Poraďte odborníci na PC

Založil Krtek, October 21, 2012, 01:28:36 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 5 Hosté prohlíží toto téma.

FPT

--O-o-O--

petrklm

Citace: FPT kdy February 11, 2013, 09:02:37 PM
no jen přijeď, zbyl tu nějakej rum.
Co ty jsi za člověka... jak ti může zbejvat rum???? Ale můžeš bejt ohledně rumu klidnej, někdo to musí odřídit domů, i když je to jen kousek, vlakem nepojedu.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

nebuď blázen, na to sem lákám návštěvy.
--O-o-O--

T-Diesel


brano

To WD je fajn, konecne nieco co funguje ako ma, vyskusal som tiez rozne obskurne pristroje ale toto je fakt jednoduche a funkcne.

FPT

no jen přijeď, zbyl tu nějakej rum.
--O-o-O--

petrklm

Citace: FPT kdy February 11, 2013, 08:48:43 PM
mně se to nelíbí, je v tom android, je to takovej všeuměl. fakt koukni na to wd tv, nebo si udělej výlet do lovo a přijeď se na to podívat v praxi (:
No, to by za úvahu stálo :), ale nechci bejt vtíravej. Kouknu na to wd tv, snad mě to nějak nasměruje.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Romanius

hmmm, no nepotešil jste mne ... ale asi to tak nejako bude :(

FPT

to je asi různý podle poskytovatele, jak často je přiděluje. upc je třeba mění jenom při restartu, t-mobile je jednu dobu měnil co 8 hodin, ale bylo to služba od služby.
--O-o-O--

Romanius

dovolím si ešte jednou otázkou vrátiť sa k téme FTP - ako často sa mení dynamicky pridelovaná IP? mal som predstavu, že sa to zmení len pri reštarte routeru alebo pri výpadku prúdu )čo je to isté :) ). akurát že dnes u nás žiadny výpadok nebol a ráno som mal inú IP ako teraz.

FPT

mně se to nelíbí, je v tom android, je to takovej všeuměl. fakt koukni na to wd tv, nebo si udělej výlet do lovo a přijeď se na to podívat v praxi (:
--O-o-O--

petrklm

Citace: FPT kdy February 11, 2013, 08:18:16 PM
kup si nějaký multimediální centrum, já za sebe doporučuju WD TV Live, jsem to chtěl původně jenom vyzkoušet a už to mám asi rok a nepoužívám nic jinýho.
Koukni na to, co jsem psal Frantovi, je možný, že to by splňovalo moje představy... jinak já kouknu na to, co máš doma a uvidím.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

petrklm

Citace: atnarfus kdy February 11, 2013, 07:16:03 PM
Jestli ti "stačí" varianta, kdy televizi k noťasu připojíš jako monitor, tak kup pouze vhodný kabel a není co řešit. Zjisti co máš na noťasu a co na televizi. Ideální je, když je na obou HDMI. Dají se samozřejmě koupit i kabely kombinované. Například na jednom konci DVI a na druhém HDMI. Podle použitého kabelu musíš, nebo nemusíš řešit připojení zvuku.
Jo, HDMI fajn, ale to mám jen na jednom ze dvou noťasů, navíc na tom, kterej běžně nepoužívám. Takže jsou to vždycky šachy. A kabel HDMI mám 8 metrů, protože to jde kolem půlky pokoje, samo v liště podle zdi... chtěl jsem to všechno zjednodušit, abych nemusel furt připojovat nějakej kabel,  a třeba rodině ukázat na TV to, co zrovna mám na displeji počítače, no...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

kup si nějaký multimediální centrum, já za sebe doporučuju WD TV Live, jsem to chtěl původně jenom vyzkoušet a už to mám asi rok a nepoužívám nic jinýho.
--O-o-O--

atnarfus

Jestli ti "stačí" varianta, kdy televizi k noťasu připojíš jako monitor, tak kup pouze vhodný kabel a není co řešit. Zjisti co máš na noťasu a co na televizi. Ideální je, když je na obou HDMI. Dají se samozřejmě koupit i kabely kombinované. Například na jednom konci DVI a na druhém HDMI. Podle použitého kabelu musíš, nebo nemusíš řešit připojení zvuku.

petrklm

Citace: elpidio kdy February 11, 2013, 04:03:28 PM
Co je to za TV ? jestli má wi-fi, tak bych se divil, kdyby neměla USB a neuměla film přehrát přímo.
Nějakej korejec, myslím že Samsung... a wi-fi nemá, ani USB, jen HDMI...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

elpidio

Co je to za TV ? jestli má wi-fi, tak bych se divil, kdyby neměla USB a neuměla film přehrát přímo.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Romanius

a prepojenie NTB a TV cez dlna nefunguje? samsung a lg maju na svojich stránkach soft pre pc (tieto dve značky určite, dalšie neviem, ale asi tiež), ktorý vytvori "kanál" a na tv sprístupní definované adresáre na ntb. má to trochu chybu v tom, že vačšinou z tv je ovládanie nedokonalé, niekde to funguje, niekde nie. mám na mysli pauzu, rýchle a lebo pomalé posúvanie ...
ja som už na takéto trápenie rezignoval, mám xtreamer, ten má v sebe disk. xtreamer je v sieti, takže sa do neho nasúka čo chce syn, čo chcem ja. je to na receiver a na velké bedne, zvuk je kvalitný, pohoda

petrklm

Nechce se mi zakládat další diskuzi, tak to zkusím takhle. Jde mi o to, jak pohodlně propojit noťas s televizí, abych mohl pouštět filmy s flešky na TV bez HDMI kabelu. Nastíním představu - router s wi-fi,  v noťasu fleška s filmem, přes router se připojím k TV a hotovo. Něco takovýho: http://www.conrad.cz/hdmi-smart-tv-a-mini-pc-joy-it-android-4-0-1-ghz.k874474 by moje přání mohlo splnit a nebo ne? Existuje jiná možnost, jak TV připojit v wi-fi a vlastně jí používat jako monitor? Pozor, jsem trdlo, co o tom ví skoro prd, takže polopatisticky, prosím  :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

--O-o-O--

Romanius

už to fachá, z roboty sa krásne pripojím. až na to, že tam zas musím pozrieť nejaké práva usera, lebo sa prihlásim ako JA a nemožem nič robiť, vidím len root. ako admin vidím všetko a aj robiť možem čokolvek. ale je fakt, že práva usera som vobec nekontroloval, tam je to default.

FPT

tak to publikuj na jiným portu. na routeru otevři třeba porty 2120-2021 a přesměruj to na NAS na 20-21.
--O-o-O--

Romanius

diky eFTyPko, doplnil som. trapim sa tu skoro celý večer a až teraz som zistil, že ten priblblý mobilný net asi blokuje ftp, p2p, ... :)

brano

Hele, ale v zavere pise ze sa chce dostat do NSA... To by mohol byt celkom pruser keby sa mu to podarilo :)

FPT

musíš udělat port forwarding na ten NAS. porty 20-21, pokud nejde rozsah, tak stačí 21.
--O-o-O--

Romanius

mal by som dotaz k sieťam. práve tu pozerám také malé domáce NAS. podla popisu by sa to malo dať sprístupniť z vonku aj cez dynamicku IP. takže mám svoju IP, mám jeho adresu v sieti 192.168.2.xxx a čo dalej? Je tam spustený ftp server, ale neviem ako sa na neho dostať. Na routeri som dal preklad adries z dyn IP na router, ale aj tak sa zvonku na NSA nedostanem. čo robím zle?

FPT

Zbytečný, je to práce na deset minut.
--O-o-O--

Krtek

pozdě, notes vrácenej s fleškou. Uvidíme co příště. Ale už jsem mu řek že až se to zase sesype tak ať se chystá na novej notes.

FPT

Recovery console. Nabootuj z instalačního cd a použij konzoli pro obnovení systému.
--O-o-O--

Krtek

Citace: FPT kdy October 21, 2012, 08:45:26 PM
Však tam bylo další řešení, je tam chyba v tom ACPI, vyměníš soubor a mělo by to fungovat, ne? Recovery console je tvůj přítel.
Tam se právě nedostaneš nikam. Nouzovej režim, DOS režim (či jak se to jmenuje) nic takovýho :-(  Prostě během cca 3 vteřin bootování modrá smrt. Možná by šlo vyndat disk, připojit do jinýho kompu a tam ten soubor smáznout. V naběhlých woknech to nejde :-(

Gogo

nj, ale takhle Krtek prodal flashku :-)))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

FPT

Však tam bylo další řešení, je tam chyba v tom ACPI, vyměníš soubor a mělo by to fungovat, ne? Recovery console je tvůj přítel.
--O-o-O--

Krtek

Jo prodal jsem Ondoňovi flešku za kilo a má jí tam trvale. Tomu ale neřikam řešení  :-\

FPT

no a to řešení v tom článku nefunguje?
--O-o-O--

Krtek


Krtek

Dostal jsem se k průseru s jednim notesem. Ondoňovi ho zablokoval nějakej virus co se tvářil jako výhrůžka od policie. Stačilo dát ho do nouzáku a vrátit XPčka o pár dní zpět. Průser nastal pak. Nebyl v tom SP3 tak jsem ho nechal nainstalovat. Instalace trvala 4 (!!!) hodiny. Jenže po resetu blik a modrá smrt s hláškou že BIOS nepodporuje ACPI. A pořád dokola. V BIOSu nikde zapínání/vypínání ACPI neni. Je to Asus z roku 2007 tak bych předpokládal že se SP3 by měl fungovat. Čirou náhodou jsem tam zkusil dát flešdisk do USBčka a ten krám najednou nastartoval ! To je jedinej stav jak to naběhne. Je jendo co je na flešce atd. Bez ní modrá smrt, s fleškou to najede. Asi to potřebuje někde detekovat víc disků a pak systém běží. Tuší někdo jak to vyřešit ? Všude čtu něco o F7 při instalaci v textovym mo'du. Já ale nic neinstaluju a wokna v tom přemezat nemůžu. Ondoň totiž nemá nikde nic zálohovaný a nezná ani svoje hesla na internet kam leze. Dá se někde v XPčkách vypnout jejich snaha o fungování s tim ACPI ?
Jo a novej BIOS jsem našel, přeflešoval a stejně to nepodporuje.