ja by som to riesil niecim takymto :

http://www.parrot.sk/blade/c/125/mki9200-popis-produktu.html

A konecne mas pekne auto Krtku .)

Krtek

Týýý jo tak mně teď zaujalo tohle:

http://www.transmitter.cz/51-sound.html

Co vy na to ? Líbí se mi že to nemusí mít žádnej kabel. Měl bych tak mikrofon prakticky u tlamy oproti modelum do zapalovače. Ale asi to neumí vysílat RDSkem údaje do rádia.

Nebo obyčejnější tohle:
http://www.transmitter.cz/45-transmitter-melody.html

pro změnu to umí RDS ale neni to BT HF

FPT

cokoliv s bluetooth. páruje se to normálně jako cokoliv jinýho. pohybový čidlo je k tomu, že se to samo zapíná, když vlezeš do auta a vypíná, když vylezeš. což je speciálně bezva, když jdeš jenom okolo auta a telefonuješ, tak se ti to nepáruje a neposílá to zvuk tam (: nabíjíš to tak čtyřikrát do roka, prostě super.
--O-o-O--

Gogo

ahaaa jaký telefon je k tomu potřeba?? Pozná to samo a páruje se?
K čemu pohybové čidlo?
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

FPT

no hudbu pouštíš z telefonu, tohle ti dělá jenom fm transmitter.

funguje to super, nemůžu si na to stěžovat. já slyším báječně, ale musím mluvit zřetelně a nahlas (pro učitele není problém). případně pokud jedu po dálnici, je vhodný zpomalit pod 200 (:

pokud není v autě opravdu hluk, druhá strana nepozná, že jedu v autě. měl jsem předtím JABRA CRUISE2, byl jsem prej líp slyšet (to bude stejný u dalších modelů s víc mikrofonama), ale já u tohohle ocením třeba pohybový čidlo a hlasový ovládání. strašně jsem si na to zvykl.
--O-o-O--

Gogo

tyyy vado, jak to funguje-? to se mě líbí, napiš  osobní poznatky, tohle bude to pravé ořechové pro mě- používáš to k telefonování? je to Ok čistota hlasu, ozvěna atd???
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

Nějak tam nevidim parametry co se týče přehrávání hudby, podporovaných médií a jejich kapacit. Handsfree je pro mně jenom milej doplněk, krom toho chci slyšet volajícího v reprákách od rádia.

FPT

--O-o-O--

Krtek

Rád bych nějak pořešil hudbu v Kadlíkovi. Rádio je sice Bosse ale prostě je to zaostalý i proti origoš Daewrooletim autorádium starším o 3 roky :-( Jen pro představu v Nubiře umí origo rádio MP3ky nebo má CD měnič a ten je snad umí taky. Ovládání maji obě na volantu. Bohužel CTSkový rádio hraje dobře jako rádio, je celkem inteligentní jako rádio ale já chci svojí hudbu. Vstup žádnej to nemá, jenom CD měnič na 6 Audio CD.
Takže přemýšlim o nějakym tom FM transmiteru. Na ceně skoro nezáleží. Ovšem díky klumpu Renkforce co jsem nedavno pořídil, jsem si zvyk na BT handsfree a telefonování s nim. Koukam že některý vysílače to uměj taky. Moje představa by byla něco, co nejmenšího aby to nepřekáželo v autě. On má totiž Cadlík zásuvku celkem blbě v otevíracim popelníku. Takže ho budu muset mít furt otevřenej asi. Nebo vzadu na středový konzoli. To je ale nepraktický, no snad by to s dálkovym ovládánim používat šlo. Pak aby to četlo SD karty s co největší kapacitou a pokud možno neomezenym počtem písniček. Mátě někdo tušení jestli něco takovýho existuje ?
Ještě mně napadlo použít YFouna a něco jako je tohle:
http://www.alza.cz/belkin-tunebase-fm-live-d260071.htm#popis

Moc mně ale nenadchla představa klacku trčícího před palubovkou a ovládání přímo telefonu šmrdlánim po displayi. Dík za rady a porady