Výročí pro dnešní den

Založil Jerry.Gunman, March 21, 2012, 07:14:03 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jerry.Gunman

Tak a pro změnu další výročí pro tento den - tedy až pro pátek, atle to užtady nebudu :D :P

Dne 23.  listopadu 1896 se narodil jeden z největších synů dělnického národa československého, drazemilovaný soudruh, předseda KSČ, premiér a prezident (kdo v tom vidí paralely  s jistým současným prezidentem, jsouť naprosto náhodné :D), soudruh Klement Zlín

http://zivotopisyonline.cz/klement-gottwald-23111896-1431953-rikal-si-prezident-hospodar/

A ať už to teďka stojí za psí štěk či za hovno, furt je to o bambilión % lepší, než to, co tu bylo za jeho prezidentování


Kéž na něho nikdy nezapomeneme - a ať shije v pekle
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Gogo

Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Jerry.Gunman

Citace: Gogo kdy November 19, 2012, 11:14:53 AM
Svatá pravda Jerry, ale bylo to tak vždy ....

Je tedy na čase se řídit modlitbou mnicha Giovanni Battisty Bernardoneho, jenž vstoupil do dějin coby Svatý František z Assisi...

Bože, dej mi trpělivost, abych dokázal snášet věci, které nemohu změnit; sílu, abych dokázal změnit věci, které nemohu snášet - a moudrost, abych ty dvě skupiny od sebe rozeznal
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Gogo

Svatá pravda Jerry, ale bylo to tak vždy ....
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Jerry.Gunman

Abych to tak nějak shrnul - ze všech nejlíp se dneska mají exekutoři, poslanci a "osoby spřízněné" - což nejsou ani zaměstnanci, ani živnostníci, ale KURWY.

Všichni ostatní jsme tím biti - je na čese to obrátit.  :WTF:  :WTF:  :WTF:
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

bibo

prostě živnostníci neplatěj nic ještě jim stát vrací to DPH se maj taky bych chtěl podnikat aby mě vraceli to dph

Gogo

jj po hospodách je těhle řečí slyšet dost, ale tam je toho slyšet :-)))
To slovo legálně tam na začátku nebylo, ale pokud to postavíš takhle, tak samo. ne.
Diskuze ale byla od počátku jen o tom, jak Krtek začal, jak to mají zaměstnanci na PRD, že si nemohou dát nic do nákladů.... 
Krtku šlo by to, pokud by nebyl takový boj proti švarc systému. Každý by byl nakonec živnostník, páč by nikdo nechtěl zaměstnávat lidi....
ono je totiž na palici platit odvody jako prase /ad částky co jsi psal) a nakonec platit první dny nemocenskou zaměstnancům .. :-(
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

atnarfus

Hlavne jsme ale zacali o tom, zda je mozne dlouhodobe legalne provozovat zivnost ucetne v prodelku.

atnarfus

Jako ucetni se nezivim a tak mi danove priznani nikdo neukazuje. Vsichni zednici, automechanici... machruji, ze jsou ucetne v minusu.

Gogo

jj  ale pak tedy nedělají dobře práci za kterou jsou z mých daní placení....
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

atnarfus

Leda tak, ale ani urednik na FU snad neni tak naivni. Proste zivnostnik, ktery dlouhodobe nevykazuje primereny zisk, s velkou pravdepodobnosti svindluje.

Gogo

Hele a znáš jako účetní firmy, které jsou x let ve ztrátě ?? Tyhle hospodský řeči slýchám často, ale kolem mě všichni koho znám daně platí a platili-jednou víc jednou méně, ale vždy alespoň tak aby jim úřady daly pokoj. Fakt mě dost zajímá, jestli tohle někdo z vás osobně zná a ví to?
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

A když oba chudáci pracujou v tý firmě, která X let nevydělala ani korunu ?

Gogo

A když třeba živí manžel - manželka??
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

jdu mrknout do ledničky zda mám co jíst ;-)

atnarfus

Nezapominej, ze jsem vystudovany ucetni.
Za co si budes kupovat chleba, kdyz vsecny vydelane penize investujes? Prevod na ucet podnikatele nema vliv na zaklad dane, ale musi byt co prevadet. Kdyz nekdo x let podnika s prodelkem, musel uz davno zemrit hlady.

Gogo

Franto, chcleba nemá s účetnictvím přece nic společného, nebo jako myslíš, že si ho dáš do nákladů??
V účetnictví nic jako mzda není-cokoliv vemeš, je os. spotřeba, která je zisk!!
Jinak Jardo, je to jak píšeš, než bych měl vratku DPH a chodil podávat vysvětlení, obhajoval a následuje vždy kontrola, raději to hlídám tak aby to byla nula :-) Tady se ale bavíme o jiných obratech, kde při 20 zaměstnancích a strojním parku za desítky milionů, není účetní (účetní!!!) ztráta nic divného.
Znám i firmy, které sotva si na sebe stroj vydělá, už je morálně zastaralý a technicky problémový i když nechtějí musí jít do nového.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Lihobaron

jestlize neco vodpisujes a ses diky tomu v minusu musis jednou za cas vydelat min. nasobek x roky toho minusu, aspon podle me teda.. jinak samo vim jak to chodi, ja taky dokazal pri 10mil rocniho obratu udelat papirove 150tis ztratu ale dlouhodobe bych si to nedovolil.. to samy nadmer, jakmile vychazel diky velkymu nakupu a fakturaci az naslednej mesic raci ucetni prenes do dalsiho aby raci nic nevraceli..

atnarfus


Gogo

Skončí odpisy na jeden stroj a pořídíš do firmy další, aby jsi rozšířil nabídku a udržel se na trhu.
Pak třeba auto a ejhle už jsi  díky odpisům 15 let v mínusu. Ale- ALE spočítejte si všichni kolik ten stroj musel stát a kolik se z něj odvedlo na spotřební dani atd atd ...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Lihobaron

Citace: Romanius kdy November 18, 2012, 09:21:48 PM
Prodelat neni problem. Staci si zobrat stroj na lizink, ono to potom papierovo vychadza do minusu

patnact let??

Ladik

Citace: Romanius kdy November 18, 2012, 09:21:48 PM
Prodelat neni problem. Staci si zobrat stroj na lizink, ono to potom papierovo vychadza do minusu

tak

Romanius

Prodelat neni problem. Staci si zobrat stroj na lizink, ono to potom papierovo vychadza do minusu

atnarfus


Romanius


Jerry.Gunman

Kuwa, chlopi...
Tohle thema je věnované výročím pro dnešní den.
Nechcete si pro hádání vybrat jinej topic?
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

atnarfus

Citace: Romanius kdy November 18, 2012, 07:42:51 PM
Do 30 dni ti to stat posle? A kua vy mate vydobytky civilizacie. U nas sa caka 3 mesiace na dalsie dph, tam sa pripocita/odpocita a potom tusim do 30 dni poslu peniaze, alebo radsej rovno danovu kontrolu - to aby si si druhykrat rozmyslel si narokovat nejake prachy od statu

To je zařízené poměrně logicky. Firma s opakovaným nadměrným odpočtem je podezřelá snad automaticky. Znám několik živnostníků, kteří prodělávají již patnáct let a kupodivu to nikomu nepřipadá divné. Opravdu může někdo dlouhodobě vykonávat činnost, na které prodělává?

Ladik

si nevzpomínám přesně ale kolik dní se neproplácí nemocenská u zaměstnance a kolik u podnikatele jen tak pro zajímavost?

Krtku já na tom nejsem hůř, proč? bo tomu věnuji vše a stát mi nijak nikdy nepomohl, vždy se mě snažil srazit na kolena

Romanius

Do 30 dni ti to stat posle? A kua vy mate vydobytky civilizacie. U nas sa caka 3 mesiace na dalsie dph, tam sa pripocita/odpocita a potom tusim do 30 dni poslu peniaze, alebo radsej rovno danovu kontrolu - to aby si si druhykrat rozmyslel si narokovat nejake prachy od statu

Krtek

Hele já si nestěžuju a nefrflam. Akorát Ládík si tu furt stěžuje jak je na tom hůř oproti zaměstnancum. Tak jsem jenom vyjmenoval některý benefity co kdo má.
On zase často ten blbej zaměstnanec musí bejt 8h v práci když neni co dělat a je tam taky za pěkný kulový. Ale nedej bože kdyby šel domu, hned Áčko a klidně vyhazov. Mně je jasný že svoboda rozhodování si sám o sobě něco stojí.

Gogo

Hele já jsem byl zaměstnanc, i zaměstnanec + OSVČ, jen OSVČ... když se Vám nelíbí, běžte podnikat.
Když někdo frflá ať změní a pak se to nejlépe hodnotí. Pokud znáš jen jednu stranu, vždy mluvíš poodjatě a z neutrálního pohledu dost nesmyslně...
Každá z těchto poloh má své pro i proti, kdyby to udělali jak píšeš Krtku, tak nebude nikdo podnikat a dopadne to asi jak????  Kde bere stát peníze??
Hele mrkni kolik platíš Ty který tady fňukáš a kolik ten zlý kapitalista, který Tě zotročuje :-)))
Hele základ neplatím, platil jsem ho jen pokud jsem byl zaměstnaný, páč to je vata jít marodit-polehávat doma za 60% peněz z průměr...joo to je něco, škoda, že jsem to za 15 let zažil jen 2 měs. po bouračce... Teď platím částky jako Ty a hádej kolik je z toho nemocenská....?? Mrkni na tabulky.
Když podáš přiznání k dph, IHNED dáš státu prachy, kydž máš odpočet, podáš přiznání a do 30ti dnů to stát  pošle, pokud tam náhodou nenajdou nějakou kktinu, jako špatně vyplněnou kolonku a musíš podat opravko. A ted si představ jak dlouho plavou peníze které jsou tvé-někde na účtu státu...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

Citace: Krtek kdy November 18, 2012, 06:54:52 PM
Já vim Gogo že máš taky jiný "mínusový" benefity. Proto zmiňuju jako výhody zaměstnance tu palcenou dovolenou. Pokud budeš na sociálnim a zdravotnim platit ty částky jako zaměstnanec, budeš mít myslim stejný podmínky při nemocenský a podpoře. Ale každej OSVČ platí jenom ty minimální povinný zálohy a pak dostává kulový. Tyhle možnosti zase zaměstnanec nemá. Tomu seberou 60% superhrubý mzdy a poser se. Schválně ti sem hodim pár údajů z mý poslední výplatnice:

Soc. pojištění zaměstnance - 2662 kč, zaměstnavatele - 8 772 kč
Zdravotní pojištění zaměstnance - 1843 kč, zaměstnavatele - 3 158 kč
Daň - 8 235 Kč

Tak si myslim že zaplatim měsíčně celkem kurva dost.
To jsou věci který nesnížim žádnýma nákladama (cestovný do práce ani že potřebuju novej voltmetr ke svý činnosti, natož aby mi někdo proplatil soukromý hovory spolu se služebníma) akterý mi prostě sundaj a hotovo. A taky musim sehnat zaměstnavatele kterej mi těch 50-55 superhrubýho dá.

no nic

Ladik

nemohu si dovolit si ublížit, celá firma stojí na mě
stačí někde se dojebat na motorce a su v prdeli
zákazník nebude čekat pár tádnů až se Ladik vykurýruje
pokud si nebudu platit nic, taky na starý roky nic nedostanu a nemocenskou i když platím tak
pokud jdu na nemocenskou jako že jsem to jednou zkusil a stejně jsem celou dobu pracoval
a ještě jsem se vlastně měl bát že někdo přijde mě zkontrolovat
tak mi poslali takový peníze že bych nezaplatil ani elektriku i kdyby všechny stroje stály
je toho spousta a je blbost se o tom bavit s lidma co se o ně stará fabrika nebo stát
NIKDY to nepochopí pokud to nezkusí
Pokud něco takového vypustíš z huby, jediné co ti každý musí říct je ,,Zvedni prdel a běž si to zkusit, taky nemusíš platit daně,, a hlavně je to blbost co říkáš
zaměnstnanci do určité výše platu neplatí žádné daně, já vždy, různými cestami, nakupuji s daní, vybírám daň od těch co u mě nakupují a vše posílám státu
a pak z toho co jsem svou šikovností vymyslel, vyrobil a hlavně prodal zaplatím státu zase daně

no neumím to podat líp, jsem jen dělník v reklamě, po státu nechci nic, on po mně pořád něco a ještě furt něco mění abych mohl něco udělat špatně a mohl mě zase natřít a chtít po mně penále

Krtek

Já vim Gogo že máš taky jiný "mínusový" benefity. Proto zmiňuju jako výhody zaměstnance tu palcenou dovolenou. Pokud budeš na sociálnim a zdravotnim platit ty částky jako zaměstnanec, budeš mít myslim stejný podmínky při nemocenský a podpoře. Ale každej OSVČ platí jenom ty minimální povinný zálohy a pak dostává kulový. Tyhle možnosti zase zaměstnanec nemá. Tomu seberou 60% superhrubý mzdy a poser se. Schválně ti sem hodim pár údajů z mý poslední výplatnice:

Soc. pojištění zaměstnance - 2662 kč, zaměstnavatele - 8 772 kč
Zdravotní pojištění zaměstnance - 1843 kč, zaměstnavatele - 3 158 kč
Daň - 8 235 Kč

Tak si myslim že zaplatim měsíčně celkem kurva dost.
To jsou věci který nesnížim žádnýma nákladama (cestovný do práce ani že potřebuju novej voltmetr ke svý činnosti, natož aby mi někdo proplatil soukromý hovory spolu se služebníma) akterý mi prostě sundaj a hotovo. A taky musim sehnat zaměstnavatele kterej mi těch 50-55 superhrubýho dá.

atnarfus

Krtku, ani to nezkoušej. Debatovat s živnostníky na toto téma, to je jako bavit se s babama o chlapech.

Gogo

Admi- dobrý článek - dík za odkaz, jen jsem se utvrdil, že češi prostě nadávali vždy na všechno a na všechny- od RakouskaUherska, za bolševika tak i teď, jen si neuvědomují, že to nikdy v historii nemohli dělat takhle svobodně, beztrestně, a s plným břichem...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Gogo

Krtku popřemýšlej z opačné strany - co za výhody má OSVČ proti zaměstnanci, pak nezapomeň na starost atd   no a pak dej výpověď a šup budeš se také mít jako prase v žitě...
Woe- nemám placený ani den dovolené, platím sociální a zdravotní (ze svého) né jako srážku z něčeho, co by bez těchle odvodů bylo stejné, když se mě něco stane, nebo jen onemocním-nemám nic a přicházím o práci na dalších xx dnů týdnů....  a nakonci po tom všem mám doplatit daně :-)
Kolik těch daní platíš, že Tě to tak pobuřuje, mrkni na pásku,  1200/měs  za 8 hod 5x týdně a bez starostí kde veme zaměstnavatel prachy na Tvou gáži a kde sežene práci aby jsi ji milostivě teda udělal----po svačině :-))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

Citace: Krtek kdy November 18, 2012, 05:40:37 PM
Hele Ládíku nechci prudit zase do druhý strany.... Někde bylo nedávno vyčíslení že OSVČ platí daně až někde od příjmu snad nad 50-800 tisíc. To je celkem brutus. Proti tomu jsou zaměstnanecký výhody celkem nic. takovej normálně pracující člověk má na sebe úlevu 2070 kč, pak může mít sem tam něco málo za darování krve, případně pokud platí úroky ze stavebka/hypotéky. Ale jsou to řádově stovky až pár tisíc. při ženský na mateřský to hodí navíc 24 tis ročně. K tomu přihodim placenou dovolenou a to je asi tak všechno co může zaměstnanec mít. Marodit se nevyplatí páč 3 dny jsou zadarmo a zbytek je placenej dost mizerně.
Aby mu někdo napálil paušál 50 nebo 60% ze superhrubý mzdy.... vlastně jo, má ho ale obráceně jako odvody státu.

Krtku, ... ne nic já su spokojenej bo sem podnikatel, neplatím daně, nakupuji bez DPH, mám furt volno, dovolenou vlastně celý rok a u lékaře jsem tak 1 týdně a beru si nemocenskou aspoń na dva týdny ať si spočnu
zapomněl jsem na něco?


Krtek

Hele Ládíku nechci prudit zase do druhý strany.... Někde bylo nedávno vyčíslení že OSVČ platí daně až někde od příjmu snad nad 50-800 tisíc. To je celkem brutus. Proti tomu jsou zaměstnanecký výhody celkem nic. takovej normálně pracující člověk má na sebe úlevu 2070 kč, pak může mít sem tam něco málo za darování krve, případně pokud platí úroky ze stavebka/hypotéky. Ale jsou to řádově stovky až pár tisíc. při ženský na mateřský to hodí navíc 24 tis ročně. K tomu přihodim placenou dovolenou a to je asi tak všechno co může zaměstnanec mít. Marodit se nevyplatí páč 3 dny jsou zadarmo a zbytek je placenej dost mizerně.
Aby mu někdo napálil paušál 50 nebo 60% ze superhrubý mzdy.... vlastně jo, má ho ale obráceně jako odvody státu.

Ladik

odboráři nahnáni na náměstí svými šéfy,
pomlouvat, závidět, moc nemakat, semtam něco ukrást, nejlépe zajet na demonstraci a mít šichtu napsanou
a hlavně spoléhat, že za mě mé problémy bude řešit někdo jiný a také furt jen brečet i když mám skoro vše

mě je zle z těch lidí jak je občas slyším, protože vím jak pracují, jak žijí, co vše maj a jak ojebávaj systém, nic nedat a jen brát
kurwy

Gogo

Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...