Alkohol... jak přestat...

Založil War, June 02, 2013, 01:55:43 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

War

znáte tu scénu z filmu Constantine, jak vtrhne kněz do obchodu s alkoholem, snaží se napít a z lahví nic neteče. Nevím proč mě to dnes ráno napadlo...  8)
Saab 2.0i LPG

Ladik

chválit něco takového jen abych dostal slevu na nějakou veteš je blbost
prostě ti dali slevu bo to je neprodejné za ty prachy

FPT

--O-o-O--

Krtek

no ale furt to neni za cenu normálního bytu :-) Ale jo, když se ti to líbí a máš na to tak do toho jdi.

War

tak jsme to stáhli z 3 mega na 2,2 mega - dobrý ne?
Saab 2.0i LPG

Ladik

Blaaaazen, no uz o tobe dlouho neuslysime, vsimli jste si, ze Romanius nepise? Stavi barak :)

War

predbezne v nedeli se sejdeme s majitelkou a stavitelem k jednani
Saab 2.0i LPG

jb

huz to koupil ? :)

srub je gut, v nejhorsim s tim zatopis...

atnarfus

Bez kanalizace je z tebe abstinent. Veskery alkohol padne na vyvazeni septiku.

Ladik

Jj nechtel jsem byt za stouru, napadlo me to uz drive :D

petrklm

Jen teď koukám, kam až jsme se od chlastu dostali :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

petrklm

U nás si musíš ale sehnat aspoň fakturu za vyvezení žumpy podle náběhu na vodoměru. Takže v mým případě tak tři... vyřešil jsem to septikem, pískovým filtrem a vsakovací studnou za cca 150tis., a stejně je to prakticky nezkolaudovatelný, protože laborce se pořád nelíbí kvalita přečištěný vody. Takže se to za pomoci dodavatele čističky řeší podvodem, no. Stejně musím mít smlouvu na vývoz septiku.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Ladik

Me je to kluci jedno, studnu jsem zasypal, tu brecku bych nepustil ani svym rybam do jezirka a zumpy mam dve, cekam roky na slibene napojeni ale socani jen slibuji pred volbama, pak radsi udelaj inline stezku, pro zviditelneni je to lepsi, klasika to pak pustim nekam k plotu bo je to JEN voda, z mycky, pracky, virivky, sprchy ....... A to by nasaklo do studny, kazda zumpa je mala v dnesni dobe a nikdo nechce platit hromadu penez za odvoz ,,vody,, fekalem ;)

atnarfus

Nezávislé zdroje státní úředníky mrzí víc a víc. Studny pečlivě zaevidovali, z větších zdrojů se již platí a na menší časem určitě dojde. Stejně tak je mrzí topení dřevem. Za chvíli budeme platit DPH i z vajec od vlastních slepic.

elpidio

Když máš ve studni E.coli baktérie, tak to Sagenem, nebo chlórem vysterilizuješ snadno, aleza pár týdnů je to tam zpět - podle toho jak je silný přítok. Naši mají klasický případ na chatě - povrchový studny a žumpy s trativodama. Jak to asi vypadá na rozboru je jasný...
Ne, hádejte, mám Rujánu.

fido

Citace: Ladik kdy June 03, 2013, 07:48:39 PM
Fido, dicil by ses pak co ti v lete potece z kohoutku

Nevyresi to nejake stribro do studny a prutokovy filtr na privodu? Je mi jasne, ze se do te studny splachne kdeco,
ale to co mi v Praze tece z kohoutku byla puvodne povrchova voda, do ktere stece vsechno mozny a je to jen
prefiltrovany a desinfikovany. O par korun navic by mi ted neslo, spis o tu nezavislost na statu. Ono kdyz vidim,
jakym tempem roste cena vody a ze je cim dal tim vic infrastruktury privatizovany, tak mam urcitou predstavu,
jak bude tahle vyhoda vypadat do budoucna...

Ladik

Fido, dicil by ses pak co ti v lete potece z kohoutku

petrklm

Už jenom za sepsání smlouvy na vyvážení septiku jsem dal 2000,-, za vlastní vyvezení cca 4 kubíků 1200,-. Fakt to žádná prdel není :). Čekám, že vyvážet to budu muset každej rok.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

atnarfus

Když ty pamatuje darling z dob, kdy se to dělalo pořádně. Já jsem si ho pořídil poměrně nedávno a proreznul za tři roky. Nový jsem si udělal z tlakové nádoby z osmičky plechu a ten už vydrží dlouho.
Čerpadlo mám již třetí. První hliníkové bylo v háji za rok. Druhé litinové vydrželo pár let. Teď mám nerezové za 16k a to je po dvou letech jako nové, tak snad vydrží.

Nenechat si občas otestovat pitnou vodu? Na Šumavě snad, tady v civilizaci bych to neriskoval.

Obecně si přiznejme, že voda z vodovodu je ve finále levnější a teče bez starostí.

fido

pri "kvalite" a "nezavadnosti" dnesnich potravin mi pripada pravidelne testovani kvality vody dost zbytecne :)
Predpokladam, ze driv umru na rakovinu z tech sracek, kteryma nas vykrmujou, nez na neco ve vode.
Darlinga taky pamatuju, neznicitelna vec.
Cim mene zavislosti na statni infrastrukture, tim lepe, takze studna a septik je zaklad.


Krtek

zvláštní... my měli starej darling 15 let a vodu nám nikdy netestovali. O septiku nemluvim, kanalizace je samozřejmost. Drahýho jsem na tom neviděl nic, dokud byla voda.

atnarfus

Citace: Krtek kdy June 03, 2013, 03:54:58 PM
studna je nevýhoda ? Pokud je s pitnou vodou tak bych se snažil zbavit se vodovodu. Nám kdyby soused kretén nestrh pramen na na vodovod kašlem.

Studna je nevýhoda. Je to drahé a jsou s tím starosti. Pravidelné testování kvality vody, pravidelný servis čerpadla a příslušenství. Za slušné čerpadlo dáš balík, tlaková nádrž vydrží pár let...

Septik to je dnes katastrofa. Dávno jsou doby, kdy jsi dal stovku maníkovi co v JZD jezdil s hovnocucem. Dnes se to na pole vyvážet nesmí. Musí to vyvážet a likvidovat firma, která na to má oprávnění. Například zde to dělají pouze vodovody a kanalizace. Vyvážejí to do čističky a nechají si za to ukrutně zaplatit.

FPT

no, to myslím war zvládá sám docela obstojně. navíc já panáky nepiju, já jsem v klidu (:
--O-o-O--

Ladik

To je hajzliiik, jen zjistil ze najebany nemas finance pod kontrolou a uz se hlasi ze ti pomuze utracet :D ;)

FPT

Citace: War kdy June 03, 2013, 03:44:46 PM
Dle katastru to nemá 400m2, ale jenom 359m2.

jenom informačně, zastavěná plocha se do výměry parcely nepočítá.
a jestli jsi kolenovrt, pak nechápu ty prachy za chlast, ale to já jenom tak (: a vůbec, kdy půjdeme na pivo?
--O-o-O--

Ladik

Zrovna dnes studna bez vodovodu je kolem Prahy na hovno, stece ti tam bordel z sirokeho okoli, nevycistis to ani za .... Pokud budes mit u jimky trativod kam to asi stece? Neee v dnesni dobe studnu max na podluvani kytrk, nebudte blazni, krtek muze, on je odolny :D

fido

To ja bych do toho klidne sel :) Uz jsem koukal po necem kousek od Prahy a specialne, aby to mělo vlastní studnu.
Akorát ta cena mi prijde jako ulet.

jb

jo kamaradi se stavebnim firmou popr. kteri maji autbazar...
to je to nejhorsi, jako vazne..

uroven stavebnich firem je tragicka... vsem je vsecko egal, nemysli u toho, hlavne fakturovat... a tragicek je, ze dobre to ani neumi...
kazdy profik na hube, ale krize asi porad neni, protoze vseci furt NESTIHAJI :)

hele ja bych radsi prestal pit.. a nebo se prestehuj tady a nebudes mit cas a hlaven ZA CO pit :)
jako to cos popsal jsem snad nevypil za cely zivot :)

a posledni vec, cehuni fakt nejsou mistri ve staveni srubu... Jeden to tady na celadne dela, uz nejaky rok.. SRUBY PACAK ale i tak...
a nemluvim o kvalite regulativu uzemniho planu v danem katastru, kdyz tam dovoli prdnout srub kdesi za prahu
nejsme v kanade nebo alasce

Krtek

studna je nevýhoda ? Pokud je s pitnou vodou tak bych se snažil zbavit se vodovodu. Nám kdyby soused kretén nestrh pramen na na vodovod kašlem.

Ladik

Nekupuj to, ten chlast za ty starosti nestoji, zas jeden co se zblaznil a ted si to potrebuje zduvodnit ;)

War

Snažím se dojít k nějakým cenám. Opravte mi je, pokud se mýlím.
Dle katastru to nemá 400m2, ale jenom 359m2. Cenové rozmezí za pozemek se v Babicích pohybuje od 1700-2200,-/m2. Cenu tohoto pozemku bych volil jako tu nejnižší (navezenina) 1700x359 =610300,-
Domek
Základová deska 150000,-
Srub cca 400000 bez DPH, 480 s daní (zdroj http://www.drevodomrajec.cz/index.php/katalog-srubu-mainmenu-72/817-garden)
Okna/dveře vnější 150000,-
Střešní krytina Bramac 80000,-
Celkem zaokrouhleně 1500000,- Aktuální prodejní cena 2980000,- :-)
Přítelka dělala ve stavebninách a má jakéhosi dlouhodobého kamaráda se stavební firmou, ale vzhledem k tomu, že jsem vrtkoleno, tak bych si spoustu věcí snažil udělat sám.


Saab 2.0i LPG

petrklm

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Ladik

hezké,  ale já bych do toho nešel, kluk z města co se ptá na drenáž a bude vše někomu platit bo to sám neumí ..... a má to jen vlastní studnu a odpad do septiku ........ NE

T-Diesel

nojo, vypada to krasne romanticky, jeden by sa do teho aj zamiloval...

War

Saab 2.0i LPG

petrklm

War: drenáž pomůže, pokud ji uděláš správně (spád, geotextilie, zásyp...). Koukal jsem na ty fotky - to, co stojí v obýváku je nejspíš tříkomotorvej septik, ale dost malej (odhaduju tak 1-3 osoby) a nebo je to domovní čistička odpadních vod. Obojí musí mít nějaký pokračování - pískovej filtr, vsakovací studnu a nebo potok. "Nádrž na odpady" je tedy imho nesmysl. Navíc, jakej by asi musela mít objem, abys jí nemusel každej měsíc vyvážet? Na chalupě (a to jsme tam jen o víkendech a ještě ne vždycky) mám spotřebu 35 - 40 kubíků vody za rok, to stejný množství se musí odkanalizovat (nebo odvést do žumpy a vyvážet cisternou).
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

fido

Takze sis dal akci za 100kc 17x a zaplatil 1700kc? To nedáváš dysko? Ze se nestydíš ;)

War

... ta chata má vlastní studnu, 40m, má údajně udělané odpady, plyn a elektřinu tak, že je dotažená do domku. Na odpady má vlastní jímku, opět vše nově udělané.
Opravte mě pokud se mýlím, ale když jsem byl malej, tak jsem s otcem kopal kolem jiné chaty odvodnění formou takových děrovaných trubek, které odváděly vodu na kraj pozemku. To by v tomto případě nešlo použít (třeba směrem do potoka)? Stejně se bude dělat plot s nějakou podezdívkou do země...

co se týče pití, přítelkyně se tváří, že jí to "zatím" nevadí...
Jinak, ten počet panáků je daný taky časem, protože jsem začínal v 18.00 a končil ve 4.00 - to mi připadá jako dost dlouhá doba ... ne že bych to chtěl nějak omlouvat... a pili jsme to ve dvou v rámci "akce" 2 vodky + redbull za 100,-
Saab 2.0i LPG

Jerry.Gunman

Vypít za večer i 10 panáků, tak jsem mrtvý. Doslova a do písmene. Sice bych se možná ještě pár dní  trápil na JIPce, ale výsledek by byl stejnej
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

NiceOne

Vypit 34 panaku, tak jsem mrtvej. Me staci 4 na lehkou opilost, 8 mam dost.

FPT

možná bys měl projít nabídky. já to dělám a to, co píšeš, prostě není pravda.
--O-o-O--

Krtek

to že adekvátní byt koupíš třeba za půlku o 5 km dál. Komfort (klid) nesrovnatelnej a pěšky dojdeš stejně jako z toho předraženýho. Podle mně se vyplatí bydlet pár km za městem než někde v centru. tam je brajgl (chlast :-) ) a předražený bydlení. Ta nepatrně lepší dostupnost některých služeb to nevynahradí. Ono vlastně tady z naší vsi bych nemusel vytáhnout boty a mam všechno potřebný pod rypákem. A byty tu stojej 1/4 co ten pražskej.

FPT

--O-o-O--

Krtek

já vim že se to tak pohybuje nicméně poměr cena/co dostaneš je úplně v prd...

FPT

tak slušnej byt je za 2,5 mega v Praze realita.
--O-o-O--

Olive

Citace: Ladik kdy June 02, 2013, 11:14:30 PM
JÉÉÉÉ, ten konec je hroznej :-))))

Úplně strašidelnej :)
Asi navždy Volvo V40

Krtek

tak kalba slušná no.... já kdysi udělal asi 4 Redbuly za noc a půl dne sjem čekal infarkt a měřil si tep. Spát se nedalo snad 2 dny i když jsem e únavou sotva plazil. Holt máš jinou tělostavbu :-)
U baráku měn dostala hláška srub za cenu bytu :-) 3 mega dá za byt
(kdekoliv v ČR) fakt asi jenom vypatlanec z realitky.

Ladik

Citace: Olive kdy June 02, 2013, 10:49:17 PM
Přítelkyni nevadí, že jí chodíš domů takhle zbořenej?

Mě po nějakým čase začalo být líto utracených peněz, protože ať jsem šla s jakoukoliv částkou, tak se domů vrátila s kilem. A pak mi začali vadit takový věci, proč mám odřený koleno, loket, vedle koho jsem se to probudila, kde atp :)

JÉÉÉÉ, ten konec je hroznej :-))))

Olive

Přítelkyni nevadí, že jí chodíš domů takhle zbořenej?

Mě po nějakým čase začalo být líto utracených peněz, protože ať jsem šla s jakoukoliv částkou, tak se domů vrátila s kilem. A pak mi začali vadit takový věci, proč mám odřený koleno, loket, vedle koho jsem se to probudila, kde atp :)
Asi navždy Volvo V40

ferinom

No tak do tej drevenice by som tolko neinvestoval. Zase ako romatika pekne, ale po case na kazdodenne byvanie to asi nebude vhodne riesenie. Zase az tak sa tyrat nemusis. ;)

atnarfus

Ta chata je bez vodovodu a bez kanalizace? V tom případě bych do toho nešel.

T-Diesel

tywoe, no kdybych pil s tebu tak su tuhy, otrava alkoholem
co na to pravilo tvoje srdco, na ty redbuly? To mosel byt tep jaxvin

Tyjo to je cena... by mna zajimalo, jaku cast z te hodnoty dela pozemek a kolik ten zbytek, esi to nahodu neni az presprilis.

elpidio

Mně přijdou nejhorší ty redbully.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

fido

June 02, 2013, 07:30:52 PM #12 Last Edit: June 02, 2013, 07:33:35 PM by fido
Priznam se, ze kdyz uz nekde zakalim, tak taky vzdycky do zaviracky, protoze kdyz uz jsem zacal, tak je mi lito
odchazet od rozdelane prace. Ja ale v Praze naopak kalim minimalne, protoze uroven hospod je casto slaba a ceny vysoke. Firemni parby nepestuju,
protoze uz tahle s kolegama travim vetsinu casu a nepotrebuju jejich reci poslouchat jeste po vecerech. A kdyz
se obcas rozkalim, tak si vynutim na par tydnu abstinenci, s cimz nemam problem (takze usuzuju, ze alkoholik
nejsem :) ) a jak si telo obcas odvyka, tak nevznika zavislost. Osobne si myslim, ze by se mi to ani nikdy nestalo,
protoze me sere presne to co popisujes - moralni/fyzicka kocovina, unava, ztrata casu, kteryho mam malo. Kdyz
si v hlave vypestujes blok, ze je ti tvuj osobni cas prilis drahy, na to abys ho proflakal v hospode, tak te to nebude
mrzet, ze tam nejsi.
Jinak teda 34 panaku je docela slusny skore :)  OK

Jerry.Gunman

Zdrhej okamzite, rychle a daleko
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

elpidio

Slušný útěk z velkoměsta  OK
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Jo, tak to hodně štěstí...
--O-o-O--

War

tak z jiného soudku: dneska jsem se byl za velmi deštivého počasí podívat na domek, který mě zaujal. Prodává to realitní makléřka, která v tom chtěla bydlet, ale rozvádí se s manželem. Umístění je kousek za Říčany u Prahy - Babice. Destinace je pro mě ideální, kolem pozemku vede potok, který i v tomto počasí není rozvodněný. Bydlení u "vody" byl jeden z hlavních požadavků, kvůli kterýmu jsem ochotný polknout spoustu jiných nedostatků. V okolí je spousta lesů a je to relativně klidná oblast. Domek je situovaný k potoku, kde bych asi dodělal nějakou terasu
Tím benefity končí. Jakýsi soused odvedle napříč počasí mi přišel sdělit, že celý pozemek je "navezenina z bůhvíčeho" a aktuálně na něm stojí tak 3cm vody. Na příjezdovce je prý kaluž, která je tam celoročně. Je tam postavený jakýsi přírodní srub bez hotového (podlahy, kuchyň, koupelna). Barák údajně stojí už dva roky nedodělaný, je prý kompletně zateplený, stavěný na celoroční bydlení s přípravou na krb.
http://www.bezrealitky.cz/nemovitosti-byty-domy/141187-nabidka-prodej-domu-babice

Plusy a mínusy:
+ krajina, potok (tříštící voda)
+ domek s možností ovlivnit interiér
+ dostupnost, krátká vzdálenost od Prahy (do 20km)

- na pozemek stéká voda z ulice, aktuálně tam stojí voda
- u základové desky jsem neviděl hydroizolaci
- chybí plot ze všech stran
- zbývá postavit garáž, terasa
- za ty peníze je to drahé, ale prý je to cena k jednání
Saab 2.0i LPG

Jerry.Gunman

Citace: War kdy June 02, 2013, 01:53:10 PM
no to je dalsi vec... pritelka skoro nepije a vsude me privazi/odvazi

Tak si přítulka vždycky dá štamprličku - a bude
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

No tak šup z centra, ono se to změní.
--O-o-O--

War

no to je dalsi vec... pritelka skoro nepije a vsude me privazi/odvazi
Saab 2.0i LPG

Jerry.Gunman

Zkus jezdit všude autem nebo na motorce - to by jako anti-alkohol mohlo drobátko zafungovat
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

Ne, že bych chlastal tolik, ale musím říct, že odstěhování z Prahy v tomhle hodně změnilo.
--O-o-O--

atnarfus

Zda se, ze jsi na tom zatim dobre. Zatim chlastas jenom kdyz je prilezitost. Pro praveho alkoholika uz je to jdiny smysl zivota a ke konzumaci ma fyzicke nutkani.

Tva situace ma jedine reseni, vyhnout se prilezitostem.

War

podle včerejšiho účtu jsem vypil 34 panáků vodky a 17 redbullů za celou noc. Je to známá barmanka, tak mě asi nenatáhla... poslední dobou zjišťuju, že pokud jdu do hospody, odcházím jako poslední a dokud mám u sebe peníze, jsem schopný vše utratit... vracím se domů a nic si nepamatuju, mám šílená okna... je to víkendová záležitost, druhý den jsem nepoužitelný... profesně mě to zatím neomezuje, ale mám pocit, že tohle už je za limitem. příští týden mě čeká firemní bowling, sem tam nějaké firemní večírky, kterých je nutné se zúčastnit, všude kolem mě se pije a pije a pije... sejdeme se s kamarádama a pije se, rodinné oslavy, kde se pije. Ten imaginární vlak je slušně rozjetej a já se s ním o víkendech vždycky svezu, někdy i jindy a jakmile dojde na panáky, sedím v první třídě. Je to asi i zábavné, ale já si to nepamatuju. Druný den zábavný není. Nakopnutý žaludek, občas třas rukou, nechuť jíst, žízeň, v hlavě úplně vygumováno a výčitky... peníze vyhozený doslova z okna, včerejšek stál sedmnáctset... vše co jsem si dal do kapsy. Mám plán odstěhovat se z centra Prahy, protože tady je to pořád jedna velká party. Chystám se do nějaké hypotéky a zmizet někam mírně za Prahu. Zase mě napadá, že kdybych si přiznal alkoholismus, tak bych doma neměl žádný alkohol, ale nějaké láhve se tu na mě smějou už dost dlouho a doma nijak nepiju. Doufám, že si to tady přečte nějaký personalista nebo obchodní partner :-)
Saab 2.0i LPG