Koupě pickup

Založil miru, May 06, 2012, 06:05:46 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

elpidio

Nesháněl tu někdo nějaké MPV, nebo auto do kterého se toho hodně vejde ? Zdá se, že toto by mohlo být ono :)
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Romanius


atnarfus

Soused takhle koupil Vito s dvoulitrovým turbodehtem. Bylo to v poměrně dobrém stavu, motor jenom ševelil, tak to neřešil a koupil. Spokojeně jezdil dva měsíce. Sem tam něco cvakalo, tak zgenerálkoval alternátor, dal novou vodní pumpu, napínací kladky a ono to cvakalo pořád. Pak se roztrhnul odstředivý regulátor ve vstřikovacím čerpadle. Rozmlátilo to samozřejmě i rozvody.
Až v tu chvíli zjistil, že má dost exotickou motorizaci a že bude dost problém na to něco sehnat. Čerpadlo koupil za hrozný balík nové, ale nikdo (ani značkový servis) to nedokázal seřídit tak aby to startovalo a dobře jelo. Když po půl roce konečně našel někoho kdo to dal dohromady, tak je to až neuvěřitelné, ale cestou domů s opraveným autem se to uvařilo. Po následné demontáži hlavy zjistili že je špatná. Popisoval mi co tomu bylo, ale neviděl jsem to na vlastní oči a nepochopil. Koupil jedinou co na internetu v inzerátech našel a ona měla úplně stejný problém.
Pak už jsem auto asi rok neviděl. Až nedávno s ním zase začal jezdit.

Dnes už ví, že si koupil auto s motorem, který má právě ty dva problémy a že se prodávalo Vito se slabším motorem, ale naprosto bezproblémovým.

Jerry.Gunman

No asi tak...
ne všechno, co se mi na první pohled líbí, se může do budoucna vokázat coby dlouhodobě správné rozhodnutí - jak jsem na vlastní kožu zjistil  ::)
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

atnarfus

Zase si koupit nějaký klumprt který je problémový skrz na skrz... Lepší se zeptat, než si pak nadávat proč jsem to koupil zrovna s tím nejhorším motorem.

Ladik

Citace: miru kdy May 08, 2012, 08:00:58 PM
Citace: Ladik kdy May 07, 2012, 08:26:48 PM
vim ze to neni dodavka a neni ve tvem vyberu ale mrkni na opla zafiru, kufr min. krychlovy metr a v podlaze dalsi dve sedadla, mam zafcu od roku 99 ve firme a drzi, ted s ni druhy rok jezdi syn a kdyz vydrzi i to je to nezmar ;)
No díky za tipy. Ta Zafira mě sice nenapadla, ale pokud jo, tak bych osobně asi těžko vybíral motor. Na ježdění po městě ten benál (objem 1.6-1.8 ) je asi dost neekonomický, a Oplí diesely ? Ty mi moc neberou- 1.9 mi taky přijde zbytečně silná, a nevím jestli vůbec s 1.7 Cdti se Zafiry vyráběly. Chtěl bych něco tak 2007-2008 nebo mladší.
Logan ne-určitě...
U toho Partnera-Berlinga se mi líbí právě s tou 1.6 Hdi. Ale moc pozitiv na Berlingo nikdo moc nepěje(hl. asi strašná zadní osa) nevím,jeslti ten Peugeot může být lepší...

já vždycky kurde synci nechápu jak se v tom tak můžete hrabat a ze svého okolí mám takovou zkušenost, že čím víc se v tom člověk hrabe tím větší mrdku koupí protože přebere ;-)
kupuj srdcem, jezdit v něčem co se ti nelíbí ale koupils jen protože to má dobré reference je hrozná pruda, by mě to netěšilo ;-)


Tom

Citace: atnarfus kdy May 07, 2012, 06:07:22 PM
Do zatáček se to tak nějak divně žmolí, ale za to mohou dodávkové pneumatiky.

Podle mě to dělají listová pera vzadu  :)

Ale zpět k tématu, osobně bych motor 1.6HDi bez toho abych ho znal od nova nechtěl, může tam být dost nepříjemných bolestí  :(
To radši 2.0HDi, ten je osvědčený.

petrklm

Motor pod dva litry mi do domu nesmí - úspora je jenom papírová, jednou se rozjedeš na křižovatce trochu svižnějc a hned jsi na spotřebě dvoulitru, kterej si pořád spokojeně brumlá. Pořádný auta maj minimum pět litrů, ale na to musí mmít jeden "koule", aby si ho koupil :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

Žádnej motor není nikdy moc silnej...
A zadní nápravy se celkem spolehlivě repasujou, konkrétně na 206ku to bylo cca 5,5k.
--O-o-O--

miru

Citace: Ladik kdy May 07, 2012, 08:26:48 PM
vim ze to neni dodavka a neni ve tvem vyberu ale mrkni na opla zafiru, kufr min. krychlovy metr a v podlaze dalsi dve sedadla, mam zafcu od roku 99 ve firme a drzi, ted s ni druhy rok jezdi syn a kdyz vydrzi i to je to nezmar ;)
No díky za tipy. Ta Zafira mě sice nenapadla, ale pokud jo, tak bych osobně asi těžko vybíral motor. Na ježdění po městě ten benál (objem 1.6-1.8 ) je asi dost neekonomický, a Oplí diesely ? Ty mi moc neberou- 1.9 mi taky přijde zbytečně silná, a nevím jestli vůbec s 1.7 Cdti se Zafiry vyráběly. Chtěl bych něco tak 2007-2008 nebo mladší.
Logan ne-určitě...
U toho Partnera-Berlinga se mi líbí právě s tou 1.6 Hdi. Ale moc pozitiv na Berlingo nikdo moc nepěje(hl. asi strašná zadní osa) nevím,jeslti ten Peugeot může být lepší...

Ladik

Citace: Krtek kdy May 07, 2012, 09:45:11 PM
Co jsem zaslech tak prej paleta se vejde do Logana kombíka.

noooo já bych radši ojetou zafiru než nového Logana


Krtek

Co jsem zaslech tak prej paleta se vejde do Logana kombíka.

atnarfus

To není vůbec špatný nápad. Rozhodně pohodlnější svezení a navíc to nemá tu zmršenou zadní nápravu. Když tam člověk nepotřebuje cpát europaletu ještěrkou, tak Zafira poslouží.

Ladik

vim ze to neni dodavka a neni ve tvem vyberu ale mrkni na opla zafiru, kufr min. krychlovy metr a v podlaze dalsi dve sedadla, mam zafcu od roku 99 ve firme a drzi, ted s ni druhy rok jezdi syn a kdyz vydrzi i to je to nezmar ;)

atnarfus

V Berlingu (předchozí generace) jsem se pouze vezl, ale i tak mohu-li porovnat s VW Caddy, tak Berlingo je strašný žebřiňák. Kotilo se to jako blázen a zadní náprava docela drncala. S Caddym jezdím často, je to užitková verze. Jezdí se s tím super. Perfektně drží stopu i při dálniční rychlosti, perfektně reaguje na řízení, super převodovka. Naprosto super je manévrovatelnost. Má obrovský rejd. Pouze do stran je příšerný výhled přes nechutně tlusté B sloupky. Do zatáček se to tak nějak divně žmolí, ale za to mohou dodávkové pneumatiky.
VW ale nechceš, tak technické podrobnosti nebudu ani rozepisovat.

petrklm

Jasný, to chápu, ale musím tě zklamat, žádný zkušenosti s malejma skříňovkama nemám... vlastně jo, jednu, kdy mě švagr vezl z HK do Teplic dýzlovym Berlingem multispace. Zařekl jsem se, že už nikdy více  :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

miru

Citace: Ladik kdy May 07, 2012, 12:14:29 PM
pikap má otevřenou korbu, případně na korbě plachtu nebo nástavbu
Souhlas, ale v bazarech je tenhle typ zatříděny mezi pickupy (třeba aaa, myslím že i tipcars) tak proto jsem to takhle uvedl.
Asi správněji je to malá 5-tí místná dodávka.
No ale spíš mi jde o ty zkušenosti s konkr. auty, než fotky pickupů  :D

petrklm

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Ladik

pikap má otevřenou korbu, případně na korbě plachtu nebo nástavbu

bibo

pickup je jinej druh auta ne  ale já  s berlingem mám jen dobré skušenosti jedno bylo v rodině a pohoda ale benzin teda

miru

Zdravím všechny,
z důvodů potřeby pro podnikání se rozmýšlím o koupi 5-ti místného pickupu stř. velikosti.
V hledáčku jsou auta Jako Peugeot Partner,Citroen Berlingo,možná ještě Renault Kangoo. Auto bych chtěl do max 5 let stáří,cenou do max 200 tisíc, a protože by mělo často courat po městě,ale celkově nenajet moc km(15-20 tkm za rok) tak nevím jestli 1.6 Hdi nebo benzín.
Asi nechci nic od VW koncernu.
Může někdo z vl. zkušenosti něco z výše uvedených doporučit, a taky jaký  motor?
Osobně se mi njevíc zamlouvá Partner od Peugeotu.
Díky za info.
miru