O autech

Založil Ladik, October 02, 2012, 06:34:13 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

Jerry.Gunman

Citace: Romanius kdy November 18, 2012, 07:26:44 PM
Citace: Jerry.Gunman kdy November 17, 2012, 12:39:22 PM
Tady se ještě mluví o autech?  :o  :o

Co je to "autech" ? :-)

V tomto smyslu je to asi něco jako počítačové auto-erotik, či co ?  :-\
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Romanius

Citace: Jerry.Gunman kdy November 17, 2012, 12:39:22 PM
Tady se ještě mluví o autech?  :o  :o

Co je to "autech" ? :-)

Gogo

no to nevím Tondo, přijde na to, jak jsi k ní přišel :-))))
Ale nemyslím si, že by zrovna Adobe šlo o to hledat   lidi co používají 15 let starý soft pro nekomerční potřeby :-)))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

T-Diesel

jo tak presne 7cku pouzivam aj ja
takze je to free uz jo? :)

Gogo

November 18, 2012, 11:22:24 AM #206 Last Edit: November 18, 2012, 11:25:17 AM by Gogo
Hele já dostal při koupi jednoduchého scanneru (stolního, jen pro dokumenty atd  nějaký Umax) za 2 tis. zdarma Photoshop 7.  Naprosto legální a plně postačující software :-)  Vždy říkám mě živí hlava, nápady a služby, né super-hyper moderní a drahý soft. Ten mají puboši, cracknutý na PC od fotra, co pak nabízejí Udělám logo za 500kč, leták za 300 atd atd :-))))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

T-Diesel

no ja spoleham, ze kdyby me nasli prehistoricku verzi v kompu, tak uz by ta pokuta za nelegalni soft nebyla takova, ale asi je to naivni co  ;D

Gogo

A v čem je nepostradatelná??
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

elpidio

Pětka nemá vrstvy úprav, ne ? Nepostradatelná to věc.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Gogo

Tak já vám nevím, ale začal jsem na Corelu 3 .-))) A photoshopu bez čísla verze, to se nevědělo, že jich bude víc hehe  a musím říct, že od druhé-třetí verze softu se nedá udělat nic smysluplného, co by v těch prehistorických nešlo :-)
Když dnes při jednáni s kliente jen tak čmrkám a když se vymáčkne jak si to představuje, tak mu to ukážu jak jsem si to zatím naskicoval, tak většinou čumí a komentují to : Vy umíte kreslit????  :o  já myslel, že to uděláte v nějakém tom programu-....teeeda to čumím pane.. atp. A  vo tom to pánové je :-)
Když to vymyslím a má to nějaký koncept, tak to v graf. softu udělám jako podklady pro tisk, případně pro jinou potřebu, ale soft je pro mě jen pomocný nástroj :-)  A proto, když si odmyslíte pičičandy typu milion efektů o hovnu, máte corel 3 který jem na win 3,1 rychle a bez pádů hehe.
Občas se bavím tím, že pošlu do tiskárny data z Photoshopu v.5 a ti čuměj že co tooo nějaký nový indesign??? Mám CS 5 ale když potřebuju běžnou věc, bohatě stačí Photoshop 5 :-)) rychle a bez kktinek kolem.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

atnarfus

Pinacle Studio 9. Na novější verze nemám HW. Zkoušel jsem 11ku, neumělo to nic zásadního navíc, ale bylo to šíleně pomalé.

Ladik

normálně v trenkách a v bačkorách, v čem jiné :)

T-Diesel

a a a a v com com to strihas?

atnarfus

Dětičky cachtající se v móři, co asi jiného  ;)

Nic jiného než děti nenatáčím. Za rok je toho tak 2-4 hodiny po pečlivém sestřihání.

Krtek

Proto jí nechci (teda doma na takový to domácí video). Fotim dost ale furt si nějak neumim představit co bych kde na dovolený kameroval.

atnarfus

Když máš kameru, tak to děláš relativně často.

Jerry.Gunman

Tady se ještě mluví o autech?  :o  :o
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

No tak náhledy máš v malym okně v reálnym čase (co se pamatuju od dob Pentia PRO) a holt vyexportovat to necháš přez noc. jak často tohle kdo dělá ? Já si nahrávam a vystřihuju reklamy z filmů a vychází to tak 2 filmy do týdne, někdy už ani to ne.

atnarfus

Zkus na Duronu střihat HD video. Mám nějakého Semprona 64 a ten HD video ani nepřehraje. Až si koupím novější kameru, budu muset vyměnit i comp.
Dokud funguje sávající CRT televize a stávající DV kamera, zůstanu s starého compu. Ono nakonec k CRT televizi ani nový comp nepřipojím.

Krtek

taky nevidim důvod zbytečně vyhazovat prachy za železo.

Ladik

Citace: T-Diesel kdy November 17, 2012, 09:58:57 AM
no, vcil sa divam co vubec mam za prehistoricku priseru a je to Athlon 2500+ a k tomu 512 RAM :)

woe sak to je letadlo :)

T-Diesel

no, vcil sa divam co vubec mam za prehistoricku priseru a je to Athlon 2500+ a k tomu 512 RAM :)

Krtek

Hele začínal jsem s videem experimentovat na Duronu 650 MHz, 128 MB RAM a woknech 98.  A šlo to i když na finální export jsem čekal občas pár hodin. Ale na práci naprostá pohoda.

T-Diesel

toz to nevim, ale mam realnu obavu, ze muj stroj neutahne ani ten ulead6 :)

Krtek

Na co ? Ulead videostudio 6 neumí to co (asi aktuální) 12ka ? :-)

T-Diesel

tywoe, ja su nakonec docela rad, ze uz do IT nefusuju a sem uplne obycejny BFU
mam photoshop 7, corel 11, win XP, na soubory pouzivam total commander a na prohlizes blby IE a svete div se, su celkem spokjeny
enom vcilka zkusim nejake prace s videem, tak asi mosim upgradovat masinu :(  :(

Ladik

ano Krtku, vzdy to ma neco co ty predesle verze nemely, priblizuje se to nejak profisoftu, zrychli tvou praci nebo zjednodusi

Romanius

diky elpidio

upgradeovať ma nuti skor prísun podkladov od klientov, ktorí posielaju data v tej najnovšej verzii. už sa mi stalo, že ked som poslal požiadavku na presejvovanie do verzie nižšej, tak mi vynadal, že na také kraviny nemá čas a ja si mám zaobstarať najnovší soft :) aj tak si myslím, že vačšina z nich má nejaké kreknuté softy a ja debil si kupujem ofiko ...

Krtek

Já to chápu Ládíku že třeba ušetříš nebo tě to v oblasti SW posune tak nějak bezbolestně. Ale zajímalo by mně právě jestli jsi třeba při přechodu z nějaký verze co já vim 7,8,10,12 na tu tvou současnou 13ku našel něco, co dřív udělat nešlo, přineslo ti to něco navíc a děláš díky tomu třeba úplně novej produkt a máš z toho samosebně nějakej zisk navíc. A jestli třeba 17ka kterou za rok koupíš bude mít zase něco, co začneš dělat páč to doteď nešlo.
Právě to že každej blb musí mít doma to nejnovější (většinou ukradený) a pak ukládá stejně primitivní data jako kdysi ale v poslednim formátu kterej starej program nenačte, mi vadí

atnarfus

Můj první kontakt se skutečným operačním systémem byl před skoro dvaceti lety. Tehdy jsem makal na stanici od SGS. V té byl samozřejmě unix. Všechno jelo rychle, spolehlivě. Pak jsme upgradovali již na PC s WinNT. Nebylo to špatný, ale už to nebylo ono. Například se to sem tam hlodlo, protože na grafickou kartu Matrox nebyl pořádný ovladač. Další skok byl až na XP. Po začátku hrůza, pak se to usadilo. A teď jsme dospěli do fáze systému pro děti. Sice to má průhledná okna, ale skupiny počítačů v síti to vůbec neřeší.
Obecně pozoruji podivný trend. Vývoj operačního systému od MS se zaměřuje hlavně na kudrdlinky, ale chyby které se vlečou léta nikdo neopravuje. Například pády exploreru (tím nemyslím Internet Explorer), jsou stejně časté jako před deseti lety. Když už nějaký zádrhel vyřešili, tak vynecháním problémové funkce. Tím například myslím tu excelentní vlastnost, že si to nepamatuje velikost a umístění oken.


Obdobný trend nalézám i na poli aplikací. Jak jsem již psal, živím se v Pro/E. Dříve na unixu aplikace přizpůsobená pro každodenní profesionální použití. O co déle trvalo se s tím naučit, o to rychlejší práce v tom následně byla. Dnes to z marketingových důvodu předělali na šílenost která se ovládá pomocí hrůzy nahoře zvané ribbon. Zabírá to hromadu místa na monitoru a je to zásadně méně přehledné než staré, nezvyklé, ale speciálně pro danný účel vymyšlené prostředí.


Ladik

tak já se děsím až budu muset přejít z XP někam dál, všecko jede dorbnosti jsou překonatelný vůlí vydržet :-)
Visty na jednom firemním compu jsou na zabití ten komp furt něco dělá a nikdo u něj nesedí furt chroustá a něco řeší sám se sebou
dát něco vyhledat je na zabití nejdřív chce vypsat co hledám a začne hledat aniž ví kde chci hledat a samo je to vždy v síti a ne na disku v compu,
než mu to zadám už vyhazuje výsledky co našel v compu, kurwa kdo to po něm chce?

a pro Krtka s těmi softy
Krtku v balíku těch softů je toho více a třeba Fotošop se zdokonalil určitě o dost i když jsem neměl tu čest ještě
a než dát později za balík já nevím 44tis. je lepší dát 14 teď a za pár let zase 14 furt to vyjde levnějc
Corely taky přeskakuji, zatím mám všude 13tku i když je už 16tka ale tu mám v jednom compu abych otevřel data od klientů případně
i offisy mám jen v jednom compu a jinak Open ofisy, jen kvůli klientům co mi posílaj kktiny které nejsou schopni napsat přímo do těla zprávy
já jsem vlastně nikdy ofisy nepoužíval a neumím to do dnes, ani ty jejich slavný tabulky ne, divný možná ale nikdy jsem to nepotřeboval a doufám že to tak i zůstane ;-)

atnarfus

Já XP nijak zvlášť nezbožňuji, ale WIN7 se natolik vzdálila systému pro profesionálního uživatele, že mne to alespoň donutilo k podrobnějšímu seznamování se s linuxem. Omalovánky, které na dvě vteřiny vytuhnou když chci smazat soubor, to fakt není nic pro mne.
Na druhou stranu oceňuji výrazně lepší stabilitu. Ustálo to i HW problém s grafikou. We WinXP by to končilo v modré. Ve Win7 pouze hláškou o restartu grafického adaptéru.

FPT

no nic, já už se slouho podezřívám, že žiju asi v paralelním vesmíru. jsem pravděpodobně jeden za dvou uživatelů na světě (ahoj Tome!), kterej je vysloveně šťastnej, že se zbavil XP.
--O-o-O--

atnarfus

To není technický problém. Prostě Ti takový upgrade nenabídnou a budeš si muset koupit novou licenci.
Mrkvosoft Ti taky nenabízí upgrade z MS DOS 6.22 na Win8.

elpidio

Citace: Romanius kdy November 16, 2012, 01:39:50 PM
ked ste tu spomenuli ten adóbe - mám verziu CS4, teraz vyzývajú na aktualizáciu na CS6, lebo inak že je to posledná šanca aktualizovať z tejto mojej starej verzie. potom pri dalšej verzii sa z CS4 na novú aktualizovať nebude dať. myslíte, že je to ozaj tak vážne? že z cs4 na napr. CS6.5 (alebo čo príde) sa nebude dať prejsť?

Je to pravda. Tady je přechod za jednu cenu z CS3 i CS4 a také jen do konce roku. V práci mám koplet balík CS3 a taky to potřebuju stihnout do konce roku. Jsou to mrchy. Grafický studia dělají v Indesignu 5 nebo 6 a to umí uložit jen o jednu verzi zpět. Máme tedy grafický manuál v CS5, oni to můžou uložit jen v CS4. No, aspoň mám proč nárokovat ten upgrade.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Když čtu Toma, skoro bych řek že nepíše o intuivnosti Woken ale o MasoXu :-)

atnarfus

Sedmičky to je docela děs proti XP.
Z nabídky start používám jenom vyhledávání, protože v tom chaosu najít něco ručně ani není možné.
Vyhledávání souborů, to je kapitola sama pro sebe. Vím že v tom adresáři soubor je, dám ho najít, ono ho to nenajde, tak si ho teda najdu ručně, protože tam opravdu je. Na to samé nadávají i kolegové.
Mám sice velký monitor, ale užitečného obsahu se mi na něj vejde méně, protože v sedmičkách je všechno velké jak pro zrakově postižené. Zmenšit se to nedá, naopak je to možné ještě zvětšit.

Krtek má dost pravdu v tom, že nová verze SW je mnohdy znatelně horší než předchozí. Dělám v Pro/E. Měl jsem Pentium 4 a stařičkou verzi 2001. Pak mi kupili comp se čtyřjádrovým Xeonem a světe div se, v současné verzi je ta samá operace čtyřikřát pomalejší.

Lihobaron

Citace: FPT kdy November 16, 2012, 06:45:17 PM
namátkou lepší hledání, lepší správa souborů, integrovaný šifrování, tuny ovladačů, 64bit systém, příjemnější a logičtější práce se systémem, lepší kompatibilita s ostatními systémy, o síťovejch funkcích ani nemluvím. nejde ani tak o to, jestli by něco nešlo udělat, to by skoro vždycky šlo, ale o to, jak je to funkční, kompatibilní a integrovaný se systémem.

to mi zni jako nauceny PR kecy nic konkretniho.. a i kdyby ne, tak to stejne 99% klasickejch jusru nezajima.. a to nemluvim vo priserny pomalosti systemu i na relativne silnym HW.. proste nemuzu souhlasit, podle me sou XP pro nasazeni ve firemni siti kde ti bezi ekonomickej, vyrobni, postovni system bezkonkurencni..

p.s. muzes mi prozradit, jak dokazu v 7mickach vyhledat vobycejny txt soubory vosahujici urcitej text?? urcite to nejak de ale ja to este nevobjevil :(

FPT

namátkou lepší hledání, lepší správa souborů, integrovaný šifrování, tuny ovladačů, 64bit systém, příjemnější a logičtější práce se systémem, lepší kompatibilita s ostatními systémy, o síťovejch funkcích ani nemluvím. nejde ani tak o to, jestli by něco nešlo udělat, to by skoro vždycky šlo, ale o to, jak je to funkční, kompatibilní a integrovaný se systémem.

zcela záměrně pomíjím naprosto zásadní změnu UI, protože jsem pochopil, že to ty nebereš jako pokrok. vlastně moc nechápu, proč pořád neděláš v příkazovým řádku...
--O-o-O--

Krtek

já myslim že od W98 se změnil v oknech jenom ten NTFS a vlastně NTčkový jádro co nepadá.
Jinak řečeno, co jde udělat na W7-8-9-XXX co na XPkách nešlo ?

FPT

mimochodem, vzhledový kraviny. světe div se, ale spousta věcí, který denně používám, jsou právě ty vzhledový kraviny (náhledy oken, průhlednosti, rozšířenej taskbar, nabídka start, co je konečně použitelná atd.).
--O-o-O--

FPT

to myslíš vážně? že 7 oproti xp nepřinesly nic novýho? NTFS uměly zrovna xp docela dobře.
--O-o-O--

Krtek

U Woken mam pocit že nic novýho neni. S příchodem NTFS nepřijdeš o data při kolapsu disku. A to je asi všechno co novýho to umí. Vzhledový kraviny nepočítam.
Zrovna nedavno jsme se s jednim jabkařem bavili na téma DTP. On to dělá asi 20 let. Dneska má studio jako kráva, nejnovější HW +SW a nakonec se zamyslel a povídá: on kámoš vlastně dělá to samý co já na tom starym PowerMacku s OS 8. On neupgradoval, já jo a výsledek dneska dá se říct stejnej.
A já si právě myslim že většinou to co programy nabízej hodně předbíhá reálný potřeby uživatelů.