Tak co s barákem ?

Založil Krtek, April 17, 2013, 11:58:36 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

jb

Citace: Krtek kdy March 06, 2014, 12:29:05 PM
plast od Vekry :-) V čem je dřevo lepší než nějakýho toho pocitu ? Myslim na dveře, celá roubenka je něco jinýho, to chápu.

ono kazdy vyrobce, dealer ti rekne, proc je zrovna plast, hlinik, drevo dobre... na tobe je porovnat vyhody nevyhody jednotlivych veci a vybrat. Nevyhody nikdo moc nezminuje :) ale tak to je jak u vseho..
Spatne neni vylozene nic. Jako ze by to nedverovalo :)


jb

Citace: FPT kdy March 05, 2014, 09:11:30 PM
tady se přesně ukazuje, že projekt není zbytečnost (:
ja bych to jenom lehce upravil.. projekt ktery si kocirujes popr kreslis sam neni zbytecnost...
jinak projektanti jsou pakaz, jako kdokoliv jiny.. rychle neco splacat a poslat fakturu...
kdyby tomu clovek aspon trosku nerozumel, tak by mu nakukali tolik polopravd a co vsecko nejde...

Ale urcite je lepsi si to vsecko promyslet dopredu.. protoze jedna vec ovlivni x dalsich...
ja prekresloval projekt asi 5krat a to jsem vicemene uz 10let presvedceny, co chci a neni to zadny slozity zazrak..

ono dobry projekt stoji penize, ale lidi chcou vsecko zadara, takze si koupi nejaky tipovy za 20t. A to je par vykresu bez osazeni do terenu, ke svetovym stranam, nerespektuje to zastavbu, regulativy apod.


krtku jsem zvedav i na interier :) jako vazne



Krtek

plast od Vekry :-) V čem je dřevo lepší než nějakýho toho pocitu ? Myslim na dveře, celá roubenka je něco jinýho, to chápu.

jb

Citace: atnarfus kdy March 05, 2014, 08:25:59 PM
Oknama to vždy prokoukne. Koukám i nové dveře. Já vybírám vchodové dveře už půl roku a nějak se nemůžu rozhodnout. Asi to nakonec bude dřevo, které jsem zezačátku zavrhoval.

a co jineho na dvere nez drevo ? max hlinikodrevo :)

Ladik

budeš to mít hezké, držím palce, vyděržaj pianier ;-)

atnarfus

Každý koho se zeptáš ti poradí něco jiného, jo jak v tom neděláš fakt těžko se orientovat.

Krtek

to jsem nikdy neřikal. Ale nic neni asi nikdy úplně dotažený do detailu. Pokaždý přijde někdo (elektrikář, zedník, topenář...) s nějakou drobností co ho napadne a pak najednou hejbeš kdo ví čim

FPT

tady se přesně ukazuje, že projekt není zbytečnost (:
--O-o-O--

Krtek

My to vzali šmahem. Než pak koumat co vybrat a montovat si to "sám". Je to celý i s nějakou zárukou a mam po starostech. Závidim lidem co rekonstruujou jenom kuchyň nebo jenom koupelnu atd. Patlaj se s výběrem dlaždiček na zeď, nad vanu a na zem. Na mně je to  nějak moc komplexní. Na podlaze v jedný části závisí jak bude co na druhý straně baráku kde ještě netušim co a jak vůbec chceme.  Na mně je toho nějak moc. Fakt asi zlatý komančové když lidi stavěli z toho co zrovna sehnali. 350 tis. v pérdeli a z baráku je hrubá stavba, teď s oknama a dveřma.

atnarfus

Oknama to vždy prokoukne. Koukám i nové dveře. Já vybírám vchodové dveře už půl roku a nějak se nemůžu rozhodnout. Asi to nakonec bude dřevo, které jsem zezačátku zavrhoval.

Krtek

Dovolim se vám sem do svýho tématu zase nacpat. Ode dneška je z baráku díky novým oknum kočkopes.

petrklm

To je jenom rekreační chalupa - domů vždycky přijedu tak prudce zrekreovanej, že se z toho vzpamatovávám až do čtvrtka :D
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

T-Diesel

nojo, luxus :)
ale te prace kolem, aby to takto vypadalo, to tez neni jen tak, co ? ;)

petrklm

A co takhle 60. léta (19. století) :)


Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

T-Diesel

nacpu sa krtkovi do vlakna s otazkou: bydli nekdo z vas v drevostavbe?? A nemyslim zrovna okal RD rymarov z 80tych let :)

T-Diesel


jb

ve velkem by to nefungovalo :)


T-Diesel

Citace: jb kdy January 15, 2014, 02:27:50 PM

a cigani to je mor.. ale me uz slusne zdravi :)

nechces sa prihlasit na ministra pro narodnostni mensiny? Ze bys to zavedl ve vetsi mire? :)

jb

kabel dobry :)
ja se ale moc nesmeju bo jak jsem vlezl pod linku, tak cumim a mama to ma podobne... aspon ze ty trubky u mamy jsou plastove  :)

a cigani to je mor.. ale me uz slusne zdravi :)

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy January 14, 2014, 06:17:09 PM
No paráda :-(

http://pribram.5plus2.cz/59693/nasili-v-pribrami-prudce-roste-lide-vyzyvaji-k-demonstraci

Krásné je, "z rozhodnuté redakce je diskuse k tomuto článku nedostupná"
Quo usque tandem abutere, Catilina, patientia nostra ...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

bibo

jo to sou ty utlačovaný chudáci a vy je nemáte rádi  bych to sestěhoval na jedno místo třeba niger a podobně

Krtek


brano

Ale jo, ja som to pochopil s tym morcatom hned :) A pobavil sa. Tak aspon ze tak s tymi psami, nie si este uplne strateny pripad :)

Krtek

Asi se opakuju ale první morče jsme koupili předčasně Vřískotovi k narozeninám. Načasování bylo dokonalý - ráno na narozky ho našla chcípat v křečích v kleci.
Jo kabel ke sporáku ved za trubkama v kuchyni.
Psa jezečíka si vzala jedna pani z práce a už se tam zabydlel. Je tam asi od začátku prosince. Vořecha dostala tchýně ale nejdřív jsme jí dali vykastrovat (čubu) protože má i psa. Taky už je tam spokojená. Líp bych to asi nezařídil i když jsem nadšenej nebyl že o ně přicházim. Ale jelikož tam nejdeme bydlet letos ale kdo ví kdy, byly by psiska po sousedech po půl roce a furt je tahat tam a nazpátek

T-Diesel

krtek to prave predelava aby tam bylo uz jak u ludi v jednadvacatem stoleti, takze pockame na vysledek :)
jake morce? ja tam zadne nevidim.

brano

Boha, Krtku, pozeram ze si celkom nenarocny, teba by sa oplatilo asi aj chovat doma :) Lepsi jak telka :)))
A to morce nama chybu. A co sa stalo s psikom... aj ked teda uprimne, asi to ani nechcem vediet  :-\  A to za tou bateriou je naozaj kabel s elektrikou?

elpidio

Haha, tak to je mazec  BOHOUS
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Nepamatuju si sice z padesátky už nic ale koukam že tatík byl kdysi dobrodruh :-)

Krtek

Tak muj dvorní zedník / bourač se do toho pustil s vervou. Tohle prej bude náš obývák. Bylo naivní myslet si že někde zůstanou původní omítky.

Krtek

Citace: elpidio kdy December 11, 2013, 02:26:53 PM
Ten Beroun nebude špatný město. Jídlo je tam levný...
To bylo cestou po náměstí u okýnka v masně. Myslim že nějakej řízek v lupínkách jen tak do pracky s sebou.

Lihobaron

Citace: FPT kdy December 11, 2013, 11:38:38 AM
to je seřazený podle data?

pokud ano, hodnotil bych veterináře pro morče jako vyhozený tři kila (((:

tak to je hodne dobryy  *886*

Ladik

Citace: atnarfus kdy December 11, 2013, 01:39:15 PM
Jo, ale diskosku si odepisujes z dani a mas ji bez DPH ;)
My zamestnanci to platime zdanenyma prachama.

woe :)

elpidio

Ten Beroun nebude špatný město. Jídlo je tam levný...
Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus

Jo, ale diskosku si odepisujes z dani a mas ji bez DPH ;)
My zamestnanci to platime zdanenyma prachama.

Krtek

Tak nějak položkově páč parkovný, sušenky atd se sčítá. Ale morče jsi odhad dobře. Letos se zadařilo. Já bil za špatnýho tátu když jsem nechtěl kupovat morče 14 dní před PéZetky narozeninama. Stará koupila klec a zblbla jí že muselo bejt doma hned. Já na to plánoval výdaje až další měsíc. Tak ho alespoň našla natažený v křečích v kleci přesně na svý narozeniny ráno a já lítal ve svátek po veterinárních pohotovostech. Nakonec stejně po tejdnu chcíplo. Druhý se zatim drží.

FPT

to je seřazený podle data?

pokud ano, hodnotil bych veterináře pro morče jako vyhozený tři kila (((:
--O-o-O--

Krtek

Na zkoušku sem hodim to co jsem platil hotovostně v listopadu:

Sportka   253 Kč
Dušičky   430 Kč
Diasladkosti a energeťáky, sušenky a kafe   196 Kč
Spínač na zpátečku Nubira, oprava těsnosti, pneu, STK   5 678 Kč
Vklad do prasátka   100 Kč
Pohotovost a parkování   310 Kč
Dort pro Verunku k narozeninám   470 Kč
Veterinář pro Fifinku (morče)   365 Kč
Tondovi na rastry   8 500 Kč
Ověření podpisu + katastr   36 Kč
Morče   200 Kč
Jídlo v Berouně   45 Kč

Rastry šly z úspor co mam a opravy a STK na Nubiru z konta na opravy auta, to se nepočítá.

Krtek

No co mi zbyde.... Každej měsíc mi chodí od Atlasu náklaďáček za pětikilo a tak tisícovku až dvě utratim na ty drobnosti kolem, výlety atd. 340 mně stojí měsíčně Sportka. Jinak jsem letos platil samý nesmysly jako 2x zpopelnění, notář a vlastně zeď nářků jsem ufinancoval průběžně z výplat. Mně ty 2-3 tisíce co mi zbydou celkem stačej. Koukam že každej měsíc už nad stovku vyleze i různý parkování v PB nebo Berouně.
Jídlo a oblečení na PéZetku platí manželka. No vidíš vlastně oblečení si kupuju sám (pokud to nedostanu darem :-) a dárky pro rodinu když někdo něco má taky, to nemam započtený v kontě Vánoce.

FPT

no poplatky chápu, mě zajímá, co děláš s těma penězma, co ti zbydou
(samozřejmě mi do toho nic není)
--O-o-O--

FPT

jůůůů, penzijní připojištění (:
--O-o-O--

Krtek

December 11, 2013, 10:35:26 AM #91 Last Edit: December 11, 2013, 10:40:03 AM by Krtek
Jen tak z hlavy Tome:

Inkaso v bytě + rezerva na doplatky -  3900
Inkaso v baráku + rezerva na doplatky - 2700
Na poplatky v bytě - 2000
Na telefon - 300
Na LPG a benzín - 3000
Penzijní připojištění 1000
Moje pojistka - 540
Pojistka na PéZetku a manželku - 990
Na internet - 480
Na Vánoce - 500
Na servis aut - 1200
Na nový pneu - 1000
Na pojistky aut - 800
Školka a výdaje na PéZetku - 1000
Spořim si jen tak na spořicí účet - 1200

Takže to je jen tak 19,5 tisíce který každej měsíc mít MUSIM a na útratu zbejvá to co mam nad. Teď jsem si ještě začl šetřit dva tisíce na nový auto a další dva na umoření části hypotéky až skončí fixace.

Edit - doplněn penzijňák

Ladik

no co by... půjde si v roce 2021 možná pozdějc koupit  nové boty :-) a zbytek utratí za kolovou limonádu v Lidlu :-)