O autech

Založil Ladik, October 02, 2012, 06:34:13 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 12 Hosté prohlíží toto téma.

Jerry.Gunman

Citace: FPT kdy September 05, 2013, 08:59:11 PM
tohle zrovna moc řidičskýho umu nevyžadovalo, spíš odvahy.

Té taky :)
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

tohle zrovna moc řidičskýho umu nevyžadovalo, spíš odvahy.
--O-o-O--

Jerry.Gunman

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

ferinom

September 04, 2013, 02:17:01 PM #753 Last Edit: September 04, 2013, 02:25:15 PM by ferinom
Jerry, mne sa paci aj tato alibisticka reakcia ceskej KIA

http://www.autopruvodce.cz/poradna/32603-test-kia-cee-d-1-6-comfort-po-150-000-km-vymena-spojky-v-zaruce

Ale dalo sa cakat ze nie je zaruka ako zaruka. Vyvliect sa da pri spravnej formulacii zo vsetkeho.  *827*

Zaujimave ze so smradom od spojky pri rozbiehani vo vyssich otackach, alebo cuvani do kopca ma viacej majitelov Cee'dov s benzinovym motorom. Rovnako ako s vrzganim spojkoveho pedalu pri zoslapnuti.

Jerry.Gunman

2 Ferinom:
No tak vidíš, že oni nelžou, jenom kreativně pracují s fakty.

"Výměna se bez problémů uskutečnila v rámci sedmileté záruky" Vidíš tam někde slovo "bezplatně"?
*827*  *917*  *827*  *917*  *827*  *917*

Jak mi kdysi u Bati jedna prodavačka při reklamaci řekla - no jó, mladíče, ale vy jste v těch botách už chodil! Tak to vám to přece nemůžeme uznat...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

ferinom

Tak prave som zistil ze nie pre kazdeho 7 rocna zaruka ktoru poskytuje KIA plati rovnako.

Zacala blbnut spojka, od novoty sem-tam zasmradla pri cuvani alebo rozjazde s vyssimi otackami. V lete sa pridali postupne vrzganie spojky od motora pri zoslapnuti (vidlicka), po dlhsej jazde problemoch s vyradenim z 1-tky a pri cuvani v zabere spojky so zvukmi ako ked tru dva kovy o seba.
Servis hned varoval ze to importer neuzna. Skusili sme a naozaj neuznal. Vraj sposobene beznym opotrebenim. Hmmm, auto ma 6 rokov, najazdenych 60000km vacsinou medzi dvoma okresnymi mestami alebo dlhsimi trasami a spojka v ....
Takze 6.serviska aj s vymenou spojky komplet po zlave od servisu 556,- evri.

Ale PR ma KIA dobre.

http://www.autozurnal.com/skusenost-citatela-kia-cee%C2%B4d-po-150-000-km/

------------
"Samostatný odsek si zaslúži spojka, s ktorou sa niektorí nevedeli celkom dobre zžiť. Jej hlavným problémom bol nejasne definovaný bod záberu, navyše keď ste motoru nedali dostatok plynu, tak sa z vás veľmi rýchlo stala autoškola počas prvej jazdy. Táto konštalácia si vyžadovala mimoriadny cit pri rozbehoch. Evidentne ho nie všetci vodiči mali, pretože po absolvovaní čosi vyše 60 000 km začala spojka vykazovať známky nezvratného poškodenia. Výmena sa bez problémov uskutočnila v rámci sedemročnej záruky."

"Celkové hodnotenie po 150 000 km je spokojnosť. Kia dokázala postaviť auto, ktoré uspokojí každodenné nároky väčšiny motoristov. Zo štyroch vážnych porúch, ktoré sa na testovanom vozidle vyskytli, v dvoch (spojka, rádio) vidíme ako čiastočnú príčinu aj ľudský faktor."
------------

Ladik

Nechybi, on cuka s generalni :)

elpidio

A nechybí tomu cukání ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

ja sem s tojotkou spokojenej.. kdyz sou vobsazeny vostatni auta a ja nikam nejedu pucujou si ji jiny tak jim delam skoleni na AT se cejtim dulezitej jako sfina  ZEMAN  :lulka:

T-Diesel

si mosis pucit auto aj s pannu generalni

Lihobaron

to je neco vetsiho nez litr, ale kolik to nevim.. je to lehoucky tak to do 120ti docela upaluje, tuhle sem "tlacil" novyho superba z trutnova to toho krpalu mel chudak asi 1,2tsi smrdelo z nej jak na to slapal ale neujel :) jinak je to jedinej automat ve firme, kdyz nepociam auta nasi generalni, ale ta by asi do buchlaku nepucila :)

jb

no sak zidan tam jel tez na litru :) nebo uz mas neco jineho nez tojoootu ?

T-Diesel

ne, to s tim stitem je motorest samota, variju tam moc dobre

hento co vidis v odkaze je bistro tramp, shromazdiste vystajlovanych motorkaru za slunecneho nedelniho odpoledna.

Lihobaron

to je jak maj na konci parkovista takovou jakoby roubenou vyvesni tabuli, ne?? ty sem si pri tom fofru stacil fsimnout  pivo1

elpidio

Tady stačí ubrat a vzít to přes parkoviště smykem.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

blaznis!?!? pri tom fofru v zavodaku :)

elpidio

Dal sis tam taky gulášek ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

August 28, 2013, 09:00:12 PM #739 Last Edit: August 28, 2013, 09:04:28 PM by Lihobaron
Citace: T-Diesel kdy August 18, 2013, 02:39:50 PM
to byly buchlovske hory, mekka motorkaru ze sirokeho okoli, kazdu sezonu jich tam nekolik skonci svoje pozemske byti.

dys votem tady tak bajite tak sem si to v tej mojej sluzebni bestiji vcera taky dal :)

jb

tak ten roomster ma celkem dost velky limit k tahani.. doblo utahne pul tuny resp muze tahnout..

atnarfus

Ja mam Agados Handy 7. To uz je trochu lepsi nez supermarketove voziky v provedeni preklizkova podlaha s prinytovanyma bocnicema bez ramu. Koukal jsem taky na hmotnost, protoze Roomster muze tahat jenom 650kg a Felicie dokonce pouze 400. Tak abych na ten vozik vubec mohl jeste neco nalozit.

jb

Toto vyrabi ve stritezi (tady kousek) chlap. Vyrabi voziky uz 20let ma tam halu a vsecko skladem po x kusech, vyrabi uz na sklad :) ale co s tim jezdim na zahradu do vesnice 4km od striteze, tak tam to ma kazdy od nej. To predni celo umi taky a kolecko predni apod. me spis chybi a to me pry dodela oka uvnitr, jsou jen na ramu. Tento vozik narozdl od obi low costu ma vyztuhy bocnic a hlavne podlahy.. je to oboustranny zarovy pozink apod holt uz to robi chvilu...zatim su spokojeny. Mam 2.25delku kvuli moznosti prevozu motorky, ale uz i pri stehovani 2m skrini, gaucu se to hodi, muzu zavrit zadekk. A mam vyssi bocnice kdyz vezu sekacku apod. Pro me je zasadni ze kdyz budu neco potrebovat dodelat nebo vymenit, nemusim psat do ciny, ale druhy den to mam

atnarfus

August 24, 2013, 08:56:11 PM #735 Last Edit: August 24, 2013, 08:58:31 PM by atnarfus
Podobný jsem si koupil letos v lednu, ale asi trochu menší. Mám ložnou plochu (2000x1250). Zase mám ale otevírací přední čelo. To jsem chtěl na převoz delších prken. Přikoupil jsem ještě otočné kolečko dopředu. Pro manipulaci s naloženým vozíkem super.
Přesně po do roviny se sajtnama se do něj vejde kubík palivového dřeva, přesně co jsem potřeboval.

jb

foto moji dovolene :)

jb

no ja tam jezdil taky jenom na pujcenem stroji :) ale tak jednostope BMW ma dobry podvozek :)
v 90 bych v zatacce spadl :) spis to v zatackach bylo kolem dalnicniho limitu a na priskokach mezi nimi to bylo... radsi nic, treba odposlouchavaj i tu :) ale pravda nejezdim tak bezne...
tam pokud se ma jet na hrane gumy, tak se musi jet moc rychle... tech pomnickum tam se nedivim...



fido

Citace: jb kdy August 22, 2013, 07:15:26 PM
v buchlakach je 70 nebo 170 ? :)

jinak ja si taky udelal radost... sice ne korvetu, ale koupil jsem si vozicek 2,25m a kulu na doblo... letos bude dovolena projížďka na korbe :) dovolena padla na tuto srandu

V tech zatackach staci jet 90 a G-ecka je az az ;) Vetsinu casu jsem jel vlastne predpisove, nakonec, nebylo to moje auto.


jb

v buchlakach je 70 nebo 170 ? :)

jinak ja si taky udelal radost... sice ne korvetu, ale koupil jsem si vozicek 2,25m a kulu na doblo... letos bude dovolena projížďka na korbe :) dovolena padla na tuto srandu

T-Diesel

to byly buchlovske hory, mekka motorkaru ze sirokeho okoli, kazdu sezonu jich tam nekolik skonci svoje pozemske byti.
Jezdit tama v nedelu po obede at uz aute nebo na motorce je o drsku. I kdyz vcilka tam vsade nacpali omezeni na 70 a uz aj ten povrch neni co byval takze si hledaju jine lokality, ale aj tak je to dost rizikove misto.

Sem si tam pred x rokama tez valil (sice ne tolik co s korvetu), bylo to v noci takze celkem mrtvo a jak sem prejel horizont tak uprostredka cesty jelen dvanacterak, celkem statny kus. Nastesti mel rozum a uvolnil muj jizdni pruh :)

petrklm

Moderní V8 ti 20/100 rozhodně nesežere. Nejhorší je spotřeba po městech a to určitě není o rychlosti :). Po dálnici se asi dá průměr 105/hod udělat, jenže to u moderních automatů znamená nejspíš zařazenou šestku a otáčky kolem 2tis. , takže spotřeba je víc než příjemná. Konečně, i s mejma zastaralejma čtyřkvaltama se na dálnici při 130/hod dostávám pod 10/100
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

brano

Pochyboval, nepochyboval, tazko sudit. Keby to bolo take lahke tak jazdime vsetci s V8 a sme vysmiaty. 8.5-10 na 100 je tak normalna spotreba 2.0 benzinu pri normalnom jazdeni, nie pri 7l V8. JA som mal vcera priemer 8.2 na dieslovej astre s automatom na trase z BA do Bardejova a spat a priemere nieco cez 105 km/h. keby som rovnako isiel s tou V8 spotreba bude tak 20 na sto. Ano, na idealnej ceste ked si tak poprdkavas verim ze sa za 8.5 da kusok odjazdit. Ako musi to byt utpenie a urcite nie si najrychlejsi na ceste, skor by som povedal ze si ta daju aj fabie HTP. Ale myslim ze corvette nie je o spotrebe.

fido

Vcera jsem jel z Prahy do Trencina, odvezt zakaznikovi Corvettu a objevil jsem silnici, kterou jsem vubec neznal - mezi Slavkovem u Brna a hranicnim prechodem Stary Hrozenkov je nadherna serie zatacek, vracecek, nahoru dolu, pekny rovny povrch, ani nepamatuju, kdy jsem se tak pekne svezl. Navic s uzasnym autem, takze ani predjizdeni kamionu nebyl problem :) Co me na ceste jeste pobavilo, ze jsem do Brna dojel se spotrebou 10.1 a v kopcich s predjizdenim jsem to "pokazil" na 10.7 coz mi se sedmilitrovou V8 prijde jako uzasna spotreba. Majitel rikal, ze on ma rekord z Trencina do Prahy 8,5l, takze i kdyz tady Brano onehda pochyboval, ze je to mozne, asi tomu budu verit ;)

jb

sranda je, ze toto umi bez jakychkoliv uprav kazda sportovnejsi motorka s litrovym motorem a cenou jinde :)  no ale asi to pojede :) ja nejvic ridil F360 v italii.. a melo to mnohem mene koni a jelo to vic nez dost..

Lihobaron

musi to bejt masakr :)

fido

Se musim podelit o sve nadseni :) Vcera jsem ladil neuveritelnou bestii - Corvette ZR1, 6.2V8 s kompresorem. Uz v zakladu ma 638HP/800Nm, ale tahle mela jeste upravene sani, klapku a rychlejsi prevod kompresoru. Poprve se nam ji ani nepovedlo odbrzdit, protoze se na valcich zacaly protacet kola. Az s novyma semislickama a nekolika dalsima popruhama se ji povedlo zkrotit. Vysledek - 680HP/980Nm :o Protoze jsem ji na brzdu a zpet vezl sam, mel jsem moznost si ji trochu zkusit na silnici. Opravdu jen trochu, protoze takovy respekt k plynovemu pedalu jsem jeste nemel. V podstate funguje spis jako obrovska okovana bota, ktera vas nakopne do zad a auto se ocitne o 100 metru dal. Razeni v beznem provozu trochu pozbyva smyslu, protoze auto prohrabava i na petku. Zrychleni ze 100 je brutalnejsi, nez jsem v jakemkoliv jinem aute zazil z nuly. Doted jsem delal nejsilnejsi auto atmosferickou Z06 s 550HP, ale tohle je o hodne dale. Bude se mi dlouho styskat...kdyz jsem pak jel domu Trollem (aktualne cca 320HP/440Nm), tak jsem mel pocit, ze mam zatazenou rucni brzdu :D
A jeste graf z brzdy:

Jerry.Gunman

Citace: ferinom kdy July 26, 2013, 10:37:08 PM
Jerry, a mozno to len syn robi reklamu tatovi. ;)

JJ, to je jak když na jaře 1990 kdesi v Litomyšli (nebo kde) měnili jméno ulice. Lidem se nelíbilo, že bydlí na Ulici Julia Fučíka (komunistického "mučedníka"), tak jim místní národní výbor vyhověl a přejmenoval ulici na Ulici Julia Fučíka (hudebního skladatele a strýce prve uvedeného)...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

ferinom

Jerry, a mozno to len syn robi reklamu tatovi. ;)

Lihobaron


Jerry.Gunman

Citace: Ladik kdy July 25, 2013, 01:57:09 PM
Hele

http://auto.idnes.cz/skoda-mini-cs1-/auto_ojetiny.aspx?c=A130724_142347_auto_ojetiny_fdv

Mne pobavila najmě první a poslední slova z toho článku :D

Druhý odstavec:
"...Na zapomenutý projekt, po kterém zbylo jen pár fotek a výkresů, vzpomíná Václav Pauer, legenda mezi českými automobilovými konstruktéry."

a na konci (překvapivě)
"Autor: Václav Pauer"


S veškerou úctou vůči panu Paurerovi, ale jeho jméno mi nic neříká. Česká Wikipedie o něm mlčí, přítel a Google také není mc výmluvný. Ale je to docela zábavné, že autorem článku, jenž označuje Václava Pauera za konstruktérskou legendu, je Václav Pauer - samozřejmě nějaký úplně jiný člověk :D :P  *974*
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...


T-Diesel

A3 sportback minula gen. 1.4 TFSI 92 kw, auto najeto cca 3 tis km
spotreba 5,5 dle PC, ujeta vzdalenost 56 km, rychlostni prumer 62 kmh

a k temu frantovemu dotazu - jezdim normalne po jednickach a dvojkach silnicach, bezna zvlnena krajina plus dva vetsi kopce, jeden z nich je kusek za barakem takze motor este neni dokonale prohraty
rychlost v obci cca 55 km tachometrovych (nemam body, bojim sa jezdit vic, v okoli su dva velice akcni pasaty), mimo obec kolem 100 plus minus
jezdim zaroven s ostatnima, nemosim byt prvni v cili ale taky kdyz sa nekdo flaka tak ho fiknu
trasu znam, jezdim to pomalu 10 let denne, krom brodu a luhacovic prakticky nemam mesta, jen prujezd dedinama, takze bez semaforu. Jo a je to cesta DO prace, cesta zpet domu je na palivo narocnejsi, je to vic do kopca a obcas zajedu aj do centra nebo jedu jinama, takze beru jako referencni smer do fachy, bo ten je v 99% uplne stejny.

ferinom

Posledna skusenost slovenskeho korejca kratky Cee'd s benzinovym 1.4.
Cesta do Talianska v noci s prichodom doobeda, t.j. polovica cesty s klimou a cesta spat cez den stale s klimou. Obsadenie 2 dospeli, 1 dieta a plny kufor.
Najazdene 1520km, spalene 106 litrov benzinu, cize spotreba cca 7,0lit./100km.
Podla palubaku priemerna rychlost aj so stanim v kolonach na talianskych mytniciach 89km/h.

fido

Citace: brano kdy July 21, 2013, 09:41:02 AM
:) Jasne, ked budes jazdit ako Tonda tak to mozno tolko bude. Len tak pre zaujimavost, nam berie V8 7.4l tak 60l na hodinu. To bude tiez nieco podobne ako v tej corvette? Je to nejaka klasicka amerika OHV.

No, ja jsem s tim samozrejme dlouhodobe pod 10 nejel :-D Z Prahy do Bratislavy, na Slovakiaring a zpet do Prahy jsem skoncil asi na 13 litrech.
Jinak pri zavodech to cca za hodinu vysaje celou nadrz, coz je prave tech 60l. Takze to bude srovnatelne.
Jinak ano, je to klasicka amerika OHV, jen je z hliniku, magnesia a titanu.

brano

:) Jasne, ked budes jazdit ako Tonda tak to mozno tolko bude. Len tak pre zaujimavost, nam berie V8 7.4l tak 60l na hodinu. To bude tiez nieco podobne ako v tej corvette? Je to nejaka klasicka amerika OHV.