O autech

Založil Ladik, October 02, 2012, 06:34:13 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 5 Hosté prohlíží toto téma.

saabik

Superb má jedinou nevýhodu,  že je úzkej. Ale dvě sedačky tam dáš. Jinak je to dobrej výběr.

elpidio

Co zůstat u Opelu ? Insignia kombajn, Astra asi malá, ne ?
Když jsem byl loni s 9-3 v Ústí u Suchomela, tak jsme se bavili i o Nissanech co taky prodává a chválil Kuš-kuše. Doslova: "sere nás, že se nesere"  :)
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Ladik

discovery jedině, kromě ceny vyhoví ve všech požadovaných parametrech :-)

FPT

A aby toho nebylo málo, v horizontu několika měsíců bude aktuální i výběr nového auta. Takže potřebuju nástupce za Vectru.
Minimální požadavky: automat, tempomat, xenony, dešťový senzor, vyhřívaná sedadla.
Zásadně preferuji ne-diesel, ale pokud bude něco hodně zajímavýho, tak bych se nechal přemluvit.
Zajímá mne prostor před zadními sedadly (kvůli autosedačkám) a velikost kufru (kvůli psům).
Ideálně ročník 2010 a výš, nájezd pod 100k, max 150k.
Cena +/- 350k

Zjistil jsem, že se vlastně v tomhle segmentu vůbec neoreintuju, tak bych asi potřeboval poradit. První volba byla samozřejmě 9-5, ale u těch novějších je dost mizernej výběr. Jedním z horkých favoritů je momentálně Superb, protože to místo vzadu je impozantní a samotnýho mě překvapuje, jak moc nám chybí (teď, když je Vectra v servisu a jezdíme výhradně V40). Musí to být kombi/SUV.

Tak co s tím?
--O-o-O--

jb

Citace: Ladik kdy June 28, 2016, 09:46:27 PM
No jo no, mám tě v plánu ale teď odjíždí do alp se mnou discovery na týden  :lulka: ;) *886*

tak to je jasne, to se musi, at mu neni lito  :)

Ladik

Citace: jb kdy June 28, 2016, 02:15:02 PM
slusneho trabanta za chvilu pod 100tkc nekupis :)

palivo nevim, kdyz to neprekracuje limit, ktery na to mam mesicne... uz tech kramu je moc a jeste kanystry do sekacky, pily apod

Hej Ladiku od pristiho tydne mam dovo, budu si robkam doma na zahrade, takze 14dni jsem doma... Honda uz byla v Alpach, ale Beskydy nic :)

No jo no, mám tě v plánu ale teď odjíždí do alp se mnou discovery na týden  :lulka:  ;) *886*

jb

Citace: Ladik kdy June 27, 2016, 08:22:54 PM
já na to radši nekoukám, dokud je kde na to brát nebudu to řešit,
život je příliš krátký na to zabývat se takovýma věcma
až na to nebude, klidně sednu do trabanta :)

slusneho trabanta za chvilu pod 100tkc nekupis :)

palivo nevim, kdyz to neprekracuje limit, ktery na to mam mesicne... uz tech kramu je moc a jeste kanystry do sekacky, pily apod

Hej Ladiku od pristiho tydne mam dovo, budu si robkam doma na zahrade, takze 14dni jsem doma... Honda uz byla v Alpach, ale Beskydy nic :)

Ladik

já na to radši nekoukám, dokud je kde na to brát nebudu to řešit,
život je příliš krátký na to zabývat se takovýma věcma
až na to nebude, klidně sednu do trabanta :)

FPT

U mě je teda položka "palivo" zdaleka největší.
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Tak mně to zatím vychází:
Auto: 303.000
nafta: 404.000 Kč a cca 12.400 litrů
úrdžba, servis, gumy, myčka, dálniční nálepky... za cca 315.000 Kč
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Koukam do tabulky ááááá... nepodstatná položka to neni, kor když LPG teď stojí 11,50 kč a sotva kdy přesáhla jeho cena půlku ceny benzínu.

saabik

June 24, 2016, 06:59:15 PM #1669 Last Edit: June 24, 2016, 07:01:22 PM by saabik
Nevím jak u jiných, ale u mě je v celkových ročních nákladech na auto položka za benzín méně podstatná - bez započtení amortizace je to 32 % celkových nákladů. A to mám doposud auto ještě v záruce, takže mám případné opravy (zatím žádná) za čistou nulu.

Podobně to bylo u ojetého saaba, kde podstatnější položkou byla údržba. Zatím jediné auto, u kterého spotřebu řeším, je to služební na operák, kde hradím skutečně jen soukromou spotřebu *886*.

Krtek

mně je to tak nějak šumák pokud:
1) benzíňák s normálnim bezúdržbovym motorem (tj něco jako mam já) bude jezdit v púrůměru za 5-5,5 litru což diesel dokáže s přehledem.
2) Když mu šlápnu na krk, nevezme si víc než 7-8L jako ten dnešní normální nafťák
3) Nebude to stát raketu jako kráva a bude se to normálně točit kolem 2-5 tisíc. Rozhodně mně iritujou auta s dlouhou převodovkou, kde jedeš po městě na trojku a točíš 1500 a na 2ku 2 tisíce.
4) Ideálně to nebude ošizený na ventilech a všude jinde a půjde to rozumně přestavět na plyn (kdy to bude fakt žrát 5L tak to neni podmínka).


Krtek

A má tam repráček v tom falešnym ? Nebo to VW vyhradil jenom pro vyšší automobilky ?

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

saabik

Nevíte někdo, která oktávka má jeden falešný výfuk? Myslel jsem, že všechny nové RS, ale vypadá to, že jen ta dieselová?

Jerry.Gunman

Citace: saabik kdy June 11, 2016, 09:06:08 PM
Jerry je levičácký vegetarián a jeho příští auto bude Hjundaj *886*
http://www.autoforum.cz/zajimavosti/co-o-vas-rika-znacka-vaseho-auta-projdete-si-statistiku/?3

Chechechecheche, se trefili skoro ouplně přesně :D
Jak s oblibou říkával jeden můj kamarád - "súdruhovia, chýbali vám iba milimetre, ale bolo jich KUREWSKY veľa" 
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

saabik


Krtek

Před chvílí jsem Hnujdaje vrátil... a připadam si v Soptíkovi zas jak doma z výletu.  OK

Krtek

Aktuálně mám půjčenou i30ku. Abych pravdu řek, po 150 km je to asi jako Soptík, když byl novej. Výbava kapku lepší ale svezení asi na stejno. Podvozek dokonce obdobně hlučnej  ??? Což je mi i tak nějak šumák. Každopádně průser je start-stop ! Zapomněl sjem to vypnout a při výjezdu z vedlejší na hlavní to sprostě zdechlo ! Dobržďoval jsem se sešláplou spojkou na edlejší a když jsem potřeboval přidat tak to chcíplo a trvalo dobrý 2 vteřiny než to ten krám pochopil že chci ject. Tohle fakt ne !

Krtek

A ve slevě 5% a 25-30% je taky rozdíl. Kdyby měl ten Fluence najeto 19 tisíc a nechali mi ho za 250, tak ho beru

FPT

Jenže 5k a 19k za rok je docela rozdíl.
--O-o-O--

Krtek

Myslíš že ne ? Kdykoliv jsem kupoval nový auto, ode všech chytráků jsem slyšel že po vyjetí ze salonu kleslo o 50 tisíc (Felda, Nubira, Spark). Tak se toho holt držim.

A 5 tisíc km je dost. Místní Hnujdai má předváděčku kde by místo krátkýho byl kombajn (20 tisíc) + metla (14 tisíc) + paket výbavy (30 tisíc), přihlášenej 3 měsíce, najeto 900 km za cenu základního krátkýho beze všech příplatků. Celkem i o něm uvažuju.
Spark byl fakt asi o 60 tis levnější. Měl sice najeto skoro 19 tis km za rok ale šel dolu z 220-230ti na 165 tisíc.

saabik

Za první rok o 20-30 %? Najeto jen 5.000km? To jsi velkej optimista. Přeju úspěšné hledání...

Krtek

No jo máš Jerry recht, omílat. Vůbec mně to netrklo a to řikam že neumim pořádně jenom  mně/mě

Dneska mi pro změnu odněkud z Pyramidy vnucovali Fluence.... Ceníková cena 370 tisíc (páč 410 + "40 sleva"). Předváděčka s 5 tisícema km, přihlášeno vloni touhle dobou. Motor DCi 95 k kdežto aktuálně maji 110k. Jinak prej úplně aktuální model. A světe div se dali by mi ho za 329 900 Kč :-( No nevim, já furt žiju v tom, že první rok cena auta klesne o 20-30% toš maximum za tohle jsem jim řek 280.... a taky to neklaplo.
Zato funglovku dokážou alespoň za těch 360 což je o 10 tisíc míň než tady v PB

Frost

No však, se je snaží vyvést z omylu, ne? (:

Sent from my 6039Y using Tapatalk


Jerry.Gunman

Omýlat :D
*974*
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Dneska jsme se svezli Dusterem. Můžu říct že celkem paráda a milý překvápko. Pak nějakej novej Mégan. 1.5 turbo či co a 130 koní :-(  Navoněná bída, chybí tomu tlačítka a vůbec je to takový nějaký cingrlátkovitý.

Dojmuli mně u Kie, kde jsem odpověděl na dotaz že sháni auto nižší střední třídy s klimatizací a naftovym motorem do 350 tisíc, tak prej to vám asi nemáme co nabídnout..... Žádná snaha prodat, prostě trvaj na ceníkových (OK prej že akčních) nesmyslech. U mně neobstojí že v ceníku to píšou za 450 a "zlevňujou" na 370... Prostě víc jak 350 nejsem ochotnej dát tak ať se snažej jestli chtěji prodat.
Když vloni šla prodávat naftová, vybavená i30 kombík za 342..... Tak to nezapomínam všude, kam vlezu omýlat.

Krtek

Kdyby byl benál tak bez turba + LPG. Jinak bohužel smradomet naftovej

saabik

Z ceníkový ceny. Takže se dostaneš ještě níž než je cena akční.
Jsem myslel, že chceš benzin. S výbavou enjoy a 1,4T (92kW) by ses dostal k té hranici 350 tis...

Krtek

18,5% z ceníkový nebo jejich zlevněný ceny ? Koukam že to dělaji jako Renault a automaticky rovnou na všechno cpou "slevu" 50 tisíc. Nakonfiguroval jsme si úplně základní CTDičko bez jakáhokoliv příplatku. Chybí tomu i oproti Dusterovi (o ostatních ani nemluvim): tempomat, přední mlhovky, audio a BT na volantu a s tou jejich zázračnou slevou je to tohle:

saabik

Taky koukám po nových autech. A zatím vychází nejlépe nová astra. Je to podle mě výborně postavený auto, prostorný skoro jako oktávka a za zajímavou cenu. Dávají na to dost slevy. Mám domluvenou slevu 18,5 % z jakýkoliv ceníkový ceny astry. Takže do 350tis. by ses vešel, pokud nebudeš chtít top motorizaci nebo výbavu. Zkus se na ně podívat, byl jsem hodně mile překvapenej.

Krtek

May 28, 2016, 03:46:30 PM #1646 Last Edit: May 28, 2016, 04:15:15 PM by Krtek
tak jsem dneska prolez autosalony v okolí. Máme tu toho v okruhu 2 km habakuk. A můžu říct že kdyby se prodávalo starý/nový Lacetti asi s naftou nebo LPG, šel bych do něj radši znova ačkoli je to konstrukčně 13 let starý auto. Nebo kdyby nepřestali s distribucí Daewrooletů, Cruze by byl asi v užšim výběru
Projel jsem I30ku, C4ku. Berlingo a nic mně nezaujalo. Pak jsem seděl v Dusterovi, Fluencovi, Capturu, Meganovi, Ceedovi a Venze. Mitsubishi se tu snad ani nesnaží ty auta prodávat, podle přístupu :-( Bohužel bych měl tak rok až dva na pořízení auta s normálnim motorem a omezenýma kravinama co nechci. Fakt mně nic nezaujalo. A to nemluvim o cenách. Strop jsem si dal 350 tisíc a je mi skoro šumák co za ty prachy bude. Kreténi nejsou schopný shodit 20-30 tisíc z ceníkový akční ceny když člověk vysolí peníze na dřevo.
Třeba změnim názor až budu mít od středy půjčenou i30ku na dva dny doma.
Každopádně v úterý snad bude Soptík opravenej a kdyby byl nějakej větší průser, zvážil bych spíš GO motoru a hlavy než řešit novýho kripla.
Takhle deprimovanej jsem fakt ještě nebyl. Vždycky jsem se na nový auto těšil, tabulkoval, počítal, porovnával... a teď mně to akorát otravuje  a sere.

atnarfus

Stopro tam olej neprolezl ze spalovacího prostoru. Hledej nětěsnost, ne nové auto.

Krtek

Jo tak nějak by to mělo být. V úterý uvidim. Už pomalu začínam vybírat náhradníka za Soptíka :-(

petrklm

Citace: Krtek kdy May 26, 2016, 04:28:34 PM
když koukam na svíčky tak trčej z olejový hladiny
Těsnění víka ventilů nebo jak to ten korejec má na hlavě? Jak jinak by se tam olej dostal?
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

když koukam na svíčky tak trčej z olejový hladiny

jersey.se

Zaolejovaná, nebo jen začouzená?

Krtek

Tak dneska jsem zjistil že má Soptík 1. a 4. svíčku naložený v oleji :-( Mam strach že i "poctivá stará 1.6ka" má plánovanou životnost 200 tis km.

Krtek