O autech

Založil Ladik, October 02, 2012, 06:34:13 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 9 Hosté prohlíží toto téma.

elpidio

Citace: brano kdy March 22, 2013, 12:33:46 PM


pozna to niekto a nejake veci proti?  *1033*

Nepoznám, ale závidím
Ne, hádejte, mám Rujánu.

brano

No uvidíme. Clarkson toho nahovoril, aj to že Yeti je najlepšie SUV na svete a to je picovina :) ta c70 sa mi paci a aj ten automat. Pokial by to malo tie kilometre co píše a servis tak snáď bez problemov. A tieto ročníky sa myslím nehrali ešte na doživotný napln... Mame jedno mitsubishi s japonským automatom z roku 1992 a má skoro 400.000 km a radi stále v pohode. Olej sa v ňom mení každých 60.000 km.

fido

Citace: brano kdy March 22, 2013, 12:33:46 PM
pozna to niekto a nejake veci proti?  *1033*

Jo a jeste jedna vec. Koukam, ze je to automat. Japonsky Aisin AW50, 4-kvalt, servis je na ne dost drahy
a trpi ucpavanim valve-body nastrouhanyma sponama, hlavne v kombinaci se silnym motorem a zanedbanyma
vymenama oleje. Stejna prevodovka se davala do saabu 9-5 do roku 2001 a majitele doporucovali
menit olej po 60tis km. Jestli to nekdo pojal jako "celozivotni napln", tak to muze byt casovana bomba.
Asi bych zkontroloval merku, jestli tam neni misto oleje cerny pachnouci mazut. Pokud ano, tak to chce poradne
projet, vyzkouset, jak radi, jestli tam padaji vsechny rychlosti, neskube a pak okamzite prevodovku proplachnout.

Ladik

já chtěl kdysi SLK ale už mě to přešlo, lákala mě ta pevná střecha, kterou jsem z MGTF musel mít pohozenou v garáži

fido

Citace: brano kdy March 22, 2013, 12:33:46 PM
Hele, asi mi zas drbe, ale nejak ma napadlo ze si kupim taketo nieco na leto :)

http://volvo-c70-cabrio.autobazar.eu/23-hpt-id4041548.html

pozna to niekto a nejake veci proti?  *1033*

V knizce Jeremy Clarksona "Na plny plyn" se k jizdnim vlastnostem C70 vyjadril, ze jsou tak hrozne,
ze kdyz s autem ujel par metru, tak se sel podivat, jestli nema defekt  :D Ale ja myslim, ze u kabria je to
jedno. Muzes jet se sebehorsim pekacem se strechou dole a stejne budes mit usmev od ucha az k uchu. Ja
uz si zivot bez kabria nedokazu predstavit. Akorat si over, ze mechanismus strechy perfektne funguje (coz je
v zime problem, protoze se strecha nesmi skladat, aby se nerozlamala) a jestli do nej nezateka, protoze
to byva dost drahy problem.


brano

Hele, asi mi zas drbe, ale nejak ma napadlo ze si kupim taketo nieco na leto :)

http://volvo-c70-cabrio.autobazar.eu/23-hpt-id4041548.html

pozna to niekto a nejake veci proti?  *1033*

atnarfus

Citace: Lihobaron kdy March 21, 2013, 08:31:26 PM
stejne je to ale skvely auto.. 8tun to musi bejt maso to ridit v hradci mezi chodcema :)

8 tun? To by necukalo už z principu.

brano

Citace: Lihobaron kdy March 21, 2013, 08:31:26 PM
stejne je to ale skvely auto.. 8tun to musi bejt maso to ridit v hradci mezi chodcema :)


A ma to aj navigaciu a velke cervene tlacitko? :)

Ale toto by bolo aj tak stylovejsie

https://www.youtube.com/watch?v=cDoRmT0iRic

Lihobaron

stejne je to ale skvely auto.. 8tun to musi bejt maso to ridit v hradci mezi chodcema :)

Ladik


Ladik

Kdysi jsem měl Isuzu Trooper a s ním jsem měl taky jen problémy, obrovská hranatá pokladnička na prachy
na  najetých 1000Km 30-50tis.Kč v prdeli

Lihobaron

tak je pasat zase v servisu, tentokrat naposledy, srovnaj rozvody podle priprafku, az bude teplejc dostrojim veci na ktery ted seru a tradaa, stejskat semi nebude, jen kurefska zlost zbyde..

Jerry.Gunman

Citace: Ladik kdy March 08, 2013, 01:16:15 PM
prd
když to lepí aniž vytahují skla, proč by to někde dělali při deinstalaci
záleží jaká fólie na tom je a jak je tam dlouho
třeba sundávat tříletku po osmi letech je asi už horší než po třech letech
nahřej fénem, najdi nebo kup škrabku na sklokeramické desky a nahřáté to tahej dolů
čím větší zima tím tvrdší fólie tím větší pravděpodobnost, že se ti to zlomí nebo utrhne
většinou to dolů jde i s lepidlem, pokud ne kup flašku lihu za 60Kč někde třeba v tescu, nějaký starý triko na to
když toho lepidla po sundání tam bude moc tak nejdříve mechanicky škrabkou seškábávat a máčet to vodou s jarem aby se ty žmolky nelepily ale obalili se tím roztokem,
pak dočistit lihem nebo lihem s benzínem
je to na teplejší čas pokud nemáš v garáži topení, nejlépe na sluníčku když na to praží

Buďto tohle,
nebo si to nechat pozvracet od Lihoša ...
Teplé to bude, plné líhu taky a kdoví, jestli né aji benzínu :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Ladik

Citace: petrklm kdy March 08, 2013, 04:25:18 PM
Ladik: už jsem se nad tím zamejšlel, spácháme to se synkem, sklo pak očistím benzínovým čističem, zdá se mi hodně účinej na lepidla.

no a penizky probumbate ;)

petrklm

když ty moje fólie maj propustnost 20% a povolená je minimálně 70%, nezbejvá, než je sundat
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

já bych naopak fólie chtěl, mám ji na dveřích u řidiče a líbilo by se mi to všude.
--O-o-O--

petrklm

Ladik: už jsem se nad tím zamejšlel, spácháme to se synkem, sklo pak očistím benzínovým čističem, zdá se mi hodně účinej na lepidla.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Ladik

jak z frajeřiny rozflákat úplně nové ferrari
prej ujel, na co by tam jako čekal, nikomu nic neudělal i když scházelo málo aby to auto sestřelil

http://www.novinky.cz/koktejl/295450-italsky-ridic-naboural-uplne-nove-ferrari-policii-ujel.html

ferinom

keby bol profik, tak mu navrhne ze mu to spravi lacnejsie a ked by to bolo hotove by mu dal vyssiu cenu s kecom, ze musel dat prirazku, lebo to bolo stare a nechcelo to dole. :) a aby to bolo dokonale aspon jedno sklo by mu doskrabal. :D

T-Diesel

profik sa pozna :)

Ladik

Citace: petrklm kdy March 08, 2013, 10:45:59 AM
Fólie na sklech dveří - máte někdo zkušenost, jak je pořádně odstranit? Byl jsem se zeptat v autozasklívárně a chtěj za to 1600,-, musí se vyndat skla (toho bych se bál nejvíc, asi dělaj samý koncernový káry, podle parkoviště), protože po stáhnutí tam zůstane nějaký lepidlo, který zasere sametky... tak nevím.

prd
když to lepí aniž vytahují skla, proč by to někde dělali při deinstalaci
záleží jaká fólie na tom je a jak je tam dlouho
třeba sundávat tříletku po osmi letech je asi už horší než po třech letech
nahřej fénem, najdi nebo kup škrabku na sklokeramické desky a nahřáté to tahej dolů
čím větší zima tím tvrdší fólie tím větší pravděpodobnost, že se ti to zlomí nebo utrhne
většinou to dolů jde i s lepidlem, pokud ne kup flašku lihu za 60Kč někde třeba v tescu, nějaký starý triko na to
když toho lepidla po sundání tam bude moc tak nejdříve mechanicky škrabkou seškábávat a máčet to vodou s jarem aby se ty žmolky nelepily ale obalili se tím roztokem,
pak dočistit lihem nebo lihem s benzínem
je to na teplejší čas pokud nemáš v garáži topení, nejlépe na sluníčku když na to praží

petrklm

Fólie na sklech dveří - máte někdo zkušenost, jak je pořádně odstranit? Byl jsem se zeptat v autozasklívárně a chtěj za to 1600,-, musí se vyndat skla (toho bych se bál nejvíc, asi dělaj samý koncernový káry, podle parkoviště), protože po stáhnutí tam zůstane nějaký lepidlo, který zasere sametky... tak nevím.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

--O-o-O--

Ladik

Mam dodelavany tempomat ve Vivaru a taky je reseny packou trochu kratsi nez blinkry a dobry, spokojenost, asi je to o zvyku, v Diskosce je to na volantu a po dvou letech uzivani si obcas brnknu neco jineho nez chci

SirTom

@brano - displej - no právě, já bych tam dal raději čudlíky než displej, který bych pochopil, pokud by tam byla třeba navigace.
A řadilo to dobře, o tom žádná, ale prostě dráhy dlouhé, hlavně mezi 5 a 6, což se řadí na okreskách pořád.

@T-D jasně, že by si člověk zvyknul, ale ergonomicky mi to přijde přinejmenším ne zcela optimální, dát to na vzhledově stejnou páčku pouze pár cenťáků níž.


fido

Blizi se teplo a budu muset koupit nove letni gumy. Pred 2 lety jsem koupil Micheliny Sport Pilot 3 GRNX a musim rict,
ze horsi gumy jsem jeste nemel. Az dodatecne jsem zjistil, ze GRNX znamena Green, tedy nizky valivy odpor. Ujisteni,
ze to neni na ukor prilnavosti se ukazalo jako zcela liche - mel jsem pocit, ze mi nekdo natrel kola sadlem.

Chtel jsem Toyo R1R, ale delaji jen vahovy index 91. Koukal jsem na Yokohama Advan Sport, ale recenze nejsou uplne
pochvalne, navic jsou pry strasne hlucne. Ted koukam na Toyo T1R a ty vypadaji fajn. Mate nekdo zkusenost se sportovne
ladenyma gumama, co nejsou moc hlucne? (to je jedine kompromisni kriterium, na kterem mi zalezi)


T-Diesel

audiny aj fauvecka vyssich trid od nejakeho roku 06 (podle modelu) pouzivaju mensi packu umistenu vlevo dole pod packu smerovek
plest si to moze enom nekdo do na to neni zvykly, ale to je chvilkova zalezitost; inac je to celkem fajn vecicka, intuitivni a funkcni.
ja uplne stejne nadavam na tempomat u mercedesu, tam tez nevim co je co

brano

Si mal nejakého divneho passata. To si prerabal niekto sám? V passata 2.0 tdi co s ním jazdím funguje kúrenie za 1. Tempomat niekto dorabal? Lebo na všetkých školách, vw, Audi co som jazdil je tempomat ovladany práve na konci packy blinkrov. A manuál som jazdil tiež a drahy boli kratke a padalo to tam super. A tie stierače sú take aj na octavii, nič zložité, stačí sa spýtať alebo pozrieť návod. Nechceli aby moc trcali tak to spravili takto. A co by si ešte chcel na tom display ovládať? Ja mám radšej separatne tlacitka.

SirTom

Tak mám zas další zkušenost s autem. A opět jsem si potvrdil, že ďábel tkví v detailu.
Měl jsem na cestu do Vídně Passat (předchozí generace).
A jako jo, v pohodě, auto jelo (2l diesel), i když mne teda bolela hlava z toho dunění, podvozek celkem slušný, ve smyslu pohodlí.
Ale prostě pár věcí nepochopím:
Kterej kretén dělal topení? Proč jsem měl nohu na plynu upečenou za živa a na vrchní polovinu těla mi byla zima? Boha jeho to bylo na zabití!
Stěrače co nejdou odklopit kvůli haubně. Pak jsem se dozvěděl, že se musí nějak vytáhnou, aby si člověk umyl sklo...
Proč má Proboha auto velký dotykový displej, když na něm můžu ovládat jen rádio? To teda někdo vyhodil prachy...
Páčka ovládání tempomatu je tvarově stejná jak páčka blinkrů jen o pár centimetrů níže. Takže na dálnici jsem buď blikal místo zrychlování, nebo zpomaloval místo blikání, whauuuu.
No a to nezmiňuju to idiotské řazení, takhle dlouhé dráhy neměla ani moje 105, a díky kombinaci diesel + šestikvalt prostě člověk na okreskách furt řadí jak idiot.
Jako jinak dobrý, ale fakt nevím, kde seženu auto, které na takovéhle detaily klade důraz jako kladl Saab...

bibo

jako ty nevíš že se nesměj dát ruce z volantu v takové rychlosti 

atnarfus

Bulvární novináři si fakt myslí, že jsme dementi
http://www.novinky.cz/koktejl/294418-ridici-se-zasekl-plyn-pres-hodinu-klickoval-mezi-auty-rychlosti-180-km-h.html


... i když, po pročtení diskuse jich má tento národ slušnou zásobu.

atnarfus

By mne zajímalo co to váží a jak se to chová při 130ti na dálnici. Tohle bude specialitka do těžkého terénu a ani tam se do toho nesmí nabrat bláto a kamení.



Romanius

A proc by nevybuchlo? Maj dobre vokyslicena jezera, no

Ladik

néé tohle je slabý, lepší jsou amercký filmy přece, tam spadne auto do JEZERA a vybuchne ;-)

Romanius

Este som zabudol na 5 vybuchov, skrizeny kamion cez ktory preleti dalsich 7 aut, vybuchujuce a do vzduchu vysmarene sudy, ktore trafia 3 vrtulniky a samozrejme mladu mamicku s kocikom na krajnici ako ju tesne minie auto v hodinach, ktore ale nakoniec tesne pred narazom zrazi maleho psika, kopec krvi ...









Moment, huraaa slaaaava, maly psik ako zazrakom vybehol spod toho zniceneho auta, nic mu nie je, vrha sa do narucia tej stastnej mamicky, oblizuje ju, auto vybuchuje obrovsky cerveny plamen zlikviduje dalsi vrtulnik. To vsetko na dialnici vzdialenej od najblizsej dediny 80 km.

Lihobaron

Citace: Romanius kdy February 23, 2013, 10:29:41 PM
to celé mohlo byť inak - naháňačka na dialnici, Semir naháňa biele malé autí, ktoré neubrzdí a cez zvodidlá sa vymrští na korbu červeného nákladáka, ktorý dostal šmyk a nabehol na biele prepravné autí. No a chudák Semir tiež neubrzdí, preletí cez tri unimobunky a štyri kopy piesku na dialnici a skončí na tom prvom autííí ... :)

takhle presne nejak sem to psal ja.. akorat sem to neumel tak nerozepsat  ;D

T-Diesel

tak on mel kdysi jakusi tu hogo fogo babu, trebas honi paradu kvuli ni
a vite vy, co dela, kde byva nebo tak?

Romanius

to celé mohlo byť inak - naháňačka na dialnici, Semir naháňa biele malé autí, ktoré neubrzdí a cez zvodidlá sa vymrští na korbu červeného nákladáka, ktorý dostal šmyk a nabehol na biele prepravné autí. No a chudák Semir tiež neubrzdí, preletí cez tri unimobunky a štyri kopy piesku na dialnici a skončí na tom prvom autííí ... :)

Ladik


Lihobaron

Citace: LadYk kdy February 20, 2013, 10:25:25 AM


jeeee, hele.. az ted sem si fsimnul, ze uplne ale uplne tama nahore parkuje simir :)