Můj Peugeot 308 SW

Založil NiceOne, August 23, 2012, 09:42:15 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

T-Diesel

krtku esi trva servisni prohlidka 2,5 hodiny a je rozdil i kdyby 150 kc oproti vyssimu modelu tak tam bude rozdil max petikilo co sa prace tyka.
spis je otazka, jak ma francuz nastavene spotrebaky jak ceny, tak aj vymeny jednotlivych veci. Ono staci kdyz si servis uctuje olej v plnych cenach nebo nejake friendly ceny, tam to naskakuje dost.

Krtek

Asi máte u vás Najsi jiný servisy na škodovky. Svýho času, když jsem se byl v PB občas kouknout tak tam byla hodinová sazba na Paviána kolem 300 kč a na koktu 400-500 a SuperBlba snad 7 stovek.

jb

tak jenom uhlikovy filtr do klimy v originale pocitam litr...

no jsem docela zvedavy na tu tvoji 308 ..tady kolega ma 307 s 1,6 HDI a uz ho to nadseni z male spotreby preslo...
jako ja nic proti TDI nemam, kdyby to delali jak pred 15lety tzn. nafurt a neresili chujoviny... ale hlavni problem je, ze ja s tim neumim jezdit :)
sice moje prvni zkusenosti byly s ventem apod ale to byly jeste litinove hlavy a vykon 55kw z 1.9TD ... ale ten motor jezdi jeste dneska po 20letech


NiceOne

Na Octavii to bude velice podobne. Hodinova sazba je stejna. Predepsane ukony taky. Jediny rozdil by byl v tom, ze TDI ma vic oleje nez HTP a udrzba klimatizace taky neco stoji.

Krtek

Citace: NiceOne kdy April 22, 2013, 11:18:22 AM
20tis. km najeto. Prvni servisni prohlidka za nama. Cena 4900,- :o Jsou to jine ceny oproti Skodovce, tam bych za to dal tak 2500,-, ale to se dalo tak nejak predpokladat.

Jinak povest francouzskych aut se zatim nepotvrdila. Zavada zadna. Spotreba 5.0 a predpokladam, ze pres leto se pod 5 dostane :)

Možná na Paviána. Srovnávej s koktou ať jsi ve stejný relaci.

atnarfus

A to nemas 407. Svagr byl o vikendu prezout a nechal jim tam 1700. By mne fakt zajimalo za co. Pry ze to ma nejake jine strezeni kol, tak museli predelat vyvazovacku..

NiceOne

No spis za 7 mesicu, ted uz tam mam skoro 21 :)

FPT

20 tisíc za osm měsíců? to by se mi taky líbilo...
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Tož to tedy blahopřeji k dobré koupi dobrého auta
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

NiceOne

20tis. km najeto. Prvni servisni prohlidka za nama. Cena 4900,- :o Jsou to jine ceny oproti Skodovce, tam bych za to dal tak 2500,-, ale to se dalo tak nejak predpokladat.

Jinak povest francouzskych aut se zatim nepotvrdila. Zavada zadna. Spotreba 5.0 a predpokladam, ze pres leto se pod 5 dostane :)

Krtek


Romanius


FPT

--O-o-O--

Lihobaron

broskvicka-dobryy.. a jako tak sladoucka nebo stavnata nebo proc kua?? :)

FPT

z anglického peach, tedy broskev.
--O-o-O--

Ladik


Jerry.Gunman

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Lihobaron


FPT

--O-o-O--

Ladik


atnarfus

Mám obavu, že to nemá žádnou logiku. Jak často se věc slengově nazývá podle prvního výrobce, nebo podle názvu prvního zařízení na trhu? Viz například mafl, lux...

bibo

mám dojem že to je psané na každém kotouči  a asi pro to  jinak asi rozbrušovačka zní líp ale je to delší

NiceOne

Citace: bibo kdy October 16, 2012, 08:24:26 AM
já to řikám furt flexa vyřeší vše :)

Ale prd, dali tam nizsi zavazi :)

T-Diesel

proc sa tomu vubec rika flexa?
od slova flexibilni? :)

bibo

já to řikám furt flexa vyřeší vše :)

NiceOne

Kruta zima je za dverma, tak uz mam prezuto. Kola na 1. pokus nepasovala, nevlezly se tam zadni trmeny, kdo by rekl ze budou vetsi nez predni, tak jsem musel zpet do pneuservisu, at s tim neco provedou.

FPT

--O-o-O--

Gogo

hehe ještě lepčí budou baboletní gumy :-)))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy September 21, 2012, 12:36:35 PM
jen to tu roztrubujte, nějakej blb se toho chytí a zavede nám povinný zimáky už od půlky srpna :-(

Neplaš,
každej správnej polucajt přece ví, že na podzim jsou povinně předepsány pneumatiky podzimní :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Romanius

Citace: elpidio kdy September 21, 2012, 10:14:55 PM
Sakra, mám v autě 6 litrů burčáku, tak mi snad do zítra nezmrzne.

čo tam zmrzne, ale aby z toho nebol rampáš ...

elpidio

Sakra, mám v autě 6 litrů burčáku, tak mi snad do zítra nezmrzne.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Gogo

To je pozdě krtku, celoročně a bude :-)))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

jen to tu roztrubujte, nějakej blb se toho chytí a zavede nám povinný zimáky už od půlky srpna :-(

T-Diesel

ja uz sem tez skrabkal.
pristi tyden chcu jet na motoru na weylett, tak snad to nebude na ledu.

NiceOne

Ty jses vzdycky o krok napred  ;)

Gogo

Haha až ted... já už mám první škrábání  14 dní za sebou, dnes samo také škrabka :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

bibo

taky sem dneska škrábal docela šok tak brzo

NiceOne

Tak kola uz jsou doma, muze napadnout snih :) Dneska jsem se musel vracet domu pro skrabku, nejak nam prituhlo :(

atnarfus

Když koupíš origoš plecháče a k tomu origoš kryty kol, tak jsi na ceně hliníkového kola. Když obojí z druhovýroby, tak něco ušetříš.
Osobně zimní gumy dojíždím přes léto a proto bych si koupil i na zimáky litá kola, abych celé léto nestrašil na plecháčích.

I když by bylo lité kolo za pár zim nějaké okousané, tak to necháš opískovat a nakomaxitovat. Příbuzný to dělá za pár korun, když by jsi potřeboval.

FPT

--O-o-O--

elpidio

Na zimu mám taky 195/65 R15. Perfektní gumy seženeš za 1300-1500 Kč. Co ale nechápu je to automatické dávání hnusných plecháčů k zimním gumám. Pořídil jsem druhou sadu jetých elektronů a přezouvám komplety. Nemyslím si, že by se elektron nějak víc ničil. Naopak plecháče po soli dost zreznou, což u elektronů neznám. Bral bych plechy pouze pokud by ta cena byla o hodně nižší. Je fakt, že při koupi kompletu na pneunetu je dick za litr. Objednával jsem tam komplety otcovi na 206 a přivezli hotový, vyvážený kola.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

--O-o-O--