Eurounije - co nás čeká, těší a sere

Založil Jerry.Gunman, April 02, 2012, 02:50:02 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

ferinom

Kua tych je ako hadov

Podľa nemeckých novín ie Welt am Sonntag je Merkelovej mesačný plat 16.275 eur. Tie isté noviny upozornili, že asi 4 000 vysokopostavených funkcionárov v štruktúrach EÚ zarobí mesačne so všetkými príplatkami až 21 310 eur. V štruktúrach EÚ pracuje približne 46 000 funkcionárov. Sú rozdelení do viacerých platových tried s jasnými pravidlami pre výpočet ročnej úpravy platov.

fido

Citace: brano kdy February 03, 2013, 07:28:43 PM
No jo, lenze apple robi presne to iste aby si si kupil model n+1. mam ipad, najlepsi tablet co sa tyka pouzivania, mam aj iphone4s, prijemny telefon aj ked ho pouzivam skor ako zalozny a ako prehravac do auta ale co sa tyka funkcnosti, nic lepsie nie je aj ked bezne pouzivam android prave preto ze na prenos suborov a podobne veci je vhodnejsi. ale pri vsetkej ucte, preco kurva zmenia konektor ktory uz aj tak maju odlisny od zvysku sveta? preco mam menit vsetko prislusenstvo a veci ktore som kupil? ok, povies ze mozem pouzivat aj stary iphone a prislusenstvo... ne, nemozem, mne stacil do auta aj stary 3G, lenze apple prestal vydavat novy OS a vela veci uz pomali prestava na tej verzii ktora tam je fungovat. aj tych zakladnych a podstatnych. a len z dovodu aby si to zahodil a kupil novu vec.

Jo, mas pravdu. iPhone nemam, neprisel jsem mu na chut, pouzivam BlackBerry, takze tenhle vopruz neznam. Myslel jsem to spis tak, ze kdyz apple neco vyda, vetsinou do toho vrazi klicovy komponenty (treba display, sasi, touchpad...) takove kvality/vykonu, ze to ostatni dohani dalsich X let. Clovek si pak nepripada za rok, jako ze ma prehistoricky sunt, ktery uz nikdo nepouziva.

Krtek

Souhlas s Branem i Fidem :-) Já uvíznul na Snow Leopardovi (OS 10.6 když už frčí 10.8) a YFounovi 3GS s OS 4.0 když už jede 6ka. zati mi chodí všechno co potřebuju ale jak dlouho... toť otázka. Smutný je že třeba některý PCdla s XPčkama maji možná delší životnost co se týče podpory jejich výrobců než muj 2-3 roky starej iMac :-(
Ale pro neznalý je to prostě o tom že zapneš  a funguješ. X let nemusíš na nic šáhnout, nic nastavit. Ona ani většina toho co bych někdy rád, nastavit nejde :-) Takže s v tom nehrabeš, netuníš, neoptimalizuješ a nerozmrdáš si to :-)

brano

No jo, lenze apple robi presne to iste aby si si kupil model n+1. mam ipad, najlepsi tablet co sa tyka pouzivania, mam aj iphone4s, prijemny telefon aj ked ho pouzivam skor ako zalozny a ako prehravac do auta ale co sa tyka funkcnosti, nic lepsie nie je aj ked bezne pouzivam android prave preto ze na prenos suborov a podobne veci je vhodnejsi. ale pri vsetkej ucte, preco kurva zmenia konektor ktory uz aj tak maju odlisny od zvysku sveta? preco mam menit vsetko prislusenstvo a veci ktore som kupil? ok, povies ze mozem pouzivat aj stary iphone a prislusenstvo... ne, nemozem, mne stacil do auta aj stary 3G, lenze apple prestal vydavat novy OS a vela veci uz pomali prestava na tej verzii ktora tam je fungovat. aj tych zakladnych a podstatnych. a len z dovodu aby si to zahodil a kupil novu vec.

fido

Citace: Lihobaron kdy February 03, 2013, 04:57:20 PM
hele, muze mi nekdo vysvetlit, proc vubec v dnesni dobe ejpla??

Poslednich 5-10let jsem stale dokola znechucen z utraceni penez za veci, ktere vezmu do ruky a
uz na omak citim, ze me vyrobce ojebal s rozvrzanym plastovym suntem plnym kurvitek, ktery
si budu muset koupit znova (protoze se rozpadne) jeste driv, nez marketing zaveli, ze s timto
modelem jsem uz totalne out a mam si koupit model n+1, jinak se spolecensky znemoznim.
Proste me prestalo bavit utracet prachy a nechat ze sebe delat curaka.
  Pak mi kamarad v hospode vrazil do ruky Aira, ja jsem si 5 minut hral se systemem a
vedel jsem, ze to chci, i kdyz za to dam >30 litru. Mam ho uz 2 roky a teprve ted zacal zbytek
PC sveta delat neco, co se k tomu kvalitativne priblizilo - a svete div se, ono to stoji stejne
penize. V podstate jsem nikdy nemusel nikomu ze sveho okoli vysvetlovat, proc mam appla
(ani nemam ambice lidi presvedcovat), ale kdykoliv jsem si ho treba prinesl do prace,
tak si s nim chtel kazdy hrat a zacal uvazovat, ze si to koupi (nekdo si ho i koupil). A tak
je to s vetsinou jejich vyrobku. V dobe, kdy zbytek trhu zacne nabizet neco podobneho,
oni jsou o dalsi 2 roky dal. S ohledem na to, co aktualne nabizi M$ za OS, uz me ani
netrapi, ze je OS X "jiny", protoze v tom jaky je, je skvely, vyladeny a perfektne se
ovlada. M$ to svym obvyklym tempem nestihne driv, nez za 5let.




Lihobaron

lado ale ja proti nim nic nemam.. ja je ani neznam.. jen me to zajima, proc ejpla, bo se v tomhle oboru pohybuju, tak me to zajima  :lulka:

Ladik

Vis kolik lidi  mem okoli chce eply?  By ses divil
a taky se me ptaji proc si je neporidim ja

Lihobaron

no, ale ale proc?? dysajn beru, ale ten vodlysnej OS vod vseho normalniho sveta?? :)

FPT

--O-o-O--

Lihobaron

hele, muze mi nekdo vysvetlit, proc vubec v dnesni dobe ejpla??

FPT

--O-o-O--

fido


FPT

--O-o-O--

Ladik

Citace: Lihobaron kdy February 03, 2013, 09:28:01 AM
dyk ten ventilator je zakrytovanej..

to je určitě jen fotošop, jinak je to bez deklu a lopatky jsou samobrousitelné a z neztupitelné oceli

Lihobaron


elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

fido

Citace: Lihobaron kdy February 02, 2013, 05:36:03 PM
no nestudoval sem to ale zas jako nezakryty ventilatory na kompu bych taky nevidel jako vyhru..

http://www.wikinoticia.com/images2//s2.gizmologia.com/files/2012/06/Mac-Pro-mid-2012-800x535.jpg

Ano, vypada to jako nebezpecny smrtici stroj, ktery vyzaduje okamzite zamestnani stovek
eurounijnich uredniku a desitek inzenyru u Apple, nez dojde ke strasnemu nestesti a
EU bude mit vic invalidnich obcanu, nez Nemecko po skonceni druhe svetove valky. Uplne se divim,
ze zrovna ten vyfotografovany Mac Pro neni pocakany krvi a pod vetrakem nelezi 5 prstu.
Asi stastna nahoda. Ale na jak dlouho???   *946*

Lihobaron

no nestudoval sem to ale zas jako nezakryty ventilatory na kompu bych taky nevidel jako vyhru..

Romanius


fido

http://www.letemsvetemapplem.eu/2013/01/31/apple-prestava-1-brezna-2013-prodavat-mac-pro-ve-vsech-zemich-evropske-unie-za-vse-muze-narizeni-eu/

Apple doručí poslední Mac Pro prodejcům 18. února, s tím, že prodejci mohou i po 1. březnu 2013 prodávat skladové zásoby, nesmí však již objednávat nové Mac Pro. Země mimo EU nejsou nijak ovlivněny a Apple bude i nadále prodávat v těchto zemích Mac Pro. Problém je v tom, že Mac Pro má velké, nízko otáčkové ventilátory, které obsahují velké listy, jenž jsou přístupné. Nové požadavky EU vyžadují ventilátory, ke kterým nemá uživatel přístup. Problém je že podle nařízení EU nesplňuje Mac Pro ochranu a je možné se větráčků dotknout, díky čemuž hrozí riziko poranění uživatele.


Osobne si myslim, ze daleko vetsi nebezpeci je, ze politici EU kolem sebe nemaji ochranu klecoveho luzka, jejich napady se volne dostavaji na verejnost, cimz obcanum EU hrozi dusevni ujma.

petrklm

Aha, tak to se omlouvám, já ty odkazy pro nedostatek času nečet :), vycházel jsem z tohodle: "Ono je to cele samozrejme daleko slozitejsi a problem, proc to pusobi tak absurdne je, ze se na to divas spatnou optikou.
Jako ze ti, kdo prosazuji multikulturalismus jsou zabedneni idioti, kteri nevidi, ze pachaji vic skody, nez uzitku.
Je to naopak. Nejsou to idioti a skutecnemu kyzenemu vysledku multikulturalismus prispiva naopak perfektne."
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

fido

January 31, 2013, 04:07:06 PM #233 Last Edit: January 31, 2013, 04:12:46 PM by fido
Citace: petrklm kdy January 31, 2013, 03:53:46 PM
A to já bych zavedl multikultirasizmus, rozhodně by to způsobovalo míň problémů :)
Jo a s fidem nějak souhlasit fakt nemůžu. No, snad to oba nějak překousneme... ;)

On je multikulturalismus a multikulturalismus. Pred rokem jsem byl na dovolene na Sri Lance,
kde vedle sebe zijou krestane, muslimove, sikhove, budhisti a neni tam zadny problem.
Naopak bych rekl, ze jsem v zivote nebyl na tak mirumilovnem miste, kde bych se citil tak
dobre. Mozna se nekdo ohradi, ze na Sri Lance preci probiha valka se separatistickymi
Tamilskymi tygry.... ano, a to je presne ono. Konflikt Tamilu proti ostatnim vznikl diky
kolonialni nadvlade Anglicanu, kteri z Tamilu udelali svoji vysostnou armadu a prosazovali
cosi, co by se podle dnesni terminologie nazyvalo "pozitivni diskriminaci". Nenavist ostatnich
kultur na sebe nenechala dlouho cekat. Nepripomina vam to neco?

Ja nemam vubec nic proti souziti ruznych kultur, pokud to prirozene prinasi vzajemny prospech.
Pokud to neprinasi prirozene zadny prospech, tak se cizi kultura dobrovolne odstehuje, protoze
ji na miste nic nedrzi. Az kdyz se do toho zacnou montovat socialni inzenyri a multikulturni
spolecnost vytvari nasilim, pricemz sikanuji "domaci", cimz na obou stranach vznika nenavist,
tak promin - pro to nikdy ruku nezvednu. Nejsem sebevrah.

Edit: Petre, mam pocit, ze jsi me nepochopil - ja jsem _proti_ multikulturalismu. Jen rikam,
ze to neni produkt zabednenych idiotu, ale naopak velice chytrych lidi, kteri ho cilene pouzivaji
jako nastroj pro destrukci zapadni spolecnosti. Viz ten vytah na blogu, ktery to vysvetluje
pomerne dobre....

petrklm

January 31, 2013, 03:53:46 PM #232 Last Edit: January 31, 2013, 03:56:52 PM by petrklm
A to já bych zavedl multikultirasizmus, rozhodně by to způsobovalo míň problémů :)
Jo a s fidem nějak souhlasit fakt nemůžu. No, snad to oba nějak překousneme... ;)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

fido

January 31, 2013, 03:35:48 PM #231 Last Edit: January 31, 2013, 03:43:29 PM by fido
Citace: Jerry.Gunman kdy January 31, 2013, 03:17:02 PM
JJ, škoda mluvit, hanba mlčet.
Nejlepší je, že ti multi-kulti jsou fakt magoři, selským rozumem nepostižení. Už tolikrát se to totálně posralo a pokurvilo, ale my to budeme pořád a pořád zkoušet - a ono se to bude paradoxně dále a dále posírat...
*1001*  *1001*   *1001*

Ono je to cele samozrejme daleko slozitejsi a problem, proc to pusobi tak absurdne je, ze se na to divas spatnou optikou.
Jako ze ti, kdo prosazuji multikulturalismus jsou zabedneni idioti, kteri nevidi, ze pachaji vic skody, nez uzitku.
Je to naopak. Nejsou to idioti a skutecnemu kyzenemu vysledku multikulturalismus prispiva naopak perfektne.

Vrele doporucuji tuto knihu:
http://www.kosmas.cz/knihy/179447/smrt-zapadu/

a nez se nekdo zacne vysmivat, ze to jsou nejake blaznive konspiracni teorie, tak upozornuji, ze Pat Buchanan byl
poradcem nekolika americkych prezidentu a i na prezidentsky urad kandidoval. Jeho knizky jsou celosvetove uznavane
dokonce i jeho oponenty.

Edit: moc pekny vytah z knizky vysel na tomhle blogu:
http://romanprazak.blog.idnes.cz/c/95274/Frankfurtska-skola.html
a protoze ta teorie sedela se soucasnym vyvojem tak presne, az mi behal mraz po zadech, tak jsem si na
zaklade toho knizku koupil a precetl. Velice dobre investovany cas.

fido

Citace: Romanius kdy January 31, 2013, 03:24:05 PM
no ale toto je veeelmi dobré :D teda ako vtip. a zaujímavá je tá časť o 129tis dobíjacích miest, pričom 13tis má byť verejných! ostatné budú kde? vo firmách??? za spoločné eu peniaze sa budujú nabíjacie stanice vo firmách? hmmmm
navyše som kdesi začul, že automobilky začali tvrdiť, že smer vývoja aut poháňaných bateriami je zlý, nesprávny, nákladný a neekologický. to ešte všetkéhoznalá europska komisia nezistila?

to je holt problem, kdyz planujes na petiletky, jako za bolsevika - jses vlastne porad pozadu :) to je jako s biopalivama - uz maji sice v EK
vysledky vyzkumu, ze to vede k hladomorum, zdrazovani potravin, _narustu_ emisi CO2, ale stejne ty dotace jeste
dalsich X let potecou. Preci nepripravi sve kamose o domluvene vydelky, ne?

ferinom

Citace: Romanius kdy January 31, 2013, 03:24:05 PM
no ale toto je veeelmi dobré :D teda ako vtip. a zaujímavá je tá časť o 129tis dobíjacích miest, pričom 13tis má byť verejných! ostatné budú kde? vo firmách??? za spoločné eu peniaze sa budujú nabíjacie stanice vo firmách? hmmmm
navyše som kdesi začul, že automobilky začali tvrdiť, že smer vývoja aut poháňaných bateriami je zlý, nesprávny, nákladný a neekologický. to ešte všetkéhoznalá europska komisia nezistila?

Este neprisiel spravny lobista, co by im to "vysvetlil" cim tie baterie nahradit.  *827*

Romanius

Citace: fido kdy January 31, 2013, 01:05:54 PM
Tak co, uz jste si objednali sveho Gee-Whize? :-) Nebo si jeste uzivate posledni par let
s poradnymi 6/8 valcema?
http://www.tipcars.com/#magazin-evropska-komise-prichazi-s-novou-strategii-cistych-paliv-6081.html

no ale toto je veeelmi dobré :D teda ako vtip. a zaujímavá je tá časť o 129tis dobíjacích miest, pričom 13tis má byť verejných! ostatné budú kde? vo firmách??? za spoločné eu peniaze sa budujú nabíjacie stanice vo firmách? hmmmm
navyše som kdesi začul, že automobilky začali tvrdiť, že smer vývoja aut poháňaných bateriami je zlý, nesprávny, nákladný a neekologický. to ešte všetkéhoznalá europska komisia nezistila?

ferinom

Citace: Romanius kdy January 31, 2013, 03:18:06 PM
to je zas odborník! taký ten "pustite ma k tomu a ja to všetko vyriešim" a potom dá všetko cudzincom a nám nič. no kokot to je!

Kua nech ide na rok do Zehry alebo Secoviec do osady a potom nech pise. Mudrlant od stola.

Jerry.Gunman

Citace: fido kdy January 31, 2013, 01:05:54 PM
Tak co, uz jste si objednali sveho Gee-Whize? :-) Nebo si jeste uzivate posledni par let
s poradnymi 6/8 valcema?
http://www.tipcars.com/#magazin-evropska-komise-prichazi-s-novou-strategii-cistych-paliv-6081.html

Vážení Euro-ovčané, zvláštní hlášení.
Z vašich peněz nám při prosazování našich plánů není nic dosti absurdní ani drahé.
Tak už si to kurwa zapamatujte
Vaši eurohujeři

Konec hlášení
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Romanius

Citace: fido kdy January 31, 2013, 01:02:46 PM
V tom pripade bych asi Zidum doporucil prestat prosazovat multikulturalismus:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=618037

to je zas odborník! taký ten "pustite ma k tomu a ja to všetko vyriešim" a potom dá všetko cudzincom a nám nič. no kokot to je!

Jerry.Gunman

Citace: fido kdy January 31, 2013, 01:02:46 PM
V tom pripade bych asi Zidum doporucil prestat prosazovat multikulturalismus:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=618037

JJ, škoda mluvit, hanba mlčet.
Nejlepší je, že ti multi-kulti jsou fakt magoři, selským rozumem nepostižení. Už tolikrát se to totálně posralo a pokurvilo, ale my to budeme pořád a pořád zkoušet - a ono se to bude paradoxně dále a dále posírat...
*1001*  *1001*   *1001*
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

fido

Tak co, uz jste si objednali sveho Gee-Whize? :-) Nebo si jeste uzivate posledni par let
s poradnymi 6/8 valcema?
http://www.tipcars.com/#magazin-evropska-komise-prichazi-s-novou-strategii-cistych-paliv-6081.html

fido

Citace: Romanius kdy January 30, 2013, 01:46:45 PM
martin schulz hovorí, že židia sa necítia byť v europe v bezpečí a žijú v strachu - asi som žid! kým tu vládne sprostý demagog s vzdelaním - základná škola! - tak sa nemožem cítiť v bezpečí a bojím sa čo bude dalej ...

V tom pripade bych asi Zidum doporucil prestat prosazovat multikulturalismus:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=618037

Romanius

martin schulz hovorí, že židia sa necítia byť v europe v bezpečí a žijú v strachu - asi som žid! kým tu vládne sprostý demagog s vzdelaním - základná škola! - tak sa nemožem cítiť v bezpečí a bojím sa čo bude dalej ...

ferinom


Romanius

no ale sú zvolení v demokratických volbách a nedostane ich od válova nikdo!!! súdruh pedofil maoista ..., len slušný človek a demokrat nikto :( z tých našich je to zberba teda riadna, jeden vačší debil ako druhý, komouši, demagogovia, treťosektoroví karieristi

fido

Nakonec, tady to Nigel Farage pekne zrevidoval, kdo tam sedi.
A dluzno rict, ze nerika vsechny. Za CR je tam Fulle, taky byvaly komunista,
Barosso maoista, baronka Ashton, placena sovetskym svazem za boj
za odzbrojeni Zapadu.
http://euroseptik.cz/nigel-farage-kdo-je-kdo-v-evropske-komisi/

Nejlepsi je ovsem poslanec Daniel Cohen-Bendit, muj "oblibenec". Komunista,
ktery se otevrene chlubil, ze je pedofil a ze osahava deti:
http://www.youtube.com/watch?v=CMRVChjjFgY

Jerry.Gunman

Citace: Lihobaron kdy January 25, 2013, 06:00:10 PM
ale prd.. sedej tam furt voni, jen uz si nerikaj soudruhu..

No, možná už zase/ještě ano...  :BMS:
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Lihobaron

Citace: ferinom kdy January 25, 2013, 03:52:19 PM
Ze to tak je ja tvrdim uz davno. Komunisti musia od zavisti blednu co si dovolia demokrati a oni mozno ani odvahu nemali.

ale prd.. sedej tam furt voni, jen uz si nerikaj soudruhu..

ferinom

Citace: Jerry.Gunman kdy January 25, 2013, 03:16:14 PM
Jsem dneska dostal e-mailem jedno krásné logo
Bohužel kurrrrrwa malé!

Ze to tak je ja tvrdim uz davno. Komunisti musia od zavisti blednu co si dovolia demokrati a oni mozno ani odvahu nemali.

Jerry.Gunman

Jsem dneska dostal e-mailem jedno krásné logo
Bohužel kurrrrrwa malé!
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Jerry.Gunman

Citace: Romanius kdy January 06, 2013, 05:22:00 PM
no ved hej, asi nebude sám čo nakoniec bude ruský občan :)

:D
JJ, takových nás bude možná více  *946*
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...