kdo for president?

Založil T-Diesel, December 30, 2012, 08:58:24 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Gogo

Hele já to myslel jinak, hranice je čára na mapě, ve skutečnosti to až tak není-tím myslím, že lidi ji na zemi nevidí a tak jsou prolnutí-promíchaní a v blízkém okolí ji tak nevnímají. To že respektuje nějaké přírodní útvary atd jsem neměl vůbec na mysli.
Jednou to bylo takhle za pár let jinak, ale na to místě žili stále stejní lidé (mimo sudety, kde to teda nebylo takhle...) Ti lidé tam měli kořeny, známé, rodiny....a prd se starali o to kterému feudálovi právě patří.
A osobní zkušenost teda nemám, aby jsme si to ujasnili, jen žiju blízko a znám mnoho příběhů, z doby nedávné. Znám ale i z Rakousko-České hranice, odkud pochází moje matka, jejich rod je tam cca 350let (zatím doložených).  Prostě šedá je teorie-zelený strom života. Takže prosím nechytat za slovo-nejsme ve škole, ale  hledat smysl blábolů které potím :-))))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

T-Diesel

Citace: FPT kdy January 17, 2013, 04:21:48 PM
tak vetšinou je to snad podle nějakých přírodnin, ny?

no to je az ta druha faze
prvni nejaky poliruk nebo kral nakrkne do mapy, husim brkem udela caru jak to tak asi bude a potom dojde na radku gremium chytrych hlav co mosiju vymyslet, jak tu jeho tlustu caru implementovat do praxe
nebo to snad byva jinak?

Krtek

Jo podle přírodnin. Při vzniku naší republiky zajímaly Masaryka hlavně přírodniny jako uhlí na severu :-)

FPT

tak vetšinou je to snad podle nějakých přírodnin, ny?
--O-o-O--

T-Diesel

Citace: FPT kdy January 17, 2013, 03:17:58 PM
ono jde asi o to jak v kterým pohraničí, že ano.
a nejde o 100 metrů přece. nechceš mi doufám tvrdit, že hranice evropskejch států jsou udělaný na nějaký konferenci od stolu s pravítkem a kružítkem, že ne?

a jak jinak?

Jerry.Gunman

Citace: FPT kdy January 17, 2013, 03:17:58 PM
ono jde asi o to jak v kterým pohraničí, že ano.
a nejde o 100 metrů přece. nechceš mi doufám tvrdit, že hranice evropskejch států jsou udělaný na nějaký konferenci od stolu s pravítkem a kružítkem, že ne?

Naprostá většina stávajících evropských států v průběhu své historie měla poněkud améboidní vývin, kdy se zvětšovaly, zmenšovaly, posouvaly, vznikaly a zanikaly v závislosti na právě panujících mocenských poměrech.

Dej si jen naše blízké okolí:
Německo - sjednoceno až koncem XIX. století, ve XX. se zvětšovalo i změnšovalo, dělilo i scelovalo
Polsko - jenom ve 20. století učilino rozhodný, cca 200 kilometrový krok směrem k západu
Maďarsko - "zbytkové" Maďarsko, vymezené Trianonem, mělo okolo 40% plochy K und K Uher
Slovensko - konstituováno za II.W.W. a pak od Y 1993
Itálie - sjednocena koncem XIX. století

jenom my (České země a Morava) a Rakousko máme obrovské štěstí, že sídlíme na území jednoznačně ohraničeném a vymezeném tak mohutnými přírodními útvary, že nikdo dlouhodobě nemá na to, aby platnost těchto přirozených hranic  zrušil
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

jo, ale neměnily se jenom tak libovolně přece.
a problém je v tom, že ty vztahuješ svoje osobní zkušenosti na obecný situace.
--O-o-O--

Gogo

hele tady to tak opravdu bylo- vesnice 800obyvatel a šup ráno čára a 400 slováků a 400 čechů... bych mohl vyprávět co se tady dělo, já to pomatuju osobně.
Nicméně v evropě se hranice měnily mnohokrát, to že dnes je to jinak-je pravda, ale nebývalo to tak.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

FPT

ono jde asi o to jak v kterým pohraničí, že ano.
a nejde o 100 metrů přece. nechceš mi doufám tvrdit, že hranice evropskejch států jsou udělaný na nějaký konferenci od stolu s pravítkem a kružítkem, že ne?
--O-o-O--

Gogo

no jasně zítra se čára posune o 100m a já budu Slovák.... pokud by jsi žil v pohraničí, věděl by jsi, že hranice je jen čára na mapě.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

FPT

a to taky není úplně pravda, ony se totiž ty čáry nemalujou jenom tak nějak na mapě.
--O-o-O--

Gogo

asi tak čáry namalované na mapě se v historii měnily tak často, že žádný z evropských rodů (dynastií) ani nižší ani vyšší šlechty je nebral vážně.
To že se namaluje čára a tady je te a na druhé straně onen, je jaksi už z podstaty nesmysl-příhraniční oblasti byly i za krutého bolševika prolnuty. A vlny nezastavíš, i když rušíš...nezastavíš.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy January 17, 2013, 01:48:14 PM
Jerry a když leze Černohorec do prdele celý zajebaný EU a ta tu pro arabáše pořádá vítací výbory, myslíš že si ještě pamatuje že někdo z jeho předků bránil Evropu ? BMS

A Rakousko je pro mně skopčácko. On už ten název Jižní říše logicky značí že oni jsou prostě jeden národ.

(1) Černohorec (Schwarzenberg) nejni Habsburg a já pro Karl aSchw. fakt nepléduju.
(2) Öste-Reich byla původně "východní marka" Svaté Říše Římské. Podívej se jen trochu do historie -  většina členů habsburského rodu uměla česky a nepovažovala se ani za "Rakušáky" (v dnešním slova smyslu), ani za Maďary, Dalmatince, Čechy, Lechy ani nikoho jiného, ale za příslušníky dynastie stojící nad takovými malichernostmi, jako jsou jednotlivé národnosti :(
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

No jo Ost východ :-)
Jakej potomek Přemyslovců ?

FPT

snad východní, ne?
a potomek přemyslovců? tomu moc nerozumím. odkud?
--O-o-O--

Krtek

Jerry a když leze Černohorec do prdele celý zajebaný EU a ta tu pro arabáše pořádá vítací výbory, myslíš že si ještě pamatuje že někdo z jeho předků bránil Evropu ? BMS

A Rakousko je pro mně skopčácko. On už ten název Jižní říše logicky značí že oni jsou prostě jeden národ.

Jerry.Gunman

January 17, 2013, 01:47:57 PM #292 Last Edit: January 17, 2013, 01:51:01 PM by Jerry.Gunman
Citace: petrklm kdy January 17, 2013, 01:43:21 PM
Citace z jednoho blogu (neřeším, jestli se to smí a nebo ne, mě se to prostě líbí):
Také Karel Lucemburský strávil velkou část života mimo Čechy (na rozdíl od Karla Schwarzenberga ovšem dobrovolně) a díky nadstandardním kontaktům za hranicemi dokázal České království vyzdvihnout na výslunní evropské politiky a kultury. Karel Schwarzenberg by jako prezident stál před nelehkým úkolem. Jak se s ním vyrovná by však záleželo na aktivitě nás všech, účastí ve volbách totiž nový příběh teprve začíná. Přitom je úplně jedno, zda hlava státu neobratně vyslovuje anebo neumí zpívat. Nakonec jeho lucemburský jmenovec by na tom asi nebyl o mnoho lépe a přesto byl zvolen "největším Čechem". Já osobně mám tedy jasno – žádného Miloše I. opravdu, ale opravdu nechci...

Mezi Karlem IV. a Karlem Schw. vidím jeden zásadní rozdíl.
Zatímco Karel IV. se primárně snažil o zvelebení zemí koruny české (a tím samozřejmě i o zvýšení svých důchodů), Karlovi Schw. jde primárně o jeho důchody a  zvelebení zemí koruny české mu, obávám se, neleží ani v patě.

Dle svědectví současníků Karel IV, ač vychováván na dvoře francouzském, za krátký čas po příjezdu svém domů jazykem českým hovořiti se opět naučil :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Mně se ptej, ze školy jsem už dlouho :-)

Tyhle ale nezněji moc cizokrajně :-)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sedlni%C4%8Dt%C3%AD_z_Choltic

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sezimov%C3%A9_z_%C3%9Ast%C3%AD

http://cs.wikipedia.org/wiki/Smi%C5%99i%C4%8Dt%C3%AD_ze_Smi%C5%99ic

http://cs.wikipedia.org/wiki/Strakov%C3%A9_z_Nedabylic

http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C5%99elov%C3%A9_z_Rokyc

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy January 17, 2013, 01:03:26 PM
vždyť jo. Já bych se třeba nebránil monarchii. Kdyby nám tu někdo nepodsouval zasraný skopčáky a jejich právo na náš trůn.. Najít někoho z pozůstalýho z našich šlechtickejch rodů, byl bych pro povznést ho až na krále.

Karel Habsburský je n-tým potomkem přemyslovských králů :)

A skopčák taky nejni, je Rakušák. Když Rakousku hrozil anšlus, byly v zemi poměrně velmi silné monarchistické tendence - a možnost restaurace byla  reálně ve hře. Celé to ukončil Adolf, když tam poslal své divize. BTW, Anschluss byl realizován podle plánu Otto. Čímž Dolfi lehce naznačoval, že jeho hlavním "ideovým" protivníkem je Otto von Habsburg a možnost obnovení monarchie

Jsi-li členem rodiny, která několik set let bránila Evropu proti islámskému ataku, máš jakési vědomí historické odpovědnosti a nebudeš lézt do zadele ani dnešním arabášům  :(
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

petrklm

Citace z jednoho blogu (neřeším, jestli se to smí a nebo ne, mě se to prostě líbí):
Také Karel Lucemburský strávil velkou část života mimo Čechy (na rozdíl od Karla Schwarzenberga ovšem dobrovolně) a díky nadstandardním kontaktům za hranicemi dokázal České království vyzdvihnout na výslunní evropské politiky a kultury. Karel Schwarzenberg by jako prezident stál před nelehkým úkolem. Jak se s ním vyrovná by však záleželo na aktivitě nás všech, účastí ve volbách totiž nový příběh teprve začíná. Přitom je úplně jedno, zda hlava státu neobratně vyslovuje anebo neumí zpívat. Nakonec jeho lucemburský jmenovec by na tom asi nebyl o mnoho lépe a přesto byl zvolen "největším Čechem". Já osobně mám tedy jasno – žádného Miloše I. opravdu, ale opravdu nechci...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

a z kterejch našich šlechtickejch rodů, prosím tě?
--O-o-O--

Krtek

vždyť jo. Já bych se třeba nebránil monarchii. Kdyby nám tu někdo nepodsouval zasraný skopčáky a jejich právo na náš trůn.. Najít někoho z pozůstalýho z našich šlechtickejch rodů, byl bych pro povznést ho až na krále.

FPT

krtku, škoda, že přemyslovci vymřeli už v roce 1521, viď? (:
--O-o-O--

fido

Citace: Jerry.Gunman kdy January 17, 2013, 12:39:40 PM
2 Fído:
Zahraniční pomluvy + výsměch české státnosti
Já ho zase až tolik nesleduju, ale upřímně řečeno, česká republikánská státnost měla jakou takous váhu akorát v době 20 letého příměří mezi I. a II. částí světové války. Od roku 1938 jsme byli nejprve protektorátem německým, pak ruským. Poté, co ruská knuta dočasně zeslábla, jsme se "za pár" rozdělili, abychom byli ještě slabší a ještě bezvýznamnější, což se nám tedy úspěšně povedlo. Mám takový dojem, že naše "moderní" republikánské zřízení toho nemá mnoho, nač by mohlo být hrdo :(

Tohle je ale jen virtualni pocit vyvolany medialni masazi "blbou naladou". Neni se cemu divit, kdyz veskery cesky medialni mainstream patri
nemcum a svycarum. Ze jsme maly stat je vcelku irelevantni, protoze paradoxne male nezavisle staty jsou momentalne na tomto kontinentu
jedine, ktere prosperuji. V tomto bode by bylo vhodne pripomenout stezejni bod Karlova projevu po prvnim kole voleb - chce nas "navratit"
do eurounijniho mainstreamu. Takze ne, nemusim hulit, jak se domniva petrklm, aby mi bylo jasne, co to znamena.

No a na zaver si osvezme, co nas v tom eurounijnim mainstream ceka, protoze mam pocit, ze tu nekteri lide zijou
s hlavou vrazenou ve sve riti a nevnimaji okolni svet.

http://euroseptik.cz/dan-hannan-odstrante-kameny-at-trava-muze-rust/
http://euroseptik.cz/daniel-hannan-smrt-dane-a-zvysovani-rozpoctu-eu/
http://euroseptik.cz/dan-hannan-jak-to-ze-vidis-trisku-v-oku-sveho-bratra/

Krtek

Na každýho se něco najde. To bych extra neřešil. A minimálně jeden nepolitickej teď kandidoval. A on je jejich rod (černohorci) původem od nás ? Mylsim že ne. Čech to neni už původem. Kdyby to byl Přemyslovec tak bych mu dal i hlas.

FPT

Klíčem je podle mě to slovo "volitelný". Skutečné volby tu drží pod palcem naprosto zásadně média a agentury "zjišťující" veřejné mínění. Pokud tahle sebranka označí někoho za nevolitelného, prakticky se jím i stane. To je podle mě jeden ze zásadních důvodů, který odrazuje nezmrdy od vstupu do politiky, mají díky tomu pocit, že to nemá cenu a nic by nezmohli.
--O-o-O--

jb

otazka tedy zni, proc kandiduji jenom zmrdi ? Kde jsou Ti, ktere bychom volili ?
Proc nikdo "slusny" a volitelny nekandiduje ? 

FPT

no s tím vtipem jde spíš o to, kde to přednesl a před kým.
--O-o-O--

Jerry.Gunman

2 Fído:
Zahraniční pomluvy + výsměch české státnosti
Já ho zase až tolik nesleduju, ale upřímně řečeno, česká republikánská státnost měla jakou takous váhu akorát v době 20 letého příměří mezi I. a II. částí světové války. Od roku 1938 jsme byli nejprve protektorátem německým, pak ruským. Poté, co ruská knuta dočasně zeslábla, jsme se "za pár" rozdělili, abychom byli ještě slabší a ještě bezvýznamnější, což se nám tedy úspěšně povedlo. Mám takový dojem, že naše "moderní" republikánské zřízení toho nemá mnoho, nač by mohlo být hrdo :(

Kluci v Řecku
Sledoval jsem jen velmi okrajově, ale sdílím Tvůj pocit, že pro ně nehnul ani malíčkem u levý nohy :(

Šváca je křivácký zmrd
Napřed se stal xichtem strany zelených, pak dělá stafáž Kalouskovi a kryje jeho zlodějiny svým zděděným majestátem - tím je řečeno vše
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

fido

Citace: petrklm kdy January 17, 2013, 12:33:01 PM
2 fido: "Podle jeho rady bysme meli odstranit ze statniho znaku lva a dat ta krtecka - tunelare." A tohle mi přijde docela vtipný, protože to bylo myšlený jako vtip. Kdo to tak nepochopil, je - s prominutím - vůl. Spojovat tohle se znevažováním český státnosti mi přijde docela ujetý. Mimochodem - co hulíš? To musí bejt dost festovní matroš  *1025*


Ok, dalsi - kdyz kdesi na severu nejaky socialne vykolejeny soudce s 20 psy v domacnosti exnul, tak jeste nez se ukazalo, ze neslo
o vrazdu, ale ze umrel "prirozene", on uz vykrikoval, ze CR je Palermo. Pripada ti, ze takhle by mel "svuj" stat reprezentovat ministr
zahranicnich veci?

Jinak jsi opravdu velmi vtipny, ale spis bych uvital vecne argumenty. Ja jsem nejake predlozil, ty nikoliv.


petrklm

2 fido: "Podle jeho rady bysme meli odstranit ze statniho znaku lva a dat ta krtecka - tunelare." A tohle mi přijde docela vtipný, protože to bylo myšlený jako vtip. Kdo to tak nepochopil, je - s prominutím - vůl. Spojovat tohle se znevažováním český státnosti mi přijde docela ujetý. Mimochodem - co hulíš? To musí bejt dost festovní matroš  *1025*

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

fido

Citace: Jerry.Gunman kdy January 17, 2013, 10:18:22 AM
Já ho opět zaslechl včera ve zprávách a byl to spíše výron nežli výkon :D
Karel je sympatický, milý, ale... ALE:
(1) šel i se zelenými, aby se dostal ke korytu
(2) Kalouskovi dělá stafáž a krytí
(3) dost se vykládá o zvláštnostech okolo Karla a fabriky na Becherovku
(4) uznání Kosova + podpora humanitárního bombardování

Nemel bys zapomenout na to, jak nas pomlouva v zahranici a vysmiva se ceske statnosti. Podle
jeho rady bysme meli odstranit ze statniho znaku lva a dat ta krtecka - tunelare.

Jinak posledni udalost, ze ktere jsem temer blil se odehrala predevcirem, kolem tech dvou ceskych
vyvojaru, co drzeli 4 mesice v Recku. V tom pripade nehnul ani prstem, akorat prohlasil, ze "to
jsou blbeckove" (konec citace) a az zacatkem minuleho tydne se ozval sef jeho volebniho stabu
jestli k tomu pripadu muze dostat nejake informace. Kdyz je konecne vcera pustili, tak to jako
prvni vypustilo ministerstvo zahranici, aby to vypadalo jako vysledek Karlova urputneho boje.

Ten clovek je krivacky zmrd, ktery pro cesky stat nikdy ani nehne prstem. Predpokladam, ze jeho
role vyplyne velice brzo - jde jen o zvraceni verejneho mineni proti euru, aby nam ten sunt mohli
konecne vnutit a tim zavrsit dluhove otroctvi.

FPT

když už, tak švýcar, ne?
--O-o-O--

petrklm

Citace: Krtek kdy January 17, 2013, 11:06:57 AM
Myslim že když neni na výběr lepší volba, je povinnost každýho Čecha nevolit Rakušáka k nám na hrad.
Hm, to mi hlava nebere... nikdy rakušák nebyl, vždycky měl českej pas a k tomu ještě švýcarskej. To jako bys Havlovi vyčítal, že byl v kriminále - taky tam nešel dobrovolně.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

T-Diesel

vysvetli mi nekdo, proc by mel byt rakusak?

Krtek

Myslim že když neni na výběr lepší volba, je povinnost každýho Čecha nevolit Rakušáka k nám na hrad.

Jerry.Gunman

Citace: Lihobaron kdy January 16, 2013, 10:02:29 PM
popravde kdyz na ten karluv hudebni vykon koukam z vodstupem casu mi to nepride zas tak strasny jako kdyz sem to videl-slysel v primym prenosu..

Já ho opět zaslechl včera ve zprávách a byl to spíše výron nežli výkon :D
Karel je sympatický, milý, ale... ALE:
(1) šel i se zelenými, aby se dostal ke korytu
(2) Kalouskovi dělá stafáž a krytí
(3) dost se vykládá o zvláštnostech okolo Karla a fabriky na Becherovku
(4) uznání Kosova + podpora humanitárního bombardování
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Lihobaron

popravde kdyz na ten karluv hudebni vykon koukam z vodstupem casu mi to nepride zas tak strasny jako kdyz sem to videl-slysel v primym prenosu..

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

Gogo

Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Gogo

a nejhorší jsou trpaslíci.... ti vám vlezou všude...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Lihobaron