Tak co s barákem ?

Založil Krtek, April 17, 2013, 11:58:36 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

bibo

asi bych šel do rekonstrukce  zateplení rozhodně z venku  vnitřek je blbost a pokud ti to bude dělat někdo místní nepřijde tě to na tak šílený peníze

petrklm

Citace: FPT kdy April 17, 2013, 12:50:37 PM
já to odhadnout nedokážu, ale pamatuju si debaty o zateplení, ze kterejch vyplývalo, že běžnej barák se zateplovat prostě nevyplatí.
Tak nevím, kdes k tomuhle přišel. Synek si v létě nechal zateplit zrekonstruovanej starší domek (smíšený zdivo) a je se spotřebou na 2/3 loňský zimy, přestože se tuhle zimu topilo dýl...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

petrklm

Pokud nejsi schopnej/nemáš čas si podstatnou část těch prací udělat sám, tak je milion dost na hraně. Asi bych využíval víc místní firmy, než nějakej reexport z Prahy. Pokud můžu radit, věnuj velikou péči zateplení a nezapomeň na podlahy, i nepodsklepený a taky na stropy. Zatepluje se z vnějšku, celkem je jedno, jestli polystyren a nebo vata (obvykle čedič). Samozřejmě se dá zateplit i zevnitř, ale dělá se to především v historicky cennejch budovách, kde se nedá fasáda zakrejt. Vyžaduje to ale dokonalej propočet, aby se neposunul rosnej bod v žádným případě do zdi domu, to je potom konečná. Dvoupalivovej systém se mi jeví jako rozumnej, otázkou je, co s tím udělá v nejbližších letech legislativa - zakazujou se tzv. "neekologický" kotle, obce to mají kontrolovat a pokuta se dá ukládat i opakovaně. Je to zase jeden zelenej nesmysl, protože i do nejekologičtějšího kotle se dá hodit PETka s vyjetým olejem a je vymalováno... Pro ten případ bych si nechal možnost třeba i později instalovat třeba krbový kamna do obýváku a na dvoupalivovej systém bych se vybodnul. Celkem rozmně se jeví i možnost šoupnout na střechu kolektory na ohřev vody, aspoň přes léto to dost pomůže ušetřit. Zase je u toho důležitá kvalitní regulace.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

já to odhadnout nedokážu, ale pamatuju si debaty o zateplení, ze kterejch vyplývalo, že běžnej barák se zateplovat prostě nevyplatí.
--O-o-O--

Krtek

Takže bando zase bych rád prodiskutoval mojí aktuální situaci s bydlenim. Spad mi do klína barák po našich v Dubně. Pořád jsem si řikal že až nebudou tak ho prodam, prodáme byt a koupíme si domek někde poblíž. Jenže v toku událostí poslední doby jsem zjistil, že ten barák prostě prodat nemůžu. To bych už asi přišel úplně o všechno, bylo by to jako přijít o třetího rodiče. Krom poseldních 7 let jsem tam prožil celej život a Příbram mam furt v srdci kdežto na Berounsku jsme furt přivandrovalci. Dojíždění za prací jsme považovali oba za nereálný kvůli hlídání PéZetky. Ovšem manželku napadla spásná myšlenka že by šlo barák dát do kupy během 2-3 let a nastěhovat se tam až půjde Vřískotek na základku. To by už šla do Příbrami, autobsy jezděj dobře. To už bude moct jezdit sama a bejt i sama doma nějakou dobu. Tolik nástin týhle možnosti která mně teď drží na nohou co mamka odešla. Na rekonstrukci bych si vzal hypotéku s tim že po nastěhování by se prodal byt a hypotéka by se doplatila. Dali jsme si strop že milion akceptujeme, při vyšší ceně bych asi ten barák prodal a rekonstrukci nedělal.
Barák je sice normálně obyvatelnej ale protopil by se v něm majland. Plyn kolem 55 tisíc za rok, uhlí a dřevo kolem 35ti tisíc. Plyn je teda drahej a topit v kotli zase nemůžeme, abych vstával ve 4, roztápěl kotel a jel v 5 do práce, to bych asi dlouho nevydržel. Rád bych použil plynovej kotel co tam funguje teď, snad nemá cenu ho měnit. Takže se musí něco udělat s barákem a to nejlíp pokud se vyklidí po našich, nechá se jenom to nejnutnější a mmůže se rekonstruovat. Měl jsem tam předběžne projektanta a kámoše co má stavební firmu. Projektant by mi udělal projekt komplet do 30 tisíc i s nějakym tepelnym průkazem či co. Kámoš řikal že takhle levnej projekt mi nesežene a že by mi to zadarmo zkouknul a připomínkoval. K tomu bych měl mít i rozpočet. Kámoš by mi i udělal nějaký smlouvy pro stavební firmy abych je moh jebat a né ojebat oni mně. Ale sám řek že on neni z nejlevnější firmy a že dělaji v Praze.

Současnej stav
Barák je čtverec se 4 místnostma, zadní + veranda a koupelna jsou podsklepený, kotele jsou ve sklepě. Podle obou co tam byli je sklep suchej a s vlhkostí problémy nejsou. Půda jsou dřevěný povaly s hlínou. Krov by moh zůstat a střecha taky. To je asi 15 let starej vlnitej eternit, nikam naštěstí neteče. A část nad verandou je menší sklon s plechem, pod to se vlézt nedá. Na půdu přistavovat nic neplánujeme, spodek je prostornej dost.

V plánu by bylo teda asi tohle:
Výměna komplet topení. Tim myslim vyřezat a vyházet starý trubky a natahat nový a radiátory.  Aktuálně je tam 10 radiátorů i s jednim v koupelně. ten by nahradil žebřík. Expanzka je na půdě, to by možná už nebylo, nevim jak se to teď dělá. Rád bych nechal napojenej i uhelnej kotel jako záloha.

Výměna trubek na vodu. naštěstí je přívod do baráku ve sklepě skoro uprostřed domu a kuchyń by jsme stěhovali někam mezi ten přívod a koupelnu. Tak by se nemusely tahat trubky na 2 směry. Odpady v koupelně bych nechal jak jsou, to se dělalo před 10 lety s kanalizací v obci. Neplánujeme ani nikam přesouvat vanu, záchod a umyvadlo. Jenom to vyměnit za nový a dlaždice na zem a na zdi.

Pak elektrika komplet. zase odstranit všechno starý. Jsou tam hliníkový dráty v hadrech a jedna místnost je už bez proudu. To by neslo i nějakou změnu jističe abychom konečně měli i nořní proud

Okna jsou v předních místnostech špaleťáky asi 2x1,5 metru. Zadní strana má normálnější ale taky kravský + jedny dveře na terasu. To vyměnit za nový asi plasťáky. Aktuální okna byly nový když je tam dával táta když to koupili.

To je nejnutnější k vnitřku. V rámci bordelu by se měly srovnat zdi. Jsou prostě starý, nahozený a naštukovaný normálně jak se to před 30 lety dělalo. To by asi udělali normálně zedníci při tý elektrice a vodě. K tomu možná něco s podlahou v obýváku. Je to asi jediná místnost kde nechal táta škváru a na ní prkna. Ta podsklepená neni. Asi vybetonovat či co.

A pak co s tim venku nebo jak zateplit. Projektant řikal že to dělá sice nerad a vyjímečně ale u nás by asi bylo vhodný zateplit to něčim zevnitř. Přistavět k obvodovým zdem další tenčí zeď, nechat tam plac a mezi to nacpat nějakou vatu nebo tak něco. Sice by se zmenšily místnosti ale né o moc a zdi by dejchaly ven. Stropy by udělal podobně s podhledama a zateplenim.

Kámoš stavař by zateploval strop na půdě nějakym rastrem a foukánim nebo nějakou vatou tam atd. Stropy by nesnižoval, 2,5 metru je prej normální. A stěny by zateploval zvenku vatou. Nevim k čemu se přiklonit. Omítka je sice stará asi 30 let ale nikde neodpadává a neni ani odfouklá. je to brizolit a já nějak nemam ani touhu měnit něco na baráku zvenku.

To by bylo asi všechno. Podotýkam že jako vidláci z vesnice v bytovce přežíváme a nežijeme. V Dubně je velkej dvůr i zahrada i když se tam nedá zaject autem. Jak byste na to šli vy ? Dokáže někdo odhadnout jestli se tohle dá do milionu udělat ?