Octavia- nová

Založil Gogo, December 11, 2012, 07:15:46 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Co říkáte na design (vzhled!!) Nové Octavie.

Líbí se mě.
Lepší než předchozí řada.
Docela ujde....
No nic moc-předchozí se mě líbila více.
Nelíbí se mě.

fido

Citace: atnarfus kdy February 10, 2013, 09:20:04 AM
Kdo řídící jednotku vyrobil není až tak důležité. Důležitější je, co je s v tom nahrané a s čím to komunikuje. Já mám jednotku Magneti-Marelli, ale kabel a soft musím mít jako na jakékoli jiný VW.

Na DX mají kabel na cokoli, ale ten přibalený soft je použitelný? To co dávají ke KKL kabelům je nanic. Jiné nemám vyzkoušené.

Stejně ale nejde jenom o ten hadware a software. Jak jsem již psal, důležité jsou informace. Když ti něco blbne na škodovce, tak už to někdo řešil a vyřešil. Stačí se podívat na fóra o VW a na ostatní značky, kolik je tam příspěvků. Poslední dobou jsem hledal informace o Pažoutovi a na jejich klubu je parta amatérů.

Pribaleny soft? Jak k cemu. Casto jsou to kopie evropskych (extremne predrazenych) vyrobku s cracklym softem, takze
to funguje, ale upgrade je trochu problematicky. Mam zkusenost s BMW scannerem, Galletto 1260 kabelem a
samostatnou diagnostikou s displejem - ta cte standardni PID's, takze co auto nabidne, to se da cist, ale jinak
nic specifickeho - umi jen jednotku motoru a jednotku automaticke prevodovky (kvuli tomu jsem to kupoval
a funguje jak se saabem, tak i bmw).
  Co se tyka dostupnosti informaci - je to opravdu znacka od znacky. Nevim, cim je to dane, ale nektera auta
maji neuveritelne cinorode komunity a jine maji jen tupe konzumenty. Mozna je to podle toho, jak se dane
auto sere (nic proti skodovce!  ;D )

jb

novou octavku jsem si minuly tyden prohledl.. a nazivo je to fakt hezke auto, dokonce neni ani tak mohutne, jako na fotkach... po dlouhe dobe pekne auto od skodovky.. 

atnarfus

Kdo řídící jednotku vyrobil není až tak důležité. Důležitější je, co je s v tom nahrané a s čím to komunikuje. Já mám jednotku Magneti-Marelli, ale kabel a soft musím mít jako na jakékoli jiný VW.

Na DX mají kabel na cokoli, ale ten přibalený soft je použitelný? To co dávají ke KKL kabelům je nanic. Jiné nemám vyzkoušené.

Stejně ale nejde jenom o ten hadware a software. Jak jsem již psal, důležité jsou informace. Když ti něco blbne na škodovce, tak už to někdo řešil a vyřešil. Stačí se podívat na fóra o VW a na ostatní značky, kolik je tam příspěvků. Poslední dobou jsem hledal informace o Pažoutovi a na jejich klubu je parta amatérů.

fido

Citace: atnarfus kdy February 09, 2013, 11:00:34 PM
Hledal jsem diagnostiku na korejce a ni pouzitelneho nenasel. Vsude jsem zakopaval o VAG. S dokumentaci je to stejne.

diagnostiku na cokoliv uz dneska koupis za par supu:
http://dx.com/s/obd2.html?category=725
tim spis, ze korejci v sobe maji obvykle bosch/siemens ridici jednotky.
Sam jsem si tam koupil diagnostiku za nejakych 50-60$ a fungovala mi zatim s kazdym
autem. Naopak VAG se odlisuje a delaji se specialne VAG diagnostiky, kabely apod.

Romanius

Citace: LadYk kdy February 09, 2013, 11:02:26 PM
a co jako? na to nepotřebuješ diagnostiku woe
buď to jede nebo ne

a co když to cuká?

atnarfus

V autech se hrabu sam a nektere veci se bez diagnostiky delaji obtizne. Napriklad mi zacala svitit kontrolka pytlu. Byl to jen konektor pod sedackou, ale chyba zapsana v ridici jednotce se musi smazat.

Gogo

diagnostiku at řeší servis, kua co bych na tom opravoval....a kde....doma na dvorku??
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

Citace: atnarfus kdy February 09, 2013, 11:00:34 PM
Hledal jsem diagnostiku na korejce a ni pouzitelneho nenasel. Vsude jsem zakopaval o VAG. S dokumentaci je to stejne.

a co jako? na to nepotřebuješ diagnostiku woe
buď to jede nebo ne

atnarfus

Hledal jsem diagnostiku na korejce a ni pouzitelneho nenasel. Vsude jsem zakopaval o VAG. S dokumentaci je to stejne.

Gogo

Já raději něco, čeho je méně :-)
nemusí to být rovnou exot, ale jiunak seženeš vše ...to nejni jako dříve, i když jezdily jen 105 a 120 stejně na ně nic nebylo :-)))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

Ja prave naopak, kupuji co se nekrade vetsinou

atnarfus

Právě vlastnost "že jich jezdí moc" mám jako základní parametr pro výběr auta. Auto je pro mne pouze věc jako každá jiná. Hrabu se v tom sám a čím víc toho na silnicích je, tím lépe jsou dostupné díly, dostupné informace a SW, jsou levnější pneumatiky, levnější příslušenství...

Gogo

No já jsem kdysi prohlásil, po zkušenostech s mou 105 GLS, že huš nikdy škodofku nechci...
pak jsem dostal 2 služební I a II v naftě...a i když jsem byl hooodně kritický, musím upřímě říct, že to není špatné auto!!
No ale stále platí, že bych si to nekoupil :-)) Už proto, jak se nad tím ukájí někteří....a že jich jezdí moooc.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Lihobaron

a co je s novou oktafkou??

Jerry.Gunman

Citace: Vena kdy February 09, 2013, 12:19:59 AM
Tak jsem koukal na diskuzní forum autorevue a místní škodafanatici prožívají z o3 slušnou deziluzi.

Spravny Skodavwanatik prece nikdy zadnou deziluzi z narazu na realitu prozit nemuze ;)  Si tak nejak vybavuju tehdejsi clanky a VYSOCE pochvalne az adoracni recenze i na Skodu Fobia Junior ve vybave "holobyt"za tehdy snad 225.000 CZK??
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Lihobaron


FPT

--O-o-O--

Lihobaron

[grammar hitler]
tamní místní
[/grammar hitler]

FPT

[grammar nazi]
ne místní, ale tamní
[/grammar nazi]
--O-o-O--

Vena

Tak jsem koukal na diskuzní forum autorevue a místní škodafanatici prožívají z o3 slušnou deziluzi.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Krtek

Platforma PQ35 byl začátek O2 + Golf V a A3ka někdy od roku 2002 do někdy 2010. Třeba Audi TT na tom jede pořád. NG byl přechod kolem roku 2010 do cca konce letošního. A někdy od začátku 2011 dodáváme většinu komponentů platformy MQB. S tim maji plány vydržet hodně dlouho. Ono se to dost překrejvá páč stejný auta od VW předházeji různě. Ale novější platforma znamená většinou akorát víc unifikovaná, vojebaná a levnější  :BMS:

T-Diesel

no a ja znam zasej enom tu MQB :)
a ona fungovat moze ale kurna je to vsecko takove... no jak to napsat, uz to neni festovne nemecke, aspon tak sa to podle bezneho pohledu na zvedaku zda  :-\

petrklm

Citace: Krtek kdy January 08, 2013, 11:31:46 PM
Za nás můžu říct že bych od MQB nečekal zázraky... On už mezistupeň NG od roku cca 2010 nebyl zázrak.  Cokoliv přišlo po PQ35 už je jenom lacinější náhražka  :BMS:
PO35 byla plynová karma, PQ35 nevím co je , NG považuju za Národní Galerii a MQB??? Jsem z toho jelen :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Ladik

jj já si taky říkám že hchkrdtn je lepší než bflmpsvz a to můžu říct fakt zodpovědně

Krtek

Za nás můžu říct že bych od MQB nečekal zázraky... On už mezistupeň NG od roku cca 2010 nebyl zázrak.  Cokoliv přišlo po PQ35 už je jenom lacinější náhražka  :BMS:

Lihobaron

Citace: atnarfus kdy January 08, 2013, 07:16:10 PM
On je vercajk stejně již tak ochozený

no to mi povidej  kua ::)

Jerry.Gunman

A já vás překvapím - kdybych ju dostal zadarmo, jak si ji i nechám :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

ferinom

Citace: atnarfus kdy January 08, 2013, 07:16:10 PM
Citace: ferinom kdy January 08, 2013, 01:19:56 PM
skor mam obavu ze tu nejaky dement vymyslel a dalsi kopec mu to zozral kopec modelov a potrebu ich do 3 rokov kschtlifnut a do 6 rokov uplne vymenit. A to niekto zaplatit musi. rovnako aj kupovat, tak to nemoze vydrzat vecnost. :(

On je vercajk na kterém se to vyrábí stejně již tak ochozený, že by se po šesti letech muselo dost investovat, tak to spláchnou zároveň s nějakou tou modernizací.

Preto aj ta kvalita je v poslednom case taka aka je. Nevraviac o roznych recyklovatelnych a "zelenych" materialoch, vodou rieditelnych farbach atd.

atnarfus

Citace: ferinom kdy January 08, 2013, 01:19:56 PM
skor mam obavu ze tu nejaky dement vymyslel a dalsi kopec mu to zozral kopec modelov a potrebu ich do 3 rokov kschtlifnut a do 6 rokov uplne vymenit. A to niekto zaplatit musi. rovnako aj kupovat, tak to nemoze vydrzat vecnost. :(

On je vercajk na kterém se to vyrábí stejně již tak ochozený, že by se po šesti letech muselo dost investovat, tak to spláchnou zároveň s nějakou tou modernizací.

Lihobaron


Vena

nic, jen konstatování, ab řeč nestála :)
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Lihobaron

Citace: Vena kdy January 08, 2013, 03:29:42 PM
jo, oktávka je úspěšná.po šestnácti letech výroby se konečně dostala ze segmentu malých aut do nižší střední třídy.

jasne.. malej rozvor, vobrovsky previsy, malo mista na zadnich sedlech a nikdy bysis ji nekoupil.. co este??

Vena

jo, oktávka je úspěšná.po šestnácti letech výroby se konečně dostala ze segmentu malých aut do nižší střední třídy.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

ferinom

Citace: petrklm kdy January 08, 2013, 01:33:40 PM
Citace: Lihobaron kdy January 08, 2013, 12:43:35 PM
Citace: petrklm kdy January 08, 2013, 10:36:01 AM
Co mě pobavilo a Autowebu: "Podívejte se na kompletní ceník nové Octavie III. A pozor, důležitá informace: škrabka na led ve víčku nádrže je v základní výbavě! Na rozdíl od klimatizace."

si delas prdel?? to tam fakt je??  ;D
Však vidíš uvozovky, ne? Je to tam přesně tak... :D

Podla mna to mysleli ironicky. :) Inak to mysliet predsa ani nejde.

T-Diesel

jo ale za 10 tis bude nejaky balik vybavy vc. klimy to neni taka traga

petrklm

Citace: Lihobaron kdy January 08, 2013, 12:43:35 PM
Citace: petrklm kdy January 08, 2013, 10:36:01 AM
Co mě pobavilo a Autowebu: "Podívejte se na kompletní ceník nové Octavie III. A pozor, důležitá informace: škrabka na led ve víčku nádrže je v základní výbavě! Na rozdíl od klimatizace."

si delas prdel?? to tam fakt je??  ;D
Však vidíš uvozovky, ne? Je to tam přesně tak... :D
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

ferinom

Citace: Ladik kdy January 08, 2013, 01:16:07 PM
Citace: ferinom kdy January 08, 2013, 01:13:40 PM
Citace: Gogo kdy January 08, 2013, 12:09:42 PM
Noo jestli bude poctivě udělaná, jako O1....dovedu si představit jejich počet na silnicích...

O toto mam najvacsiu obavu. Ako zacala kriza, tak sa setri kde sa da. Poctive auta sa uz nejkay ten tyzden mam pocit ze nevyrabaju. :(

protoýže všichni chtěl všecko levně, je to jak s párkama z hypernovy

skor mam obavu ze tu nejaky dement vymyslel a dalsi kopec mu to zozral kopec modelov a potrebu ich do 3 rokov kschtlifnut a do 6 rokov uplne vymenit. A to niekto zaplatit musi. rovnako aj kupovat, tak to nemoze vydrzat vecnost. :(

Ladik

Citace: ferinom kdy January 08, 2013, 01:13:40 PM
Citace: Gogo kdy January 08, 2013, 12:09:42 PM
Noo jestli bude poctivě udělaná, jako O1....dovedu si představit jejich počet na silnicích...

O toto mam najvacsiu obavu. Ako zacala kriza, tak sa setri kde sa da. Poctive auta sa uz nejkay ten tyzden mam pocit ze nevyrabaju. :(

protoýže všichni chtěl všecko levně, je to jak s párkama z hypernovy

ferinom

Citace: Gogo kdy January 08, 2013, 12:09:42 PM
Noo jestli bude poctivě udělaná, jako O1....dovedu si představit jejich počet na silnicích...

O toto mam najvacsiu obavu. Ako zacala kriza, tak sa setri kde sa da. Poctive auta sa uz nejkay ten tyzden mam pocit ze nevyrabaju. :(

T-Diesel

za par mesicu bude nejaky balik vybavy nebo akcni provedeni a to by potom mohlo byt za 400 zajiamve auto, zaitm to vypada ze to bude aj celkem velke

Lihobaron

Citace: petrklm kdy January 08, 2013, 10:36:01 AM
Co mě pobavilo a Autowebu: "Podívejte se na kompletní ceník nové Octavie III. A pozor, důležitá informace: škrabka na led ve víčku nádrže je v základní výbavě! Na rozdíl od klimatizace."

si delas prdel?? to tam fakt je??  ;D

Krtek

Já nevim proč se vztekat nad cenou. Stará kokta začínala kdysi někde na 385 s ubohou benálovou 1.6kou. Pak udělali za 340 chuďase 1.4 44kW