Mobilní telefon - poraďte

Založil Jerry.Gunman, July 21, 2014, 12:26:03 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

FPT

--O-o-O--

Lihobaron

Citace: atnarfus kdy January 12, 2015, 07:13:54 PM
Aby jsi tam dostal aplikaci na ICQ, musíš jí naintalovat z jejich marketu a na to musíš mít účet u mrkvosoftu.

mňam :)

atnarfus

Nic moderního od mrkvosoftu nemám, ale bude to stejné jako Android. Aby jsi tam dostal aplikaci na ICQ, musíš jí naintalovat z jejich marketu a na to musíš mít účet u mrkvosoftu.

T-Diesel

aha? takze staci zalozit ucet na gmailu a ten mozu pouzit aj pripadne na android.

a k cemu je mi ucet na microsoftu, kdyz nepujdu do toho jejich "obchodu"?
ja to chcu enom na volani a doma sa pripnut nouzove na net na cafe a icq abych nemosel zapinat velky kram.

FPT

Nemusíš, ale bez toho bude funkčnost telefonu dost omezená. Jinak kontakty můžeš importovat třeba do gmailu, jestli ho máš.
--O-o-O--

T-Diesel

a to mosim met microsoft ucet? bez toho to nenaimportuju?

nevim totiz jak dluho to budu met nez to poslu na aukro, je to velke a tezke a nevm jak s tema winckama, jak si na to zvyknu.

FPT

Kontakty je asi nejlepší přes OVI suite exportovat a pak je importovat do Microsoft účtu, do telefonu se pak stáhnou automaticky.
--O-o-O--

elpidio

Nejdřív to dej na Aukro :)

V telefonu by mělo jít zkopírovat kontakty na SIMku. Pokud nemáš nějakou prehistorickou co jsem měl já, která umožňovala jen asi 100 kontaktů. Nevím jak u té Lumie, ale u většiny nových telefónů budeš muset stejně k operátorovi si nechat SIMku vyměnit za mikro. Jestli budeš mít data, tak se nenech odbýt tím, že ti starou zastříhnou, ale chtěj novou co umí LTE (rychlejší data).
Ne, hádejte, mám Rujánu.

T-Diesel

hm
a jak pretahnu kontakty z 6300 do teho noveho?
Ve starem to mam v pristroji, na simce minimum.

War

já bych tam strčil simku, to hodně pomáhá, zejména s datovým tarifem
Saab 2.0i LPG

FPT

Jako první krok vyzkoušej foťák (:
--O-o-O--

T-Diesel

tak.
doba mna dohnala a dneskaj budu met v paprcach svuj prvni chytry telefon.
Nokia Lumia 920 s windousama.

Co mna ceka? co mam udelat jako prvni krok?
Su v tomto fakt nepolibeny :(

FPT

Je to všude úplně stejný, mně O2 ani T-M nesmí do baráku, po všech zkušenostech. VF není o nic lepší, tak si aspoň šetřím nervy s přechodem. Začínám si budovat vlastní síť, tak uvidíme.
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Citace: FPT kdy October 06, 2014, 09:40:10 AM
Haha, tak hodně štěstí u T-M (:

Si nedělám iluze, že by tam byli o moc lepší :D
Ale fakt mi přijde, že Vodafone poslední dobou v ČR kráčí do kytek

BTW, fajn posezení v pátek, pozdravuj děvenku svoji starostlivou - a příště to jde na mne
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

Haha, tak hodně štěstí u T-M (:
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Citace: FPT kdy October 03, 2014, 07:36:04 PM
Co provádějí? Jsem si nevšiml ničeho, co by vybočovalo z normálu...

(1) Loni na jaro jsem zařizoval telefon do firmy - tak jsem jako první šel k Vodafounu. Napřed jsem si všechno proštudoval, vymyslel - tam to té děvčici vykládám a ona vraj "no to ne, to byste to jako zákazník měl moc výhodné". Kurnik šopa, ta slečna by měla hubu otevírat fakt jenom za účelem orálu

(2) V půlce září jsem byl služebně na týden v Itálii - hned na letiši mi přišla SMS, že jako "užijte si svůj pobyt v zahraničí a neplaťte víc, než musíte blablabla. Aktivujte si službu Vodník za hranicou a za poplatek 69 Kč za den máte volání i internet jako doma. OK, tak jsem se na hotelu připojil na místní WIFInu a po cca 45 minutách jsem na Vodafone Samoobsluze našel hluboce zakonspirovaný odkaz n atu službu. OK, tak tam všecko zadám - a po dalších cca 10 minutách čekání a připojování se stane hovno. Takže znova - s týmž výsledkem. Když se to dokurvilo i potřetí, tak jsem se na to vysral.

(3) S platností od 15/9 "zlepšili" podmínky u všech tarifů - tj. na kvalitě se nezměnilo vcelku nic, zato zvýšili cenu

(4) Letos na jaře jsem sháněl službu á la sdílený internet pro dvě čísla. Ve VF mně vyfuckovali, že tohle nikdy neměli, nemají a bohdá míti nebudou, že o tom neslyšeli, celý život život žili mravně a těší sa na život věčný. OK, když to nejde, tak to nejde. Od konce srpna se sdíleným internetem přišel T-Mobile, tak jsem si k VF zašel ještě jednou a tamní rybízek že jako jo, za chvíli to asi mít budeme, přijďte po 15/9. Tak jsem si tam nějakého 18/9 (nebo kdy) zašel znovu (chtěl jsme si tam ještě zařídit nové číslo, změnit tarif u toho stávajícího atd.) no a teda jako že jo, ale že budu muset zaplatit pokutu za změnu smluvních podmínek a ... a nabídka, kterou mi udělal, byla nakonec ještě horší, než u toho T-Mobile.

Takže jsem 25/9 podal výpověď ze smlouvy a doteď mi nebyli schopni poslat to kódové číslo na přechod, byť jsem to už 2x urgoval ...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

bibo

taky sem od vodafonu utek  k t mobilu  hlavně kvuli ceně  a ted hledám taky nějakej foun asi dopadne nakonec  lumia 630 

Krtek

jo T-Debil.... s těma jsem si kdysi slavně užil to jejich 3Gééééčko BMS. Po 2 letech užívání jsem zjistil že mam vlastně jenom 2,5G modem kterej 3G neumí. Záznam z hovoru s operátorem prej slouží ke zkvalitnění služeb zákazníkum ale rozhodně né jako podklad k reklamaci (prostě mně operátor při prodeji přechcal).
Manželka je teď ráda že od T-Debila vybruslila z nějakýho super dobíjecího tarifu. Když nedobila mobila za 200 kč měsíčně (což neprovolá) tak jí zpětně zdražili provolaný "akční zlevněný" měsíce a sebrali jí kredit hned jak ho nabila.

atnarfus

Jsou všichni tři stejní drbani. Na začátku léta mi přišla SMS, že si mohu celé léto užívat internet za polovinu. Paráda, protože právě v létě nedřepím pořád doma, nebo v kanclu a mobilní internet využiju. Pustil jsem si to a jaké překvapení, když mne zkásli za plnou cenu. Volal jsem jim na infolinku a skoro se o tom nechtěli bavit, že je to speciální sleva jenom pro vybrané klienty... To že mi poslali SMS s oznámením je nějak netrápilo. Reklamaci jsem si musel podat sám, na infolince to neřeší. Za tři týdny mi reklamaci uznali.
Manželka to zkusila taky. Výsledek stejný. Naivně jsem volal na infolinku a tentokrát my vysvětlili, že sleva platí pouze v úterý   *912* Opět reklamace a opět uznáno.
Prostě spoléhají na to, že si klient nějaké té desetikoruny navíc nevšimne a nebo si na slevu za měsíc nevzpomene.

PS: mám simku od Tmobile

Krtek

Mně třeba nakrkli když mi změnili tarif, resp. jeho podmínky. Místo 40 minut měsíčně zdarma za 10 kč mi dali 400 minut (kdo tohle využije proboha ???) a chtěji 49 Kč msíčně. To je krurva změna k horšímu. Místo SMSek do Oskara rovnou volam a za 3 měsíce jsem se došoural k využitým 65 minutám BMS

Ladik

O2 nebrat, modem poslali jiny, 2x spatne znovu, milion telefonatu ohledne vyreseni, dodnes mi volaji a pisilaji sms,  ze nemam zapkaceny ucet, tenkrat ve vchode nainstalovali sluzbu sousedce a dodnes tam maji muj telefon misto jejiho, kazdeho pul roku volam, nadam, pozaduji snazani meho emailu a telefonu abych po pul roce delal to same znovu, nasrany az na pudu, zrusil jsem jim vsecky linky a presel i pevnymi pod TM

jb

No nevim kde zijes, ale tohle me normalni neprijde.. Kor kdyz jsem u nich ukoncoval smlouvu natrikrat...ale tak treba to je regionalni problem.
Proste jejich chyba dvakrat v systemu skoncila vyhtuzkama exekuci z jejich strany... Misto omluvy, nabidka sluzeb v standartni cenove hladine... Vodafone ne, o2 taky ne,odobna zkusenost pri zapujceni modemu, jestli mam pokryti v danem miste...vsecko ok, vraceno...za dva mesice vyhruzky soudem, takze znovu na pobocku udelat bordel..no opet zadna omluva nic.. Nerikam ze se to jinde nemuze stat, ale jde o to, jak se zachovaji pak...

FPT

Aha. A to je něco nenormálního? Respektive něco, co ti nikde jinde nevyvedou?
--O-o-O--

jb

No vodafone uz fakt ne.. A posledni tecka byla, ze kdyz konecne ukoncili smlouvu, tak na zavercene fakture s preplatkem stalo... Preplatek vam bude odecten z dalsiho vyuctovani.... Stalo me to dalsi cestu do ostravy, abych jim vysvetlil, ze zaverecna faktura znamena, ze je proste zaverecna...

FPT

Co provádějí? Jsem si nevšiml ničeho, co by vybočovalo z normálu...
--O-o-O--

Jerry.Gunman

No, já (doufám již brzy) budu bývalým zákazníkem Vodafounu - byl jsem u nich od jara 2001, ale to, co provádějí posledního cca 3/4 roku, to se už fakt nedá...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

jb

ja jsem teda taky uz 15let u T mobile .. ani novou sim jsem jeste nechtel..

Ladik

ja odjakziva TM
kolega prošel vše co šlo zas je u TM a zas řeší
a na všechny nadává :-)

T-Diesel

existuje nekde statistika, kolik uzivatelu uz preslo k sedym operatorom?
ja su furt este u t-m ale jak vidim ve svem okoli tak asi sem v mensine

War

ano mobil.cz je na síti T-Mobile. Má to benefit v tom, že i na předplacence je permanentní internet (zpomalený), takže si můžou posílat zprávy třeba přes Hangouts
Saab 2.0i LPG

Lihobaron


elpidio

Kolem Babiše by mělo být čárek co nejvíc. Nejlépe tak, aby vytvořily plot.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

Citace: elpidio kdy September 29, 2014, 10:17:58 PM
Myslím, že virtuálního operátora mobil.cz vlastní, stejně jako idnes.cz, Mafra - tedy Babiš a od T-Mobil využívá jen síť.

rek bych, ze za slovem babis by mela bejt taky carka, ale nejsem si jistej.. snad FPT rozlouskne :)

elpidio

Myslím, že virtuálního operátora mobil.cz vlastní, stejně jako idnes.cz, Mafra - tedy Babiš a od T-Mobil využívá jen síť.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus

A není on náhodou mobil.cz jenom překabátěný tmobile?

War

rodičům jsem měnil operátora u předplacených karet z Twist na Mobil.cz a trvalo to 3-4 dny
Saab 2.0i LPG

FPT

oni na to mají 21 pracovních dní, nebo tak něco, ne?
--O-o-O--

T-Diesel

ja s tim osobne zkusenost nemam ale moja mati technicky antitalent to zvladla sama bez pomoci a trvalo to fakt tak 3 - 4 dny
takze mas tam akosi cosi cudneeee

Jerry.Gunman

Chlopi, máte někdo zkušenost s přechodem od jednoho operátora ke druhému?
Je skutečně cca 6-8 týdenní lhůta "normální", když se všude píše, že přechod je záležitostí 4-5 dnů?
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Vena

Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

bibo

taky mě ted kluk připraví o muj foun xperi tak uvažuju co díl přemejšlim že vezmu posledni nokii  a to asi 630 ma i dual sim a stoji celkem málo

Jerry.Gunman

Tak jsme nedávno narazil na hentoťuto nabídku:
http://www.htcstore.cz/HTC-One-Dual-SIM-32GB-stribrny-p288

Co vy na to - má to za ty prachy smysl?
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...