Mobilní telefon - poraďte

Založil Jerry.Gunman, July 21, 2014, 12:26:03 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

jb

Jj to je ten film...
A gorily hazely prekvapive banany... :)

Krtek

Hledej něco ohledně Dosbochsu nebo tak nějak. Na jabko mam balíky her Boxer, prostě emulátor i s hrou že nemusíš nic nastavovat. Snad to je třeba i pro tablety, páč to je třeba i pro MorphOS.
Mě na tom Jobsovi vadilo že to bylo takový nějaký hlavně o slavných začátcích kdežto já mam rád dobu po jeho návratu. Takže roky 96-řekněme 2005 kdy přešli na intel. Začátky v garáži zná každej. To se mi víc líbily Piráti ze Silicon Valley. Od tý doby miluju Steva Balmera :-)

elpidio

Viděl jsem tenhle http://www.csfd.cz/film/316838-jobs/  někdy před rokem a přišlo mi, že s tím moc spěchali.
Jsem zvědav na chystaný http://jablickar.cz/jobsovu-dceru-bude-ve-filmu-hrat-perla-haney-jardineova/


Nevíte někdo kde sehnat na tablet starý hry z DOSu ? Hlavně bych chtěl gorily co byly mezi nima domy a házely po sobě něco co vybuchovalo.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

jb

BTW videli jste ten film o JOBSovi ? nevim, jak moc je to skutecne zivotopisne, ale pekne zacatky v garazi rodicu .. 
nicmene kazdy genius je pro skutecny zivot nepouzitelny :)

a jinak T602 pouzivalo jeste nedavno sdruzeni postizenych v Bruntale :) na sva vyjadreni.. pokud to teda neprislo na psacim stroji :)

ferinom

Citace: Krtek kdy January 15, 2015, 06:04:43 PM
ferino upřesnil bych tě 386DX a SX se nelišily koprocesorem ale šířkou sběrnice. SXko bylo extzerně vořízlý na 16bitů kdežto DXko bylo plně 32bitový.
Paskvil s odstřiženim koprocesoru byl až u 486SX. Přičemž "koprocesor" 487 byla regulerně plná 486ka DX

Jojo, dik za upozornenie. Je to tak. Su to uz roky.
Sa pamatam este na zaciatky pisania sprav na T602, potom ten skok na Amipro a ako na neskor zrazu vsetci tlacili na pouzivanie Wordu.

elpidio

Turbo fungovalo skvěle. Základ byl ho vypnout při tom, když jsme v práci vynášeli naměřené body do AutoCADu. To bylo pak na cigáro...

IQ151 - na tom jsem začal i skončil svou programátorskou kariéru. Prsty otlačený víc než když jsem se učil na kytaru, na kazetách časem hry překryl heavy metal.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

jb

turbo, pokud bylo zapojene :), fungovalo.. slo to poznat na jednoduchych hrach :)

T-Diesel

sem zacinal na 386
prechod na 486/66 byl skoro stejny skok jako potom na 486/100
s tym sem vydrzal dluuuuho az potom bylo nejake AMD, bo sem tehda nemel na modlu Pentium 166 MMX :D

a kura vcil mam telefon s windousem kery beha skoro lip nez moja stolni masina s iCore 5 a nevim kolik giga ram :(

Krtek

Tam nevim ale u 286tek to přepínalo mezi normální frekvencí (12-20 MHz) a myslim 8MHz nebo dokonce 4,77 jako mělo XTčko. Kvůli starším programum co by na tom moc rychle lítaly :-) Asi to bylo stejný i u 386tek

Kill Frenzy

Ja si vzdy pri 386 sx spomeniem na tlacitko "TURBO". Bolo to vobec nejako funkcne?

atnarfus

Na 486DX 66MHz s 16MB RAM jsem přešel v rachotě ze slušovické 286ky. Stálo to 60 000Kč. Měl jsem na tom načerno win3.1. Pak přitlačili a koupili nám stanice od SGI za 300 000Kč/ks. Jo to byla doba.

FPT

jo, 486SX, to jsem měl já. byl to skok - Spectrum a pak hned tohle.
--O-o-O--

Krtek

ferino upřesnil bych tě 386DX a SX se nelišily koprocesorem ale šířkou sběrnice. SXko bylo extzerně vořízlý na 16bitů kdežto DXko bylo plně 32bitový.
Paskvil s odstřiženim koprocesoru byl až u 486SX. Přičemž "koprocesor" 487 byla regulerně plná 486ka DX

petrklm

Já měl někdy v 85. roce Sinclair 81 (?), nebarevnej, paměť měl celý jedno kilo, vzadu byl takovej jednoduchej konektor, na kterej se dala připíchnout přídavná paměť o kapacitě nehoráznejch 16 kilo... jo, dřevní doba počítačů u nás :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

jb

Iq151 hrozny kram s nemackatelnou klaveskou :) ja mel pmd na dve 8palcove diskety... Jedna system druha soft :)
A 386 sx nesmela do baraku.. :) vzdy dx :)



ferinom

January 15, 2015, 04:17:18 PM #91 Last Edit: January 15, 2015, 04:18:51 PM by ferinom
Citace: Ladik kdy January 15, 2015, 03:47:25 PM
Jinak nevim zda znas ty nas zacatecniku windowsovsky ale mozna neco najdes tady obcas http://www.windowsphone.com/cs-cz/how-to/wp8/basics/windows-phone-tips-and-tricks

Windows pro zacatecniky bol win 3.1 pripadne pocescena verzia 3.11. Na 3,5" disketovych mechanikach. A teraz v mobiloch kua verzia 8.1 a pamat to ma x-nasobne vacsiu ako tie compy v zaciatkoch.


Kua ked si spomeniem ako som kupoval PC 386 a obetoval som farebny monitor a kupil ciernobiely aby vydalo na 386DX s koprocesorom a nie 368SX bez. Cela rodina si tukala po cele a nechapala. :D

Ladik

Jo a ten hotmail nepouzivam mam to tam nastavene na gmail a hotovo

Ladik

Jinak nevim zda znas ty nas zacatecniku windowsovsky ale mozna neco najdes tady obcas http://www.windowsphone.com/cs-cz/how-to/wp8/basics/windows-phone-tips-and-tricks

Jerry.Gunman

Citace: ferinom kdy January 15, 2015, 01:24:30 PM
Kokoooos, na niecom podobnom co je vlavo som zacinal svoju programatorsku karieru. :)

A na tom vlavo zacina moj syn. S prvym sa hral ked mal cca 3 roky. :) Do auta sa mi to zdalo rozumnejsi nakup ako DVD prehravac.

JJ, taky se mi oči zamlžily  - Sinclair ZX Spectrum  :D
Já si na podzim 88 pořídil "pokročilý model" ZX Spectrum+ Celé prázdniny jsem makal na brigádách, ro a půl schraňoval korunku ke korunce až v říjnu 1988 byl můj - tuším že za nějakých 6.000 Kčs...
Ve škole probíhaly kruté boje mezi bílými (příznivci Atari) a černými (majitelé ZX Spectrum)

Kazeťák s počítačem otáček a v notýsu zapsané, od které do které otáčky je jaký program, originál kazety Emgeton - 90
minutová kazeta za 100 Kčs, na poličce u počítače nějakých 20-30 kazet se škvrčením  a pískáním prvních programů; první počítačové programy které "vysílal" rozhlas na stanici Praha - a z rádia se nahrávaly přes nahrávací šňůru a to bylo radosti, když se program (nejčastěji nějakou hru) podařilo do počítače nahrát.
Velká černobílá televize ještě po dědovi a programování v BASICu až do dvou do rána...


Ve škole jsme se učili programování a "programovali jsme" jenom na papíře, bo se počítače se čekalo - a když na jaře 1988 konečně přišly, to bylo něco. Oranžová litinová skříň, "bubinková" klávesnice, šedivé kartridže vzadu s přídatnými moduly, které navyšovaly pamět až na 64 kilobajtů - zázrak moderní techniky - IQ 151

Jsem měl původně v plánu, že z programování budu maturovat a už jsem byl přijatý do Liptovského Mikuláše na Automatizovné Systémy Protivzdušné Obrany Státu


Kurrrwa, chlopi - nostalgie je sviňa.
Byly to krásné časy i když doba moc hezká nebyla
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Ladik

Citace: T-Diesel kdy January 15, 2015, 12:34:32 PM
heles borci jak udelam to, ze kdyz pisu SMS tak aby sa me tam automaticky nedoplnovaly hacky a carky? :(
Prepni na anglickou klavesnici :) ja mam vsechny ty slovniky a sracky povypinane,v nastaveni kukni na klavesnice, klikni na treba anglickou a objevi se ti dalsi nastaveni, a kdyz pises tak na klavesnici je teda aspon u mne prepinani klavesnice z ces na ang, ja teda jedu furt na angl

jb

jj na tom jsem taky zacinal, ale preskocil jsem KAREL :) a sel rovnou na BASIC :)

Soudruzka ucitelka napsala do zakovske poznamku, ze lzu, kdyz jsem v roce 1986 rekl, ze mame doma pocitac...
Tak ji otec sel neco vysvetlit  :) nevim co, ale pak me poznamku skrtla..

jinak mam teda v tlf android, ale jenom proto, ze jsem si na nej zvykl a ze v odolnem telefonu proste byl...


ferinom

Kokoooos, na niecom podobnom co je vlavo som zacinal svoju programatorsku karieru. :)

A na tom vlavo zacina moj syn. S prvym sa hral ked mal cca 3 roky. :) Do auta sa mi to zdalo rozumnejsi nakup ako DVD prehravac.

jb

no, ja nejak zjistuju, ze ta nova technika a nova auta me nejak "neberou".  Pritom oboji me kdysi velmi zajimalo viz foto :)
Prijde mi, ze na obojim(auta a technika obecne) si zduvodnuji svoji "uzitecnost" premnozeni IT ... prijde mi, ze min pulka veci v mojem zivote je zbytecne ON LINE - coz ve vetsine pripadu rovna se  nefunkcni ,pokud to skutecne potrebujete (spadne server, je pretizeny server, proste odpoved NEJDE SYSTEM...) ... a vsecko, co mi melo v praci nebo na urade /to je to same nekdy/ pomoct a ulehcit dopadlo presne opacne.. ani ten papir to neusetrilo viz statistisky datovych schranek ...  akorat teda ty vyvolene IT firmy mely zne .. nemluvim napr o registru vozidel, do teho nevidim, krom toho, ze  kdyz to nefungoval, poolici to nezajimalo a pani pri mojem prepisu cekala pul hodiny na odezvu serveru.. a bez teho pry nemohla ukoncit prepis... a co pul hodinu mela objednaneho klienta v neuredni den..

Dnes je vsecko on line, vsecko nosite v mobilu, ale kdy naposled nekdo prisel na vasi schuzku vcas, popr se neomluvil 5minut predem ze nemuze apod..
a auta taky nepotrebujou k fungovani milion pocitacu...


a nebo je vsecko OK jenom ja starnu :) a obavam se, ze moje tvrdohlava absence facebook profilu za chvilu bude znamenat, vymazani z matriky..


BTW: uz se tesim na jaro, az nastartuju neco, co nema katalyzator, vstrikovani, immolizery, RJ. lambdy a budu citit krasny smrad oleje a benzinu...











T-Diesel

heles borci jak udelam to, ze kdyz pisu SMS tak aby sa me tam automaticky nedoplnovaly hacky a carky? :(

petrklm

Citace: jb kdy January 15, 2015, 10:30:53 AM
no, myslim, ze 99procentum uzivatelu "smart" phones staci, ze tam najede pres wifi facebook a ze to ma plastovou cocku na foceni selfie, ktere muze dat na tu oblicejovou knihu...
:) zrovna ta Nokie 920 má tak mizernou čočku, že fotku z ní by snad nikdo nikam nedal :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

jb

no, myslim, ze 99procentum uzivatelu "smart" phones staci, ze tam najede pres wifi facebook a ze to ma plastovou cocku na foceni selfie, ktere muze dat na tu oblicejovou knihu...



ferinom

No ta Nokiacka navigacia Here plus je v beta verzii uz volne pristupna aj na Android. Som si ju uz stiahol, este musim vyskusat ako funguje. Prvym ohmatanim sa mi zda trocha prilis jednoducha voci iGo co som pouzival doteraz. Takze som zvedavy na funkcnost.

Gogo

Hele Tondo, já jsem také v okolí jeden z mála- sám s WOP ale jsem spokojený :-) I s navigací, testoval jsem v létě a pohoda.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

T-Diesel

jo to sa me uz jednuc povedlo ale nevedel sem jak, tak uz to vim, dik :)
dneskaj zabehnu si nechat pretahnut kontakty a dat nove simky tak su zvedav jak to bude funkovat v pozici aj telefonu
a hlavne co baterka.

Ladik

když šipku vlevo dole podržíš déle naskáčou ti všechny otevřené věci a můžeš je povypínat, bo dost lidí to neví

FPT

Šipkou zpět.
Vyhledávám Googlem.
--O-o-O--

T-Diesel

Test z lumie :)
Akorát nevím jak odstranit klavesnicu když mam dopsany text

atnarfus

Nakonec je úplně jedno jaký je tam systém. Důležité jsou aplikace. Zkrátka používat a neřešit.

Ladik

Taky mam windows v samsungu i predtim v Htc a spokojen, vse funguje, moje zena absolutni laik zvladla za jeden den

petrklm

Taky mám Lumii, ne proto, že bych jí extra chtěl, ale v tý firmě se nic jinýho nekupuje. A jak se říká - darovanýmu koni z prdele voní.
Navigace je on line, mapy se stahovat nemusí (aspoň ten dojem mám...). Navi se jmenuje HERE Drive+, nově je tam potřeba nějaká registrace...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Lihobaron


War

takže vyhledáváš Bingem? a můžeš to změnit?
Saab 2.0i LPG

FPT

Já třema Lumii mám a jsem spokojenej, za Android bych rozhodně neměnil.
--O-o-O--

ferinom

Android je viac otvoreny na aplikacie a je ich daleko viac. Aj cracknutych. :) A k mrkvosoftu vladne velke znechutenie z prac s PC, tak ludia si na mobili zvolili inu, otvorenejsiu alternativu. A casto maju ludia co zacinaju so smartfonmi android preto, ze ja ti okolo nich maju andorid. Aj ked to pouzivaju len na telefonovanie. :)

T-Diesel

kurnik proc mam pocit, ze nejhorsi na tem windos phone je ten pocit, ze su jediny siroko daleko co to ma a ze android je teda asik lepci?
bo inac co sa systemu tyka lama jako ja nevidi duvod k nejake extra kritice
jo obcas je neco trochu kostrbate ale zatim metoda pokus-omyl funguje

stejnak to dopadne tak jak s motorku nebo cimkoliv ze tu vec vyuzivam max na 20% teho co to umi.

T-Diesel

jo, to sem vcera videl, stahl sem si cesko a rakusko a pul giga v trapu :-)
akorat sem tam este nevidel aplikaci na navigovani

neskaj zajdu do tymobajlu a necham si pretahnut kontakty a dat novu simku, zatim jedu bez simky enom na wifi

celkem uspokojive fotky to dela.

ferinom

Ale odteraz aspon so sebou nemusis vlacit aj navigaciu. Lebo ju uz vlacis v tom mobile s mrkvosoftom. ;)