O autech

Založil Ladik, October 02, 2012, 06:34:13 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 11 Hosté prohlíží toto téma.

fido

Citace: atnarfus kdy November 07, 2013, 07:16:26 PM
Z ložiska může chcát tak brzdová kapalina, určitě ne olej.

Ah, ano, pravda. Proste hydraulicka kapalina. Rekneme, ze je brzdova kapalina blize oleji, nez vode, ci vzduchu, nebo vakuu.
Proste z toho Krtkovi neco vychcalo a obecne to povazuji za beznou zavadu spojkoveho loziska.

Lihobaron

Citace: atnarfus kdy November 07, 2013, 07:16:26 PM
Z ložiska může chcát tak brzdová kapalina, určitě ne olej.

blbost.. me jednou spadlo lozisko do bandasky s vyjetym volejem a dys sem ho klacikem vytah tak znej chcalo voleje jako prase  *753*

atnarfus

Citace: fido kdy November 07, 2013, 11:10:02 AM
?? spojkove lozisko je obvykle kombinovane s hydraulickym pistem, ktery odtlaci spojku. Ze z loziska zacne chcat olej je docela bezna zavada...
Z ložiska může chcát tak brzdová kapalina, určitě ne olej.

jb

a tu spoju delal  ten servis spesl na daewoo ??
a k nejakemu tesneni co se ma prehazovat ze stareho .... no nevim, toto sou pohadky servisaku ... ti jsou zvykli, ze obycejny jusr jim sezere vsecko... a ze to jsou nekdy cele pribehy :)

jinak pokud mas sirsi disky, muze to delat bordel... ale pokud nikde nic nedre, nic nechyta pri propruzeni.. pak jedine problem s prilis uzkou gumon na siroky disk...

a pokud ti to prodali v pneuservisu na tvoje auto, tak to sou taky pekni lulinci.. 

Krtek

Na mym prej nebyla nějaká těsnící gumička a asi to chcalo od výměny spojky vloni. Prej je prodávaj bez těsnění a mechoš ho asi vyhodil se starym ložiskem. Doplňovali mi litr oleje do převodovky, dali novej O kroužek a dneska jsem konečně úspěšně prošel STK.

fido

November 07, 2013, 11:10:02 AM #877 Last Edit: November 07, 2013, 11:12:18 AM by fido
Citace: bibo kdy November 07, 2013, 10:24:01 AM
by mě celkem zajímalo jak mohlo téct spojkové ložidko uš sem jich měl pár v ruce ale v žádném nebyla olejová nápln  to spíš gufero na převodovce  ale ložisko :)

?? spojkove lozisko je obvykle kombinovane s hydraulickym pistem, ktery odtlaci spojku. Ze z loziska zacne chcat olej je docela bezna zavada...

bibo

by mě celkem zajímalo jak mohlo téct spojkové ložidko uš sem jich měl pár v ruce ale v žádném nebyla olejová nápln  to spíš gufero na převodovce  ale ložisko :) 

Krtek

Určitě jo páč na disku to je vyražený. V TP máme oba stejný rozměry ale tohle tam nei, no :-(

elpidio

Citace: Krtek kdy November 06, 2013, 08:29:50 PM
ptal se jestli jsou to správný kola podle TP. OK já to neřešil při koupi a i jsem s nima pákrát prošel STK. No a pak se zjistilo že na Nubiře/Lacetti bejt nesměj. Takže jsem mu je neměl co prodávat. Holt půjdou jako hliník do šrotu.

Dá se to nějak zjistit na STK co jsou zač ? U disků ani nevím co v TP mám. Pokud na to jdou schválený gumy, tak to neřeším. Nemáte s borcem každej něco jinýho v TP ? Já mám na rozdíl od známého se stejným vozem zapsaný jiný povolený gumy. Při nejhorším je dej na aukro.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

no hlavne nebejt mistra googla a jeho prekladace sem v hajzlu.. a vyrazeni mrazovejch zatek z hlavy aby nezapadly vnutri je docela adrenalin :)

atnarfus

Nebýt to tak podrobně popsané, tak bych tomu jen podle obrázků kulové rozuměl.

Lihobaron

jinak na vodlehceni, dneska sem delal vopravu podle tohodlenc navodu :) jestli se povedlo netusim, este sem to nerozpohyboval, musim koupit aj svicky ty co sem z toho vytah sem nechtel verit ze to este jezdilo, vorezly a vypaleny jak pica vodtrh 3!!mm.. ma bejt 1.3mm..holt ford je ford jezdi v nem aj lord :lulka:

Krtek

no právě, já to prodával jako 15" disky na Nubiru/Lacetti.

Lihobaron

tak vono v TP muze bejt cokoliv.. ja mel treba FODR SCORPIO :)

atnarfus

Relativně. Když něco prodávám jako disky 7J-15, tak je to jeho problém. Když to prodávám jako disky na Nubiru, tak je to můj problém.

Krtek

ptal se jestli jsou to správný kola podle TP. OK já to neřešil při koupi a i jsem s nima pákrát prošel STK. No a pak se zjistilo že na Nubiře/Lacetti bejt nesměj. Takže jsem mu je neměl co prodávat. Holt půjdou jako hliník do šrotu.

Lihobaron

no dobre ale u kol to je jeho problem ne??

Krtek

jééé koukam že já vůl se nepochlubil že v pondělí jsem prodal bejvalý ALU disky z Nubiry. Rial lemans. 15", nechal jsem mu je komplet bez gum za 1500 kč. No a pak se ozval že nejsou schválený...

Lihobaron

Citace: Krtek kdy November 06, 2013, 04:55:24 PM
né, kola mi vrátí a já mu vrátim prachy. Tys zase nečet 2 stránky, tohle už neni o Kadlíkoj :-)

taksem si precet 2stranky nazpatek a furt vim hovno..

Krtek

Hurááááá Soptík opravenej a na cestě domu. Teklo spojkový ložisko. Prej na něm nebyla těsnící gumička či co. Oprava za 3,5k a zítra razim na opakovanou technickou.

Krtek

né, kola mi vrátí a já mu vrátim prachy. Tys zase nečet 2 stránky, tohle už neni o Kadlíkoj :-)

Lihobaron

no ja myslel ze se ti vozval ten kupec ze chce dalsi slevu..

Krtek

no ty čísla jsem před koupí ani prodejem neštudoval. prostě 15ky hliníky se správnym rozměrem pneu. nemůžu za to že birokracie a výrobci aut vymejšlej kraviny.
Když už chce pojebaná EU něco regulovat, proč nenařífěj třeba jeden druh rozteče šroubů na auta ? 4x120 nebo 5x100 by stačilo všem osobákum. Nevěřim tomu že je technicky nutný mít 10 roztečí. Obdobně ET, taky přehršel píčovin. Průměr kola chápu, 13-17" je asi akorát to bych neomezoval.

Lihobaron

Citace: Krtek kdy November 05, 2013, 03:25:08 PM
dneska další milý zjištění. Ozval se mi kupec že ty ALU disky co jsem na nich jezdil 8 let jsou neschválený pro naše krámy. A fakt že to :-( Já to neštudoval, pneuservis mi podle plecháčů nabídnul nový hliníky a bylo to. Rozměr pneu seděl tak nevim proč tam je kurva tolik čísel když to funguje. Disky jsou 7J x 15H2 ET40 a podel techničáku mam mít 5,5J x 14 ET44 nebo 6J x 15 ET 44.
Co znamená to před tim J ? Kdyby to byla šířka tak na to asi nejdou stejný pneumatiky, ne ?

tohle snad nejni skryta zavada.. nebo taky je??  *820*

fido

za to nemuzu, ze chtej vsichni pridat kone :) Ja jsem vzdycky pri zvysovani vykonu u svych aut pocital s tim, ze se
muze neco rozlitnout a vzdy jsem si rikal, ze to stejne stoji za to. A narozdil od ostatnich tuneru nikdy netvrdim,
ze ve fabrice sedi dementi, kteri nevi, jak z motoru dostat vic a ze se samozrejme nemuze nic stat :) Zvlast
kdyz maji za zadkem regiment ucetnich, kteri je tlaci ke snizovani nakladu...

FPT

Citace: fido kdy November 05, 2013, 11:39:17 AM
tak ta Corvette ZR1 s kroutakem 980Nm co jsem pred casem ladil a excitovane jsem tu o ni vypravel, uz nejezdi. Takhle dopadla hnaci hridel:


Ale nez se to stalo, tak davala na okruhu v Brne i Aventadora :)

koukám, že tobě dát poladit auto je fakt radost (:
--O-o-O--

elpidio

Citace: Krtek kdy November 05, 2013, 03:25:08 PM
Co znamená to před tim J ? Kdyby to byla šířka tak na to asi nejdou stejný pneumatiky, ne ?

Značení disků
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Koukam tady a...

http://www.lavadesign.cz/?menu=co_je_et

Pochybuju že mam velikost kola 7 nebo 5,5" když jsou to patnáctky. Fakt nechápu..

Krtek

dneska další milý zjištění. Ozval se mi kupec že ty ALU disky co jsem na nich jezdil 8 let jsou neschválený pro naše krámy. A fakt že to :-( Já to neštudoval, pneuservis mi podle plecháčů nabídnul nový hliníky a bylo to. Rozměr pneu seděl tak nevim proč tam je kurva tolik čísel když to funguje. Disky jsou 7J x 15H2 ET40 a podel techničáku mam mít 5,5J x 14 ET44 nebo 6J x 15 ET 44.
Co znamená to před tim J ? Kdyby to byla šířka tak na to asi nejdou stejný pneumatiky, ne ?

fido

ano. Prekvapive, puvodne je ta trubka nevarena, tedy beze-svu. Takhle se ten material proste roztrhnul :)

Krtek


fido

tak ta Corvette ZR1 s kroutakem 980Nm co jsem pred casem ladil a excitovane jsem tu o ni vypravel, uz nejezdi. Takhle dopadla hnaci hridel:


Ale nez se to stalo, tak davala na okruhu v Brne i Aventadora :)

FPT

Citace: fido kdy November 05, 2013, 06:46:57 AM
Kdyz jedes na prazdny gume, tak se z vnitrniho okraje odrbe takova gumova drt, jak se to lame a drhne o sebe.
Taky se mi to povedlo, kdyz jsem pichnul cestou z prace Trolla, zaznamenal jsem nejakou podivnou zmenu v
jizdnich vlastnostech, s podezrenim na vytekly tlumic, jsem trochu prilozil a zkusil par zatacek... :)

OK
--O-o-O--

Lihobaron

bo na litaky se dava nalepovaci zavazi a to je drazsi podle me..

elpidio

November 05, 2013, 07:39:34 AM #848 Last Edit: November 05, 2013, 07:48:29 AM by elpidio
Tady to bylo vždycky kolem litru. Proto jsem si koupil druhý disky a měním sám, ale už to chtělo nový zimáky. Nevím proč, ale přezutí liťáků je vždy dražší. Dřív jsem jezdil sem. Mají komplet jedno kolo za 162,- nebo 220,- liťáky. Dvě kila za závažíčka (která před chvíli stejně oddělali z původních kol).
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

U nás přezutí stojí 700-760 kč. Přehození jenom celých kol nevim. Když po měn chtěli asi 400 kč tak sjem si to začal přehazovat sám. Já na tý zničený gumě ujel tak kilák, možná dva a jel jsem pomalu a opatrně. No ale je prej v hajzlu :-(
Ten hřebík furt věřim, že tam nebyl v době montáže duší. Chci tomu věřit.

Lihobaron

taky ziju v domeni 5-6stovek prezuti gum 2-3stofky voprava pichlyho kola.. za litr bych si to raci udal sam doma vlastnima zubama :) ale ceny nejak nesleduju, mam na vobou autech sady a menim si sam..

jb

Duse do bezdusaaku jako finalni reseni ? Jako nouzovka ok..
A za litr prezuti ? Tech 650 cca vc zinovych oluvek  :) je normalni cena prave

fido

Citace: FPT kdy November 04, 2013, 11:18:04 PM
Aha, já jsem to nějak nepochopil. Myslel jsem, že tam ten hřebík už byl. A co v tom bylo za piliny?

Kdyz jedes na prazdny gume, tak se z vnitrniho okraje odrbe takova gumova drt, jak se to lame a drhne o sebe.
Taky se mi to povedlo, kdyz jsem pichnul cestou z prace Trolla, zaznamenal jsem nejakou podivnou zmenu v
jizdnich vlastnostech, s podezrenim na vytekly tlumic, jsem trochu prilozil a zkusil par zatacek... :)

FPT

Citace: Krtek kdy November 04, 2013, 08:48:04 PM
No nedojel a tak nějak nevim proč. Hřebík bych asi chyt i s bezdušovkou. Věřim že by si toho všimli když tam tu duši dávali.
Gumy mam 195/55R15

Aha, já jsem to nějak nepochopil. Myslel jsem, že tam ten hřebík už byl. A co v tom bylo za piliny?
--O-o-O--

elpidio

Já dnes v Brně přezul u A PNEU a byl jsem překvapen, že jen za 675,-  Jindy to bývalo přes litr. Škoda že jsem je neobjevil dřív. Nový Continentaly bych koupil u nich. Mají je v e-shopu za 1373,-  Objednání po internetu na daný stojan a hodinu. Je vidět, že když se chce, tak to jde.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

no.. co jsem objel pár servisů tak všude montáž zdarma ale ceny vyšší než na netu. Když řikam že na netu maji cenu menší a montáž píšou zdarma tak holt né (přímo na jejich webu!!!). Buďto to kup za internetový ceny a zaplať montáž nebo za vyšší a máš to montovaný zadarmo. Asi bych 1-2 stovky moh ušetřit ale to nemusim zas tak hrotit kdy a kam mi to přijde a kde mi to namontujou.