Modrá bestie

Založil fido, October 15, 2013, 07:53:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

jb

nejezdi tam motorky pod 2 ? :) 
neni to nejak mala zivotnost desek ? gumy chapu, ale desky zavodni spis vydiraly kotouce

fido

Ochutnavka z Brna, nejlepsi cas nakonec 2:24.5 a jezdeni jsem musel predcasne ukoncit o 1,5h drive, protoze nove brzdove desky byly na plech a zanovni semislicky na platno :-(
http://youtu.be/kzkKoVscd8A

fido

April 29, 2014, 06:52:12 AM #78 Last Edit: April 29, 2014, 07:05:44 AM by fido
V sobotu jedeme trenovat do Brna, v ramci akce Klubu Sportovnich Aut, tak jsem zvedav jak to pujde. Brno je rychlejsi
a sirsi, takze vette lepe sedne. Posledne jsem tam byl sice na hranici s trakci a brzdama, ale oboji jsem mezitim vyresil
(kridlo, semislicky, Alcon brzdy). Akorat musim jeste vymenit desticky protoze po 2x jezdeni v Moste jsou zavodni Pagid
sjety na plech *943*

Ostatne, akce bude zajimava i divacky, i kdyz myslim, ze to vstupny je trochu ulet:

fido

Koukam, ze jsem tam hodil omylem jine video, tak znova, tentokrat i s tou Buggyrou ;)

http://youtu.be/r-VJkQrmbcU

fido

Vcera jsem si v ramci ActionRace zase zajezdil cely den v Moste. Byla to sranda, protoze tam trenovaly i Buggyry - 5,5 tunovy hovada
s >1000 konma, co se kymaci, huli a na brzdy rozstrikujou vodu, takze za nima zustava pekne uklouzana stopa ;)

Poridil jsem action-cam, takze mam prvni docela slusny onboard. Casy uz jsou taky docela slusne, od posledne jsem stahl 3 vteriny,
nejlepsi kolo za 1:51.8

https://www.youtube.com/watch?v=3iQsWSkBlsU&feature=youtu.be

fido

Citace: Krtek kdy April 06, 2014, 07:12:38 PM
Hezky zhodnoceno. Jsem rád že potvrzuješ co jsem kdysi řikal... že na běžný ježdění stačí kdejaká HaŤaPka :D

S tou druhou casti bych tak uplne nesouhlasil. Hatapka je adekvatni do mesta, proti tomu ani slovo. Ale na okrsky,
kde musis obcas bezpecne predjet kamion, nebo na dalnice, kde musis udrzet 130km/h i do kopce, to aspon
100 koni chce. Ale uplne presne tu mez pouzitelnosti urcit nedokazu, ve vozovem parku mame 260k, 270k,
320k a 545k, takze to spis rozdeluju na auta, ktera "jedou" a ktera "nejedou". Nuance v radu desitek koni
nedokazu rozlisit :-)

Krtek

Hezky zhodnoceno. Jsem rád že potvrzuješ co jsem kdysi řikal... že na běžný ježdění stačí kdejaká HaŤaPka :D

fido

Koukal jsem na ni, vypada to vtipne :)
Jinak Corvette "mezi lidi"...to jsem prave postupne pochopil, ze to nema moc smysl. Koupil jsem ji upravenou na zavody do vrchu,
2 mesice jsem ji "de-tunil" na civilni auto, jezdil s ni po silnici, zjistil jsem, ze na ni proste neni misto. Ani na sirku, ani na delku
(na rozjezd), takze jsem ji zase 2 mesice tunil na okruhy. Tam ji to svedci nejvic. Pri beznem jezdeni by byla jen otazka, jestli
driv prijdu o pater, nebo ridicak :)


Krtek


fido

Vette dneska absolvovala testovani v Moste, 6x25min a bylo to uuuuzasny :) S novyma Alcon brzdama to bylo nicim nerusene jezdeni,
protoze proste nevadly. Taky jsem otestoval nove semislicky, se kteryma se auto daleko lepe ovlada na hranici smyku. Dopoledne
nachcalo, takze to bylo docela drama, 2x jsem se podival do kacirku, ale odpoledne uz to slo podstatne lepe. Asi nejlepe hodnotim
skorepinovou sedacku s 5-bodovymi pasy, protoze kdyz se clovek nemusi zapirat nohama a prdeli citi predem, co se s podvozkem
deje, tak je rizeni daleko vetsi pohoda. Konecne jsem zacal zajizdet docela prijatelne casy. Zahucelo tam asi 120 litru benzinu a
nejaky servis kolem, ale jsem vysmatejsi (a unavenejsi) nez po cele noci v bordelu, ktera by zrejme vysla draz :D Chvili jsem
vozil kamarada, ktery neco snad natocil, tak treba z toho neco bude. Moje nadseni pro corvetty stouplo o 100%, strasne me bavi
ta brutalni sila kombinovana se syrovosti a nekultivovanosti, takze timto skladam poklonu redneckum z Kentucky  ;D


fido

Citace: jb kdy March 02, 2014, 04:38:59 PM
pekne, ale jeste ti chybi ta prilba :)

Uz mam, nejakou polootevrenou Sparco. Spis mi chybi boty a kombineza.

jb

pekne, ale jeste ti chybi ta prilba :)

fido

March 01, 2014, 04:36:32 PM #68 Last Edit: March 01, 2014, 04:38:35 PM by fido
Vette se vratila z plasticke operace. Kridlo, prahy, splitter, kola.
Jeste chybi brzdy a jsem pripraven na sezonu  *943*
http://mujweb.cz/insanity/vette/new



jb

nevim proc, ale cigani a cernosi mi vychazi dost podobne v hodne vecech...

fido

 ;D k tomu bych ale potreboval spis uz neco takoveho:

Jerry.Gunman

Ještě si tam dej takový ty točící se a svítící puklice a do CD si pusť hip-hop či rap s volume na maximum, pod triko na břicho si dej polštář, nasaď si kšiltovku v úhlu 38°doprava, sežeň si o pět čísel větší kalhoty s rozkrokem kdesi u kolen - a budeš již dokonale vystajlován :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

fido

Poridil jsem pro vette novy kola, protoze ty moje byly docela hnusny a stejne jsem potreboval dve sady,
jedna se silnicnima gumama a jedna se semislickama.
Je to sice v chromove uprave, takze to vypada trochu gangsta-nigga-style, ale u ameriky se to snese ;)


Navic uz na montaz cekaji rozsirene prahy ze ZR1, kvuli lepsimu smerovani vzduchu na zadni kridlo:


A protoze se ukazalo, ze jsem zrepasovane seriove brzdy za 2,5h na okruhu opet znicil, tak na jare
pribydou zavodni brzdy Alcon, aspon na predek. A tim uz doufam investice konci  :P


Jako celek to vyfotim az bude lepsi pocasi, ted se s autem ani nedostanu do dilny.

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

fido

Ja ty kridla taky vizualne nemusim,je tam z funkcnich duvodu.Je to na rychloupinacich cepech,takze to jde sundavat

elpidio

Fungovat to asi bude, ale mně to přijde vzhledově hnusný.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Ladik

No tak moje jen rika, jsou to tvoje penize, kup si co chces ale v zasade jsme na tom podobne ;)

fido

Citace: Ladik kdy November 30, 2013, 10:03:06 AM
Clovek si to musi umet zduvodnit, teda ne sobe, hlavne manzelce nekteri chlapi :D

Tak tohle mam zarizeny dobre, protoze manzelka je taky petrolhead. Pred 2 lety jsem
ji daval vetsi turbo do saaba, protoze se ji zdalo, ze 230 koni je na jezdeni do prace malo.
Jediny problem s koupi corvette byl, ze ona chtela GT-R, takze jsem musel predlozit
ekonomicke duvody, ze vette ma lepsi pomer cena vykon.

Kdyz jsem nechal namontovat kridlo, tak jsem se posleze zeptal manzelky, jestli se ji
libilo to karbonovy kridlo na vette, co jsme meli pred casem pujcenou, tak rekla ze jo
a se smichem se otazala, co zase vymejslim. Cena taky prosla, protoze tipovala
kilo a ono to stalo "jen polovinu" :D

Ladik

Clovek si to musi umet zduvodnit, teda ne sobe, hlavne manzelce nekteri chlapi :D

fido

Citace: Ladik kdy November 30, 2013, 09:26:57 AM
Jeeee samee zbytecne cinnosti a investice do zbytecnostii, vem si batoh a tu trat si v klidu projdi, uvidis svet jinak a hlavne ... Vyjde to levneji :D
;) vtip, mas to hezke, preji supr zazitky, zijem jen jednou

Ehm, chapu...  ;D
Ja vim, ze je to zbytecne...a drahe. Ale neznam lepsi zpusob na odbouravani stresu a stres je skodlivy. Takze vlastne delam neco pro zdravi ;)
A kridlo je rucne vyrabene, takze jeste podporuju nejvic ekonomicky sikanovanou stredni tridu. Proste sama pozitiva a socialni jistoty ;)

Ladik

Jeeee samee zbytecne cinnosti a investice do zbytecnostii, vem si batoh a tu trat si v klidu projdi, uvidis svet jinak a hlavne ... Vyjde to levneji :D
;) vtip, mas to hezke, preji supr zazitky, zijem jen jednou

fido

Prvni upgrade, karbonove GT3 kridlo od Callaway


na mekkych semislickach bylo pres 200km/h znat lift efekt, kdy zadni kola casto prohrabavala. Navic
jsem sedel v ZR1 s kridlem a jak to v zatackach sedelo, bylo neskutecne. Tak se mam na jaro na co tesit.


fido

Citace: jb kdy November 15, 2013, 04:33:58 PM
kurna tak toto je vic o davani pozor kolem sebe, nez pilovani techniky a zkouseni limitu.

druhy den na srazu KSA uz to byla pohoda, to tam krouzilo max 10. aut najednou a vsechny
srovnatelne rychly, takze casto clovek za jedno kolo nikoho nepotkal, nebo predjel/byl predjet
jednim autem.

jb

kurna tak toto je vic o davani pozor kolem sebe, nez pilovani techniky a zkouseni limitu.


fido

Jsem neco malo sestrihal. Vybral jsem koukatelnejsi useky, ale stejne to vypada jako
"Zahada Blair Witch". Aspon mate predstavu, jak to s clovekem v aute hazi. Na pristi
rok musim poridit Go-Pro kameru ;)

Tohle je prvni jizda "s kloboukem" kdy se jela takova sviznejsi spanila jizda Corvette klubu:
www.doksansky.com/fido/brno_vettesraz.mov
Ty dve rychle vette, co tam prosvisti, jsou nadupane ZR1 s lidma co zavodi ;) Ta cervena je ta,
co udelala nasledne z hnaciho hridele vrtak.

Tohle bylo uz v ramci verejnych jizd, mezi ostatnima autama. Jezdil jsem jeste hodne opatrne,
na silnicnich gumach a pred odbornou instruktazi. Z druheho dne na semislickach uz bohuzel
video nemam.
www.doksansky.com/fido/Brno_vette.mov

jb

no vida, tak jsem zil v omylu :) toto vypada docela sofistikovane :)


fido

a tady je hrozne hezky videt, ze je to vlastne jen motokara oplacana karbonovymi a laminatovymi panely:


fido

November 08, 2013, 04:37:27 PM #49 Last Edit: November 08, 2013, 04:44:35 PM by fido
Citace: jb kdy November 08, 2013, 04:25:47 PM
zpet ke korvete... jako vazne by me zajimalo jak vypada zespod ta zadni naprava a jak to funguje pri takvoem vykonu...
amici to davaji a vseci se smeji ze to jezdi rovne .. a nic vic.. ale zavodni mustang taky nema jineou napravu

Pozor, neplest Corvette s Mustangem ;) Corvette ma viceprvkovou predni i zadni napravu. Dvojity lichobeznikovy
ramena vpredu i vzadu. Spojovackama se da stelovat sbihavost vpredu i vzadu a na odklony to ma tehlici chycenou
excentrem. Zajimave je, ze vzadu je stejna tehlice jako vpredu a daji se prohazovat. Ma klasicky tlumice,
jen jsou trochu zesikma a jedine, co je na ni pozoruhodne, ze nema vinuty pruziny, ale listove pruziny z karbonu,
napric pres podvozek od jednoho ramene k druhemu. Teda, takhle to ma seriova, ja mam coilovery s vinutyma
pruzinama od Motonu. Ale i seriova vette funguje velmi dobre a prekvapive neni extremne tvrda. S vykonem si
to tedy poradi bez problemu, zataci to neskutecne a diky hlinikovemu ramu se to nekrouti. Jedine co se mi nelibi,
je samosvorny diferencial, protoze pouziva lamely a "spina" dost skokove. Asi ho "dojezdim" a vymenim za Quaife
s ozubenymi koly.


fido

no a abychom se vratili k puvodnimu tematu, tak dneska bylo tak hezky, ze jsem i pres mirne riziko (mam sezonni pojisteni, takze mimo sezonu mam 90% spoluucast) vytahl vette z garaze a vyrazil jsem s ni do prace. Je to paraaada :-) Vubec nevim, jak to vydrzim az do jara...

jb

zpet ke korvete... jako vazne by me zajimalo jak vypada zespod ta zadni naprava a jak to funguje pri takvoem vykonu...
amici to davaji a vseci se smeji ze to jezdi rovne .. a nic vic.. ale zavodni mustang taky nema jineou napravu

tak nevim akorat ctu ze se resi jestli octava s 100kw ma nebo nema mit multilink... bo jinak to nestiha.. tak to mi prijde docela kontrast info

jb

nepromok nesnasim taky....

letos jsem ani nemenil olej najel jsem max 1000km...

otazka zni co je ...horsi met vybavu a nenajet moc.. a nebo drahy motor a nenajet moc :)

holt uz neni cas a projet za odpoeldne litr uz je docela draha sranda.. to jako klidne priznam, ze cpu penize jinam



Ladik

Defiku nepromoky nesnasim, nepouzivam, max na rukavice, ty jsem bohuzel nechal doma

T-Diesel

nekdo zas kupuje vybaveni za desetitisice a jezdi par stovek km za rok :)

jiny zas setri desetikoruny na nepromoku a pak sa divi, kdyz m mokro v trenkach :D

jb

presne tak, dobre hadry, pinlock a hefty vyresi skoro vse .. problem je namraza na ceste a v plexi :)

ovsem vetsina koupi stroj a zbytek to nejlevnejsi... a kor jak maji jeste oblect pritelkyni :)
ono kozena kombineza a jine vec na SS nejsou na cestovani v desti...




fido

Citace: Ladik kdy November 07, 2013, 10:32:18 AM
Jen ta cestovní rychlost 160-170 po dálnici  v dešti je tak trochu (dost) hazard  :P ::) :WTF: :nono:
Nj, tak to uz nemuzu ani ja, protoze ty siroky gumy chytaj aquaplaning jako prase  :-\

Ladik


Ladik

Citace: fido kdy November 07, 2013, 09:55:46 AM
vtipalkove  ;) vzpomenu si na vas pri prvnim desti, az budu mijet hrdinne bajkery s mokryma prdelema, jak klepou kosu pod dalnicnim nadjezdem  *943*

ale no ;-)
teď jsem se vracel od kolegy ze srazu v Brlohu u Budějic v neděli, pršelo celý den a najel jsem 430km a zas tak špatně jsem na tom nebyl.
Ono záleží jak vážně to ježdění na motorce bereš ;-)
Stačí mít dobré hadry a vyhřívané rukojeti ;-) jen do bot mi u Olomouce po 300km zateklo a trochu kolem krku, jinak pohoda jazz ;-)
Jen ta cestovní rychlost 160-170 po dálnici  v dešti je tak trochu (dost) hazard  :P ::) :WTF: :nono:

fido

vtipalkove  ;) vzpomenu si na vas pri prvnim desti, az budu mijet hrdinne bajkery s mokryma prdelema, jak klepou kosu pod dalnicnim nadjezdem  *943*