O autech

Založil Ladik, October 02, 2012, 06:34:13 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 5 Hosté prohlíží toto téma.

fido

Citace: brano kdy July 20, 2013, 10:18:04 PM
Fido, fakt veris pri 130 priemernej spotrebe pri tom motore 8,4l/100km? To nie je mozne uz z fyzikalneho hladiska. Ale mat taky motor a riesit spotrebu mi pride tiez zbytocne.
celkem tomu verim, protoze pri te rychlosti motor toci na sestku tak 1500 otacek a vzhledem k tomu, ze ucinnost motoru (spotreba) je dana energetickym obsahem smesi paliva, ktera je pri dnesni urovni motormanagementu docela rovnocenna a ztratama trenim, pricemz cim mene otacek vykonava, tim mene pohybu, tim mene ztrat. Dalsim faktorem je aerodynamicky odpor, ktery je u toho auta minimalni (ma i uplne rovnou podlahu). Ja s tim autem jel a opravdu neni problem jet pod 10. Ale kazdopadne tema spotreby jsem pridal jen jako vtip - je to skutecne irelevantni.

brano

Fido, fakt veris pri 130 priemernej spotrebe pri tom motore 8,4l/100km? To nie je mozne uz z fyzikalneho hladiska. Ale mat taky motor a riesit spotrebu mi pride tiez zbytocne.

atnarfus

Jeste info o jaky zpusob jizdy se jednalo. 1.2 je pohon do primestskeho vozidla, ne na dalnici.

Ja jsem ted v HR Roomsterem 1.2 TSI. Zadne zazraky se spotrebou se nekonaji. Pri prumerne rychlost 93 km/h to bralo 6.8 litru na sto (nalozene auto na dovolenou a klima). Jeste na hranicich s Chorvatskem jsem mel prumer pod sest litru. V HR si ale rychlostni omezeni pripoustim asi tolik jako doma a to se na spotrebe projevilo. Take jsem ale o 45 minut predjel navigaci :) To se mi jeste nikdy nepodarilo.

fido

July 20, 2013, 05:03:05 PM #711 Last Edit: July 20, 2013, 05:20:12 PM by fido
Mam obrovske choutky poridit tohle auto:
http://www.sportovnivozy.cz/36830-chevrolet-corvette-z06-bratislava
Auto ted stoji v CR, uz jsem s nim jel, mluvil jsem s majitelem a navzajem jsme si vyjasnili cenovou predstavu (ta cenovka
z inzeratu je pro me samozrejme uplne mimo) a pan vypada, ze by to i prodal. Dneska jsem se tesil na sraz Corvette v Praze,
ze tam treba objevim jeste nejaky konkurenceschopny kousek na prodej, ale jedine, na co jsem narazil je zanovni Z06
opravena po bouracce (ram netknuty a zbytek kastle je jen skladacka karbonovych panelu, takze nic hroznyho) za stejnou
cenu. Koupe je to samozrejme naprosto absurdni a neprakticka, ale rikam si, ze se soumrakem individualni automobilove dopravy
a velkoobjemovych motoru mam skoro posledni prilezitost si neco takoveho pro zabavu poridit. Jak se vam libi? Osobne mam jen
trochu obavy, abych nedopadl jako Krtek, ze si splnim sen, pak na tom vykrvacim a budu zoufale hledat kupce hluboko pod
cenou  :-\

ted koukam, ze jsem vam vstoupil do debaty o spotrebe :) Tak pro zajimavost, dneska jsem absolvoval spanilou jizdu Corvette s jednim
clovekem z Plzne a rikal, ze prijel do Prahy (taktez 7-litrova Z06) na tempomat 130km/h za 8,4l/100  *785*

FPT

dej si to jako samostatný téma, ne? je to zajímavý, ale tady se to zaplevelí a ztratí.
--O-o-O--

Ladik

proč máš furt pocit, že to někomu vadí?
já jen píšu kolik to žere mě, jak auto, tak motorka, nic víc Defi ;-)
a že na konci napíšu, že vám to nějak moc žere, woe šak nejsme solidní výzkumák nééé :-)
jestli ti to ale vadí ...... :-)

T-Diesel

hlavni podstata toho, proc sem to sem hodil, je ta, ze mam moznost jezdit RUZNYMA autama na STEJNE trase prakticky STEJNYM ridicskym stylem
o tom to cele je, takto to ma podle meho aspon trochu vypovidajici hodnotu, protoze sa eliminuje riziko, ze nekery usek je vic do kopca, jinak sa tam jezdi... toto je proste jedna a ta sama, jeta jednim ridicem se stejnyma zvyklostma akorat s ruznyma autama.

Ale jestli vam to vadi nebo to vypada, ze chcu machrovat nebo nevim co, tak tim otravovat nebudu, me osobne to ale prislo jako celkem zajimavy pokus.

Mimochodem zatim suverenne vede A1 s motorem 1.6 TDI vykon 77 kw - tam to nekdy slo za 3,5 l. Ale nesmelo prsat a byt zaple xenony - tam sla spotreba o cca 2 deci nahoru. To sem sledoval celkem pravidelne, daval sem si na to pozor a vysledoval sem, ze fakt je rozdil, kdyz u takto maleho motoru altik zivi aj xenony nebo jenom LED denni sviceni. Rozdil byl cca jedna az dve deci.

Ladik

Me motorka zere tak 6-7, pri jizde po dalnici tak 160 tkou asi 8, nejak vam ty auta malo zerou ;)

Lihobaron

me ted posledni dobou spotreba klesla na dve basy tejdne a tenhle tejden sem si dokonce koupil bednu nealko  :( umiram??  pivo1

Jerry.Gunman

Toz at mate dalsi cisla do uvah, tak si muzete napsat Zitronek a 6,45
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

a mně motocykl žere 5 na sto, takže další dávka laborování.
--O-o-O--

bibo

dneska pce -pha a z5 a spotřeba 11,8  espace 2,0  tak nevim ale podle mě to je v pohodě páč mu chutná

Lihobaron

Citace: T-Diesel kdy July 19, 2013, 03:12:43 PM
tak je zajimave srovnat ty rozdily napric tridama,

OK  ;)

T-Diesel

ja to ale nepisu proto, abych ukazoval, jak auta jezdiju za malo
spis ze mam momentalne moznost porovnat vicero typu a motoru, tak je zajimave srovnat ty rozdily napric tridama, velikostma, objemama atd.
a kdyz to napisu sem, tak aj za 14 dni budu vedet, kolik melo to ci ono, nosit to v hlave nebudu ;)

Ladik

Land rover disko4 3.0 nafta
ať na to šlapu sebehnusněji a plně si to užívám tak s váhou 2,5 tuny a na zimních gumách 11 litrů
no co bych chtěl více ;-)

T-Diesel

A8 ma cca 90 litru

dnesni cesta - A4 2.0 benzin, atmosfera bez turba, vykon tusim 85 kw, stejny styl jizdy, stejna trasa, 5,9 na sto dle PC

FPT

Citace: fido kdy July 18, 2013, 10:15:45 AM
tohle auto ma opravdu vyborny pomer spotreba/vykon. V jednom z dilu TopGearu s tim Jeremy dojel z Londyna do Edinburghu a zpet na jednu nadrz.


tak ono taky záleží na tom, jak velká je ta nádrž, žejo... (:
--O-o-O--

petrklm

Ještě jeden poznatek z Maďarska - myslíte si, že máme kolem silnic moc značek?



Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

petrklm

Tak já pořád tvrdím, že velký motory nemusej bejt rozežraný. Čerstvá zkušenost z dovolený - Lincoln Town Car, 4,6L, 228 koníků a průměr z Teplic přes Pardubice, Brno, Bratislavu a Nové Zámky do Györu byl 9,3/100. Samozřejmě s klimou :).
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

fido

July 18, 2013, 10:15:45 AM #695 Last Edit: July 18, 2013, 10:22:01 AM by fido
Citace: T-Diesel kdy July 18, 2013, 08:59:12 AM
zajimave srovnani
rozdil ve spotrebe fabia 1.2 HTP 47 kW (bez zapnute klimy) vs. A8 4.2 TDI 258 kW (se zapnutou klimou a odvetravanim sedadel) na stejne trase pri stejnem zpusobu jizdy je 4.9 vs 7.6 na sto.
Udaje dle palubnich PC, predpokladam, ze kdyz budou promerovat, tak plus minus podobne.

tohle auto ma opravdu vyborny pomer spotreba/vykon. V jednom z dilu TopGearu s tim Jeremy dojel z Londyna do Edinburghu a zpet na jednu nadrz.

petrklm

Tak ještě u Fábie zapnout kllimu a je to úplně vyrovnaný :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

T-Diesel

zajimave srovnani
rozdil ve spotrebe fabia 1.2 HTP 47 kW (bez zapnute klimy) vs. A8 4.2 TDI 258 kW (se zapnutou klimou a odvetravanim sedadel) na stejne trase pri stejnem zpusobu jizdy je 4.9 vs 7.6 na sto.
Udaje dle palubnich PC, predpokladam, ze kdyz budou promerovat, tak plus minus podobne.

Jerry.Gunman

Citace: elpidio kdy July 09, 2013, 08:26:27 AM
Jak se mi minule nelíbilo to SUV od Subaru, tak to je jen odvar tohoto Nissanu   :BMS: :BMS:

Njn, Juke bylo původně docela hezké autíčko, na jehož vývoji se rozhodujícím způsobem podepsali tři neznámí debilové.
První uložil postavený plastový model do trouby
Druhý tu troubu zapnul
A třetí usoudil, že to je tak úžasně intelektuálně charrismaticky kontemplativně-postmoderní, že se to bude líbit - a pustil to do prodeje

Ovšem jsem nucen přiznat, že i já shledávám design Nicssanu Juke docela zajímavým a kdyby mi ho někdo tlačil jako služebáka, ani bych moc neprotestoval :D

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

elpidio

Jak se mi minule nelíbilo to SUV od Subaru, tak to je jen odvar tohoto Nissanu   :BMS: :BMS:
Ne, hádejte, mám Rujánu.

elpidio

Se mnou taky ne. Rovnou mě vyhodil...  Poté, co mi ruční brzda brzdí na obě kola mám zase na dva roky klid. Za 880,- Benzín má levnější emise.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

brano

Mate nejake divne STK. U nas sa so mnou nikdo nevykecava :(

Jerry.Gunman

Alespoň jsem se nad tím chlapcem pobavil :D
* No kde to má ten vypínač varovných světel? S takhle umístěným vypínačem bych vás správně vůbec neměl pustit
* No vždyť se podívejte, vám tady z toho tady úplně teče olej! Kde? No tady! A kde přesně? NO TADY, JAK VÁM TO UKAZUJU! To já vidím, ale když to z toho teče, tak proč nejsou na zemi alespoň nějaké kapičky? To nevím...
* Kde to má klakson?
* Jak to, že tam nemáte pružiny?
* Hmmm, elektronická brzda. Nó, tak to bude špatný. Copak, pročpak to? My jsme ji tady jednomu autu zkoušeli, až jsme mu ji strhli a on si pak na nás stěžova šéfovi, že jsme mu to rozbili a tak to teď nesmíme zkoušet. Tak já vám holt budu muset věřit, že vám to funguje - i když bych vám ji správně měl taky odzkoušet

Atd :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

petrklm

já dávám za každý ze svejch aut 2000,- a výhoda je v tom, že mě vůbec nezajímá, jak se stane, že tu známku a razítko získaj :)

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Lihobaron

1345,- za auto s gulama je akorat myslim..

Jerry.Gunman

1.345 bylo za STK a emise dohromady - za celkem jednoho Sitrónka
A s výjimkou svého nadprůměrného šarmu a vpravdě koňské dávky charismatu jsem mu nedal ničehož nic jiného :D :P   :lulka:
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

těch 1345 bylo za kolik aut?
--O-o-O--

Krtek

no a dals mu něco ?

Jerry.Gunman

Tak jsem dneska tu veselici absolvoval...
Maník na emisích celkem OK - akurát, že se mu asi rozbil počítač, či co, protože mu to tam wokazovalo poměrně neuvěřitelná hausnumera
A chlapec (s mlékem na bradě) na STK byl takový ten přemoudřelý klučina, co nejspíš chtěl cosik do kapsy a nevěděl, jak si má o to říci.

No nic, stálo mne to celkem nějakých +- 1.345 Kč a mám zase na dva roky pokoj  *753*
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

petrklm

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Jerry.Gunman

Citace: petrklm kdy July 02, 2013, 09:40:23 AM
A je to tu zase...: http://www.novinky.cz/domaci/306622-auta-starsi-sesti-let-by-na-stk-musela-kazdy-rok-rozhodnou-europoslanci.html

Proč jenom jednou ročně?
Já bych se nezastavoval na půli cesty!
Auta starší 12 let - STK 12x do roka
Auta starší 6 let - STK 6x do roka
Auta starší 4 let - STK 4x do roka
to by bylo, abychom toho komunismu nedosáhli!

K zblití  *912*  *912*  *912*  *912*
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

petrklm

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

War

ano, to je pravda. Obrat byl o 180 stupnu....
Saab 2.0i LPG

Lihobaron

jo timhle smerem?? tak to me nenapadlo  :lulka:

T-Diesel

normalka, na bok, pres budku a zas na kola :-P

Lihobaron

hele, jak se votaci mysak vo 360° ??  :P

War

O rally:
o víkendu jsem měl možnost se zúčastnit jedné soukromé akce, kde byla možnost i svezení (ctihodných manažerů firem) s rally autem. Jednalo se o "myšáka" evo. Mě se tam moc nechtělo lítat 180 po úzké polní cestě, tak jsem přijal roli podržtašky organizátorky (přítelka) a měl jsem možnost stát v jednom místě uzavírky asi 3 km trasy, kde se myšák otáčel o 360 a jel opět zpátky. Stál jsem cca 10 minut:
nejdřív zastavilo auto, kde tam jakýsi kolemjedoucí padesátník se ptal co je to za akci a zda to máme povolené, že o tom nic neví. Po chvilce protivného dohadování odjel.
načež přijel cyklista a zda to máme povolené, že tamtudy zrovna chtěl jet, že to určitě nemáme povolené a že to takhle nejde, vytahoval mobil a ptal se na číslo na policajty... zřejmě póza... tohle číslo zná snad každý. Organizátor ho slušně požádal, že stojí zrovna v tom místě, kde se myšák otáčí o 360 a že může využít trasu, která je kratší a ústí na stejném místě. Ještě chvíli brblal a manželka cyklistka ho odtáhla úplně jinou cestou.
Mezitím rally jezdec odvozil v 30stupňovém vedru první várku lidí a v druhé etapě se postavil na kritické místo sám sponzor akce, který si povolení na celou akci domlouval snad s TSK. Jakmile se tam objevil, postupně přijeli policajti, 2 starostové z okolních obcí a myslivec. A všichni ti čestní představitelé státu si nezištně řekli přímo o sponzoring... :-)
Saab 2.0i LPG

Jerry.Gunman

2 Petr:
Vidím dobře, ž etam stojí 2x Bugatti a jednou Cord?

SLINTÁM
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...