Můj Peugeot 308 SW

Založil NiceOne, August 23, 2012, 09:42:15 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

bibo

kup plecháče  a k tomuhle rozměru sem klesnul taky nejlevnější guma

NiceOne

Nedelejte mi tu z toho OT.

Radej mi poradte co obout na zimu. Na leto mam 16" 205/55.

Na zimu bych dal zrejme 15" 195/65. Je to o dost levnejsi, asi proto ze je to nejbeznejsi rozmer na Octaviu a bude to i pohodlnejsi. Ale nevim jestli koupit plechove disky nebo hlinikove.  :-\

Romanius

Hehehehe, pan pulec. To je dobryyyyy :-D

Ladik

Citace: Lihobaron kdy September 06, 2012, 07:52:05 AM
ja sem znal nejakyho pana zabu, nebyl to vas otec :) hh

tata žabák, mama ropucha, segra rosnička ...

Lihobaron

ja sem znal nejakyho pana zabu, nebyl to vas otec :) hh

Krtek

Kámoš kdysi na jednání oslovoval celou dobu řiditele nějaký spřátelený Kolbenky pane Pulec. Ten se tvářil celou dobu jako <> ale nic mu neřek. A celej ten ancámbl kolem to taky vždycky taktně přešel mlčenim. Až na odchdou se kámoš dozvěděl že řiditel se jmenuje úplně jinak a že pulec mu řikaji nasraní zaměstnanci páč je to úplnej kretén :D

Ladik

já ho taky furt čtu Avatar Fus, už je mi to jasné, je to maďar

Lihobaron

no dyk joo, právě je to božíí :)

atnarfus

September 05, 2012, 09:13:15 PM #79 Last Edit: September 05, 2012, 09:14:46 PM by atnarfus
Ty vole, víš jak dlouho mi trvalo, než jsem si to zapamatoval a třikrát déle mi trvalo, než jsem se to naučil psát. O jménech a příjmeních lidí nemá cenu ani mluvit. Stále mám problém poznat co je příjmení a co je jméno, abych je oslovoval správně.

Lihobaron

Já jel jednou do Sémsemálémposrál a než sem tama dojél sem zjistíl, že huš tám dávnó sém :)

atnarfus

Mě to na první delší cestě docela vytrestalo.
Natankoval jsem plnou a vyrazil do Törökszentmiklós (Maďarsko). Říkám si: žere to maximálně čtyři litry jako každé TDI, nádrž to má skoro 70 litrů, jedna cesta 560km, dojedu tam i zpět a ještě s velkou rezervou.
Ouha, natankoval jsem tak 50, žralo to sem litrů a už za Budapeští jsem tankoval na svou soukromou kartu.

Tom

Citace: atnarfus kdy September 04, 2012, 04:18:11 PM
Napr u sluzebniho Caddy se zmerit spotreba podle dotankovani prakticky neda. Stojim u stojanu dve minuty a po pul litru docmrndavam, protoze to pění az ven z nadrze. Az po hrdlo se mi to natankovat nikdy nepodarilo. Presnost mereni dotankovanim plne je diky tomu o tridu horsi, nez co ukazuje pocitac.

Franto natankovat plnou do Caddy snad ani nejde, jel jsem do Německa, tak jsem dal plnou u pumpy stylem jak píšeš ( třeba u naftový octy podržíš pistolí odvzdušňovací kolík a jde to, ten tady není ), přijel jsem do dílny a na rovině vzal kolega trychtýř a ještě tam nalil tak 10 litrů nafty, takže rafika se z plné hnula až někde u Norinberka  :)

Romanius

Citace: Lihobaron kdy September 04, 2012, 10:01:36 PM
no prave.. proto sem se na to ptal.. v souvisosti s tvym preplnovanim nadrze :) jinak system vodvetravani nadrze mam zmaklej "diky" pasatoj do posledniho ventilu :)


no načo je dobré také cukanie, budeš vodborník lepčí neš ty šicki vodborníci servisáci :)

Lihobaron

no prave.. proto sem se na to ptal.. v souvisosti s tvym preplnovanim nadrze :) jinak system vodvetravani nadrze mam zmaklej "diky" pasatoj do posledniho ventilu :)

atnarfus

Nic takového taky v současných autech není. Odvětrání je šílený systém kolem té bandasky s aktivním uhlím v motorovém prostoru.

Lihobaron

Citace: atnarfus kdy September 04, 2012, 08:51:33 PM
Nějaké odvětrání musí mít každá nádrž, jinak by z ní palivo nešlo odčerpat.

aha.. ale ja nemel namysli dirku se zpetnou gumickou ve vicku :)

atnarfus

Než jsem zjistil co a jak, tak jsem tam vrazil pistoli, zajistil jí zmáčknutou, počkal až vycvakne, zmáčknul jí ještě jednou a když znovu vycvakla myslel si že mám plnou. Po nastartování jsem čučel že mám třičtvrtě nádrže. Teď tam stojím několik minut a docmrndávám. Naštěstí je to firemní pumpa, tak za mnou nestojí kolona naštvaných zákazníků.
Měřit podle toho spotřebu ale fakt nejde, protože pokaždé natankuju "plnou" podle trpělivosti jinak.

T-Diesel

to bys mosel tam pustat na pul plynu aby to nezaclo penit
ale nekera nafta je fakt peniva az hruza, tam nepomoze nic

atnarfus

Nějaké odvětrání musí mít každá nádrž, jinak by z ní palivo nešlo odčerpat. Můj problém je ale v tom, že ta svinská nafta tak pění, že už když je třičtvrtě nádrže to leze ven hrdlem a vypíná pistoli. Vyloženě plnou jako u benzínového auta se mi nikdy nepodařilo natankovat.

elpidio

Myslím že jo, protože jsem četl jak se na nějakým fóru přetahovali kdo víc narve do nádrže když tam mačká nějakej odvětrávací čudlík.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

maj naftovy motory taky odvetravani palivovy nadrze??

atnarfus

Napr u sluzebniho Caddy se zmerit spotreba podle dotankovani prakticky neda. Stojim u stojanu dve minuty a po pul litru docmrndavam, protoze to pění az ven z nadrze. Az po hrdlo se mi to natankovat nikdy nepodarilo. Presnost mereni dotankovanim plne je diky tomu o tridu horsi, nez co ukazuje pocitac.

T-Diesel

znamy ma forda cmax motor 1,6 a tam je rozdil znatelny, udaj z pc je vylozene informativni.

FPT

jo jako vo desetiny? aha, tak to jo.
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Citace: FPT kdy September 04, 2012, 12:25:16 PM
PP ukazuje někdy míň než skutečnou spotřebu? To mě dost překvapuje teda, vždyť to nemá logiku...

U Škůdek snad vždycky :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

atnarfus

Ukazuje nějaká čísla s přesností odpovídající informativnímu měřidlu a nikdo nemáme nástroje pro ověření. Nevím jestli má smysl honit nějaké desetiny.

Krtek

Co mam zkušenosti tak ve služebních Koktách a Paviánech vždycky.

FPT

PP ukazuje někdy míň než skutečnou spotřebu? To mě dost překvapuje teda, vždyť to nemá logiku...
--O-o-O--

Krtek

Míň ukazuje snad jenom u škodovek :D

NiceOne

Tak cesta z Domazlic byla lepsi nez tam, takze kde to slo 135 na tempomat. Prumerna rychlost 110 spotreba dle PP 5.7.

Zajimave je, ze PP ukazoval spotrebu tam 5.1, ale dle takovani to vyslo na 4.8. To se mi jeste nestalo, aby PP ukazoval vic nez je realita, ale treba jen neumim tankovat :)

Jerry.Gunman

Citace: NiceOne kdy August 31, 2012, 08:26:30 PM
Nemá to 6tku, ta se dává až k 82kW motoru. Pri 130 tacho to toci 2800, pri 130 real 2900. Cesta do Domazlic nakonec prumer 5.0 l, ale 130 jsem celou dobu nejel, protoze pekne lilo :(

Hmmm, takže auto optimalizované pro okresky a přejezdovou rychlost okolo 110 km/hod. I když (co si pamatuju) tak Ty se zase až tak moc často, dlouho a aleko po dálnicích nepohybuješ, takže by To to mohlo celkom vyhovovat
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

NiceOne

Nemá to 6tku, ta se dává až k 82kW motoru. Pri 130 tacho to toci 2800, pri 130 real 2900. Cesta do Domazlic nakonec prumer 5.0 l, ale 130 jsem celou dobu nejel, protoze pekne lilo :(

Ladik

můj šestiválec třílitr dvěapůltuny čisté váhy teď průměrná 10,3 i s podfoukanýma gumama jak jsem zjistil

Jerry.Gunman

Citace: NiceOne kdy August 31, 2012, 10:18:24 AM
Dnes vyrazim do Domazlic, tam a zpet 800km vesmes po dalnici, tak si ten prumer asi trosku zhorsim. Pri 130 to na 5tku toci 2900 otacek, coz uz je docela hodne. Vubec zprevodovani neni uplne idealni. Zejmena pri mestskych 50 je blbe, ze 3ka uz toci moc, a 4ka jeste netahne a motor trpi. ...ale treba se to po zajeti zlepsi a i 4ka to zvladne.

na (5) při 130 to točí 2.900 RPM? Sorry za blbej dotaz, ale ono to nemá šestku?
I když... kombík nižší střední třídy, s pohotovostní hmotností okolo 1,5 tuny, s relativně maloobjemovým dízlem a (dnes) vcelku nižším výkonem(68 kW), tak by to bylo asi pochopitelné.
Ono je fakt, že 308 s 1.6/80 kW a šestiqualtem točí při 130 na (6) okolo 2.600, tak to máš píchni jako řízni :(
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

atnarfus

Stejným problémem trpí i Fabia 1.4TDI a Caddy 1.9TDI. Na trojku to zbytečně řve a na čtyřku to duní pod otáčkama. Měli by s tou padesátkou trochu počítat.

NiceOne

Dnes vyrazim do Domazlic, tam a zpet 800km vesmes po dalnici, tak si ten prumer asi trosku zhorsim. Pri 130 to na 5tku toci 2900 otacek, coz uz je docela hodne. Vubec zprevodovani neni uplne idealni. Zejmena pri mestskych 50 je blbe, ze 3ka uz toci moc, a 4ka jeste netahne a motor trpi. ...ale treba se to po zajeti zlepsi a i 4ka to zvladne.

Jerry.Gunman

Citace: NiceOne kdy August 31, 2012, 07:12:02 AM
Spotřeba po druhém tankování 4.63. Docela dobrý, na to že to není zajeté. Ale bylo to na nejdražší nejprémiovější naftu od Shellu. Teď jsem dal u Globusu plnou Ultradieslu, tak uvidíme.

Jo, to je slušné.
Pamatuju si, že když jsem měl na měsíc zapůjčenou "krátkou" 307 s 1,6 HDI /66 kW motorem, tak jsem po "dálkové" cestě (+- 650 km, ujeto stylem jedu, poslouchám  http://cs.wikipedia.org/wiki/Toulky_%C4%8Deskou_minulost%C3%AD a kochám se) nějak nevěřil svým očím, protože mi to zožralo necelé 4 litry / 100 km.

Jestli s ním nebudeš prasit, tak se můžeš v dlouhodobém průměru dostat někam na 4,4, možná i 4,2 l /100 km, což už je velmi slušné :)
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

atnarfus

To je pěkný. Otec má s TSI po tisicí kilometech 6.5l/100.
Na cestě Pelhřimov - Budějice a zpět mu to bere pod šest, jak ale zapřáhne vozík, tak to leze k devítce.

NiceOne

Spotřeba po druhém tankování 4.63. Docela dobrý, na to že to není zajeté. Ale bylo to na nejdražší nejprémiovější naftu od Shellu. Teď jsem dal u Globusu plnou Ultradieslu, tak uvidíme.


atnarfus

Podle zakona o DPH je to dokonce jenom 10 000. Od 10k musis vystavit danovy doklad a ten ma jasne stanovene nalezitosti.

atnarfus

August 28, 2012, 10:39:53 PM #47 Last Edit: August 28, 2012, 10:46:19 PM by atnarfus
Porad maji strach aby jsi je neojebaval a radi si zkontroluji ze odberatel si zauctoval stejnou sumu jako ty. Primo se mi stalo, ze proverovali jestli ja jsem zauctoval fakturu na pocitace, ktere nakoupila jedna rozpoctova organizace. V dosahu moci zdejsiho financaku se doporucuje nad 20k mit odberatele na danovem dokladu.

T-Diesel

no jasne, faktura na zakaznika, jak jinak
leda by to byla dacia za stopade a nekdo by to vykesoval v hotovosti, ale to je extrem :)