Můj Peugeot 308 SW

Založil NiceOne, August 23, 2012, 09:42:15 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Krtek

Proč ? Máš nějakej příjem za prodej auta ne ? Je snad jedno od koho. Kdybys měl v pokladně jenom příjem bez výdeje zboží, tam bych chápal že se bude finančák rozčilovat.

atnarfus

Ale na fakture stejne bude napsany odberatel, jinak by te pri takove sume financak asi nepochvalil.

T-Diesel

ale sou pripady, kdy na auto dostanes fakt enom fuckturu, zadne smlouvy objednavky nic.

atnarfus

Otec ma doma nove auto par tydnu, tak mam papirovani jeste cerstve v hlave. Byla to naprosta klasika.
nabidka-objednavka-smlouva-faktura-protokol o prejimce
Na vsech dokladech kompletni udaje obou stran.

FPT

no však. v tomto případě se běžná praxe od zákonné normy dost odlišuje, to je pravda. ale nic to nemění na tom, že pokud se na tom někdo začne točit, bude mít většinou pravdu.

a že bys měl na koupi auta jenom účtenku z pokladny, se mi nějak věřit nechce, to se na mě nezlob...
--O-o-O--

Krtek

Zajímavý... v každym dalšim tématu nikdo nechce kvůli paranoie kupovat nic na kartu, nedej bože skoro nechtěji mít ani účet v bance. A najednou záruka se vztahuje na kupce a né na produkt.... To by mohli prodávat balíčky záruky třeba v obchoďákách ne ? Nakoupit kupóny, tam vyplnit že pro FPT bude záruka 60 měsců a bude jedno, co jim tom v nejbližších 5 letech donese k reklamaci.

Ladik

mě ten krtek baví, já jinýho takovýho exota neznám :)

Krtek

Právně asi jo. Ale kdo má na auto jakou smlouvu ? Nebo jinak, kdo má smlouvu prodejce -> kupující ? Je to smlouva o autě a zákazník tam ani nemusí bejt uvedenej. Vlastně stačí účtenka s razítkem (nebo asi i bez něj) z pokladny.

FPT

Ano, přesně tak. Navíc pokud máš definovaný záruční servisy, tak to neřeší v podstatě nikdo.
To ale nic nemění na faktu, že je to tak, jak píše Franta.
--O-o-O--

atnarfus

Už jsme to tu několikrát řešili. Prodávající ručí kupujícímu za vady výrobku. Prodávající je ten, kdo je jako prodávající napsaný na kupní smlouvě. Kupující je ten, kdo je jako kupující napsaný na kupní smlouvě. Žádné jiné subjekty s tím nemají nic společného.
Troufám si tvrdit že na kupní smlouvě na auto je vždy jako prodávající autosalon. Těžko by jsi tam hledal výrobce.
V případě drobného zboží se většinou uzavírá kupní smlouva ústně. Nikdo tak logicky při následné reklamaci neřeší kdo byl kupujícím.

FPT

no, a takhle přesně to není.
--O-o-O--

Krtek

Záruku drží automobilka, prodejce je jenom zprostředkovatel. To by byl další člověk v řetězci. když koupíš kávovar a dáš ho ségře k svátku, musíš jí s reklamacema chodit ty ? Nemusíš, prodejce ani neví komu ho rpodal. Stačí mít účtenku, jako s autem.

FPT

my opravdu žijeme v různých světech (:
záruka je vztah mezi prodávajícím a kupujícím, pokud ty od někoho koupíš použité zboží, pak nemáš vůbec žádnej vztah s původním prodejcem (http://www.epravo.cz/top/clanky/muze-prodavajici-rozsirit-zaruku-za-jakost-zbozi-i-na-osoby-jine-nez-je-kupujici-36533.html).
pokud ti záruku v servisu uznaj (což se běžně děje), musíš na to pohlížet jako na laskavost, nárok na to nemáš.
--O-o-O--

Krtek

Citace: NiceOne kdy August 28, 2012, 06:40:33 AM
Citace: Krtek kdy August 27, 2012, 07:54:28 PM
Co to je za blbost ? My kupovali Sparka jako předváděčku po roce a další 2 roky měl standardně všechny záruky, který byly původně na 3 roky. Vždyť je jedno kdo auto vlastní, záruka je na auto a né na majitele. Klidně ho můžeš 10x prodat během roku a i ten poslední musí mít plný záruky.

Krtku, ze zakona zadna 3-leta zaruka neni. To o cem ty mluvis je smluvni zaruka vyrobce a ta v mem pripade samozrejme plati take.

Ze zakona mas narok na 2 roky a tato zaruka se vztahuje vzdy na prvniho majitele. - viz obcansky zakonik.

Vim že neni povinná 3letá ale dneska je to tak nějak standard. Měl jsme asi napsat normální 3letá. A proč by se měla jakákoliv záruka u novýho zboží vztahovat jenom na 1. majitele ? Copak autosalon nebo kdokoliv se má co starat o to kdo je majitel ? Přijdeš, vysolíš prachy na stůl, odjedeš. U chleba taky nikoho nezajímá kdo si ho kupuje.

atnarfus

Já jsem taky skromný, když pořád jezdím ocucaným favoritem, ale když se s cenou dostali na úroveň monsteráka, tak si táta raději koupil monsteráka.

Lihobaron

Citace: atnarfus kdy August 27, 2012, 09:51:28 PM
Oni to tak dělají všichni, ale speciálně u Fusiona se musí dost připlatit aby to vůbec bylo použitelné. Nabídnou ti auto za 215k, ale aby to bylo trochu použitelné, tak jsi na 245k a za to už je monsterák v akci se stejnou motorizací a cca stejnou výbavou.
U Fusiona například připlácíš i za nemetalickou barvu, když nechceš modrou, ta jediná je bez příplatku.

prave kolega ma jednoho je to chudobka ale pracant jako prase.. ty ses preci jen punta tak me zajimalo, co za auto je lepcejsi.. ja mam este fiestu, ta co z ni vychazi fusion a taky si stezovat nejak nemuzu.. ale ja sem skromnej :)

NiceOne

Citace: Krtek kdy August 27, 2012, 07:54:28 PM
Co to je za blbost ? My kupovali Sparka jako předváděčku po roce a další 2 roky měl standardně všechny záruky, který byly původně na 3 roky. Vždyť je jedno kdo auto vlastní, záruka je na auto a né na majitele. Klidně ho můžeš 10x prodat během roku a i ten poslední musí mít plný záruky.

Krtku, ze zakona zadna 3-leta zaruka neni. To o cem ty mluvis je smluvni zaruka vyrobce a ta v mem pripade samozrejme plati take.

Ze zakona mas narok na 2 roky a tato zaruka se vztahuje vzdy na prvniho majitele. - viz obcansky zakonik.

atnarfus

Oni to tak dělají všichni, ale speciálně u Fusiona se musí dost připlatit aby to vůbec bylo použitelné. Nabídnou ti auto za 215k, ale aby to bylo trochu použitelné, tak jsi na 245k a za to už je monsterák v akci se stejnou motorizací a cca stejnou výbavou.
U Fusiona například připlácíš i za nemetalickou barvu, když nechceš modrou, ta jediná je bez příplatku.

T-Diesel

jo ten fusion mna strasne zklamal, je to oholene totalne na kost

atnarfus

Já nic, já jsem byl pouze doprovod a prudil jsem prodejce aby to neměli tak snadné.
Otec koupil Roomstera. Sice je na tom také ošizené všechno na co se člověk podívá, ale proti Fusionu je to pořád jiná liga. Nevím proč, ale Fusion mi nejvíc připomínal Favorita (hlučnost, vyčuhující zbodované plechy...). Otec v té době už asi měsíc jezdil mou Felicií a podivoval se proč mu u Forda chtějí prodat horší plechovku než je čtrnáct let stará škodovky.

T-Diesel

coco? co to plantate o zaruce?
zaruka u jeteho nebo skladoveho ale aktivovaneho auta zacina bezat dnem aktivace - tento datum mosi byt vyznaceny v servisce. Od te doby plati minimalne 2leta zaruka dle zakona.
Samo je hromada prodejcu, co auto aktivuju jako prodane, mesic dva tri stoji na salone a aby si nedelali problemy pri predavani novemu majitelovi tak do servisky napisu den predani - ale zaruka je trebas uz tri mesice v behu. No a potom dojde takovy spokojeny pan majitel dva tydne pred koncem zaruky do servicu, ze chce spravit tamten vrzajici plastik a radio co sa mu po mesici vymazu stanice z pameti (samozrejme zadarmo v ramci platne zaruky) a prijimaci technik mu povi strycu posluchajte ale to ste mel dojit pred dvoma mesicama, vcilka zaruka uz propadla, budete me to moset zaplatit ze svojeho
a stryca z teho moze trefit slak

Lihobaron

Citace: atnarfus kdy August 27, 2012, 08:25:11 PM
Oni někteří prodejci mají s dovozcem poněkud podivné vztahy. U Forda mi říkali, že musí auta nakoupit a zaregistrovat je na sebe. Když pak koupíš skladovku, nebo předváděčku, tak už jsi vlastně druhý majitel a dovozce to bere jako že jsi koupil už použitou věc. Než se zahrabávat do podobných nesmyslů, raději jsme šli jinam.
On ten jejich levný Fusion nakonec stejně až tak levný nebyl a to tu nebudu rozmazávat provedení té plechovky.

acos teda koupil nakonec misto fusiona??

atnarfus

Oni někteří prodejci mají s dovozcem poněkud podivné vztahy. U Forda mi říkali, že musí auta nakoupit a zaregistrovat je na sebe. Když pak koupíš skladovku, nebo předváděčku, tak už jsi vlastně druhý majitel a dovozce to bere jako že jsi koupil už použitou věc. Než se zahrabávat do podobných nesmyslů, raději jsme šli jinam.
On ten jejich levný Fusion nakonec stejně až tak levný nebyl a to tu nebudu rozmazávat provedení té plechovky.

Krtek

Zlatej Daewroolet. Ale vždyť záruka je na jeden kus auta, lhostejno kolik, má majitelů. Jasně že by na moje auto neměl další kupec záruku u mně ale normálně ve značkovym servise/prodejně jo.

atnarfus

Kdyz mu to prodali jako pouzitou vec, tak je to se zarukou trochu komplikovanejsi. Nedavno u Forda nam to take nabizeli nejak podobne zamotane.

Krtek

Citace: NiceOne kdy August 27, 2012, 06:26:35 AM
Byla to skladovka, prihlasena na Peugeot CR, proto prazska znacka. Jeste jsem to nestihl prehlasit na sebe. Je to stare 5 mesicu, ale najety 2km, takze nejete. Jedina nevyhoda tohoto postupu je, ze tomu jiz 5 mesicu bezi zaruka a nevztahuji se na to stejne zaruky dle zakona jako na novy vyrobek. Evropska zaruka Peugeot ovsem plati a v cene je zaruka na 100tis. km/5 let, ktera to kompenzuje.


Co to je za blbost ? My kupovali Sparka jako předváděčku po roce a další 2 roky měl standardně všechny záruky, který byly původně na 3 roky. Vždyť je jedno kdo auto vlastní, záruka je na auto a né na majitele. Klidně ho můžeš 10x prodat během roku a i ten poslední musí mít plný záruky.

War

známá si koupila 308CC - zatím první feedback je, že při stažené střeše zadní pásy pleskají o kožený sedačky
Saab 2.0i LPG

Jerry.Gunman

Citace: NiceOne kdy August 27, 2012, 06:32:59 AM
Citace: Romanius kdy August 26, 2012, 10:55:40 PM
pekné, zachovalé, aj farba pekná. a čo si sa tak rozjazdil na druhý konec republiky? milenka? :)

Ne, manzelka   :)

Vlastní nebo cizí?
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

NiceOne

Citace: Romanius kdy August 26, 2012, 10:55:40 PM
pekné, zachovalé, aj farba pekná. a čo si sa tak rozjazdil na druhý konec republiky? milenka? :)

Ne, manzelka   :)

NiceOne

Byla to skladovka, prihlasena na Peugeot CR, proto prazska znacka. Jeste jsem to nestihl prehlasit na sebe. Je to stare 5 mesicu, ale najety 2km, takze nejete. Jedina nevyhoda tohoto postupu je, ze tomu jiz 5 mesicu bezi zaruka a nevztahuji se na to stejne zaruky dle zakona jako na novy vyrobek. Evropska zaruka Peugeot ovsem plati a v cene je zaruka na 100tis. km/5 let, ktera to kompenzuje.

atnarfus

Aby to nebylo zachovalé, když je to funglovka. Nebo jsi Nice snad přešel na ojetiny?

Romanius

pekné, zachovalé, aj farba pekná. a čo si sa tak rozjazdil na druhý konec republiky? milenka? :)

elpidio

Co ta značka ? Stěhování ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

bibo

hezké auto a to doslova at jezdí mě se zamlouvá akorát pro mě malé no :)

Ladik

ser na ně, máš to hezké, kdysi jsem si chtěl  koupit 307SW ale bylo to na mě moc malé

Krtek

Mně se teda Paugeoti nelíběj od uvedení hnusu 206. Ty starší byly hezký. 407 ještě ujde ale žádnej zázrak, jako nadčasová 406, to už neni :-( Ale hlavně ať slouží, na vzhledu zase až tolik nezáleží. Já osobně bych dneska zvažoval Fluence nebo Megana kombíka.
A tou větou, že jezdíš uvnitř a na vnějším vzhledu že nezáleží, jsi mi někoho připomněl :D


FPT

Gratuluju, myslím, že je to hezkej výběr. teda hezkej ne, protože se mi to auto vizuálně strašně nelíbí, ale rozhodně proti němu nic nemám (:
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Citace: NiceOne kdy August 23, 2012, 09:56:04 PM
joo trojblik to ma, taky to mohli rict jasne  :P

jj, mel jsem 309 2 roky, 2 motory, ale snad se od te doby uz polepsili. Proc zrovna Peugeot a neuveritelne historky s naprosto debilnimi prodejci az nekdy priste.

Tož piš piš, ať sa trochu poučíme.
Ale upřímně mne těší, že po zkušenostech se Škodivkama jsi pochopil, kdo je tim správným tvůrcem automobilů a přešel také k frantíkům :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Romanius

no pekné, tak nech slúži aspoň tak dobre ako fabija !!!

elpidio

Tak to sis pěkně polepšil. Ať dobře slouží.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

NiceOne

August 23, 2012, 09:56:04 PM #4 Last Edit: August 23, 2012, 09:58:49 PM by NiceOne
joo trojblik to ma, taky to mohli rict jasne  :P

jj, mel jsem 309 2 roky, 2 motory, ale snad se od te doby uz polepsili. Proc zrovna Peugeot a neuveritelne historky s naprosto debilnimi prodejci az nekdy priste.