Nové auto do rodiny

Založil Marek, December 23, 2016, 11:58:17 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

jersey.se

Leda by se to označení znovu recyklovalo pro nový model. Ale nevím o tom.

Vena

Vrátíš se k felicii, jo?
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

jersey.se

No u mě to taky vypadá na obrat o 180st. Moje příští auto vypadá na Škodofku. Asi i kdybych nechtěl, ale v současné produkci stejně patří k tomu lepšímu  *886*

saabik

Tak obrat o 180 stupňů.
Výběr ukončen. Dalo by se říci, že jsme udělali vééélký kruh a vrátili jsme se zpátky na začátek. To prostě píše sám život.
Vyhrál jardýsek hybridů v nejvyšší specifikaci. Pokud se dohodneme na jedné ze čtyř barev v nabídce, v září budeme hybridovat :lulka:. A volvíno aspoň nebude muset jezdit pod jeho úroveň kolem komína.
Díky všem za účast

FPT

--O-o-O--

jersey.se


FPT

--O-o-O--

jersey.se

Ahoj kamarádi, tak jsem si taky pořídil ještě jednoho Saaba. To černý Aero mám pochopitelně pořád, ale nechce se mi ho teď tahat 100 km denně. Jo a pořád taky jezdím na silnici na sportovní motorce, i když zdejší konkláve rozhodlo, že se to nedá. *753*


atnarfus

June 16, 2017, 10:21:10 PM #100 Last Edit: June 16, 2017, 10:26:09 PM by atnarfus
Na Fabii bacha, je tam levnější varianta DSG. Narozdíl od lepších koncernových aut má převodovka ve Fabce suché spojky. Vyloženě se to nehodí do města na popojíždění v kolonách. Přehřívá se to, rozjezdy nic moc.

I když tedy suché DSG je pořád super proti jednospojkovým robotizovaným převodovkám co dávají Frantici do levných aut. Ti na plynulý rozjezd rezignovali zcela.

FPT

Tyjo, mně se teda strašně líbí ta nová Insignia, jako fakt moc. Se na ni budu muset někam dojít podívat.
--O-o-O--

FPT

--O-o-O--

saabik

Mazda pěkná, líbí. S motorem by mohla být docela i zábava, větší než většina aut stejné kategorie. Problémem je ale jednak cena, 420 už je moc, a pak taky relativně malá výbava za ty peníze. Například to nemá zadní senzory, apod. A ani se to nedá pro automat objednat. Chtělo by to výbavu Takumi. Bohužel.

Co se týká Citigo, tak nevím jestli bych se tam se svojí váhou nasoukal *871*. Ale až bych šel do salonu Škoda, tak bych si to schválně zkusil.

Má někdo zkušenost s tou corsou? vypadá slibně jak výbavou, tak cenou po slevě. Astru každý chválí, tak jestli je tak dobrá i ta corsa?
Příští sobotu bych měl jet kolem Poděbrad, tak se asi stavím u Slavíka na tu C3.

FPT

Co třeba Mazda 2? Má sice 4060 mm, ale to byste snad zvládli. S automatem se dělá a je to 1.5 90k, to by mohlo i trochu jet. Akorát je ceníkově za 420, bohužel.
http://www.mazda.cz/assets/czech/cars/brochures/mazda2/mazda2_cenik_cz.pdf?epslanguage=en
--O-o-O--

petrklm

Citace: saabik kdy June 13, 2017, 08:57:17 PM
Petře, co máš proti automatu? Zrovna ty ;)

Vůbec nic, to byla reakce na tu Ibizu, s automatem snad neexistuje.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

2 roky starý auto za cenu vyšší než je (sice základní model) nový ???? To sorry. Ale taky si myslim že do města patří Citigo a né Kardiak a podobný mastodonti.

e-mim


saabik

Ibiza nemá automat, spaceback má 4,3m, což už je hodně. 4m je tak maximum. Tohle je moc dlouhý. Na C3 mrknu, ale škoda, že nejsou nějaké osobní zkušenosti.
Petře, co máš proti automatu? Zrovna ty ;)

petrklm

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

e-mim

Citace: saabik kdy June 12, 2017, 10:44:24 PM
Tak co mi dát nějaký tip?



Nový Seat Ibiza


a možná by se do rozpočtu vešel i vybavený Rapid Spaceback



Jerry.Gunman

Což třeba Citroen C3?
S Fábií rozměrově srovnatelný, cenově výhodnější (za stejné peníze nabízí letší výbavu)
+ design
- s automatem a benzínem je tam jenom tříválec
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

saabik

Zkusím oživit téma.
Přirozeným vývojem jsme dospěli k názoru, že naše druhé auto bude malé auto do města. Hlavně kvůli manželce. Čas nadešel a já se v tom docela máchám. Máme několik podmínek, co by auto mělo mít, ale nedokážu se rozhodnout a nechce se mi moc objíždět prodejce a půjčovat si všechna auta. Už kvůli času. Tak co mi dát nějaký tip?
Podmínky co má auto mít:
-nové auto nebo sklad
-použití ve městě, mimo město 70/30
-5dv.
-délka do 4m (+- pár cm), výška není omezena
-benzín
-automat
-výbava jako zadní senzory (nebo kamera), klima, el. okna a zrcátka, výhřev sedaček, výhodou rozmrazování předního skla, alu kola, loketní opěrka atd. takže spíše lepší:)
-cena čím nižší, tím lepší, ale strop cca 380 tis.
-nechci dacii


Byl jsem projet Yarise hybrida. Cenově sice přes limit (420 tis.), ale hybrida bych skousnul. Bohužel, mimo město žere a dost mi vadil zvuk řvoucího motoru v "otáčkách" při výraznějším přidání plynu.
Mám slevu na Fabii 11 % nebo corsu cca 15 % z ceníkovky, takže to může být výhodou. Fabie style je mírný favorit, bohužel tříválec. Najde se lepší tip? Včetně zdůvodnění.

T-Diesel

zuzany nebrat!!!

Citace: Krtek kdy May 12, 2017, 08:58:30 PM
Už máme termín, mělo by se to narodit 13.6. Ještě nevim, jestli to bude Zuzanka nebo Vitoušek.

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy May 12, 2017, 08:58:30 PM
Už máme termín, mělo by se to narodit 13.6. Ještě nevim, jestli to bude Zuzanka nebo Vitoušek.

Kdy uspořádáš křtiny? :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Už máme termín, mělo by se to narodit 13.6. Ještě nevim, jestli to bude Zuzanka nebo Vitoušek.

Krtek

Kdyby záleželo jenom na mě asi bych se snažil najít nějakýho hezkýho sedna (po odchodu Daewrooletu jsem po Cruzovi dalšího hezkýho stejně neobjevil). Jenže stará furt chce změnu, takže nějaký MPV, "SUV" a podobný kraviny. Na Vitaře se mi líbí že to zas tak SUVčkovitě nepůsobí a neni to přerostlá kráva jako třeba Tucson a podobný.

saabik

Koukám, že móda SUV dorazila už i sem.
Tak gratulace.

Krtek

On to Soptík začal tak nějak rozhodovat za mně :-( A je fakt že od doby CTSka jsem nenarazil na auto, který by se mi doopravdy líbilo. Teda normální auto, Silverado, RAMa a podobný nepočítam. A najednou jsem se kouk na Vitaru. Bude modrá s černou střechou. Motor normální 1.6ka benzín. Taky je poslední šance pořídit auto s normálnim motorem. Na fámy o konci downsizingu nevěřim. Výbava musí být střední kvůli přednim mlhovkám na kterých trvam :-( Tak k tomu bude alespoň ta dvoubarevná kombinace která v nejnižší výbavě nejde. Startstop kravina jde naštěstí vypínat (což už u hnujdajů třeba prej nejde) ale bohužel to bude mít parkovací kameru (čehož jsem odpůrcem), dementní hlídání tlaku v pneu (KDO se o to EU prosil kurva ????). Příplatky žádný krom tý střechy, což mi daji zadarmo jako slevu. Uvažuju o přípaltku za další 2 roky záruky kolem 6,5k a o tažnym zařízení za 7,5k.

T-Diesel

Teda krtku, cumim :-)
to bylo na zdejsi pomery dost rychle rozhodovani! Co v tom nakonec budes met? a barvu? :-)

atnarfus

Pro přepravu famílie to má asi dost malý kufr. Nešiknul by se ti box na střechu. Prodávám tohle http://www.hakrbrno.cz/autobox-hakr-future-line-350-sedy

Za 2900Kč, je jako nový, použil jsem ho na dvě dovolené. Chci si koupit delší, abych do něj naládoval lyže.

Krtek

Máš recht asi bude jediný dvoubarevný. Vlastně asi pár Hurvajzů Monte Carlo tam je taky hezkejch

atnarfus

Až to postavíš před kolbenku na parkoviště, tak se rozhlédni.

Krtek

Co je na tom za frajeřinu ? Tak nějak, normální, snad ještě poctivý auto co mi snad vydrží alespoň 13-15 let jako Soptík.

atnarfus

Též gratuluji. Tohle je docela frajeřina a nejenom proti uvažované dachně.

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy March 09, 2017, 05:18:50 PM
Tak dneska objednaná Suzanka. Ať žijou vyhozený peníze.

Welliká gratulace!
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

--O-o-O--

Krtek

Tak dneska objednaná Suzanka. Ať žijou vyhozený peníze.

Ladik

Kdby někdo náhodou ...

v emailu mám nabídku na Land rover Discovery Sport 2,2 TD4 AWD pure automat 150k
operativní leasing na 48 měsíců, roční nájezd 20000km
8999 Kč +DPH, bez pojištění

www.landrover-ostrava.cz

Ladik

Citace: Krtek kdy March 05, 2017, 04:29:03 PM
Zjistil jsem že Soptík už nejezdí jenom na plyn a benzín ale i na olej a dneska i na vodu :-( Sice do měsíce bych ho měl servisovat ale už mu moc nevěřim tak půjde asi byrzy sešrotovat nebo co já vim.
Nemáte někdo zkušenosti s Vitarou ? Je to asi jediný auto, který se mi teď doopravdy líbí. A má ještě rozumnej motor 1.6. Doteď jsem žil v tom že v případě nutnosti pořídim plynovou Lodgy jenže žít s tim že dalších 15 let na to budu koukat a budu považovanej za socku....
Kolik ta Vitara může žrát ? Jak koukam na spritmonitor, furt je to 7-7,5 což je proti mýmu plynovýmu půměru 8,4 dost. Přestavbu na LPG teď moc nezvažuju, možná časem. Nikde jsem ani nenašel žádnou extra slevu, všude maji skladovky za ceníkový ceny a sleva = 0 kč. Ta střední dvoukolka s dvoubarevnou střechou by stála 441 500 což je skoro o kilo víc než jsem si dal strop.

Ty woe Krtku, to bych do tebe neřekl  :lulka:

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy March 05, 2017, 04:29:03 PM
Zjistil jsem že Soptík už nejezdí jenom na plyn a benzín ale i na olej a dneska i na vodu :-( Sice do měsíce bych ho měl servisovat ale už mu moc nevěřim tak půjde asi byrzy sešrotovat nebo co já vim.
Nemáte někdo zkušenosti s Vitarou ? Je to asi jediný auto, který se mi teď doopravdy líbí. A má ještě rozumnej motor 1.6. Doteď jsem žil v tom že v případě nutnosti pořídim plynovou Lodgy jenže žít s tim že dalších 15 let na to budu koukat a budu považovanej za socku....
Kolik ta Vitara může žrát ? Jak koukam na spritmonitor, furt je to 7-7,5 což je proti mýmu plynovýmu půměru 8,4 dost. Přestavbu na LPG teď moc nezvažuju, možná časem. Nikde jsem ani nenašel žádnou extra slevu, všude maji skladovky za ceníkový ceny a sleva = 0 kč. Ta střední dvoukolka s dvoubarevnou střechou by stála 441 500 což je skoro o kilo víc než jsem si dal strop.

Já měl teď na 14 dnů od kamarádů půjčenou Grand Vitaru, modelový rok 2007, dvoulitrový benzín 100 kW, 4kolka, automat, 10 l/100 km.
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Zjistil jsem že Soptík už nejezdí jenom na plyn a benzín ale i na olej a dneska i na vodu :-( Sice do měsíce bych ho měl servisovat ale už mu moc nevěřim tak půjde asi byrzy sešrotovat nebo co já vim.
Nemáte někdo zkušenosti s Vitarou ? Je to asi jediný auto, který se mi teď doopravdy líbí. A má ještě rozumnej motor 1.6. Doteď jsem žil v tom že v případě nutnosti pořídim plynovou Lodgy jenže žít s tim že dalších 15 let na to budu koukat a budu považovanej za socku....
Kolik ta Vitara může žrát ? Jak koukam na spritmonitor, furt je to 7-7,5 což je proti mýmu plynovýmu půměru 8,4 dost. Přestavbu na LPG teď moc nezvažuju, možná časem. Nikde jsem ani nenašel žádnou extra slevu, všude maji skladovky za ceníkový ceny a sleva = 0 kč. Ta střední dvoukolka s dvoubarevnou střechou by stála 441 500 což je skoro o kilo víc než jsem si dal strop.

FPT

--O-o-O--

War

Saab 2.0i LPG