Mrazivá rána a nejen to...

Založil Jerry.Gunman, February 02, 2012, 06:42:49 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

brano

Citace: FPT kdy February 11, 2012, 11:10:08 AM
no a co je normální?

Ja mam dobru skusenost s vyrobkami od Wurthu alebo VIF, sheron v nafte nam teraz v nakladaku zmrzol pri minus 27 . Ale skor je to o tom co natankujes, do osobaku nedavam nic a problem nebol. Ja som startoval teraz pri minus 15 elektrocentralu, tu vojensku s motorom z T603 a celkom rychlo sa zadarilo :) Az som sa cudoval.

Krtek

No, to beru zase skoro za normální. Na zmrzlý okno cákneš nemrzku ze který se vypaří nějaký to mrazuvzdorný svinstvo, vzdušnou vlhkostí se to ještě naředí takže to na skle udělá kaši, no.

atnarfus

Mě to taky nezamrzne v bandasce vedle motoru.
Když ostříknu, tak prvně to sotva cmrndne a až napodruhé to stříkne pořádně. Případně některá tryska strříká hned poprvé a některá až podruhé, nebo se spožděním. Dělá to jenom za nízkých teplot, z toho vyvozuju, že to zamrzne v tryskách.

Krtek

To je zvláštní. Já každej rok koupim v hypermarketech kde maj nejlevnější 5L do -20 a 3L do -30 a zmixuju to ve velkym kanistru. Ještě nikdy mi to nezamrzlo.

FPT

--O-o-O--

brano

Gogo, na sheron sa vyser, to tam asi ani nelej... si mal kupit nieco normalne. Ojebavaju fakt uz vsetko.

atnarfus

Když je to na -60, tak by to nemělo zamrzat v tryskách při -15. Chápu, že ve špičce trysky se odpaří líh, ale když by to nebylo ošizené a obsahovalo to glykoly tak jak má, tak by to nejenom že nezamrzalo v tryskách, ale nenamrzalo by to ani po setření na skle.

bibo


FPT

tak v těch tryskách je to něco jinýho... zlatý vyhřívaný.
--O-o-O--

Gogo

Koupil jsem nějakou srajdu do nafty, at to nějak překlepu a super věc fakt- na flašce je napsáno, že to nesmí přijít do nafty co má -3°C. Kua když je venku celý den -10 tak jak mám zajistit teplou naftu-ha?
Takže flaška stojí v polici a jen se směju, že tam píšou, že při -5 to ztuhne, což není na závadu-no nevím, aby to naftu spíš nepokazilo...
¨Máte s tím někdo os. zkušenost?  Mám to šupnout do nádrže i při -10ti?? Je to nějaký SHERON.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

bibo

jo kvalitní matroš china holt tam ještě neuměj měřit bod mrazu

atnarfus

Máš asi vadný teploměr.

Mám v autě nemrzku na "-60" a zamrzá mi v tryskách při -15.

bibo

jako dneska bylo obvzlášt hnusně zmrzla mě v kanystru nezamrzka do -30 a to na teploměru jen -12

atnarfus

Je večer a už je dvacet pod nulou. Jestli se nezatáhne, tak těch pětadvacet snadno bude.
-40 bude tak na Kvildě, kde je -30 normálně a k nule to sleze v v srpnu.

Novináři se trochu vyžívají v extrémních zprávách.

Jerry.Gunman

Tak o weekendu vraj mají padnout rekordy - očekávat lze až -40°C

Fuj tajbl!!! :-X
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Gogo

No občas mě z toho jak to postupuje mrazí i v létě :-(
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Jerry.Gunman

Njn - vlastní výrobu jsme prodali, "zprivatizovali", případně si nechali ukrást - a vzájemným přeprodáváním leštěných prdů ((R) Dí-Fens :) ) se asi dlouho neuživíme...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Gogo

Sak už se tady nic ani nevyrábí Brano :-( 
Pár zbytků, ale to už pomalu nestojí za řeč...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

brano

nove bosch cerpadlo uz nir je made in germany ale made in czech republik... posuva sa to na vychod stale. je to v pici, skapeme na ti ze sa tu nic nebude vyrabat a kupovat :(

bibo

jo jo bosch je traga ale sagem ještě větší  zlaté denso japan  zrovna pro rencka to pltí

Jerry.Gunman

2 Braňo: Goooood hláška - ani Šarkezü netuší :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

brano

No, dikybohu za frantiky... boj byvaly scenic I dCi 1.9 nenastartoval... ani po noci v teple, ani tuk, hladam, hladam az som nasiel, dokurvilo sa podavacie cerpadlo znacky BOSCH :) Oni to asi naschval kurvia, zatial co v mojom okoli odislo na francuzoch bolo nemeckeho povodu :) Ale zas dobre, auto ma na tachometri 375.000 km, kolko ma naozaj ani Sarkozi netusi...

Vena

hm, tak škodovka taky po ránu zakašle a bez problému naskočí, ale že škodovka z roku 2009 bude ve dvacetistupňových mrazech topit hůř než stopětka, to bych teda nečekal >:(
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Jerry.Gunman

Tak Citrónek zatím po ránu vždycky zakašle - a bez problémů naskočí
Zaplať Bůh za frantíky  ;)
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Romanius


Gogo

No já dnes nastartil ani se neprotočil motor, fakt jeden píst nahoru a šup už to běželo.
Ráno - 24°C, takže už se trošku ochladilo.
Je vidět, že nabitá baterka má své výhody :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

atnarfus

Manzelky Felicii jsem dnes rano nenatocil. Dvakrat jsem zastartoval a ani to nemělo snahu. Odpoledne uz vpohode. Asi to bude chtit nove svicky.

Krtek

Soptík se zatim drží. Dneska max -18,5 a nastartoval  asi na 2-3 otočení válců. Dýl jak 3-4 vteřiny nechci nikdy držet startér zaplej a naštěstí nemusim. Ale tváří se pokaždý jako když baterka už další otáčku nezvládne :-( Do rachoty to mam 8 km hlavně z kopce a na LPG jde asi po těch cca 3-4 km :-( I když já nejdřív škrábu okna a už mam nastartováno (+ klima, rádio a všechna el. co jde naplno) a tim se zahřátí celkem urychlí jak mam vysledováno.

Gogo

No mě to přepne na LPG prakticky ihned po naskočení motoru a zatím v jiných letech ani při -20 žádný problém. Dnes se holt něco po...
Ale topí jak drak po 3km, to služební O2 se v těhle mrazech ani po 20km k topení nemá-kua to je za trest!!
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

War

V těchto teplotách se motor ohřívá pomaleji, ale LPG se nějak nechce přepínat. Skoro až po osmi kilometrech. Zajímavé je, že když po 4 km vypnu motor a zase nastartuju, tak se to za chvíli přepne na LPG bez problémů...
Saab 2.0i LPG

Vena

což o to, room chytá spolehlivě, ale topení je tam snad ze stopětky >:(zlatá felicia.ta topila jako ďas během chvilky.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

atnarfus

Jelikož mám auto benzínové a v garáži teplota neklesá pod 10st, tak ranní startování neřeším.
Dnes jsem při odjezdu do práce přeparkoval manželky auto do garáže, aby se jí trochu ohřálo než pojede. Točilo to trochu vláčněji než normálně, nechytlo to hned na první průchod pístu horní úvratí jako běžně, ale na druhý průchod jiného pístu to štěklo. Řeknu Vám, seděl jsem v tom jenom minutu, než jsem zajel do garáže a je to pěkný hnus. Zlatá vyhřátá garáž.

Gogo

Tak u nás na Valašsku je -20 pravidelně každý rok několikrát, zatím jsem neměl problém, nevím co se dnes po....  no za chvíli hodím baterku do Laguny a uvidíme.
A to ještě čekám co na to O2 v naftě, ta stojí před firmou už týden....
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Jerry.Gunman

Njn - a to se teplota zhoupne někam k -20°C jenom na pár dní v roce - a ještě ani ne každý rok...
Tak uvidím, co na to Citrónek
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Gogo

-22°C po ránu a i když jsem nastartoval, po chvíli to zdechlo no a už jsem nenatočil :-(
Ted dobíjím baterku a jsem zvědav co bude, kua zima jako v ruském filmu.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

bibo

ráno -17  a naprosto v pohodě akorát na lpg to přepne asi po 5-6 km  jinak pohoda z pickupa sem z hadic vyklepal led a nalil sem tam litr nezamrzky tak snad mu to bude stačit

elpidio

Zatím dobrý, ale je znát, že se mumoc nechce. Nejvíc mě teď trápí nefunkční vyhřívání sedadla řidiče. Spolujezdci ci chválí...
Baterku mám od listopadu 2008, tedy čtvrtou zimu, tak snad vydrží. Modrá Varta 65.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

ehm, normálně. akorát začne topit až v opletalce a ne už na václaváku...
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Noční teploty klesají poměrně hluboko pod běžné zimní standardy a ani přes den se to nijak zvlášť nelepší. Jak na to reagují vaše autíčka, jsou-li ponechána celou noc venku na mraze a nepohodě?
Jak se vám ráno startuje?

Já se musím přiznat, že Citrónek včera drobátko protestoval a startování mu trvalo tak 7 - 8 vteřin, než se rozběhnul - a i pak první minutu běžel poměrně dosti hlučně (skoro jako sousedův Passat :D :P ). A to bylo včera přes noc "jenom" -13°C. Dneska po ránu teploměr vokazuje -16° a má být ještě hůře...

Tak jenom doufám, že francouzská technika nezklame a nebude kapitulovat před počasím, které je (co si budeme nalhávat) sice nijak příjemné, ale vcelku ještě standardní
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...