Auto 4x4 ....

Založil Gogo, September 13, 2012, 03:18:30 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Gogo

Kua chlopi, fakt to nemáte někdo poblíž ??


Hele Praháci, nejedete někdo kolem-poblíž??
AUTO FALTYS s.r.o.
Kostelecká 915
196 00 Praha 9 Čakovice
Docela by mě zajímalo tohle:
http://www.tipcars.com/#kia-sportage/20i-104kw-4x4-cr1majitelservknihaklima-33508405.html
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

brano

Ja som to skombinoval, Mitsu Outlander a motor od VW :)  :)

Lihobaron

tak to mas pocit spravnej.. ja bych uz vw nikomu ani nedoporucil :)

Gogo

Jsem woe nerek ze Pasat je hnus, ale já nejak vw nemusím no ... to je proste o pocitu.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...


Gogo

Hele Praháci, nejedete někdo kolem-poblíž??
AUTO FALTYS s.r.o.
Kostelecká 915
196 00 Praha 9 Čakovice
Docela by mě zajímalo tohle:
http://www.tipcars.com/#kia-sportage/20i-104kw-4x4-cr1majitelservknihaklima-33508405.html
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Gogo

Já preferuju benzín, ani nevím proč, i když služební Octay bylo obě v dieslu :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

ferinom

Nie je zaco.
Ja osobne by som radsej isiel pri RAV-ke do benzinaku s r.v.2004 a mladsim, aj za cenu vyssej spotreby. R.v.2003 a starsie by som urcite neriskoval.
Ale zase je pravda ze diesle moc neoblubujem napriek tomu ze vacsinou jazdim na 1.9TDi.

Gogo

jj tohle je jasná věc, kus od kusu chce to i štěstí :-(
Ale informace jsou potřeba, ono každý typ auta má své a některé motory holt nejsou nejlepší volba.
V tomhle mám výhodu, že vybírat můžu ze všech a pokusit se vyhnout těm nejproblémovějším.
I když samozřejmě vždy je to o konkrétním kousku.
Ferinom - dííky!
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

atnarfus

Prostě kurví se tam hovadiny jako na každém autě. V zásadě jde o to, nekoupit totálně dojebaný kus. Tím bych se řídil asi nejvíc. Vybrat auta co připadají v úvahu a pak se snažit sehnat něco totálně neodježděného. Úkol to ale nelehký.

ferinom

September 19, 2012, 07:47:33 PM #33 Last Edit: September 19, 2012, 07:50:07 PM by ferinom
Takze, mozno niektori nebudu suhlasit, ale ako byvaly majitel toyota a kedze sme mali aj vo firme toyoty tak by som to asi takto zhrnul. Pisat budem o novsich diesloch a slusenostiach v Avensisoch. Neviem co sa presne davalo do RAV4, takze ...

- diesle maju retaz, takze by mali byt bezudrzbove (okrem 85KW motora ten ma remen).
- citlivost na kvalitnu naftu. v servise kde som chodieval sa parkrat stalo, ze sa tam vyzrazal diesel s chybovou hlaskou motora. Servisaci uz mali vytipovanych par pump kde sa "zarucene" casom hlaska dostavila ak sa tam tankovalo.
- zotrvacnik. Patri medzi zalezitosti co sa sem tam porucaju a novy nebol lacny. Za cias SK stal novy 37-40000,-SK. Preto to majitellia zvykli riesit kupou v Rakusku, kde to vychadzali aspon trocha prijatelnejsie.
- motor D-CAT ma dalsi vstrekovac vo filtry pevnych castic (filter bezudrzbovy), ale byvalemu kolegovy uz ten vstrekovac menit museli. Ak sa to zanedba, a filter zanesie, tak sa vraj mozu poskodit piestne kruzky
- rad sa poruca aj SCV ventil vtedy auto nema tah, strati vykon
- pri vyssom najazde hlavne vo vyssich otackach (dialnice) nie je vyssia spotreba oleja nic vynimocne.

myslim ze sa mozno mozu este objavit dake problemy typicke pre common-rail. Ja som popisal len tie co sa riesili asi najcastejsie, alebo boli priamo v mojom okoli. Kedze firma mala v minulosti Toyota ako firmne cast kolegov si pokupila Avensisi T25 ci uz nove alebo jazdene. Ja som mal "len" T22 este kym zacal v mojom okoli ten boom. :)
Vo firme sme mali aj RAV4 ale prvu generaciu s 2.0 benzinom a ta aj napriek 300000km kolegovi stale jazdi bez nejakych problemov.

Gogo

No ročník  tak 2004 2l vvti, pár jich za ty peníze už je...
Je pravda, že v naftě je nabídka širší, takže raději i za případné varování u dieslu  budu rád!!
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

ferinom

September 19, 2012, 12:54:21 PM #31 Last Edit: September 19, 2012, 01:01:37 PM by ferinom
RAV 4

- neviem aky rocnik ides kupovat, ale benzinovym motorom VVTi s rokom vyroby do 2003 sa vyhni. Kupuj len mladsie. Mali vyrobnu vadu a trpeli znacnou spotrebou oleja. Na zapade sa to riesilo vymenou "polomotora". U nas moc nie. Jedine este co sa tyka benzinov neoplati sa setrit na lacnom oleji. Benzinaky sa inak bezproblemovejsie ako diesle vynimkou rocnikov do 2003.
Myslim ze si chcel benzin, takze diesle nebudem rozoberat, tam je to na dlhsie. :)

Gogo

Uff jak tak hledám a pátrám, tak jsem do výběru zahrnul i Toyotu RAV IV.
Víte o ní něco chlapsi? Jaké to je auto a na co si případně dát pozor??
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Gogo

Takže Haldex stačí, to znamená Octa...
Jak je to u ostatních např. ta SX4 nebo RAVka?? Jak mají řešený pohon na všechny kola?
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

atnarfus

to: zid@n
20 cm snehu uz predohrab neda i kdyz je to na dalnici. Passata jsem mel moznost prohnat prave v takovych podminkach a nezavahal. 10 cm blata na polni ceste by ale urcite nezvladnul.

T-Diesel

woe, kup si kvatro a neres.
prave ten passat B5/B5.5 to ma taky, to je model co mam ja
ale jestli ti to neni podle chuti, potom oktavku nic nepokazis, kdyz nebudes tahat stromy z hor tak ten haldex to tvoje vyjeti k baraku prezije.

Lihobaron

uprimne
Citace: atnarfus kdy September 14, 2012, 07:33:07 PM
Pro jizdu po normalnich komunikacich staci.

no to staci i 2kolka  ;)

atnarfus

Pro jizdu po normalnich komunikacich staci.

Gogo

No já se právě bojím toho, že bych to neskous :-)
I s SX4 mám malinko problém s designem, ale to snad dám....
Asi lahůdka by byla JUKE, ale ten je cenově zatím jinde...

Jinak jaký systém pánové pro mé potřeby doporučujete? Stačí haldex?
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Lihobaron


FPT

No zrovna Passatu Syncro bych se asi nebál... Když bych byl ochotnej překousnout, jakej je to hnus (:
--O-o-O--

Gogo

Subaru byly v původním výběru, ale pak jsem od nich upustil, v cenové hladině, musely být o 2-3roky starší ročníky. Ale je to pro mě neznámá, proto to tady řeším, třeba  je starší subaru jistější než o 2-3 roky mladší oktávka...  Pasatů jsem našel docela dost, ale tady jde spíše o nechuť k wv :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

ferinom

@ gogo

no ked tak pozeram RAV-ky tak napriklad tato http://www.tipcars.com/#toyota-rav4/20i-4x4-59105461.html v tvojom cenovom rozsahu nevyzera ako vrak. Dokonca to skodovacky saln ponuka ako "skoda plus" program. :)

Inak mas moznost aj Hyundai Tucson, je to to iste ako Sportage. Ale ako je to s dielmi netusim.
Inak Subaru Forester? Nevojde?

Romanius

Na tych nasich cestach to bude aj pohodlne

bibo

je to vypadá dobře  :)

petrklm

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Ladik

Ale sorenta se daj koupit za hezky penize

elpidio

Nevím jak Sportage, ale u Sorenta (ta řada co měl Ladik) dostávají kolegové v servisu pěkně za uši. Taky klasika - vidí firemní auto a tak to zkouší, ale ty částky jsou dost vysoký. Dneska oprava vysouvací antény 6500,- normální garančka s olejem 12000,- minule prej něco vám prosakuje, oprava 15 000,- Tak to nechali a příště už si toho nevšimli, asi se to samo vyléčilo. A podobně je na tom kolega skoro pokaždé. Levné auto, ale servis v autorizáku je pak pálka. Druhej kolega zůstal u Valmezu s nepojízdným Terracanem a byla z tohgo pěkná oprava za 55000,-  Na haldex na sněhu se taky těším. Mám zkušenost jen s normálníma off-roadama.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus

Mel jsem moznost si vyzkouset Passat B5 sincro a projelo to neuveritelne veci.

Gogo

No SUV není problém, ale OFF road netřeba. Spíš by stačila klasika s pohonem všch kol.
Jen prostě nemám osobní poznatky, jak se chová Haldex atd...
Když to vemu kolem a kolem, tak 80 % normální cesty v normálním počasí. Pak občas dálnice a valašská zima :-) Ta by ušla, ale chalupa pod vlekem a fotky jak to u nás v zimě vypadá jsem tady už dável. Takže i když je to jen 3-4 měsíce někdy i méně, tak 4x4 mě dost usnadní život.
Sportage jsem dal do výběru, že mě přijde docela hezká a dělá se dost dlouho, tak by snad měla fungovat...
Investice tak 150-180tis. Samo když méně, bude lépe :-)
Spotřebu neřeším, ale myslel jsem, že diskoška žere tak 15-17l.
Doteď jsem jezdil OII a Lagunou, před tím Zafirou a Primerou, stačilo mě to nad hlavu, ale když už, tak 4x4 chci a basta :-))
Tak poraďte, doporučujte..
ASX by ušlo, ale ceny jsou ještě vysoko, Hyundai ix35 taktéž, Renault Kaleos a Nissan Qushqai nechci, RAV 4 je OK, ale co jsem viděl, je v těchto částkách už dost vrak.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Jerry.Gunman

Gogóšu,
a kolik peněz do teho chceš asi tak investovat? Ono se přece jen s rozpočtem 1/2 mio vybírá jinak, než s rozpočtem 50 TKč...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

ferinom

ved ked tam dal uz Sportage, tak ten zvysok tam zapada tiez ;) Ved pisem ze SUV

Off road, tak to by chcelo Hyundai Terracan, KIA Sorento (zazmurenim oci pre rebrinovy ram), Toyota LandCruiser, Nissan Patrol atd.  ;) Ci sa mylim?

Ladik

Citace: ferinom kdy September 13, 2012, 09:05:40 PM
Ked kukam ten vyber (SUV) tak si pridaj
Toyota RAV 4
Mitshu ASX
Hyundai ix35
Renault Kaleos
Nissan Qushqai

muhehe kaleos, muhehe kaškaj, hele dej to do vtipů Ferinko :)

ferinom

Ked kukam ten vyber (SUV) tak si pridaj
Toyota RAV 4
Mitshu ASX
Hyundai ix35
Renault Kaleos
Nissan Qushqai

elpidio

Nový nebo jetý ? Z toho tvýho výběru bych bral asi Octu. Freelander 1 mi nějak nesedl a slyšel jsem, že rezne. V práci jsme dostali Yetiho a ten se mi zatím líbí moc. Akorát má malý kufr.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Ladik

Citace: Gogo kdy September 13, 2012, 04:25:21 PM
Kua to jsi nemohl napsat dříve, zítra jsem mimo Zlín...kua jsme se mohli sčuchnout...
co to máš za akci s Redou?
Woe jinak takovou krá.u s prominutím :-) nepotřebuju, nejsem šejk :-)))
Na toho freelandera jsem včera čučel na netu..

woe jak velké? akorát, neznáš nevíš
Reda prodává i Tescomu tak udělali akci, v tescomě, zjdem si prohlídnout provoz pak se napapáme ....
než frýlendra tak radši tu diskošku, to že to žere deset litrů bych neřešil, to žerou všecky auta

petrklm

Se držíš zbytečně při zemi, s tímhle bys rozhodně neměl v našich zimách problém:
http://4x4reviews.net/wp-content/uploads/2011/11/4x4-Vans-and-Campers-Sportsmobile.jpg

nojo, co jinýho bys ode mne čekal ;)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Gogo

September 13, 2012, 04:25:21 PM #5 Last Edit: September 13, 2012, 04:27:06 PM by Gogo
Kua to jsi nemohl napsat dříve, zítra jsem mimo Zlín...kua jsme se mohli sčuchnout...
co to máš za akci s Redou?
Woe jinak takovou krá.u s prominutím :-) nepotřebuju, nejsem šejk :-)))
Na toho freelandera jsem včera čučel na netu..
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

koukni do Roko-Motor ve Zlíně
maj tam discovery3 za rozumný peníze a dostaneš za to auto pro chlapy a myslím že v dobré výbavě.

http://www.jaguar-zlin.cz/bazar
maj tam i frýlendra

mimochodem zítra v 11 tam budu nechám tam auto na výměnu destiček a jdu na oběd kousek do Yamahy
a pak jedem do s Redou do Tescomy na předváděčku a raut ;-)

Gogo

No po pravdě řečeno, já v něm ještě neseděl, tohle si musím zapamatovat, jestli bude v užším výběru :-)
Já chci vybrat jeden max. 2 favority, motorizaci, ročník.... a pak hledat ten pravý kousek.
Nemám chuť ani čas testovat kde co...
Díky Romiku
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Romanius

Ten freelender je mne trochu neprijemne auto, teda prva generacia. Nevedel som sa v tom usadit, pretoze moznosti posunu sedadla dost nizke a volant napevno.