Volby A.D. 2013

Založil Jerry.Gunman, October 22, 2013, 02:37:53 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Lihobaron

Myslivec myslí, že mydlář mydlí myš mejdlem. Hlemýžď se smýká po mýtině... odemykati, zamykati... máš tam někde samyci?

*974*

T-Diesel

zmyzeli... tywoe  *946*

Lihobaron

Citace: Ladik kdy October 24, 2013, 01:30:22 PM
ale no, je lepší větrat průvanem než se snažit otevřít okno pohledem z dálky a mít furt v místnosti dusno
jen ať se tam něco hýbe, nebo myslíš, že je lepší tam nejít případně dávat vědomě hlas někomu kdo se tam ani nedostane?
tak to si dám radši kafe a nohy na stůl
a vůbec, mě se líbila jejich reklama s kuřetem a Jágrem :-)) ... tak určitěě :-) za to dostanou můj hlas :-))

lip bych to nenapsal  OK  *753*

Vena

Citace: Jerry.Gunman kdy October 24, 2013, 07:39:10 AM
Tak podpoř krále, ať tu coby monarchista nejsem tak moc osamocen
V žádnym případě.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Krtek

Citace: fido kdy October 24, 2013, 07:19:36 AM
Bohuzel dost vysoky, coz ukazuje, ze s nasi volicskou zakladnou uz lip nikdy nebude.

Jasně, s tim se nedá nesouhlasit. Ale i tenhle stav dokazuje že demokracie a volby jsou FUNKČNÍ mechanizmy. Poslední dvoje volby se do sněmovny dostal vždycky někdo novej a moh předvést co v něm je. Taky vždycky zmyzeli nějaký zmrdi co to ukázali taky. Takže z tohohle pohledu jsem optimista. Nevěřim na kydy že "oni si to stejně udělaji jak chtěji". Můžou a poletěj.
Pak je tu druhá věc ta voličská základna. Jako demokrat se prostě tý bandě lopat přizpůsobim, když mně přehlasujou nebo je nedokážu o lepší volbě přesvědčit sám. Příště to zkusíme znova. Náš národ ještě neni na svobodu a zodpovědnost zvyklej. Každej chce něco pod nos. Dostává mně když slyšim někoho lamentovat že dneska ti nikdo zadarmo nic nedá... Já měl i kapesný doma za odpracovaný hodiny. Naopak třeba dovolená a nemocenská mi přijdou jako sice hezký ale nutný zlo. Prostě kdo nepracuje ať nejí.

ferinom

Odrbu vas vsetci, ci modri, ci cerveni, ci orandzovi. :)  *912*
otazne je len ci vo velkom alebo v malom, alebo ci potichu alebo s ramusom a ci so zaplatenymi alebo nezaplatenimi novinarmi co to "rozmaznu" podla ojednavky.   :BMS:




Ladik

Citace: fido kdy October 24, 2013, 07:19:36 AM
Bohuzel dost vysoky, coz ukazuje, ze s nasi volicskou zakladnou uz lip nikdy nebude.

ale no, je lepší větrat průvanem než se snažit otevřít okno pohledem z dálky a mít furt v místnosti dusno
jen ať se tam něco hýbe, nebo myslíš, že je lepší tam nejít případně dávat vědomě hlas někomu kdo se tam ani nedostane?
tak to si dám radši kafe a nohy na stůl
a vůbec, mě se líbila jejich reklama s kuřetem a Jágrem :-)) ... tak určitěě :-) za to dostanou můj hlas :-))

Jerry.Gunman

Citace: Vena kdy October 24, 2013, 02:14:27 AM
Preference repkovyho estebaka jsou jeden z duvodu proc nejdu k volbam. Opravdu to nema smysl.

Tak podpoř krále, ať tu coby monarchista nejsem tak moc osamocen
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

fido

Citace: Krtek kdy October 24, 2013, 05:04:47 AM
no povídej, zdaj se ti vysoký nebo nízký ?

Bohuzel dost vysoky, coz ukazuje, ze s nasi volicskou zakladnou uz lip nikdy nebude.

Krtek

no povídej, zdaj se ti vysoký nebo nízký ?

Vena

Preference repkovyho estebaka jsou jeden z duvodu proc nejdu k volbam. Opravdu to nema smysl.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Ladik

nechtěl jsem jít ale ...
půjdu a dám to Babišovi, ať se něco hýbe a nesedí tam ti zaprděnci co tam jsou furt
jestli je kkt neřeším, ostatní jsou taky kkti :-))))

Jerry.Gunman

Citace: FPT kdy October 23, 2013, 01:24:37 PM
problém je, že u nás by se ve většinovém systému zabetonovaly takové strany, o které zrovna není o co stát. naše společnost k tomu ještě nedozrála. navíc dokud vládne tzv. stranická disciplína, nebyla by skutečně žádná kontrola toho, co se "tam nahoře" děje.

Většinový systém by fungovat mohl, ale za předpokladu zavedení
(1) 200 jednomandátových volebních obvodů
(2) instituce odvolatelnosti poslance

A anžto ani jedno z toho nehrozí, tak...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

problém je, že u nás by se ve většinovém systému zabetonovaly takové strany, o které zrovna není o co stát. naše společnost k tomu ještě nedozrála. navíc dokud vládne tzv. stranická disciplína, nebyla by skutečně žádná kontrola toho, co se "tam nahoře" děje.
--O-o-O--

jb

ja si naopak myslim presny opak...  jinak neni odpovedny nikdo za nic... 4roky uraduj a ukaz co umis... neco je samo beh na dlouhou trat...a neprojevi se v 4 letech ale moc veci ano

FPT

Většinovej systém by u nás byl podle mě velkým šlápnutím vedle.
--O-o-O--

petrklm

Taky bych se divil, kdyby tyhle volby něco rozhodly. Podle mne se bude nějakej čas kecat a přešlapovat na místě a do roka volíme znovu. Ale ani za rok neočekávám příchod nějakého Mesiáše. Změnu by - snad - přines jinej volební systém, víc většinovej. Slepence ve vládě dlouho nevydrží, ostatně s tím už máme celkem bohatý zkušenosti.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

T-Diesel

volit jdu ostatne jako vzdy, letos mam v listku jasno, budu pokracovat v tradici meho deda :)

Jerry.Gunman

Citace: FPT kdy October 22, 2013, 05:45:20 PM
Jsem k tomuhle tématu něco napsal.
http://postblue.cz/2013/10/nevolit-je-take-volba/

Blbý je, že náš volební systém je nastaven tak, že přijde-li volit jeden jediný člověk, volby jsou platné :(
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Lihobaron

moc to resite.. je videt ze ste este mlady ucha co si myslej, ze to dokazou zmenit  *753*

atnarfus

I když Svobodní budou stejná banda jako ostatní, lístek jím do kastlíku hodím.

Musím se přiznat, že méně než vlády socanů s podporou komunistů se obávám toho, že se zase do léta budou dohadovat a nikdo nebude schopný dát vládu dohromady.

fido

Citace: FPT kdy October 22, 2013, 05:45:20 PM
Jsem k tomuhle tématu něco napsal.
http://postblue.cz/2013/10/nevolit-je-take-volba/

Pekny! OK Pripomelo mi to - http://www.youtube.com/watch?v=xIraCchPDhk
A jinak mas samozrejme pravdu. Nakonec, lidstvo nezkorumpovala politika, ale socialni inzenyring. Jedno stoleti trvajici
neomarxisticky pochod institucemi a otrava mozku a idealu uz od utleho veku. Tezko to zmeni jedna volba, kdyz se
nezmeni mysleni lidi dole.
Stejne ale volit pujdu, protoze to je soucast zmeny. Kazda zmena k lepsimu se pocita. Nic nezacina najednou, ale
jako lavina - postupne.


FPT

--O-o-O--

fido

(1) půjdete volit? - ano
(2) komu dáte hlas? - Svobodnym
(3) předpokládané volební výsledky?
ČSSD - 21%
KSČM - 17%
Ano/Babiš - 8%
TOP 09 - 7%
ODS - 4%
Svobodny - doufam, ze aspon 3%, aby dostali statni podporu na dalsi volby.
KDU-ČSL, Zemanovci, Zelení a spol - doufam, ze se tam ani jeden z nich nedostane
Obecne si myslim, ze se hlasy hodne rozdrobi mezi male strany a nikdo nebude
mit vyraznou vetsinu.

(4) výsledná vládní koala?
Patova situace, pul roku pretahovani, uplaceni a skandalu, coz doufam znechuti ty, kteri stale voli stejne voly a pak nove volby,
ktere snad prinesou svezi vitr.

bibo

taky opět svobodný  manželce sem tu obálku probral a jinou možnost nemá u nás demokrcie nefunguje 
a výsledek no to bude velká loterie

petrklm

Jo, Svobodný... i když asi do parlamentu se nedostanou. Třeba se toho ještě někdy dožiju :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

Volit půjdu určitě (a manželku taky donutim i když nechce). Chci mít právo nadávat a říct že já na tom (budoucim) bordelu nenesu svou vinu. Osobně volim SSO. Už dvoje minulý volby mně přesvědčily že výdobytky naší demokracie fungujou a že to má cenu.
Výsledky si netroufam odhadovat ale vidim to na oranžovo rudou koalici  *871*

Vena

Nikam nejdu. U voleb jsem byl naposledy v roce 2002.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Jerry.Gunman

Pánové, anžto se opět blíží další volby, zkuste hodit své předpoklady, jak vidíte svou účast a jaký předpokládáte výsledek k sobotnímu večeru :

(1) půjdete volit? - ano
(2) komu dáte hlas? - monarchisti, tedy koruna česká
(3) předpokládané volební výsledky?
můj odhad
ČSSD - tak kolem 22%
Ano/Babiš - 17%
KSČM - 15%
TOP 09 - 14%
ODS - 8%
KDU-ČSL, Zemanovci, Zelení a spol - tak po 3,5-4%
(4) výsledná vládní koala?
tož to kurrrwa fakt netuším, ale dozajista to bude srandy kopec

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...