Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Krtek

1
mujsob.cz :: cafe / Re:Zdar vseci !
May 05, 2022, 05:39:17 PM
Moc hezká, škoda že jí domrvili tim ksiftliftem (asi pomsta kabáňovi za odchod). A 4ka je průser s elektronikou. Designove už taky neni taková jako tohle.Nějk se čim dál víc "koreizuje" a rozcapuje. on i ten Superb se nějak trochu zmrvil v poslední generaci.
2
mujsob.cz :: cafe / Re:Zdar vseci !
May 02, 2022, 08:35:22 PM
A generace ?
3
mujsob.cz :: cafe / Re:Zdar vseci !
April 30, 2022, 06:25:27 PM
Nějaká ta Skala či co to teď vyráběji ?
4
mujsob.cz :: cafe / Re:Zdar vseci !
April 13, 2022, 07:54:50 PM
Tak dodržíme tradici a jsem tu samosebně jako první reakcionář :-)
5
mujsob.cz :: cafe / Re:Krtkovo Swišť
November 26, 2021, 06:39:42 PM
Na tý fotce přístrojvky je vidět rozsah a naočení tacháče a otáčkměru. koukni, kde je 90 km/h. Jinak ale fakt paráda - teploměr a palivoměr standardně, jak má být. Ještě jsem zapmněl, že rádio je nepatrně nakloněný k řidiči, jako to mívaly BMW. Zezačátku jsem si totiž řikal, co je na tom rádiu jinak než ve Vitaře. Je to drobnost ale milá. Nafotim, jak přístrojovka hezky svítí.
Jo a zapomněl jsem zmínit (ne)točivost motoru. Je to jak Vitara, asi tomu přizpůsobili i ten otáčkoměr. Nad 3 tisíce to vypadá jako když motor trpí. Snaha je držet se někde těsně pod 2 tisíce. Já ho trápim na 2,5k. Rádce na řazení neni naštěstí nijak moc agresivní, manželka ani neví, že jí to radí řadit vyšší stupně.
6
mujsob.cz :: cafe / Re:Krtkovo Swišť
November 23, 2021, 09:32:09 PM
Porovnávat můžu akorát tak s Vitarou nebo Sparkem. Obojí, bych řekl, auta jízdně nic moc. První, co mě napadlo ve Swiftovi, že tohle auto je asi vlajková loď Suzuki. Vitara je velká, levná pixla. Tohle je malý drahý auto a je to na něm znát. Tim pocitem bych ho přirovnal klidně k Fabii neb tak něčemu.
Za jízdy se to prakticky nekroutí, drncá míň než Vitara a nenaklání se. Podvozek i motor jsou podstatně tišší než ve Vitaře. Zatim máme najeto 2 tisíce, odpich tak nějak dostatečný. Jediný motor 1.2 mild hybrid stačí, na závodění to ale neni. Benzínová část žere teď v zimě víc - až 5,2l to byla spotřeba na třetí nádrž, první dvě byly pod pět. Měřim samosebně čerpánim do plna na stejnym stojanu. Ale manželka s tim jezdí hlavně do práce (15 km jedna cesta) případně vozí holku do a ze školy (3-5 km jedna cesta). V tomhle režimu žral Spark 6-7, spíš k těm sedmi.
Gumy jsem pořídil celoroční Pirellky. Nechtěl jsem absolvovat pakárnu s TPMS senzorama co mám ve Vitaře :-( Prostě teď nebudu Swifta 5-10 let přezouvat.
Tim se pomalu dostávám k elektronice a asistentům. Těch to má požehnaně, hlídání jízdy v pruzích, čte to dopravní značky, hlídá manželku, jestli nechrápe (má tu tendenci po noční :-( ), automaticky to přepíná světla (i dálkový a potkávací), adaptivní tempomat, nějaký to nouzový brždění, Měl jsem strach že při nefunkčnim TPMS systému by to manželce akorát řvalo a vyplo třeba něco z těch ostatních asistentů. Co mě vyloženě nadchlo je adaptivní tempomat - člověk se chytne za jiný auto a jede jak na provaze. Samo to i při brždění kdyžtak vypne tempomat. A funguje i když se řadí, což Vitara ne. Ta mi při sešlápnutí spojky tempomat vypne. Na takoý Zdice nebo Jince úplně ideální.
Rádio je stejný jako mám ve Vitaře ale repráky zní líp, protože menší auto a líp odhlučněný. Navíc má digitální rádio, což je u nás docela zbytečnost, krom těch divných stanic na tom normální rádia nevysílaj. Škoda, je to další položka v menu navíc. Stejně tak mě vytáčí (i ve Vitaře) že nejde u rádia vybrat, jaký vstupy používat. Stačilo by mi FM1, USB, SD, BT a hotovo. Jenže natvrdo je tam vecpaný ještě FM2, FM3, DAB, AM. AM jsem použil naposledy snad jako pionýr a víc než 6 paměťí pro dádio je akorát bordel.
Co je pro mě horší, že Suzuki změnilo na volantu pořadí tlačítek pro ovládání hlasem nebo telefonu. Tam, kde ve Vitaře hovor zvedám, tam ho ve Swiftu odmítám :-( Dost nepochopitelný u jedný značky. Jinak na volantu tlačítka ještě ovládat jdou, zažil jsem horší, konečně je tam i ovládání palubního PC. Ve Vitaře to je pořád klackem na tachometru (!). Ten je tady taky, takže je jeho ovládání zbytečně zdublovaný. Volant je tvarově fajn, dole placatější, je obšitý kůží a má celkem výrazný tvarování.
Jediný, co mi chybí z výbavy Vitary, je digitální klima, otravuje mě furt kroutit teplokolečkem a kolečkem ventilátoru. A asi zadní okna v elektrice. Né, že bych byl honorace ale Swift trpí vadou, že zadní švihadla se samovolně stahujou dolu ! Je potřeba tak 1x za 14 dní obě zadní okna dovřít kličkou tak o 0,5 cm. Vyhřívaný sedačky maji jenom jednu úroveň, nám to tak stačí.
Palubní PC se mi MOC líbí. Barevně je parádní. Akorát má teda pár obrazovek zbytečně navíc. Tlačítkem se přepínaji pořád jednim směrem, takže se listování funkcemi protahuje. Některý blbiny nejdou totiž vypnout. Třeba dost děsný analogový hodiny. Vůbec jsem netušil, co je ten paskvil a trvalo než mi to docvaklo. Hezky efektivně působí obrazovka s kroutícim mmentem a výkonem. Ale to bych dal spíš do Sport verze, nám je to k ničemu. Obdobně pavučina, ukazující náklon auta. Tradičně bídná je na PC spotřeba. Dobrá je obrazovka s dlouhodobou spotřebou, kde se zobrazuje i dojezd. Ale obrazovka s minulými spotřebami a aktuální je děs. Zobrazuje se jenom sloupcový graf v rozsahu 0 - 30L/100. Ve Vitaře to mám podobně ale jenom v ČB. Stejně tak to ukazuje i průměrnou rychlost, tenhle způsob zobrazení z toho dělá zbytečnost.Tady se číslo průměrné rychlosti ani nedá nikde vyčíst, jenom odhadnout. Kdyby alespoň stupnice byla třeba 0 - 20, bylo by to čitelnější. Takhle je 80% ploch grafu prázdných. Moc se mi taky líbí obrazovka s monitoringem hybridního systému. Ukazuje to chod motoru a toky energie, jestli se dpouje motor elektrikou, nebo jestli se nabíjí baterka při brždění motorem.
A jsme u hybridu. Nevim, jaký vliv to má na spotřebu, snad pozitivní, vypnout a vyzkoušet to nejde. Elektromotor pomáhá kdykoliv je potřeba zrychlit. Myslel jsem, že jenom přirozjezdu nebo ve měste ale ono ne. Klidně v 90ce se připojí elektromotor a jede se. Je fakt, že je to sladěný tak, že to prostě nejde poznat ! Ta malá 1.2ka táhne tak nějak podle očekávání, vytočí se a táhne víc. Prostě žádný kopanec se nekoná. Elektromotor funguje při start-stopu k nastartování motoru. Můžu říct že oproti jiným autum nebe-dudy. Myslel jsem, že mi start-stop nefunguje protože jeho kntrolka je mrňavá a přehlížel jsem jí. A no funguje akorát to neni fakt poznat. Ve Vitaře mě to zpočátku štvalo ale po 14 dnech jsem to přestal vypínat a mám klid, holt se rozjíždim o 0,2s pomalejš. Tady by to vypínání byla úplná blbost. PC ukazuje i dobu strávenou s chcíplym motorem a kolik to ušetřilo benzínu. No jestli nekecá a po 3 nádržích jsem ušetřil 850 ml tak fajn, přínos dobrej. Ještě jeden asisten může být k užitku a to asistent rozjezdu do kopce. Funguje asi stejně divně jak ve Vitaře. Spolehlivě akorát, když se chcípne motor a pak je rozjezd. Když člověk ale zastaví a nedojde ke chcípnutí motoru, je to loterie. Takže na to radši nespoléhat.
Jako v manuálu je spousta různých podmínek za kterých asistenti fungujou a kdy ne. V součtu, pokud to vydrží všechno fungovat jak má, jedině dobře za ten technologický posun. Akorát je potřeba při škrábání oken myslet i na místo před zrcátkem, kde jsou kamery a čidla či co. Až se něco z toho podělá, tak nazdar hodiny.
Světla svítí parádně asi jsou LED i pokávačky a dálkový. Vyzkoumal jsem, že při přepínání se jenom naklání nějaká clona na čočce. A fakt paráda ten automat na světla. Schválně jsem to jednou pruboval a bystře sledoval co to bude dělat v noci cestou do práce a domu. Nikdo mě neprobliknul tak asi OK. Ve městě to dává automaticky potkávačky, v tunechel taky přes den a pak to zase zhasne na denní. Je fajn, že potkávačky to dává třeba v pravý poledne v lese, když je šero. Pro dementy jak dělaný ! Tohle mít auta před 20 lety, tak nemusíme povinně zavádět denní svícení. Akorát asi mlhovky to automaticky nepoužívá.
Velikostně je to auto uvnitř asi jako Fabka (3. gen a starší s aktuální jsem nidky nejel), kufr asi taky tak. Nám vyhovuje, je to od oka 2x vetší, než měl Spark. Samozřejmě nemáme rezervu ale lepící sadu :-( a v kufru neni snad ani podlážka ale jenom hadr. Kolem prostoru je všechno hezky dostupný, asi jako u Vitary.
Od prodejce jsem dostal zadarmo gumový koberce a metalízu (u bílý barvy blbost no..). Fajn bonus protože ze Suzuki vůbe něco vyrazit je zázrak. Při tom Swift měl v základu nějaký fajnový hadrový koberce, na bou variantách jsou úchytyk podlaze a loga Swifta, prostě promyšlenost, žádná univerzální čína.
Boční lišty se nabízí akorát v katalogu ale objednat nejdou :-( Ale neorigo pásnou perfektně a vyšly mě na 1100 Kč někde od nás z druhý půlky republiky. Ještě jsem pořídili gumovou vanu do kufru s logem Swifta, aby se ten hadr zpevnil.
Když vezmu, že cena Swifta narostla za 3 roky skoro o 70 tisíc, tak toho nelituju, ve výbaě je toho dost užitečnýho navíc.
K vytknutí bych měl pár drobností jako první zmínim míň úložných prosotr v kabině. Když to porovnam se Škodovkama, je to bída. Vzadu ve dveřích megadíry na chlast ale podlouhlá kapsa žádná. Přihrádka před spolujezdcem se manuálem a serviskou prakticky celá zaplní. Taky mi v obou Suzukách chybí místo na uložení brýlí. Pokud bych pořídil loketní operku, nastane pakárna s ruční brzdou a přišel bych o zadní odkládací prostor na středovym tunelu (jako to mám u Vitary).
A co mě vlastně dost vytáčí, je natočení stupnic tachometru a otáčkoměru. Jednak maji zbytečně velký rozsah a pak nulu maji kolmo dole. Maximum je někde na "3 hodinách". Chápu, že díky tomu se tam vešel normální palivoměr a teploměr, ale celý se to dalo pootočit. Kvůli tomuhle nesmyslu vlastně ručička tachometru využívá tak 1/4 kruhu, po městě ani to ne. Jinak budíky jsou krásně barevný a zvenku orámovaný červenym světlem. Mezi nimi i svítí decentí červený proužek, fakt moc hezký. Jo a Japonci maji rozum oproti Škodovce a číslice maji samozřejmě všude hlavou nahoru. Trochu nelogicky je taky rádio v CZ a palubní počítač češtinu nenabízí.
To by bylo takhle na fofr asi všechno, jsem rád, že jsem se k tom dokopal. Klidně se ptejte co vás koho zajímá, případně můžu doplnit fotodokumentaci.
7
mujsob.cz :: cafe / Re:Krtkovo Swišť
November 23, 2021, 08:35:12 PM
Abych teda něco konečně sepsal... jdu na to, koukam že do webu to rovnou nedám, bude toho asi víc.
8
mujsob.cz :: cafe / Re:Krtkovo Swišť
November 11, 2021, 06:30:38 PM
Jo zezačátku mi byl tak nějak šumák, když si ho manželka vybrala, hlavně že se líbil jí. A postupně se mi ta jeho baculatost líbí víc a víc. Zezadu je tak hezky rozcapenej.
9
mujsob.cz :: cafe / Re:Krtkovo Swišť
November 09, 2021, 06:11:29 PM
Když už to tu funguje, tak než něco sepíšu, nadhodim pár dalších fotek k pokochání. Předběžně - z toho aua jsem nadšenej, kdykoliv do něj sednu a dovedl bych si ho představit místo Vitary
10
mujsob.cz :: cafe / Re:Krtkovo Swišť
September 16, 2021, 06:09:48 PM
Jo asi to klapne. Ale odhlásilo mě to a po přihlášení nevidim svuj nastavený skin :-( Navíc je to celý nějak čechglicky.
11
mujsob.cz :: cafe / Re:Krtkovo Swišť
September 12, 2021, 10:36:58 AM
Asi nic, co ? Pořád ta samá hláška. Tak asi až něco sepíšu, jebnu to sem bez fotek.
12
mujsob.cz :: cafe / Re:Krtkovo Swišť
September 07, 2021, 07:05:02 PM
Hele, nejdou mi sem dávat fotky, vždycky vyskočí hláška:

Není možno přistoupit k adresáři s přílohami!

Je závada na mém nebo tvém přijímači ?
13
mujsob.cz :: cafe / Krtkovo Swišť
September 07, 2021, 07:55:44 AM
Pro oživení se tu pochlubim našim ovym povozem. Za chvíli ho přihlašuju, tak dojmy budou později.
Je to standardní Swift 12. Premiu hybrid. Prostřední výbava, příplatky u toho snad ani objednat nejdou a ani bych nic navíc nepotřeboval. Cena byla standardní ceníková (Suzuki neni arab na trhu) akorát mi dali zadarmo barvu (je to perleť či co) když to byla skladovka. Rozmýšleli jsme mezi bílou a červenou a skladem byla bílá.
14
mujsob.cz :: cafe / Re:Nová auta do rodiny
September 06, 2021, 06:09:10 PM
Řeší, neřeší... Já na Vitaru platim kolem 2-3 tisíc. Kdyby byla psaná na manželku která nemá historii, tak je v tom  za 10-15 a to je kurva dost.
15
mujsob.cz :: cafe / Re:Nová auta do rodiny
September 04, 2021, 11:54:26 AM
To asi jo no. Ale pro začátečníka na vyježdění to ai nebude kvůli vysokýmu povinnýmu ručení ne ? Mi řikal pojišťovák, že má problémy se dostat u nováčků bez bonusů pod 10 tisíc  :o To je pak asi prodejnější (a do města praktičtější) ten náš Žužlajz. Já mam všechny auta vždycky psaný na sebe.
16
mujsob.cz :: cafe / Re:Nová auta do rodiny
September 03, 2021, 06:50:17 PM
Vectra, neni to kapku starý ? Žužlajz je teprve 16 let starej, najeto má snad 8 pětek. Kupce už možná mám, kolega v práci si to snad vezme na dojíždění do práce.  I tak mi je divný to prodávat. Zase se otáčim sám prosi svým idejím - koupit nové a jezdit až do sešrotování (no, po veletočích se zaměstnám poslední rok, už můžu klidně před zrdcadlem vraždit nemluvňata). Je teda fakt že kdybych se ho nezbavil do 1-2 měsíců, tak bych ho dal buďto za přepis nebo někam do placenýho šrotu. Kdyby to někoho zajímalo tak komplet historie tady:

https://www.spritmonitor.de/en/detail/233006.html


17
mujsob.cz :: cafe / Re:Nová auta do rodiny
September 02, 2021, 07:54:20 PM
Elpidio to uhod. Tak duho jsme čekali až nám ho o 7 pětek zdražili :-(
Teď už neni na co čekat. Kdyby měl někdo zájem, Spark bude k dispozic. Asi jako auto na dojetí třeba za 10-15 tisíc. A když se neprodá, půjde do šrotu.
18
mujsob.cz :: cafe / Re:Nová auta do rodiny
August 30, 2021, 05:20:13 PM
Těsně vedle :nono:
19
mujsob.cz :: cafe / Re:Nová auta do rodiny
August 28, 2021, 12:07:33 PM
Tak kamarádi (kdo sem ještě chodíte) včera jsem se utrh a objednal svojí hezčí polovice náhradu za Žužlajze. Vyzvedáváme příští sobotu. Schválně tipujte co jsme vybrali.
20
mujsob.cz :: cafe / Re:Nová auta do rodiny
November 08, 2020, 01:38:48 PM
popiš detaily, co je čičina ?
U nás už se schyluje k výměně Sparka. Včera jsem zjistil že má prošlou technickou, blbě jsem i poznamenal datum do kalendáře. Jenže Swifta šmejdi zdražili skoro o 50 tisíc :-( Takže co jsem za rok našetřil vyrovnalo zdražení. Fakt blbá doba.
21
mujsob.cz :: cafe / Re:Krtek hledá práci
September 19, 2020, 09:01:45 PM
Citace: Vena kdy September 18, 2020, 01:18:15 PM
Aktuálně hledáme :
Operátor výroby
Skladník
Technolog lisování a zastřikování plastů
Commodity purchaser
Technik kvality(IPQC)


Krtkoplat nezaručen, ale když vydržíš i po zkušební době, tak za tebe dostanu 3000 Kč  BOHOUS [size=78%] [/size]

Ten technik kvality by mě třeba zajímal. Kde se to zhruba vyskytuje ?
3 litry za doporučení kolegy, to mi připadá cenově na Ostravu. U nás sháněji hutníky a odměna je 30 tis. Kdybych do jiný větve naší exfirmy sehnal vývojáře tak dostanu (já teda už ne...) 60 tis.
22
mujsob.cz :: cafe / Re:Krtek hledá práci
September 19, 2020, 08:59:22 PM
Citace: FPT kdy September 17, 2020, 06:30:22 PM
Já si pojem krtkoplat pamatuju, ale už nevím, kolik to bylo (:

Abych naznačil.. už pár let (víc jak 10) se pohybuju v čistym tak nějak nad celorepublikovym průměrem v hrubym (né medián)
23
mujsob.cz :: cafe / Re:Krtek hledá práci
September 12, 2020, 05:32:17 PM
Nevim proč, nedokážu upravit původní příspěvek.. Takže tady je odkaz na Krtka na Linkedinu:

https://cz.linkedin.com/in/petr-nov%C3%BD-5b6912196
24
mujsob.cz :: cafe / Krtek hledá práci
September 12, 2020, 02:51:00 PM
Tak bando abych to tu kapku probral, nadhodíme něco osobnějšího. Do konce roku  (možná začátkem příštího) budu bez práce. Po pravdě ani nevim co bych chtěl dělat, asi cokoliv co má smysl a je to rozumně zaplacený (vzpomíná si někdo ještě na pojem krtkoplat ? ). Takže kdybyste o něčem ve středočeskym kraji (spíš Příbramsko a okolí) věděli, dejte vědět. Asi bych měl nadhodit nějaký osobní data takže se klidně odhalim akorát koukam že nedokážu nadhodit odkaz na svý profily na linkedinu a Jobsku. Jde to nějak ?
25
mujsob.cz :: cafe / Re:Přání, funkce apod.
September 12, 2020, 10:14:03 AM
Asi už bylo všechno řečeno :-)
26
mujsob.cz :: cafe / Re:Přání, funkce apod.
August 31, 2020, 05:00:17 PM
koukam dneska jako vyvoraná myš a myslel jsem, že ti nějakej robot ukrad účet nebo ses zbláznil :-)
27
mujsob.cz :: cafe / Re:Přání, funkce apod.
June 23, 2020, 07:19:00 PM
Tak co, prubnuls ?
28
mujsob.cz :: cafe / Re:Přání, funkce apod.
May 14, 2020, 08:06:29 PM
Tak navrhni náhradu. Já sem lezu furt. nešlo by nějak automaticky obepsat lidi tady, jesli žijou ?
29
mujsob.cz :: cafe / Re:Nějaký ameriky :-)
January 22, 2020, 08:39:39 PM
Petře, žiješ ? Letos ještě žádná Amerika ?
30
mujsob.cz :: cafe / Re:Volvo vs. Saab - nebe a dudy
January 16, 2020, 09:08:09 PM
A důvod ? Máš někde inzerát ?
31
mujsob.cz :: cafe / Re:Nová auta do rodiny
November 14, 2019, 05:19:31 PM
Tu ? Jsem tě stalkoval a poslední aktivitu jsi tu měl snad někdy v červenci
32
mujsob.cz :: cafe / Re:Nová auta do rodiny
November 13, 2019, 06:28:47 PM
No, letos jsem Mělník vynechal a Dušičky obecně. Možná kdyby ses ozval kapku dřív tak bych vyrazil.
33
mujsob.cz :: cafe / Re:Nová auta do rodiny
October 04, 2019, 10:04:04 PM
No ty vole, teď koukam že bydlíš asi 2 km od mý tetky ! Část rodiny mam ve Vrbně. Že bychom se na dušičky někde viděli až pojedu na Mělník ?
34
mujsob.cz :: cafe / Re:Jaký mobil ?
April 12, 2019, 04:50:13 PM
Jasan. Že přijedu dýl na oběd nebo že jedu ještě pro benzín nevidim důvod skrývat. Stejně tak, když se děje něco důležitýho doma a manželka mi volá. Ale jak řikam, opravdu důležitý věci se v lidskym životě dějou tak 3x do měsíce.
35
mujsob.cz :: cafe / Re:Jaký mobil ?
April 11, 2019, 05:54:32 AM
Od doby, co mi zvedli cenu tarifu z 10 na 50 kč, se mi povedlo neposlat jedinou SMSku. Už to budou tak 3-4 roky. Takže netřeba.
36
mujsob.cz :: cafe / Re:Jaký mobil ?
April 06, 2019, 07:09:42 PM
což o to mít jenom Applí hodinky (ty dementní sluchátka nechci) a nemuset mít iPhona, by nebyla špatná myšlenka. Poku by teda vydržely nabitý 2 dny jako moji číňani.
37
mujsob.cz :: cafe / Re:Jaký mobil ?
April 01, 2019, 04:37:13 PM
Tady maji celkem výběr. Bohužel použitelný jaosu až ty kolem 4-5 tisíc.

https://www.smartyhodinky.cz/se-sim-slotem/
38
mujsob.cz :: cafe / Re:Jaký mobil ?
March 29, 2019, 05:09:00 PM
Abych updatoval moje info o mobilování, ke služebnímu SEčku jsem na soukromou SIMku pořídil hodinky. Konečně můžu chodit po ulicích jako Michael Knight před 30 lety. Fakt spokojenost, než s sebou tahat pádlo nebo 2 malý mobily.
Celkem mně ale překvapila ta bída, když jsem telefonovací hodinky sháněl. Kdysi se to bralo jako normální budoucnost a dneska místo normální budoucnosti se placatěj na ulicích zombie s megapádlama. Jsem i celkem rád, že jednou umřu.
39
mujsob.cz :: cafe / Re:Nějaký ameriky :-)
March 25, 2019, 07:33:44 PM
normální kombík, no
40
mujsob.cz :: cafe / Re:PF 2018 + stěhování
March 04, 2019, 08:13:27 PM
Za mně pátek až víkend. Co ode mně budeš potřebovat ?
41
mujsob.cz :: cafe / Re:PF 2018 + stěhování
February 10, 2019, 09:48:21 AM
Jasně pak se ozvi
42
mujsob.cz :: cafe / Re:PF 2018 + stěhování
February 07, 2019, 11:04:40 AM
Jééé tohle je parádní, má to i tlačítka na čtení článku !

https://wordpress.org/themes/frontier/