Spolecensky marasmus

Založil fido, November 19, 2013, 10:25:14 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

elpidio

Menton je má srdcovka :)  Větší města jsou hnus. Tolik odstínů černé a hnědé jako v Marseille jsem neviděl nikde. A stačilo sednout na vlak a jet pár kiláků do Cassis a člověk byl hned v jiném světě. Známý je ze Sarras, což je kousek pod Lyonem malý městečko v údolí Rhóny. Okolo vinice, samé dobré apelace, kousek do hor, tři hodinky k moři, nikdo barevnej... Tam by to taky šlo.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

fido

Citace: elpidio kdy January 27, 2014, 11:57:04 AM
O víkendu to omrknu v Nice. Tam bych mohl zase já.

Jizni Francie je strasne zamorena pristehovalcema :( I kdyz treba v Mentonu (od Nice co by kamenem dohodil) bylo
krasne. Ale jinak se Francie urcite da, pry se strasne vylidnila jizni vinarska oblast a ze se tam da levne nakoupit
nejake hospodarstvi a pozemky. Velkym mestum uz bych se vyhnul.


elpidio

O víkendu to omrknu v Nice. Tam bych mohl zase já.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

jako jižní amerika je cool, jenom nevím, jestli není na mě příliš cool.
--O-o-O--

fido

Citace: FPT kdy January 27, 2014, 08:43:27 AM
Srí Lanka je možná zajímavá, ale kam se máme odstěhovat my, kteří nemáme peníze na čajovou plantáž a jenom internet nás neuživí?

Tohle je taky dobry.
http://www.uruguayrelocate.com/
http://www.upi.com/Top_News/Special/2011/01/21/Uruguay-has-too-many-jobs-too-few-takers/UPI-28831295648103/

FPT

Srí Lanka je možná zajímavá, ale kam se máme odstěhovat my, kteří nemáme peníze na čajovou plantáž a jenom internet nás neuživí?

Vesnice u nás vypadají podle toho, kdo to tam vede. Někdy je i pět baráků výstavních, jinde je i maloměsto díra až hrůza.
--O-o-O--

Ladik

Na dedine zije spousta lidi, kteri v zivote v zemedelstvi nedelali, zili na dedine, delali ve fabrice, nebo v obchode, jen par lidi ma pole a hospodari na nich

Krtek

No blbý :-( Mi ale neřikej že za půl roku nedokáže někdo kouknout do schránky nebo zajít na poštu když ví že má nějakou obsílku.

Jerry.Gunman

A ať už to ve skutečnosti proběhlo jakkoli
http://www.novinky.cz/krimi/325679-byl-ridicem-z-povolani-znicilo-ho-pul-dioptrie.html

občane vezmi čepici do ruky, hluboce se ukloň a s ponížeností vstupuj do slavného ouřadu a hleď, aby ses nechal vidět a vysoceváženému ouředníkovi zalíbil, nebť úřad jest pánem nad financemi tvými i životem tvým až na věky věkův amen...
:BMS:  :WTF:  :BMS:  :WTF:
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

fido

Citace: T-Diesel kdy January 26, 2014, 09:31:40 PM
A jaku ma souvislost ministerstvo s vyzorem dedin, tomu absolutne nerozumim. Kazda dedina vypada podla toho, jake ma obyvatele.

Predpokladam, ze existuje prima umera mezi bohatstvim venkova a tim, jak upravene vypada. Drive venkov tahlo zemedelstvi,
ktere se dneska nevyplaci z mnoha duvodu, nad kterymi melo ministerstvo zemedelstvi moc, takze tam nejakou souvislost
vidim. Beru to ale z ciste laickeho pohledu, kdyz mi vysvetlis, ze jsem uplne mimo, tak OK, ja se rad necham poucit.


Ladik

Sak jsem nenapsal, ze kradli vsichni

T-Diesel

ladiku bohuzel neni to tak cernobile
kdyz vykladaju nasi jak zacatkem 80tych staveli barak, jak nebylo mozne sehnat to nebo ono, kolik sa najezdili natelefonovali a slivovice rozdali na uplatkoch nez neco dostali... a kdyz uz to nekde sehnali tak kolikrat dvojka jakost nebo pulka jednoho odstinu a druha jinaciho, skoda mluvit

tatry pisku a obrubniky kradli ti, co k tomu meli pristup, rozhodne nemel cely narod pristup ke vseckemu. A jaku ma souvislost ministerstvo s vyzorem dedin, tomu absolutne nerozumim. Kazda dedina vypada podla toho, jake ma obyvatele. Za seba mozu rict, ze v mem okoli je vetsina peknych a upravenych, a je jedno esi je u kormidla chuj taky nebo onaky.

Krtek

No tak dneska se třeba v Hořovicích spolu s důchoďákem postavily 2 vilky pánů "velkopodnikatelů".....  A ne každej dřív stavěl z nakradenýho (i když to jelo ve velkym)

Ladik

Soukromy baraky rostly ze,,  spolecneho najetku,, nas vsech, dve tatry na stavbu KSC palace jedna tatra tajemnikovi na barak, pripadne na hale v mensim, dve plechovky barvy natrit stroj, jedna plechovka domu na plot

Krtek

Mo máš Ládíku trochu pravdu ale vidim to na našich vesnicích... Za komančů soukromý baráky nebyly špatný. Spousta lidí si ho postavila svépomocí, kupodivu často i fakt zadarmo když vyšla nějaká ta nevratná půjčka. Jenže po revoluci se jaxi ceny všrho hnuly a komu bylo tehdá 40 a postavil si barák, nemusí mít dneska na jeho údržbu. Nehledě na to že kolem PB třeba topila spousta lidí levnou elektrikou, to se zrušilo a poser se z toho :-(

Ladik

Ano, porovnavat s Rakouskem je ale prece blbost, tam nevladli od valky komunisti a celou tu domu makali lidi na svem

fido

Citace: Ladik kdy January 26, 2014, 09:29:29 AM
S tim zpustlym okolim u nas jsi trochu mimo, dnes to u nas vypada tisikrat lip nez za konancu, to bylo u nas pusto a hnusne, bo nikomu nic nepatrilo a lidem to bylo jedno, dnes ja osobne vidim jak to mnohde prokouklo, samo ne tam kde zustali ti sami vlastnici, kteri jsou dnes jiz stari a bez financi, poznamenani dobou minulou, kterou uz nerozdychali

Ja nemam prehled o cele CR, znam Jizni Cechy, protoze tam mam pribuzne a kdyz jedu treba z Bratislavy od pribuznych pres Rakousko
a pak prijedu do JC, tak to je dost hruza.

Ladik

S tim zpustlym okolim u nas jsi trochu mimo, dnes to u nas vypada tisikrat lip nez za konancu, to bylo u nas pusto a hnusne, bo nikomu nic nepatrilo a lidem to bylo jedno, dnes ja osobne vidim jak to mnohde prokouklo, samo ne tam kde zustali ti sami vlastnici, kteri jsou dnes jiz stari a bez financi, poznamenani dobou minulou, kterou uz nerozdychali

fido

Citace: brano kdy January 25, 2014, 11:00:55 PM
Tisic ludi, tisic chuti. Presiel som tiez kus, mne  to tam prislo smutne a sedive. Uz teda letisko nic moc. Ale v pohode, pokial si myslis ze by to bolo dobre miesto na zivot, preco nie. To skor uz Bali. Aj tam su ludia v pohode. Len ich nesmies nasrat :)

Ja to beru v sirsim kontextu. Ta zeme nikoho nezajima, neni v nicim vlivu, nema strategickou polohu, neni tam ropa.
Zoufala infrastruktura je samozrejme minus, ale cim horsi infrastruktura, tim to ma establisment tezsi s vymahanim
svych buzeraci. Ja navic, cim jsem starsi, tim vetsi odpor pocituju k civilizacnim vymozenostem, takze predstava je
barak s vyhledem na more, za barakem kus cajove plantaze a pole. Nepotrebuju mesto a nablyskany obchodni centra.
Koneckoncu, projed se po cekem venkove, ono to take mnohde vypada pekne zpustle a depresivne, po mnohalete
intenzivni peci ministerstva zemedelstvi a pro mistni rozvoj.
No a internet uz na SL dorazil a to mi na praci staci. Ostatne, pred rokem nase firma uvazovala o outsourcingu na
Sri Lanku, ale nakonec to vyhralo Thajsko, kde uz mame kancelare. Thajsko me ovsem vubec nelaka, to uz je zkurveny.
  Vlastne jedine, co me na SL odrazuje je nemoznost se nekde projet autem. Klickovat mezi tuk-tuky rychlosti 20km/h,
to je fakt utrpeni.


Ladik

Vsichni chteji na Bali, takze zanedlouho .... :)

brano

Tisic ludi, tisic chuti. Presiel som tiez kus, mne  to tam prislo smutne a sedive. Uz teda letisko nic moc. Ale v pohode, pokial si myslis ze by to bolo dobre miesto na zivot, preco nie. To skor uz Bali. Aj tam su ludia v pohode. Len ich nesmies nasrat :)

fido

Citace: brano kdy January 25, 2014, 09:06:36 PM
Sri lanka ? Ta spinava diera? Tam kde sa zabijaju obyvatelia medzi sebo poslednych 5 rokov len v malom? Predtym stvrtstorocie vo velkom style. Teda neviem ako ty ale zit a zivit sa tam by som asi nechcel. Ano, z pohladu zapadneho turistu je to lacne a da sa tam prezit za par korun. Ale to sa da aj inde. Niekde kde je menej ciganov.

Nevim, jestli jsi tam byl a kde konkretne jsi tam byl, ale ja si zadnou spinavou diru, kde se mezi sebou obyvatele zabijeji nepamatuju a to jsem
tam byl uz 2x a sjezdil jsem docela dost mist. Naopak si pamatuju, ze tam jsou lide v pohode, mili a kazdy se usmiva, coz je trochu problem, kdyz se clovek vrati do tehle eurounijni diry, kde je kazdy jen nasrany a na vsechno picuje.
  A ohledne toho zabijeni - byla to zajimava historie a jak je to obvykle, spory mezi obyvateli zacali zapadni kolonizatori, kdyz z jedne mensiny
(Tamilu) udelali vyvolenou kastu, ktera pod jejich vedenim terorizovala ostatni.

brano

Sri lanka ? Ta spinava diera? Tam kde sa zabijaju obyvatelia medzi sebo poslednych 5 rokov len v malom? Predtym stvrtstorocie vo velkom style. Teda neviem ako ty ale zit a zivit sa tam by som asi nechcel. Ano, z pohladu zapadneho turistu je to lacne a da sa tam prezit za par korun. Ale to sa da aj inde. Niekde kde je menej ciganov.

fido

Citace: Jerry.Gunman kdy January 24, 2014, 07:30:19 PM
2 Fído:
Prostě a stručně shrnuto, nejsi-li úchyl, jsi proto považován za úchyla
On by člověk i emigroval, ale copak je kuwa kam?

Ja byl ted na Sri Lance, je to muj horky kandidat. Zajimave se take jevi Uruguay.
Ostrov Man je take dobra volba, ale tam neziskas obcanstvi. Pripadne Aalandske ostrovy,
ale tam je zima... Rozhodne je to tema, nad kterym dlouhodobe premyslim.


Jerry.Gunman

2 Fído:
Prostě a stručně shrnuto, nejsi-li úchyl, jsi proto považován za úchyla
On by člověk i emigroval, ale copak je kuwa kam?
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

fido

Citace: Krtek kdy January 23, 2014, 10:50:35 PM
No věta...

kromě toho mají být dítěti poskytovány informace o sexuální orientaci a rozdílu mezi genderovou identitou a biologickým pohlavím.

To je věc co mi nesedí a než její prosazování bych byl pro zákaz těchhle úchyláren. Narodil ses jako chlap, tak se tak chovej. Pokud je to omyl přírody, léčit.

Radeji to nerikej nahlas, nebo te taky brzo strci do nejakeho prevychovneho tabora. Urcite ti unikl nejnovejsi produkt marxisticke
kulturni revoluce a to takzvany cissexualismus. To uz znamena, ze tvoje uchylka je opakem transgenderu, to jest uchyla, ktery se
napr. jako muz narodil v zenskem tele. Ano, jestli jsi nad tim chvili premyslel, tak ses identifikoval jako cissexual, tedy clovek, ktery
identifikuje sve pohlavi s tim, co mu kdysi bigotni spolecnost napsala do rodneho listu, podle toho, ze v porodnici videli
"pindika" a ty s tim dneska nemas problem. Tim padem ses i jako "normalni chlap" stal clenem vybrane spolecnosti
leseb, buzerantu, bisexualu, transgenderu i zcela nerozhodnutych ohledne sve telesne dusevni a sexualne-orientovane
otazky. A v takovem svete dnes zijeme  :BMS:


Krtek

No věta...

kromě toho mají být dítěti poskytovány informace o sexuální orientaci a rozdílu mezi genderovou identitou a biologickým pohlavím.

To je věc co mi nesedí a než její prosazování bych byl pro zákaz těchhle úchyláren. Narodil ses jako chlap, tak se tak chovej. Pokud je to omyl přírody, léčit.

Jerry.Gunman

Citace: fido kdy January 23, 2014, 03:31:57 PM
Cesi se nepridaji, dokud se nejaka vlada neodvazi uvalit 100% dan na pivo ;) V tomhle se mi Slovaci libi, ze jsou trochu horky hlavy a nenechaji si na ne tak srat.

a ted z jineho soudku:
http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-volicum/Ludkova-ODS-Chceme-takovy-svet-pro-nase-deti-301054
Ludkova to ma sice v hlave zrejme jeste docela v poradku (az se divim, co jeste dela v ODS), ale asi malo studuje historii, jinak by vedela, ze to same
bolsevici zkouseli uz pred sto lety.

Co naděláš - historie je hrozně zákeřná šelma. Když jí nevěnuješ pozornost, otočí se a kousne Tě do zadku ...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

fido

Cesi se nepridaji, dokud se nejaka vlada neodvazi uvalit 100% dan na pivo ;) V tomhle se mi Slovaci libi, ze jsou trochu horky hlavy a nenechaji si na ne tak srat.

a ted z jineho soudku:
http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-volicum/Ludkova-ODS-Chceme-takovy-svet-pro-nase-deti-301054
Ludkova to ma sice v hlave zrejme jeste docela v poradku (az se divim, co jeste dela v ODS), ale asi malo studuje historii, jinak by vedela, ze to same
bolsevici zkouseli uz pred sto lety.

Vena

tak slováci vyzývají k revoluci, přidají se i češi?
http://www.youtube.com/watch?v=lRc4Dld-P-0
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Jerry.Gunman

Tak si říkám, jestli tohle němečtí soudruzi již poněkud nepřehnali :D
Mám rád sci-fi a fantasy a myslím si, že mám poměrně dobře vycvičenou představivost, ale kurrrwa jak bych měl k cestám do práce (býti hamburčanem) využít plánovanou perfektní infrastrukturu pro plavce, to mi tedy doopravdy hlava nebéře
*912*  *912*  *912*



http://www.auto.cz/hamburg-chce-mit-20-let-mesto-kompletne-aut-78977
"Realizace strategie pod názvem Green Network Plan má do roku 2034 zcela nahradit automobily perfektní infrastrukturou pro pěší, cyklisty, popřípadě plavce a veřejnou dopravou."
http://www.autorevue.cz/hamburk-chce-presadit-lidi-z-aut-na-kola-mao-ce-tung-by-mel-radost
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

brano


Krtek

No zrovna u nás dneska umřela v rachotě nějaká pani. Prostě to s ní seklo u linky a záchranáři už jí nedokázali pomoct :-( Makali na ní snad 2 hodiny. Byl u toho i její syn, celou dobu jí držel za ruku.  *946* No řeknu vám, děsnej pohled na tu scénu.

Jerry.Gunman

Docela zábavný boční efekt nového občanského zákoníku :D

http://www.novinky.cz/domaci/324422-patologove-si-stezuji-na-novy-obcansky-zakonik-pocty-pitev-klesly-na-desetinu.html

I patologům to přijde patologické :D :P :D :P :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

T-Diesel

no je to sumak, kazdopadne to je na hlavu postavene toto :(

petrklm

Citace: Jerry.Gunman kdy January 10, 2014, 04:33:37 PM

No pozor, pokud tomu rozumím dobře, celá záležitost ještě není u konce. Nejvyšší soud to pouze vrátil k novému projednání (a to bude bůhví kdy, s kdovíjakým výsledkem), takže se šťastně a vesele jede dál, močálem černým podél bílých skal
Kdepak, nižší instance se musí řídit názorem NS, naštěstí, pro tenhle případ. NS totiž nevydává nějaký rozsudky...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

Máš recht Tondo ale nějak mam za to že kdysi měl kluk platit a že se to dalšim soudem obracelo aby neplatil. Takže kdyby se soud zrušil v době platnosti prvního rozsudku, byl by v hajzlu.

T-Diesel

Citace: Krtek kdy January 10, 2014, 03:33:40 PM
A to měl klučina štěstí že se to netáhlo 10 let a nekončil ve funkci nějakej nejchytřejší zmrd, pardon prezident a nezrušil mu soud a nemusí platit BMS

to krtku chapes spatne, pac kdyby toto bylo este pred rokem a mesicem, tak by sa stihani zastavilo (za predpokladu ze soud by byl delsi nez 8 roku nebo kolik tam mel VK tu podminku) a kluk by neplatil nic

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy January 10, 2014, 03:33:40 PM
A to měl klučina štěstí že se to netáhlo 10 let a nekončil ve funkci nějakej nejchytřejší zmrd, pardon prezident a nezrušil mu soud a nemusí platit BMS


No pozor, pokud tomu rozumím dobře, celá záležitost ještě není u konce. Nejvyšší soud to pouze vrátil k novému projednání (a to bude bůhví kdy, s kdovíjakým výsledkem), takže se šťastně a vesele jede dál, močálem černým podél bílých skal
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

A to měl klučina štěstí že se to netáhlo 10 let a nekončil ve funkci nějakej nejchytřejší zmrd, pardon prezident a nezrušil mu soud a nemusí platit BMS

Jerry.Gunman

Takže aktualizace - případ není uzavřen, ale vrací se k dalšímu projednávání:D
http://www.novinky.cz/krimi/324139-mladik-ktereho-muz-po-nehode-odhodil-v-lese-nemusi-platit-skodu-na-aute.html


Dnes 12:08 - Brno
(Aktualizováno: 12:26 )

Brněnský soud dal firmě ABI plus za pravdu a chlapce zavázal k úhradě 57 tisíc korun za škodu vzniklou na služební škodovce. Hoch ale dal dovolání k NS, ten mu vyhověl, rozsudek zrušil a případ vrátil k novému projednání.

http://www.abi-plus.cz/
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Jerry.Gunman

Tak nevím...
Nehoda se udála v roce 2006 a teprve teď je (snad) rozhodnuto, že ten skorozabitej klučina nemusí platit škodu, vzniklou jeho skorozabitím...

http://www.novinky.cz/krimi/324139-mladik-ktereho-muz-po-nehode-odhodil-v-lese-nemusi-platit-skodu-na-aute.html

Je to normální, aby se poměrně jednoznačný případ táhnul 7 let??
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...