Pokec

Založil Ladik, January 31, 2012, 12:22:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 13 Hosté prohlíží toto téma.

Ladik

Citace: Lihobaron kdy August 29, 2012, 08:51:03 AM
muzu zmenit na lihokokot, kdyz budes chtit :)

nebo Kokotvlihu případně Lihový Kokot podle Limonádového Joe

Lihobaron

muzu zmenit na lihokokot, kdyz budes chtit :)

Romanius

no mne sa lihobaron teda pozdáva, navyše ked už ani moc nepije, ani necuká, ani myši nemá :) je to také panské, či urozené, že jo pane barone ?!

T-Diesel

ja ho furt ctu jako libanon :)

Ladik

Hele ty Lihobarone, mě se tvůj nick nelíbí, to jsem ti už jednou řekl, žejo?
Co bys řekl tomu že by ses přejmenoval na jednoho našeho kámoše Zidana
My ho tu měli rádi a von ten hajzl nám utekl a sere na nás, ty vypadáš jako celkem dobrá náhrada
NEVZAL BYS TO?????

Ladik


Lihobaron

zejtra jedu v pet rano na celej den do wroclawi a zeru po veceri misu vokurkovyho salatu s kefirem tak sem zvedavej jak to dopadne aby z toho nebyla mezinarodni ta.. vostuda..

bibo

jedu vše v hotovosti kartu sem do bankomatu  nestrčil alespon rok a taky s ní nikde neplatim nosim jí jen jako rezervu

Krtek

já jo :D Kdybych nebyl spokojenej tak ho nežiju : :P

FPT

takovej život já nechci žít (:
--O-o-O--

Krtek

já vim, páč mam na všechno tabulky. Ale hotovostně mi fakt odejdou max. ty 2 litry měsíčně :D

FPT

já ti ani nevím, kam se ty peníze ztrácej...
--O-o-O--

Krtek

a co proboha kupuješ každej měsíc tak drahýho ? Vždyť dohromady nic moc nepotřebuju. Na plyn, benál, pojstky a všechno to ostatní si nechávam na účtě. A hotovost možná když jedu metrem i když tam se vyplatí platit SMSkou. Jo, vlastně časák si kupuju 2x do měsíce v trafice za prachy. Zajít někam do hospody (proč vlastně...) jednou za čas (fakt měn to tam častějš než cca 5x do roka netahne) vyjde i se žrádlem do 3 stovek a jinak nevim za co bych měl utrácet prachy.

FPT

2 litry kapesnýho? Aha...
--O-o-O--

T-Diesel

posluchaj zidan nechces zopakovat, co mas s tym cukanim?
dela to enom pod plynem nebo aj kdyz auto jede na "volnobeh"?

brano

nene, mas to pomylene. aj to stahovanie hotovosti od ludi ma svoj vyznam.

Krtek

Jasně že v obchodě je to kapku jinak. Ale mně osobně třeba hotovost celkem vadí a když mi někdo platí penězma tak mně to sere. Radši ať mi to pošle na účet. Měsíčně vybíram 2 litry kapesnýho a pak na to musim myslet a vybírat o to míň. Celej zbytek mých transakcí dělam po netu (a kupodivu za minimálnní poplatky) nebo kartou v krámech. A odhaduju že takovej obchodník je na tom obdobně.

brano

Hotovost samozrejme uprednostnim vzdy, 3 az 5 percent z nejakej sumy nacpat banke ktorej navyse platis poplatky je dost chore. ked niekto chce nieco za 50 centov tak bud to potrebuje a ma 50 centov alebo si moze ist vybrat z bankomatu. Vidis v tom niekde problem Krtku? Pekne odslape k bankomatu a vyberie si 50 centov. Alebo nevyberie? Preco asi?

Lihobaron

Citace: FPT kdy August 27, 2012, 02:02:24 PM

Jinak co se E85 týče, mně na něm láká zejména ta spotřební daň.

per to tam.. tyhle veci motory maj takovou nejakou pozoruhodnou vlastnost se stou chudou smesi lepsejc vyrovnat, me to na to jezdi fpoho jen to svina porad cuka  ;D

Krtek

No tak pokud mam terminál na kartu, tak mi to snad vyjede nějakej lístek a žádnou účtenku snad ručně nevypisuješ, ne ? Já teda na účtenku psanou ručně narazil naposled snad před 5 lety. Jinak maji všude pokladny se čtečkou čárovýho kódu a všechno tisknou automaticky.

Ladik

už jen operace na 50 centů vypisovat doklad??????????????
Krtku za zpracování jednoho dokladu do účetnictví si dost externích účetních bere 10Kč
když jen ten doklad budeš vypisovat proděláš mnohem více a pokud platíš člověka co to dělá stojí tě to majlant


FPT

A ty 3% pro tebe nejsou dostatečnej důvod?

Jinak co se E85 týče, mně na něm láká zejména ta spotřební daň.
--O-o-O--

Krtek

Já vim Ládíku že nějakej takovej poplatek maji. Jenom si myslim že když už ten terminál v prodejně mam, nevidim důvod upřednostňovat hotovost i když se jedná třeba o 50 centů.
A že někdo nechce aby na něj viděl berňák.... Neodsuzuju to, celkem i chápu ale pak zase neodsuzuju a chápu naše zmrdy "tam nahoře". Kdo ojebává a okrádá kohokoliv tady dole, nebude tam nahoře o nic lepší a bude to dělat stejně akorát v diametrálně odlišných částkách.

Ladik

Krtku moc jsem to tu nečetl tak nevím zda to někdo zmínil ale z plateb kartou obchodník odvádí firmě poskytující mu terminál  3%

karel

No mi se zdá, že cena E85 kopíruje cenu benzínu a nafty. Tj. když zdraží benzín a nafta tak zvednou i E85. A ježdění na E85 nic moc.

Krtek

Já bych to zase tolik neodsuzoval. V Daewrooletim klubu na to pár lidí jezdí. Spotřeba se sice kapku zvedne (prej 1-2 litry) ale při ceně 20-25 kč za litr se to finančně vyplatí. Za 1-2 roky co tak ty pokusy probíhaj to zatim nikomu s autem nic neudělalo. Si taky řikam co by mělo na autě odejít  (krom vstřiků) když motor je akorát děsně odolná díra v kusu železa.

atnarfus


elpidio

Nejde o tajení, ale o danění.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Citace: elpidio kdy August 23, 2012, 12:21:28 PM
O berňáku jsi taky asi neslyšel, že ? Co je z ruky do ruky ti nikdo nedokáže, co máš kartou na účet, to nazatajíš.
Nechápu proč bych měl tajit peníze vydělaný poctivě. Tohle smýšlení je mi furt proti srsti.

atnarfus

Ne pneunet.cz také nabízejí levné zimáky a mají u toho rovnou napsané že jsou z roku 2006.

elpidio

O berňáku jsi taky asi neslyšel, že ? Co je z ruky do ruky ti nikdo nedokáže, co máš kartou na účet, to nazatajíš.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Tomu rozumim. Ale pokud budeš mít větší obchod a používat bankovní karty tak nevidim důvod proč si nechat dávat hotovost, klidně i 1 cent.

Romanius

Podmienky prenajmu od banky su take, ze z takychto platieb mam velke hounou a vsetko zhrabne banka :-)

Krtek

provoz v malý prodejně se asi envyplatí ale nevim co máš proti platbě kartou ? Stejně obchodníci ty prachy vozej do banky a dávaj na účet, ne ?

brano

Jo. Ked odhliadnem od skutocnosti ze je picovina mat v prevadzke ako ma romko terminal a zivit banku tak platit mi niekto 30 centov kartov tak asi leti...

Krtek

jo už mi odepsali na mail. Jsou to poslední 2 gumy.

elpidio

Přece je nevyhodí, že ? Podle mě to možný je. Kór když to uvádí v názvu a jsou levnější než jinde.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Kozkam tady na zimáky a je možný že by podle toho DOT06 prodávaly gumy z roku 2006 ?
http://www.pneu-hertz.cz/pneu/shop/pneu-hertz/goodyear/goodyear-195-55r15-85h-ug-gw3-%28dot06%29/

Krtek

Proč ? Zaplatí kartou, ne ?

Romanius

kurwa ved tu sa už nedá existovať!!! ved ja by som akože nemal prijať žiadnu hotovosť! žiadny prijmový doklad nemám vystaviť! príde mi do firmy nejaký chudák čo chce dve samolepky za 30 centov a ja mám akože vystaviť fakturu a čakať kedy mi pošle bankovým prevodom tých 30 centov. ved toto mohla vymyslieť len totálna drblina!!!  :WTF:

atnarfus

Naši papaláši se přidají. Sami odklánějí miliony, berou krabice s "vínem" a tak logicky mají obavu, že to všichni dělají stejně.

brano

Nech skapu vsetci... banda buzerantska.

http://ekonomika.sme.sk/c/6504174/v-hotovosti-sa-bude-dat-platit-len-do-5000-eur.html

Štát sa spolieha na to, že sa budú ľudia navzájom udávať. Zo zákona by mal každý človek, ktorý sa dozvie o platbe v hotovosti nad päťtisíc eur, ju aj povinne ohlásiť úradu.