Pokec

Založil Ladik, January 31, 2012, 12:22:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 12 Hosté prohlíží toto téma.

Gogo

Ty woeee jsi nemohl říct dřív...kuaaaa.
Letos na to rezignuju, měli jsme vystavovat, ale nějak to neklaplo.
Potřebuju s Tebou mluvit-konzultovat..... saaakryš-škoda.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

Gogošu, ty nejedeš na reklamu do Prahéé??

Ladik

Citace: FPT kdy March 19, 2012, 09:22:04 PM
A pak se stavíš?

pak mi jede zpátky v 16,17 vlak z hlavního ;-)

FPT

A pak se stavíš?
--O-o-O--

Jerry.Gunman

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

brano

http://usti.idnes.cz/Clanek.aspx?c=A120316_1749562_usti-zpravy_oks

    Podle vedení mostecké radnice se čtyři z pěti řidičů, jimž auto bylo odtaženo třeba při čištění mosteckých ulic, při jeho vyzvednutí vymlouvají na osobu blízkou. Patnáct set korun pokuty z nich pak strážníci ani město nedostanou. Teď je ale výmluvám konec.

    "Je to opatření, které využívají i jiná města. Řidiči se vymlouvali v 80 procentech případů, město přitom mělo s odtahy náklady a ty se kvůli výmluvám nedaly takřka vůbec vymáhat," vysvětluje změnu primátor Vlastimil Vozka.

    "Manipulační poplatek je zkrátka manipulační poplatek, ten se zaplatit musí, a pokud ho někdo nezaplatí, dá se relativně snadno vymáhat. A nedá se u něj na nic vymlouvat," dodal Vozka.

    Zdroj: http://usti.idnes.cz/Clanek.aspx?c=A120316_1749562_usti-zpravy_oks


ehmmm... tak ja som mal za to ze v civilizovanych krajinach ked mi niekto ukradne vec a za jej vratenie pozaduje "manipulacny poplatok" tak sa jedna o sproste vydieranie... a ono ne, no, ked sa musi, tak sa musi aj ked sa hnusi... raz niekomu jebne v bedni a zacne taketo radnice vypalovat. a plnym pravom.
specialne na blokove cistenia som citlivy, to je taka kokotina ze az.

atnarfus

Zákon znalý terorista nebude riskovat pokutu za řízení modelu o hmotnosti nad 20kg. Pořídí si pilotní průkaz, zaplatí registrační poplatek a až poté bude létat nad Prahou rozprašujíc chemické látky.

brano

Poprosim odkaz na tu nehodu smrtelnu UL a RC modelu... hlavne to zas nic neriesi, ked bude chciet terorista lietat so semtexom tak kludne bude, preukaz nepotrebuje... alebo este jednoduchsie a lacnejsie je na nejake lietadlo zobrat bezne dostupnu bambitku, tak si tak lahnut do pola pred letiskom a prelietavajuci airbus popresivat davkou 7,62x39 bude urcite ucinnejsie ako sa ho snazit zhodit RC kramom...  akurat tu stat nevidi moznost zarobku a buzeracie.

atnarfus

Asi jsem blbej, ale o čem že já jsem to začal? Nebylo to náhodou o tom, že si státní aparát vymýšlí kraviny, které jsou k ničemu? Ty jsi do toho začal motat své vysněné létající výpočetní středisko a jeho využití pro záměrný útok.

Co půjčku na rozvody, už jsi splatil? Já Felicii za 100 tisíc pořád mám.

FPT

Jen dodej proč. Ať to tady je hezky napsaný.
--O-o-O--

binobago

A) Neexistuje něco jako schválený typ vybavení RC modelu. Existují přidělené vysílací frekvence a výkony, ale co mám v modelu navíc, je jen moje věc. Mě 2,4 GHz modul bohatě stačí i pro model, který bude fungovat po startu zcela autonomně a přistane klidně o 500 km dál automaticky. Beru radši omezení hmotností, než aby mi někdo rozdělával model a kontroloval, zda tam mám jen tu předepsanou a schválenou elektroniku.
B) Teroristu jistě neodradí pětitisícový poplatek, pokud budu chtít na Strakovu akademii navést svůj UCAV, asi nebude registrovaný. Stejně jako cena řidičáku neodradí "silničního piráta". Pro systém je důležitá pouze registrace. Nemusím snad dodávat proč.
Ich bin kein Mitglied dieser Konferenz, dennoch möchte ich einen Pinguin

atnarfus

Odezdi ke zdi.
Má smysl se zabývat zdokonalením systému tam, kde jsou reálné problémy.  Například v běžném silničním provozu vzniká velké množství krizových situací i skutečných nehod každý den a to kupodivu i přes existující řidičské průkazy, represi a pokusy o prevenci.
Zabývat se řízením modelů, kde žádné reálné nebezpečí není, jenom proto že je tam nějaké teoretické riziko je ptákovina.

Model letadla je aparát řízený schváleným typem RC soupravy. Frekvence a výkony jsou jasně definovány a neumožňují žádné dálkové lety.

Opravdu si myslíš, že teroristu odradí pětitisícový poplatek a nutnost vlastnit pilotní průkaz? Neodradí. Postaví dvoumetrákové éro, naloží ho čímkoli a bude ho pilotovat bez registrace i průkazu.

FPT

No nevím, jestli z prvních, ale v důsledku by se to určitě nelíbilo nikomu z nás.
--O-o-O--

binobago

Ale jo, pokud by to šlo, ať si každý dělá co chce. Já jsem niterně přesvědčený anarchista. Ale pak je třeba zpochybnit jakékoliv průkazy. A myslím že Franta by byl jeden z prvních, komu by se to pak nelíbilo.
Ich bin kein Mitglied dieser Konferenz, dennoch möchte ich einen Pinguin

FPT

Takže jak říkám...
--O-o-O--

binobago

March 15, 2012, 07:30:14 PM #158 Last Edit: March 15, 2012, 07:32:51 PM by binobago
Skutečně? A jak definuješ UCAV podle systému řízení? A jak mi dokážeš že takový systém používám? Rozebereš mi model? Posluš si. Mám tam počítač, no a co? To už se dnes tak dělá, bez toho nejede vlak ani u pětikilovýho modelu. A modul GPS? GSM data? No když ho ztratím, dá mi vědět o poloze. Můžeme se kouknout na data v počítači? Ale klidně, budete se v tom hrabat rok a stejně z toho nebudete moudrý. Nebo pokud zrova nemáte převodník nebo nechcete dekódovat 10 000 let, nic moc si nepřečtete. Nebo se HDD náhodou sám zformátoval. Co je to akční rádius? Dnes jen blb nevybaví drahý model zařízením, které udrží model ve stabilním klesavém letu při ztrátě signálu, případně systémem, který se s modelem sám vrátí k poslednímu kontaktu se signálem.
Ich bin kein Mitglied dieser Konferenz, dennoch möchte ich einen Pinguin

FPT

Jé, no tak ať si s tím semtexem lítaj, když je to baví...
--O-o-O--

atnarfus

Je to stále to samé. Jenom proto že by někdo něco možná mohl, tak to raději budeme regulovat, nebo to rovnou zakážeme.
Definice bezpilotního letadla by nebyla zase až tak složitá. Hmotnost je ale nesmysl. Hlavním parametrem by měl být způsob řízení a akční rádius takového zařízení.

binobago

Já jen říkám že pokud nevymezíš model vůči UCAV, můžeme se jednou (a ono se to jednou stejně stane) nadít jistého překvapení. Dnes není problém řídit model systémem "FPW" a sám jsem měl model který dokázal automaticky přistát (a to neměl 20 kg, ale kilo semtexu by klidně unes). Je to vývoj. Jakkoliv sám stát nemusím, samotný tlak na nějaké rozhodnutí v tomto ohledu chápu. Kdysi nebyly průkazy ani na auta nebo letadla, jezdit a lítat si mohl každý. Dostupností technologie byl však stav "chaosu" dlouhodobě neudržitelný, přesto jsem přesvědčen že spousta lidí se i tehdy zdála omezena a utlačena a přeregulována.
Ich bin kein Mitglied dieser Konferenz, dennoch möchte ich einen Pinguin

atnarfus

Zaregistrujeme chodce a po provedení zkoušky vydáme chodecký průkaz, stejně cyklisty, jezdce na koni, lyžaře, bruslaře všeho druhu... Tito jedinci způsobí stovky až tisíce nehod za rok.

Být to na mě, tak ještě zakážu létání s modelem mimo vyhrazeného letiště. Letištěm se rozumí za tím účelem vyprojektovaná, vybudovaná a zkolaudovaná plocha.

binobago

Citace: atnarfus kdy March 14, 2012, 09:44:32 PM
Potenciálně nebezpečné je prakticky cokoli. Za třicet let aktivního členství v modelářském klubu pamatuji jedinou způsobenou škodu. Promáčknuté dveře auta jednoho z našich kolegů. Dokonce ani z vyprávění nevím o případu větší hmotné škody, nebo dokonce škody na zdraví. O ohrožení leteckého provozu už vůbec nemá smysl mluvit.

Docela by mne zajímalo, jaké úkony si úředníci ocenili na těch pět tisíc.

Já vím o případu, kdy v Německu model způsobil leteckou katastrofu. Po nárazu do sportovního letadla přišel o život pilot s dcerou. Navíc je opravdu potřeba rozlišit co je bezpilotní letoun a co model. Ta definice tu prostě chyběla. Teď je to sice poněkud nešťastně definováno, ale aspoň nějak.Pak bychom totiž nemohli chtít například po pilotech ULL aby měli jakýkoliv průkaz. Poplatky jsou pochopitelně přemrštěné.
Ich bin kein Mitglied dieser Konferenz, dennoch möchte ich einen Pinguin

Ladik


atnarfus

Potenciálně nebezpečné je prakticky cokoli. Za třicet let aktivního členství v modelářském klubu pamatuji jedinou způsobenou škodu. Promáčknuté dveře auta jednoho z našich kolegů. Dokonce ani z vyprávění nevím o případu větší hmotné škody, nebo dokonce škody na zdraví. O ohrožení leteckého provozu už vůbec nemá smysl mluvit.

Docela by mne zajímalo, jaké úkony si úředníci ocenili na těch pět tisíc.

binobago

Ovšem do jisté míry tomu jako aktivní modelář rozumím. Méně už rozumím stanoveným poplatkům. Problém totiž je, že potenciálně je nebezpečný i model podstatně lehčí a je zde mnoho právních problémů, které by mohly vzniknout například s plněním ze strany pojišťovny. Takhle je samotný modelář vlastně krytý. Navíc se to rozhodně nebude týkat příliš velkého počtu modelářů - tak těžkých modelů (nejen) u nás létá minimum.
Ich bin kein Mitglied dieser Konferenz, dennoch möchte ich einen Pinguin

atnarfus

Obdivuji úředníky. Takovou fantazii bych chtěl mít. Já bych asi nedokázal vykoumat nový způsob extrakce oběživa, nový důvod pro svou existenci a ještě to celé obhájit jako bezpečnostní opatření.
http://hobby.idnes.cz/modelari-s-velkymi-letadly-prijdou-o-pet-tisic-zaplati-si-i-za-prukaz-1jz-/hobby-dilna.aspx?c=A120313_130802_hobby-dilna_bma

FPT

Mně je to jedno, jenom se ptám.
--O-o-O--

binobago

Ich bin kein Mitglied dieser Konferenz, dennoch möchte ich einen Pinguin

Jerry.Gunman

Měl bych 3 dotazy:
Kdopak je Binobago?
Kde se kuwa fláká skutečnej hradeckej Zid@n?
Kdo se schovává pod aktuálním Zid@nem s prasetem?
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

binobago už zůstane?
--O-o-O--

elpidio

Kdy se vrátí pravej Zid@n ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

binobago

Tak přiznejme si, Bajkal je asi stejně "na sever" jako třeba Frýdlant.
Ich bin kein Mitglied dieser Konferenz, dennoch möchte ich einen Pinguin

Jerry.Gunman

Njn, to je holt život.
I když - v porovnání s takovou výpravou generála Umberta Nobileho, která taktéž směřovala "někam na sever" a rovněž se cestou setkala s určitými obtížemi, je jeden utopený Tranzit zanedbatelnou maličkostí :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

brano

jj, akurat som docital ako utopili pasoveho tranzita... skoda tej expedicie :(

Jerry.Gunman

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

elpidio

Tak ten Bajkal teda dopadl z prd...
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Jerry.Gunman

Prý řidič vyváznul s otřesem mozku.
nesmysl - nemože se mu otřásat něco, co nemá :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

brano

Hihi   ;D

    I když policisté ještě neznají příčinu nehody, téměř s jistotou se dá říct, že se černé BMW po rovné ulici řítilo příliš rychle. Odpovídal by tomu rozpůlený blok motoru, zkroucená kapota a popraskané čelní sklo.

FPT

jééé, tam jsem dvacet let bydlel (: to je u odry, v bohnicích.
--O-o-O--

zid@n

A co bylo příčinou rychlosti?
Co tě nezabije, to tě Gambie

Krtek

To jsou mi hlášky... Prej příčinou rychlost. Na rovině... Podle mně je příčinou že dement nedokázal ject rovně a je jedno jak jel rychle.

elpidio

Ten asi nejel padesát. FPT není to u vás ?

Prase
Ne, hádejte, mám Rujánu.

elpidio

Nevadí. Šlo mi o to, že ve středu budu možná dražit tenhle s horším rozlišením a šlo mi o to porovnání s rozlišením vyšším. Rozmyslím koupi a ty bys byl hodný, kdybys na to mrkl.
Ne, hádejte, mám Rujánu.