Tak co s barákem ?

Založil Krtek, April 17, 2013, 11:58:36 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ladik

No a co ma delat bez elektriky? Tablet ji nejede, telefon nenabity, pc nezapne, varit nemuze bo elektricka plotna nejede,  v telce serial neuvidi, do robertka baterky nabit nema kde .... Na picu zivot a doma rypak :)

elpidio

Ne rýpák, rypák  :)
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

prej rypák... rekonstrukce se měla tahnout 1-2 roky. A panička se může posrat kvůli elektrice montovaný 3 dny po našem kempování (stejně 1,5 roku před původnim termínem). A já jsem rypák :D

Lihobaron

krtku, tyvole, ty ses furt stejner "rypak" jako pred deseti rokama *886* halt, chlapy nestarnou :)

T-Diesel

pekne ti to pokracuje (tu)
vydrz, ono to za cas prejde a zas budes rad ze tam nemosis byt sam :)

Krtek

Ložnice s linem a vymalovanej harantinec

Jerry.Gunman

Njn, se ženskou zle, ale bez ní ještě hůře, s tím nic nenaděláš :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Manželka je nevim co od přírody. Po těch letech chemie už si na přírodní barvu nevzpomínam.
Každopádně asi tejden mně přesvědčuje o tom že (jak řikal pan Sovák) spokojenej život se ženskou je naprosto vyloučená věc :-)
Ve čtvrtek jedeme dovolenkovat na barák. Je to v plánu od začátku rekonstrukce. Že budeme malovat, čistit a natírat futra, dávat dovnitř nový dveře a lina a dělat co zvládneme. Její požadavek byl aby do léta byla obyvatelná ložnice a koupelna. Teď je k tomu hotová i chodba, dětskej pokojík a špajz. Krom podlahy v obýváku je vlastně barák uvnitř komplet. A ta.... ženská se může posrat že neni ještě zapojená elektrika. Prej nebude  bez ledničky a teplý vody 14 dní.... Co bude dělat až zjistí jaký jsou čekací doby na spotřebiče do linky, to si teprve užiju. Včera jsem volal elektrikářovi, chce doplatek za zapojení. Ale má čas až po neděli. A průůůser, co tam budeme od čtvrtka to pondělka dělat bez elektriky. Řeší bezvýznamný prkotiny jako by na tom stál svět.
Ona nemá ráda problémy. Minul jsme dávali lino do ložnice. Po 2 hodinách štelování, zařezávání, posunování už byla vytočená že to neumim. Uznávam že je trošku primitivnější a nedokáže absorbovat skutečnost že zdi jsou teď už sice rovný ale pravej vingl stejně nikde v baráku neni. Na příště chce podlaháře že rej to nestojí za to. Tak zjišťuju že to má i svý světlý stránky že si barák neopravuju sám jako mí rodiče. To už by byl asi rozvod.

jb


Krtek

Dispozice se změnily dost. tady přikládam původní stav. Místnost ložnice 2 byl muj slavnej dětskej pokojík bez oken :-)

Jerry.Gunman

Citace: jb kdy July 11, 2014, 09:25:17 AM
pekne, ani velke, ani male .. a dispozici nezmenis

uz jenom retrivr a bily latkovy plot :)

Na co retrívra, však má manželku bloncku, ne?
To je skoro stejně chytré stvoření :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

Látkový plot retrívrovi neodolá (::
--O-o-O--

jb

pekne, ani velke, ani male .. a dispozici nezmenis

uz jenom retrivr a bily latkovy plot :)

Krtek

Tady je kdyžtak plán jak to vypadá po přestavbě.
AHA, PDF se musí stahovat tak přidam i obrázek v menšim rozlišení.

Krtek

Ty dveře jsou na dvůr. A koupelna je vedle kuchyně.

jb

Citace: Krtek kdy July 06, 2014, 12:10:45 PM
Naše linka bude vanilka, rustikální. A deska bude tmavohnědý dřevo

ty dvere ven v kuchyni to je na zahradu ? nebo hlavni vstup ?
a v kuchyni je aj koupelka ?

jb

Citace: atnarfus kdy June 27, 2014, 08:31:59 PM
Kamarádka prodává dveře od Slavony. Se dřevem mám ten problém, že mi vyrobí co si nakreslím a já nevím co chci  :)

no ja vim co chci a na to nemam, takze bude napojovany smrk a ne modrin. A chystam se do Brna na jejich prodejnu s "vystavkou" :)
Nic blíž nemam.

Krtek

Naše linka bude vanilka, rustikální. A deska bude tmavohnědý dřevo

fido

krtek: koukam, zes do kuchyne vybral stejny kachliky jako ja :) Mam k tomu tmavohnedou "tresen" linku a korkovou podlahu.

Lihobaron

hmmm.. tak ta kuchyň je uděaná pěkně nahovno.. nikde tam nevidim řízky  ;D

Krtek

Dneska dokončená kuchyň. Konečně jsem moh i já přiložit tlapu k dílu.

atnarfus

Kamarádka prodává dveře od Slavony. Se dřevem mám ten problém, že mi vyrobí co si nakreslím a já nevím co chci  :)

jb

tak lampu nevim, ani jsem ji zatim jeste u nikoho nevidel, byt do polska je to 12km.

A Franto, kdyz nevis jestli drevo, nebo hlinik, tak hlinikodrevo :)

at si kazdy dava co chce, to je jak radit s autem..nekdo ma favorita a spokojeny a nekdo mrci nad oktavkou a kupi si radsi audi... proc ne.

Ja treba chci drevo od slavona.cz

Krtek

Neruší někdo, kde sehnat podobnej lustr ? Teda co nejpodobnější ? My ho kdysi koupili v Polsku na trhu i s lampičkou. Do baráku bych bral 2-3 ale nemůžu to nikde najít.

Krtek

Vypadá to hezky ale tahat nákupy po schodech k baráku. Stačí mi t u bytovky. Kor když prší. Na svym baráku oceňuju že zaparkuju prakticky před vchodem a podávam věci z kufru rovnou do předsíně.

Romanius

tak to ne! tenhleten barák nebrat! :) schody!!! ja som už postarší človák, zničený stavbou a prácou, kolena jdou do prdele, nebudem vládať chodiť po schodoch :D
no keby mi toto hovorilo PANE, ani by som nebol proti :) aj s tým cadillacom

petrklm

Co s barákem? No co - trošku práce a je to docela hezký bydlení. Tohle bych tedy bral (samozřejmě Cadillac nesmí chybět :) ):
http://1.bp.blogspot.com/-NvhZ0_LMguA/U5MhKgwgtdI/AAAAAAAAFY8/z78F13xkhcw/s1600/1953+Cadillac+Eldorado+Convertible+3.JPG
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Lihobaron

jj, presne na tohle je fajn ytong  ;D

elpidio

Říkal spolužák jak někdo u nich si dal super dveře na chatu. No, nedostali se přes ně. A tak vzali motorovku a uřízli mu roh chaty...
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

Citace: Krtek kdy June 25, 2014, 08:40:34 PM
A jaký jsou ty naše ? Nějaký rámový nebo tvarový ?

vubec to neres, kdyz te bude chtit nekdo vykrast a budes mit "nahodou" superdvere tak te vybere vokynkem u hajzlu.. ser na to krtku, lepsi nez resit rok vchodovy dvere je venovat se ten rok svojemu PeZetoj  ;)

atnarfus

Ty máš s výplní. Je to pouze obvodový rám a v něm je místo skla zasazená výplň sestávající z nějaké pěny uprostřed a folie z každé strany. Nevýhoda je, že při jakémkoli poškození, například rozbití skla, se to musí vyměnit celé. O pevnosti folie a pěny nemá smysl mluvit.
Ta výplň se dá docela pohodlně vykopnout. Jsou i výplně s plechem uvnitř, ale to se běžně nedává.

Krtek

A jaký jsou ty naše ? Nějaký rámový nebo tvarový ? Je to Vekra, vzor Opál. Nám se líběj a měkký mi teda nepřijdou. A parádně se to zavírá jednim prstem. Otevírání to samý. V bytovce máme dřevěný protipožární. Vážej půlku těch plasťáků ale zavírání a otevírání je děs.
Bezpečnost bych asi dneska neřešil. Buďto tě někdo chce vykrást a vykrade a  nic mu v tom nezabrání nebo máš štěstí a nikdo tě vykrást nechce.

atnarfus

Vchodové dveře už rok řeším.
Plastové rámové - celkem bezpečné a pevné, ale nic moc pohledné, dvakrát za rok se to musí doštelovat
Plastové s tvarovou výplní - nulová bezpečnost a mizerná pevnost rámu, prostě se ta výplň dá vykopnout
Hliníkové rámové - zoufale nevzhledné, výběr pouze v odstínech RAL, použitelné tak do paneláku
Hliníkové designové dveře - cena od 100 000Kč

Zůstává dřevo. Vyrobí cokoli v jakémkoli odstínu, velký výběr kování...

jb

kazdy ma jine priority, pro nekoho je to "bezudrzbovost", tak pak plast.
ale dvere bych dal, kdyz uz ne drevo, tak hlinik. Ale opet je to o cene...


nicmene to uz vypada, ze by ste mohli za chvili bydlet :)


Romanius

no že vraj je to najkvalitnejší plastový otváraco-zatvárací systém :) ale teda neverím tomu absolutne. stačí si pozrieť na jutube ako sa lahko otvoria plastové okná

bibo

tak pokud tam máš takovej skvost spekané céčka pak to je špatné ale pokud sou kvalitní plast dveře tak podle mě neni co řešit

Romanius

Citace: Ladik kdy June 24, 2014, 12:52:41 AM

jééé ty si rozežraný woe
v africe děcka nemaj co žrát a ty tu ohrnuješ nos
co by ony daly za tvé plastové dveře :-) místo starého tepichu co jim visí ve futrech :-)

počkej, koukám kolem sebe, přemýšlím - kua kdybych byl v té africe, to by bylo! lenže ja tu žijem v tejto džamahírii, kde zlodej má vačšie práva ako okradnutý! mne tam dávali plastové dvere akože bezpečnostné :) ktoré otvorím aj ja - bud sa na ne navalím, alebo použijem nohu. pravačku alebo lavačku, to je jedno, ono to povolí celkom isto :) ešte že tam mám mreže, inak by to bolo otvorené každý deň

Ladik

Tak tak, na chate jsem asi 15let nesahl na dvere ani na okna a jsou porad ok, drevene sana starost, Romik je synek z mesta, casem na to dojde :)

Lihobaron

masivni dvere jo, ale ta starost.. natirat jednou dvakrat rocne politurou aby to vydrzelo aspon 10let.. vychodni vokna sem nenatiral a po 10-12letech je barva voloupana a sou zraly na komplet repas nebo vymenu.. bud rad ze mas plastovy..

Krtek

jo všechno je plast. Zevnitř bílej a zvenku "zlatej dub". Co se ti na tvých nezdá ?

Ladik

Citace: Romanius kdy June 23, 2014, 10:08:02 PM
pekné. ale mal by som jednu poznámku k tým vchodovým dverám - to sú plastové? my máme na baráku podobné a pojdu preč odtial len čo trochu povyplácam prvé dlhy! taký odpad hnusný že som dovolil namontovať ma mrzí doteraz! hrozné dačo!


jééé ty si rozežraný woe
v africe děcka nemaj co žrát a ty tu ohrnuješ nos
co by ony daly za tvé plastové dveře :-) místo starého tepichu co jim visí ve futrech :-)

Romanius

pekné. ale mal by som jednu poznámku k tým vchodovým dverám - to sú plastové? my máme na baráku podobné a pojdu preč odtial len čo trochu povyplácam prvé dlhy! taký odpad hnusný že som dovolil namontovať ma mrzí doteraz! hrozné dačo!