Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - Krtek

1
mujsob.cz :: cafe / Krtkovo Swišť
September 07, 2021, 07:55:44 AM
Pro oživení se tu pochlubim našim ovym povozem. Za chvíli ho přihlašuju, tak dojmy budou později.
Je to standardní Swift 12. Premiu hybrid. Prostřední výbava, příplatky u toho snad ani objednat nejdou a ani bych nic navíc nepotřeboval. Cena byla standardní ceníková (Suzuki neni arab na trhu) akorát mi dali zadarmo barvu (je to perleť či co) když to byla skladovka. Rozmýšleli jsme mezi bílou a červenou a skladem byla bílá.
2
mujsob.cz :: cafe / Krtek hledá práci
September 12, 2020, 02:51:00 PM
Tak bando abych to tu kapku probral, nadhodíme něco osobnějšího. Do konce roku  (možná začátkem příštího) budu bez práce. Po pravdě ani nevim co bych chtěl dělat, asi cokoliv co má smysl a je to rozumně zaplacený (vzpomíná si někdo ještě na pojem krtkoplat ? ). Takže kdybyste o něčem ve středočeskym kraji (spíš Příbramsko a okolí) věděli, dejte vědět. Asi bych měl nadhodit nějaký osobní data takže se klidně odhalim akorát koukam že nedokážu nadhodit odkaz na svý profily na linkedinu a Jobsku. Jde to nějak ?
3
mujsob.cz :: cafe / PF 2019
December 31, 2018, 08:59:23 PM
Jelikož s tim ještě nikdo nepřišel tak já začnu:
Přeju vám všem tady hodně zdraví, štěstí a úspěchů do roku 2019. Zbytek se dá koupit za peníze a dá se bez toho žít.

PS: co vlastně znamená to PF ?
4
mujsob.cz :: cafe / Vitoušek
June 28, 2017, 01:50:27 PM
Dneska jsem ho byl přihlásit a možná zítra ho konečně dostanu. Pak sem nadhodim nějaký fotky i když stačí zagooglit, nic extra se neočekává.
5
mujsob.cz :: cafe / Jaký mobil ?
March 05, 2016, 03:46:44 PM
Zdravim zdejší odbornictvo a rád bych se dočkal rad na téma nový mobil.
Akuálně mi ještě pořád spolehlivě slouží iPhopne 3GS a nechce se mi ho měnit i když baterka už vydrží sorva 3-4 dny :-( Já jsem neáročnej. Hnusí se mi novější verze iOS než je 6 (oni i OS X a wokna dostávaji na prdel s každopu verzí). Byl jsem smířenej s tim že až klekne pořídim nejlevnějšího Appla a bude to.
Jenže jsem dostal služebního Samsunga J1. Musim říct že se mi Android 4.4 celkem i líbí jak je nastavitelnej a přizpůsobitelnej. Tak mně chytá fantas pořídit něco co by mi nahradilo oba telefony.
Předně co nechci a nepotřebuju - jakýkoliv internetový synchronizování, účty a jiný kraviny. Pak mi nezálěží na kvalitě a velikosti displaye, tuhle komerci nežeru, maximum je tak 4,5-5", klidně i něco menšího. Obdobně tloušťka, na tý záleží snad ještě míň, teda nesmí to být moc tenký, tlustý klidně 2 cm. Včera jsem strávil půlku noci hledáním ale nenarazil jsem na nic, co by mi úplně vyhovovalo. Nezálěží na CPU, paměti a parametrech, prostě když to bude fungovat jako 3GS nebo ten J1, budu spokojenej

No a teď moje skromné požadavky:
0) - úplně nejpodstatnější - musí to být dvousimkáč
1) Musí to jít synchronizovat kabelem s kontakty a kalendářem v systému Mac OS X. Ideálně i poznámky, obrázky a hudba ale na tom už netrvám. To celkem splňujou Samsungy díky utilitě Smartswitch (proto jsem dneska moc nespal)

2) Chci vypínací tlačítko nahoře. Jakmile mam telefon s bočnim, v 90% příchozí hovor típnu při zvedání telefonu ze stolu  :-(
3) Tlačítkovej home button, základní tlačítko má bejt tlačáítko a né čmáranice.
4)Podsvětlený ty 3 spodní Androiďácký tlačítka
5)Signalizační LEDka jako byla na Siemensech - zmeškaný hovory a SMSky, aby člověk nekontroloval šmrdlánim mobil každou chvíli.
6) bylo by fajn kdyby něco vydržel. Takže  by mohl mít něco z kovu, 3GS mi přiojde pevnej dost, Samsung už míň.
7) když už je to Android tak verze alespoň 4.4 (kvůli podpoře synchronizace s Applem) tak skoro musí mít 1 GB+ paměti a úložiště řekněme 8+ GB. Teď mam na Samsungovi 512/4096 MB a nic moc, navigaci do něj žádnou zatim nedávam. Co čtu, na karty se programů dneska moc nenacpe :-(
8) baterka by byla fajne alespoň 2500 mAh i když minimum řekněme 2000. J1 se tváří že vydrží při mym použití tak 8-10 dní.
9) LEDka od blesku použitelná jako baterka, na to jsem si fakt dost zvyknul.

Nějakej foťák, GPS a asi datový přenosi (OK na wifi trvam) beru jako samozřejmost ale na parametrech nezáleží už vůbec, OK GPS musí prostě fungovat a né že mně to nechá uprostřed Smíchova trčet na křižovatce že to loví satelity..

Původně jsem měl představu o ceně 2-3,5 tisíce a zatim jsem nenarazil na telefon který by to splňoval ani do 6 tisíc. Tak řekněme že na ceně asi nezáleží, když už jsem byl připravenej na dalšího YFouna.
6
mujsob.cz :: cafe / Parkování v Praze
August 02, 2015, 04:02:18 PM
V úterý se chytáme sem:

http://www.ngprague.cz/exposition-detail/vecernicek-slavi-50-let/

Přijedu do matičky měst po Strakonický dálnici, kde doporučujete parkovat muj plynomobil ? Od Berouna jsem to nechával vždycky na Zličíně. je nějaký záchytný parkoviště na Andělu, Smíchově nebo tak něco ? Abych se nemusel nikde motat a předem by byly ukazatele na počty volných míst. Počítam že tam dorazim kolem 9-10h a pak chceme pokračovat metrem. V nějakym tom obchoďáku na Andělu to asi kvůli plynu nejde.
7
Fakt mi už asi jebne. Ráno chci ject do práce, přijdu k Soptíkovi a tohle, viz fotky. Policajti si to nafotili, asi nějakej vysmaženej zmrd driftoval a pak ujel. Pochybuju že ho chytnou. Sice mam havarijku ale nevim co bude stát oprava na 9 let starym aute a kolik mi dá pojiš'tovna. Odnes to práh, dveře (nejdou otevřít) a blatník.
8
mujsob.cz :: cafe / Tak co s barákem ?
April 17, 2013, 11:58:36 AM
Takže bando zase bych rád prodiskutoval mojí aktuální situaci s bydlenim. Spad mi do klína barák po našich v Dubně. Pořád jsem si řikal že až nebudou tak ho prodam, prodáme byt a koupíme si domek někde poblíž. Jenže v toku událostí poslední doby jsem zjistil, že ten barák prostě prodat nemůžu. To bych už asi přišel úplně o všechno, bylo by to jako přijít o třetího rodiče. Krom poseldních 7 let jsem tam prožil celej život a Příbram mam furt v srdci kdežto na Berounsku jsme furt přivandrovalci. Dojíždění za prací jsme považovali oba za nereálný kvůli hlídání PéZetky. Ovšem manželku napadla spásná myšlenka že by šlo barák dát do kupy během 2-3 let a nastěhovat se tam až půjde Vřískotek na základku. To by už šla do Příbrami, autobsy jezděj dobře. To už bude moct jezdit sama a bejt i sama doma nějakou dobu. Tolik nástin týhle možnosti která mně teď drží na nohou co mamka odešla. Na rekonstrukci bych si vzal hypotéku s tim že po nastěhování by se prodal byt a hypotéka by se doplatila. Dali jsme si strop že milion akceptujeme, při vyšší ceně bych asi ten barák prodal a rekonstrukci nedělal.
Barák je sice normálně obyvatelnej ale protopil by se v něm majland. Plyn kolem 55 tisíc za rok, uhlí a dřevo kolem 35ti tisíc. Plyn je teda drahej a topit v kotli zase nemůžeme, abych vstával ve 4, roztápěl kotel a jel v 5 do práce, to bych asi dlouho nevydržel. Rád bych použil plynovej kotel co tam funguje teď, snad nemá cenu ho měnit. Takže se musí něco udělat s barákem a to nejlíp pokud se vyklidí po našich, nechá se jenom to nejnutnější a mmůže se rekonstruovat. Měl jsem tam předběžne projektanta a kámoše co má stavební firmu. Projektant by mi udělal projekt komplet do 30 tisíc i s nějakym tepelnym průkazem či co. Kámoš řikal že takhle levnej projekt mi nesežene a že by mi to zadarmo zkouknul a připomínkoval. K tomu bych měl mít i rozpočet. Kámoš by mi i udělal nějaký smlouvy pro stavební firmy abych je moh jebat a né ojebat oni mně. Ale sám řek že on neni z nejlevnější firmy a že dělaji v Praze.

Současnej stav
Barák je čtverec se 4 místnostma, zadní + veranda a koupelna jsou podsklepený, kotele jsou ve sklepě. Podle obou co tam byli je sklep suchej a s vlhkostí problémy nejsou. Půda jsou dřevěný povaly s hlínou. Krov by moh zůstat a střecha taky. To je asi 15 let starej vlnitej eternit, nikam naštěstí neteče. A část nad verandou je menší sklon s plechem, pod to se vlézt nedá. Na půdu přistavovat nic neplánujeme, spodek je prostornej dost.

V plánu by bylo teda asi tohle:
Výměna komplet topení. Tim myslim vyřezat a vyházet starý trubky a natahat nový a radiátory.  Aktuálně je tam 10 radiátorů i s jednim v koupelně. ten by nahradil žebřík. Expanzka je na půdě, to by možná už nebylo, nevim jak se to teď dělá. Rád bych nechal napojenej i uhelnej kotel jako záloha.

Výměna trubek na vodu. naštěstí je přívod do baráku ve sklepě skoro uprostřed domu a kuchyń by jsme stěhovali někam mezi ten přívod a koupelnu. Tak by se nemusely tahat trubky na 2 směry. Odpady v koupelně bych nechal jak jsou, to se dělalo před 10 lety s kanalizací v obci. Neplánujeme ani nikam přesouvat vanu, záchod a umyvadlo. Jenom to vyměnit za nový a dlaždice na zem a na zdi.

Pak elektrika komplet. zase odstranit všechno starý. Jsou tam hliníkový dráty v hadrech a jedna místnost je už bez proudu. To by neslo i nějakou změnu jističe abychom konečně měli i nořní proud

Okna jsou v předních místnostech špaleťáky asi 2x1,5 metru. Zadní strana má normálnější ale taky kravský + jedny dveře na terasu. To vyměnit za nový asi plasťáky. Aktuální okna byly nový když je tam dával táta když to koupili.

To je nejnutnější k vnitřku. V rámci bordelu by se měly srovnat zdi. Jsou prostě starý, nahozený a naštukovaný normálně jak se to před 30 lety dělalo. To by asi udělali normálně zedníci při tý elektrice a vodě. K tomu možná něco s podlahou v obýváku. Je to asi jediná místnost kde nechal táta škváru a na ní prkna. Ta podsklepená neni. Asi vybetonovat či co.

A pak co s tim venku nebo jak zateplit. Projektant řikal že to dělá sice nerad a vyjímečně ale u nás by asi bylo vhodný zateplit to něčim zevnitř. Přistavět k obvodovým zdem další tenčí zeď, nechat tam plac a mezi to nacpat nějakou vatu nebo tak něco. Sice by se zmenšily místnosti ale né o moc a zdi by dejchaly ven. Stropy by udělal podobně s podhledama a zateplenim.

Kámoš stavař by zateploval strop na půdě nějakym rastrem a foukánim nebo nějakou vatou tam atd. Stropy by nesnižoval, 2,5 metru je prej normální. A stěny by zateploval zvenku vatou. Nevim k čemu se přiklonit. Omítka je sice stará asi 30 let ale nikde neodpadává a neni ani odfouklá. je to brizolit a já nějak nemam ani touhu měnit něco na baráku zvenku.

To by bylo asi všechno. Podotýkam že jako vidláci z vesnice v bytovce přežíváme a nežijeme. V Dubně je velkej dvůr i zahrada i když se tam nedá zaject autem. Jak byste na to šli vy ? Dokáže někdo odhadnout jestli se tohle dá do milionu udělat ?
9
mujsob.cz :: cafe / Barákbordel
March 04, 2013, 10:36:27 AM
Potřebuju poradit jakožto novej funkcionář :-) V našem domě se po cca 10 letech nečinnosti obyvatelé rozhodli začít něco dělat. Sdružení Vvlastníků bytových Jednotek (SVJ) zaregistrované máme, k tomu máme nějaké rozhodnutí soudu z doby jeho vzniku (cca rok 2000). Jelikož se dlouho nic nedělo, min. týden byla svolána schůze kde jsme si zvolili nový výbor (předseda, místopředseda, člen). A teď nikdo nevíme co se musí kde hlásit, jaké formuláře použít a jaké úřady o tom informovat. Situace je ztížená tím že někteří členové původního výboru už umřeli před delší dobou. já jsem teda novej předseda a měl bych to všechno zařídit a olítat.
Zatim jsem se proklikal sem:
https://or.justice.cz/ias/tangle/iform

To vypadá že bych v OR změnil lidi online a byl by klid. Akorát netušim jestli by to bylo správně. máte někdo zkušenosti ?
10
Proč sakra dneska každej používá tyhle nesmyslný názvy a ne třeba obyčejnej pojem rádiovej pořád ? Se děsim až někdo vytáhne že poslouchá podcasty Járy Cimrmana BMS
11
mujsob.cz :: cafe / Air bank
January 07, 2013, 11:49:17 AM
Používáte někdo tuhle banku ? Já o ní celkem uvažuju. Díky půjčce na Kadlíka jsem se rozhádal s PS anóbrž ČSOB. I když jsem všechny smlouvy a podmínky 3x čet, na všechno jsem se 2x zeptal tý krávy na infolince tak je to najednou kapku jinak BMS
Ta airbanka vypadá kapku jako z jinýho světa. Krach asi nehrozí když to je pod PPF ale infobaba na telefonu zase nepůsobila 2x sebejistě. Máte někdo zkušenosti ?
12
mujsob.cz :: cafe / Kde vzít baterku ?
January 02, 2013, 09:18:26 PM
Dneska mi možná klekla baterka v Soptíkovi. Teď jí mam ve vaně a nabíjim tak se uvidí ráno. Každopádně už může mít svuj čas když vydržela 8 let bez nabíjení. Prvně jsem jí nabíjel před rokem když ani neťukla po 14 dnech neježdění a byly mrazy. Pak jsem jí nabil a rok vydržela. Teď zase Soptík 14 dní nejezdil a dneska je prázdná. Origoška je Delcor 55Ah 610cca. Jak ale koukam všude na parametry baterek tak 610A startovací proud nedávaj snad ani 72Ah baterky :-( Dá se někde sehnat baterka s těmahle parametrama ? Jinak jsem objevil max 55Ah a kolem 480-510A proudem. nevadila by tahle kapku slabší ?
Tome máš ještě zdroj na nějaký ty levnější Varty ?
13
mujsob.cz :: cafe / Vaškovo projev
January 01, 2013, 01:52:56 PM
Tak co na něj řikáte ? Mně se celkem líbil.
Akorát to Václav zabil tou amnestií na konci. Je vidět že ta banda zmrdů nahoře si jde na ruku včetně Václava. Je potřeba uvolnit místa ve věznicích tak provedeme tuhle píčovinu. No dlouho jsem čekal jak se s přeplněnýma vězniema vypořádaji když se o tom půl roku mele včetně snah o zmírnění trestů BMS Nebudu zatim hodnotit výsledky ale pokud vim po komunistickejch amnestiích už žádná další neměla opodstatnění páč už nemáme politický vězně.
14
mujsob.cz :: cafe / Jak vyřešit audio v CTSku ?
November 18, 2012, 05:49:38 PM
Rád bych nějak pořešil hudbu v Kadlíkovi. Rádio je sice Bosse ale prostě je to zaostalý i proti origoš Daewrooletim autorádium starším o 3 roky :-( Jen pro představu v Nubiře umí origo rádio MP3ky nebo má CD měnič a ten je snad umí taky. Ovládání maji obě na volantu. Bohužel CTSkový rádio hraje dobře jako rádio, je celkem inteligentní jako rádio ale já chci svojí hudbu. Vstup žádnej to nemá, jenom CD měnič na 6 Audio CD.
Takže přemýšlim o nějakym tom FM transmiteru. Na ceně skoro nezáleží. Ovšem díky klumpu Renkforce co jsem nedavno pořídil, jsem si zvyk na BT handsfree a telefonování s nim. Koukam že některý vysílače to uměj taky. Moje představa by byla něco, co nejmenšího aby to nepřekáželo v autě. On má totiž Cadlík zásuvku celkem blbě v otevíracim popelníku. Takže ho budu muset mít furt otevřenej asi. Nebo vzadu na středový konzoli. To je ale nepraktický, no snad by to s dálkovym ovládánim používat šlo. Pak aby to četlo SD karty s co největší kapacitou a pokud možno neomezenym počtem písniček. Mátě někdo tušení jestli něco takovýho existuje ?
Ještě mně napadlo použít YFouna a něco jako je tohle:
http://www.alza.cz/belkin-tunebase-fm-live-d260071.htm#popis

Moc mně ale nenadchla představa klacku trčícího před palubovkou a ovládání přímo telefonu šmrdlánim po displayi. Dík za rady a porady
15
mujsob.cz :: cafe / Krtkovo Cadlík
November 14, 2012, 09:36:12 PM
Jenom v krátkosti shrnu dnešek a koupi mýho "novýho" CTSka.
Plně si uvědomuju že jsem exot a individualista a tohle auto se mi líbilo od r 2006 co jsem ho prvně viděl u Mountfielda. Už vloni jsem málem koupil letěnku od chláka z Prahy. Ale nesešly se finance a on neslevil takže ho má dodnes a je šťastnej páč je to taky fanda. Naštudováno jsem měl kde co, kontaktoval jsem i toho loňskýho prodejce pro rady a jeho dvorního mechanika z Cadillac klubu. Vybavenej radama, Tondovo doporučenim že má cenu se alespoň podívat a vlastnim mechošem jsem v 6 ráno vyrazil.
Někdy kolem 11 jsme byli v bazaru. Plán byl:
prohlídnout
projít papíry
project
oběd + vystydnutí hlavy
debata případně obvolání co se dá sehnat a co ne
smlouvání v bazaru o ceně - nákup/nenákup. Kdyby se nepovedlo pozjišťovat co je třeba, skončil bych s telefonovánim ve 14h a odjezd bez auta.
Autobazarník neměl zlatý řetězy ani tepláky, první dojem ujde. Mluvil moravsky takže jsem si ho splet s UKčkem ale to se vysvětlilo :D Obhlídka laika s mechošem - papíry a stav OK. 111 tis km asi fakt sedí. Je to zachovalý, zbořený to fakt nebylo. Sem tam oděrky od parkování, jedna malá rejha možná od klíče :-( Sedačky celkem super stav. Asi v tom jezdil hlavně jenom řidič páč jiný sedadla nejsou opotřebovaný skoro vůbec. Motor už měli nastartovanej což jsem ale při příchodu nepoznal, neni slyšet uvnitř ani venku. Pak už to chytalo dobře takže baterka snad ještě chvilku vydrží. Na palubě funguje všechno jak má. Akorát si to musim přenastavit. páč když jsem si zmáčk paměť řidiče 1, odjelo to se mnou až jsem nedošáh na volant ani pedály. Výhled mam dobrej, sedadlo jde zvednout dost vysoko nahoru. Takže i já jsemk vidět a neni to Kadlík bez řidiče.
Ročník... Nevědět historii značky Cadillac v čechách asi bych se zjevil. Datum první registrace 2006. Výroba ale 2004, pak přes rok někde ve skladu v USA a pak to Charouz koupil a rozdal tady k sekačkám.
Co se týče vzhledu je to přesně to co se mi líbí a co jsem čekal. Plasťák, sice s kůží a dřevem ale pro fandy BMW a MB to prost nebude. Mně se to ale líbí. Americká "kvalita" je ale věc diskutabilní. CTSka trpí na loupání plastů a barev v interiéru. Tohle má palubku OK. Kapku se loupe barva na krytce kolem tlačítek ovládání oken a všech těch funkcí u řidiče. A na kůži u loketní opěrky ve dvěřích je asi puchejř či co. Prostě je to vymačkaný od levýho lokte. Jinak nikde ani známka opotřebení.
Motor a jízda. No jede to. Asi to chce taky točit. podle sluchu jsem se přistih že jezdim jak s naftoněm. Pak je to lemra. Při zkušební jízdě jsem to točil 1-2,5 tisíce než jsem začal koukat na otáčkoměr. Pak to ožilo ale nic vostrýho to neni a nebude. Prostě základ a i dostatečněj. Pazvuky v interiéru nikde žádný. Zvenku jsem neslyšel nic. Mechoš slyšel nějaký klepání značící nějakdý drobný vůle ze zadní nápravy. To neni moc k řešení. Kapku klepe nějakej čep v pravym přednim kolel. Ten se řešit asi brzy bude. Jinak jízda bez výhrad. Najeli jsme na rampu, vůle v PP kole se potvrdila, vzad nic akutního, poznat by se to mělo při zvednutí auta a vyvěšení náprav. Z Cady klubu jsem byl instruovanej koukat na ůniky oleje. Klasika převodovka, diferák a ještě k tomu tady kardan. Tady chčije akorát ten kardan. Zbytek suchej jak u novýho auta.
Takže jsme šli na oběd, zavolal jsem tomu Cady klubovýmu mechošovi a ukázalo se že muj dvorní Chevy mechoš se s nim i zná. O to lehčí komunikace a následná situace. Čepy se samostatně měnit nedaj ale neni problém objednat celý rameno s cenou jako na Passata. Takže prej kolem 2500 kč nový z Ameriky. Ale ten mechoš má rozstřelený CTSko na díly takže ramena si zamlouvam. MNimochodem tenhle konkrétní kousek zná když ještě jezdil k nim do Prahy na servis. Prej neni špatnej.
Další věc byly rozvody. Prej je třeba je udělat (zase podel Cady klubu). Serviska poctivá, zavolali jsme do servisu kam to jezdilo a prej rozvody fakt nedělali (posl. servis e 107 tis km). Díly na rozvody vč. pumpy vyjdou nový z USA na cca 10 tisíc. Teď jsem objevil u servisky nějakej multijazyčnej dodatek o výměnách rozvodů a svíček - 120 tis km nebo 8 let. Holt tomu amíci věřej.
Nejblbější je ten únik oleje kolem kardanu. Když to prej neteče proudem, nemá cenu řešit :-( Prostě chčijou. Přetěsnit se to dá ale pomůže to na půl roku. Očividně to už asi někdo dělal, zespoda byl v tom místě nějakej tmel.
Takže servis budu řešit:
Nejdřív přetěsnit kardan. Alespoň pro ten pocit a abych si ověřil jak dlouho to vydrží a kolik oleje budu muset dolejvat.
Rameno se vymění co nejdřív jakmile se mechanici dohodnou.
Abych nezapomněl, pneu byly tak na dojetí domu. Ráno jdu koupit nový zimáky. Letní, ještě uvidim ale asi koupim nový i s diskama.
A do roka plánuju velkej servis ve 120 tis km - olej+všecny filtry, rozvody, chladící a brzdovou kapalinu a co ještě kdyžtak kluci mechošský doporučej.
Takže jsem se v bazaru dohodli na ceně 129 tis kč. Slevovat se jim skoro nechtělo, prej všechno běžný investice. To sice jo ale u atypickýho auta. Pojistky mi uzavřeli hned u Generali kde mam obě další auta. Takže havarijka 4000 a povinný růčo 3500 kč a k tomu ještě karta na benzín za 500 zdarma. Jestli to klapne jak má budu spokojenej. Nic víc by se na tom snad vykulit nemělo. Dokonce to má ještě do konce roku dálniční známku a povinnou výbavu. Akorát jdu pro novou lékárnu.
Cesta domu prostě pohodička. Sedí se v tom jak v obýváku, na tempomat to krásně drží kilo třícet s aktuální spotřebou 8-9l. Průměr domu za celou cestu jsem udělal 7,9 podle PC ! Na jaře plánuju dát do něj plyn a pak zvážim prodej Soptíka. Cadloíka jsem pořídil až když sjem z tabulek vyčet že si můžu dovolit všechny 3 auta. Takže snad 2 budou jezdit vždycky i kdyby to byla pokladnička před barák na ozdobu. A krom toho ta představa že prodávam Nubču co mam 9 let od štěněte ?-)
Drobný výtky co se Cadlíka týče - má to málo odkládacích míst. Malá schránka je před spolujezdcem, ve dveřích jsou kapsy a pak je jedna v loketní opěrce a pod ní (musí se odklopit) Jinak nic. Na tak velký auto je to málo a člověk si ho prostě oblíká. Nemá ani držák na brejle. Opotřebení interiéru. Tam kde se hrabe je to prostě znát. Holt bolest týhle generace CTSek. Naštěstí tenhle je celkem ještě luxusní.
Posaz musim vychytat. Myslel jsem si že sedim OK ale teď chodim po 3 hodinách jízdy jak namrdanej kačer. To jsem ještě nezažil v žádnym autě :-( Nemá to zadní stěrač.

Ještě drobnost k min. majiteli. Pán byl holt poctivej puntíčkář takže jel sám na STK, kde ho vyghodili. Patrně kvůli úniku oleje.

Na závěr pár údajů:

Cadillac CTS 2.6 V6 133 kW
Rok první registrace u nás 2006
Najeto 111 tis km
Výbava co stojí za řeč:
Dual klima
8 airbagů
Audio Bose s CD měničem a hafo reprákama (nevim kolika) a ovládánim na volantu
Komplet elektrika (okna, zrcátka i se sklopenim, alarm, centrál)
Xenony
ALu kola Cadillac 16"

Údajně i senzor na tlak pneu a automat na stěrače. Nevim jak to kde najít, možná to nemá
16
mujsob.cz :: cafe / Poraďte odborníci na PC
October 21, 2012, 01:28:36 PM
Dostal jsem se k průseru s jednim notesem. Ondoňovi ho zablokoval nějakej virus co se tvářil jako výhrůžka od policie. Stačilo dát ho do nouzáku a vrátit XPčka o pár dní zpět. Průser nastal pak. Nebyl v tom SP3 tak jsem ho nechal nainstalovat. Instalace trvala 4 (!!!) hodiny. Jenže po resetu blik a modrá smrt s hláškou že BIOS nepodporuje ACPI. A pořád dokola. V BIOSu nikde zapínání/vypínání ACPI neni. Je to Asus z roku 2007 tak bych předpokládal že se SP3 by měl fungovat. Čirou náhodou jsem tam zkusil dát flešdisk do USBčka a ten krám najednou nastartoval ! To je jedinej stav jak to naběhne. Je jendo co je na flešce atd. Bez ní modrá smrt, s fleškou to najede. Asi to potřebuje někde detekovat víc disků a pak systém běží. Tuší někdo jak to vyřešit ? Všude čtu něco o F7 při instalaci v textovym mo'du. Já ale nic neinstaluju a wokna v tom přemezat nemůžu. Ondoň totiž nemá nikde nic zálohovaný a nezná ani svoje hesla na internet kam leze. Dá se někde v XPčkách vypnout jejich snaha o fungování s tim ACPI ?
Jo a novej BIOS jsem našel, přeflešoval a stejně to nepodporuje.
17
mujsob.cz :: cafe / Harantsicna
August 08, 2012, 12:28:53 PM
Mam v plánu pořídit novou sedačku pro Vřískotka do auta. Manželka má nějakou Chico v ceně do 2 tisíc. Je asi do 18 kg. Nevim jestli pořídit to samý nebo má cenu připlácet. V mym autě jsme měli doteď darovanou starou rozdrbanou s takovou divnou nohou nebo co to je. A díky tomu už se Vřískot občas tluče do hlavy o strop když jí usazujeme. Nějak nevim podle čeho se zorientovat krom váhy a roku. Vřískotovi se líbí cokoliv takže její pocity nejsou směrodatný. Jestli ,máte někdo přehlet, dejte nějaký doporučení. parametry Vřískota jsou 2,5 roku, jateční váha 13 kg, výška v kohoutku 97 cm