Konec osoby blízké....

Založil Gogo, January 22, 2013, 06:37:51 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Konec osoby blízké....

je mě lhostejný...
jsem tím nadšen...
se mě nelíbí...
zásah do práv a svobod daných ústavou...
mě ukázal o co námi voleným zástupcům opravdu jde.

Krtek

Citace: Gogo kdy January 23, 2013, 01:45:42 PM
Krtku tak jinak, mluvíš o kamarádovi, ale představ si, že se to semlelo Tvé ženě, ze zákona nemusíš proti ní svědčit!!!! Víš, že jsi zbraň půjčil jí, víš, že nikoho třeba nestřelila (nepostřelila...atd) bezdůvodně, (úmyslně) semlelo se to jinak a dopadlo to takhle. Nechceš jí přitížit, páč není schopna dokázat, že by jí ten útočník znásilnil, zabil..atd když už nemůže vypovídat (nedej bůh aby byl jiné barvy pleti). Proto je věc policie aby dokázala kdo trestný čin spáchal.
Dle Tvé logiky, by přišli a řekli je ta bouchačka vaše?, je střílel jste??, né byl jsem tam a tam a tady jsou svědci-...víte kdo ji měl a tedy i nejspíše použil?-vím, ale neřeknu dle práva....a oni takže neřekneš Ty- NE. Tak na zem a ruce na hlavu, zatýkáme Vás......a dostaneš 8 let....

Tak znova pro ty co měn asi neuměj číst. Píšu to chválně pomalu....
Nikde jsem neřek že s timhle stavem souhlasim a že je dobře. je blbě a nesouhlasim. Zajímalo mně porovnání se zbraní páč na obojí musíš mít papíry a obojí je někde registrovaný a identifikovatelný. Toť asi vše.
Při střelbě mojí ženy jí prásknout nemusim, při bouračce jo. To je rozdíl. Kdybych věděl že moje stará někoho zabila tak fakt nedokážu říct jak bych se zachoval a nedokáže to říct asi nikdo, kdo si to neprožil. Jednak ano je X možností že se bránila, pak je X možností že ses po X letech v někom dooost splet. První případ je dost nesmysl komplikovat zapíránim, krytim a kdo ví čim. Určitě by oba měli napomoct co nejrychlejšímu vyšetření a uvedení věci na správnou míru. Dneska už naštěstí celkem slušně řešeji nutnou obranu i když se to bohužel nerozmazává. Druhej případ je průser páč nevíš kdy jsi na řadě třeba ty sám.

Romanius


Gogo

no joo, vidíš na brambory-to mě nikdy ani nenapadlo :-) Já viděl kdysi někoho, že s tím nabíral uhlí...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

atnarfus

Ty husté jsou origoš na brambory. Šiknou se ale na cokoli obdobného (uhlí, kamení...)

Jerry.Gunman

Jj, nejlepsim resenim je pouziti systemu V4H, cili vidle ctyrhrote
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Gogo

no já mám jen 4ky na seno a pak 8ičky nebo kolik to má, ty byly tuším na uhlí, já je nepoužil. 3ky mám jen dřevěné na skládání sena, díry by po nich byly fest, to ja, ale nevím esli nejsou tupé..
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

brano


Romanius

Dobra otazka gogošu, tiez nemam 3-hrote widle :-)

Gogo

Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Jerry.Gunman

Citace: brano kdy January 23, 2013, 06:26:43 PM
Vidle jako zbran. Útočné, trojhroté. Hele, môže byt ten švarcenberger moja osoba blízka? *871*

No za uvahu by to mohlo stat... ;) :) ;) :)
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

brano

Vidle jako zbran. Útočné, trojhroté. Hele, môže byt ten švarcenberger moja osoba blízka? *871*

Jerry.Gunman

Citace: brano kdy January 23, 2013, 05:21:59 PM
A co vidle?

Myslíš jako řešení, které volil známý čínský filosof Li-Tin O' We Widle? :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

brano

Citace: Krtek kdy January 23, 2013, 01:15:36 PM
Jo a pro upřesněnní pro mnně prostě auto JE zbraň. Až buduj potřebovat pomstu tak to bude první, co vezmu do ruky a někoho sejmu. S mojí muskulatůrou moc jinejch šancí ani nemam.

A co vidle?

Romanius

ale ved štát vám umožní, aby ste sa domáhali spravodlivosti. zaplatíte pokutu a budete si súdnou cestou vymáhať náhradu škody od toho, kto ju spáchal. čiže dáte dotyčnú osobu na súd a už za dákych 5-10 rokov zaplatíte súdne trovy a dotyčný vás pošle do riti, bo nemáte žiadne preukázatelné dokazy o tom, že ste škodu neurobili vy. vy totižto nemáte prístup k žiadnym fotkám z radaru, ani z čerpačky, priemyselných kamier, ...

jb

woe a ja jsem pry negativni :) 

atnarfus

Ja jsem si myslel ze pokuta je trest pro pachatele prestupku. Najednou je ale jeste zretelnejsi, ze jde jenom o vyber poplatku. Nikdo se nebude snazit pachatele najit a potrestat, staci ze kdokoli zaplati.

Jerry.Gunman

Citace: Gogo kdy January 23, 2013, 01:45:42 PM
...
Dle Tvé logiky, by přišli a řekli je ta bouchačka vaše?, je střílel jste??, né byl jsem tam a tam a tady jsou svědci-...víte kdo ji měl a tedy i nejspíše použil?-vím, ale neřeknu dle práva....a oni takže neřekneš Ty- NE. Tak na zem a ruce na hlavu, zatýkáme Vás......a dostaneš 8 let....

Dle logiky našich zákonodárců by to bylo takto:
(1) Je ta zbraň Vaše? Ano? Takže 8 let za vraždu
(2) Střílel jste? - A víte co, nás už vlastně ani nezajímá, kdo že to vlastně střílel, my jsme tímto našli pachatele a zbytek je nám egál...
DALŠÍ!!!

Joj, to se nám to zvedne výkonnost soudů a jak krásně naroste objasněnost trestných činů! To bude vpravdě zemský ráj to na pohled...
*827*  *917*  *827*  *917*  *827*  *917*
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

však krtek by ji prásknul, protože za svoje průsery si musí nést odpovědnost sama. stejně i svoje děti, rodiče a tak.
--O-o-O--

Gogo

January 23, 2013, 01:45:42 PM #38 Last Edit: January 23, 2013, 01:48:27 PM by Gogo
Krtku tak jinak, mluvíš o kamarádovi, ale představ si, že se to semlelo Tvé ženě, ze zákona nemusíš proti ní svědčit!!!! Víš, že jsi zbraň půjčil jí, víš, že nikoho třeba nestřelila (nepostřelila...atd) bezdůvodně, (úmyslně) semlelo se to jinak a dopadlo to takhle. Nechceš jí přitížit, páč není schopna dokázat, že by jí ten útočník znásilnil, zabil..atd když už nemůže vypovídat (nedej bůh aby byl jiné barvy pleti). Proto je věc policie aby dokázala kdo trestný čin spáchal.
Dle Tvé logiky, by přišli a řekli je ta bouchačka vaše?, je střílel jste??, né byl jsem tam a tam a tady jsou svědci-...víte kdo ji měl a tedy i nejspíše použil?-vím, ale neřeknu dle práva....a oni takže neřekneš Ty- NE. Tak na zem a ruce na hlavu, zatýkáme Vás......a dostaneš 8 let....
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Jerry.Gunman

Citace: LPT kdy January 23, 2013, 01:29:34 PM
naštěstí to tak nefunguje ani u nás. zatím teda.

Vydrž prďka, časy se mění TAK RYCHLE, že "za pár" budeme vzpomínat na staré zlaté časy,kdy to stálo aspoň za hovno :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

naštěstí to tak nefunguje ani u nás. zatím teda.
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy January 23, 2013, 01:14:31 PM
Ale jo, cejtim. Ropzdíl je v závažnoti. princip má bejt ale stejnej.
A já měl za to že balistika která prokáže že tvoje zbraň někoho zabila je nezvratnej a snad i přímej důkaz žes to byl asi ty, ne ? Asi jako fotka z radaru kde nemáš vidět xift.
Postav teda na úroveň zbraně situaci kdy někdo tvym autem přejede bábu, ujede a kolemjdoucí maji jenom SPZtku tvýho auta nebo fotku z kamery na rohu kde zase nevidíš xift.
Já se nepřu že je to blbě.

V tomto případě by šlo pouze o identifikaci vražedné zbraně. Což ovšem nestačí, protože je nutno identifikovat, kdo ji v onu dobu držel v ruce.
Ale opakuji, tot platí v civilizovaných zemích, mezi něž, jak se obávám, naše stále se zmenšující vlast nepatří a kdo ví, kdy/zda patřit bude
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy January 23, 2013, 01:15:36 PM
Jo a pro upřesněnní pro mnně prostě auto JE zbraň. Až buduj potřebovat pomstu tak to bude první, co vezmu do ruky a někoho sejmu. S mojí muskulatůrou moc jinejch šancí ani nemam.

Dikcí zákona "zbraň je cokoliv, co umožňuje útok učinit důraznějším", tedy kámen, nůžky, najlonová punčocha, heft wod krumpáča ... Cokoliv :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Jo a pro upřesněnní pro mnně prostě auto JE zbraň. Až buduj potřebovat pomstu tak to bude první, co vezmu do ruky a někoho sejmu. S mojí muskulatůrou moc jinejch šancí ani nemam.

Krtek

Ale jo, cejtim. Ropzdíl je v závažnoti. princip má bejt ale stejnej.
A já měl za to že balistika která prokáže že tvoje zbraň někoho zabila je nezvratnej a snad i přímej důkaz žes to byl asi ty, ne ? Asi jako fotka z radaru kde nemáš vidět xift.
Postav teda na úroveň zbraně situaci kdy někdo tvym autem přejede bábu, ujede a kolemjdoucí maji jenom SPZtku tvýho auta nebo fotku z kamery na rohu kde zase nevidíš xift.
Já se nepřu že je to blbě.

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy January 23, 2013, 12:40:43 PM
Jo rozdíl tam je. Ještě upřesnim příklad.
Půjčíš zbraň kámošovi kterej je normální, nemá pěnu u huby a přesto s ní někoho během dne zastřelí. A v klidu (zse bez pěny kdekoliv) ti jí vrátí. A lopicajti se k tobě prokoušou s balistikou až za půl roku.
Ty budeš dokazovat žes byl někde jinde ? Tady ti to nevadí ? Já myslel že vytáhneš jak ONI maji dokázat žes to tvojí pistolí udělal. Né se obhajovat žes to nemoh udělat. Nehledě že to bude po půl roce.

Mně z toho tvýho vysvětlení vychází že i majitel auta co ho půjčí někomu kdo spáchá přestupek je taky buďto nedbalej nebo spolupachatel. pokud ví že půjčovatel je magor, co jezdí rychle.

Samozřejmě kristova noho...
Důkazní břemeno leží samozřejmě na bedrech policie.

Když si vezmu tebou nadhozený "modelový" příklad, tak JENOM na základě toho, že jsi majitelem vražedné zbraně, pokud proti Tobě není žádný hodnověrný důkaz vraždy, by Tě v civilizovaných zemích neodsoudili.

Ovšem opakuji po několikáté - Ty skutečně necítíš žádný zásadní rozdíl mezi vraždou a překročením rychlosti, jímž nikoho neohrozíš, ba ani neomezíš?
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Jo rozdíl tam je. Ještě upřesnim příklad.
Půjčíš zbraň kámošovi kterej je normální, nemá pěnu u huby a přesto s ní někoho během dne zastřelí. A v klidu (zse bez pěny kdekoliv) ti jí vrátí. A lopicajti se k tobě prokoušou s balistikou až za půl roku.
Ty budeš dokazovat žes byl někde jinde ? Tady ti to nevadí ? Já myslel že vytáhneš jak ONI maji dokázat žes to tvojí pistolí udělal. Né se obhajovat žes to nemoh udělat. Nehledě že to bude po půl roce.

Mně z toho tvýho vysvětlení vychází že i majitel auta co ho půjčí někomu kdo spáchá přestupek je taky buďto nedbalej nebo spolupachatel. pokud ví že půjčovatel je magor, co jezdí rychle.

Romanius


Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy January 23, 2013, 12:18:21 PM
Hele Jerry auto a zbraň jsou dost podobný záležitosti. Obojí je někde registrovaný, na obojí musíš udělat nějaký zkoušky a obojím se dá snadno vraždit.
Můžeš kdyžtak rozebrat případ co jsem popsal ? Né vybruslit okolo ale jak by to probíhalo nebo mělo probíhat když někomu půjčíš tu pistoli.

Auto je sice primárně určeno k něčemu jinému, nežli vraždění a zbraň taky, ale to tedy nechme stranou.

Jestliže někomu půjčím věc, se kterou byl následně spáchán trestný čin, jsem samozřejmě  povinen spolupracovat na objasnění. Ovšem ani v případě, že někdo bude zastřelen mojí bouchačkou - a já budu schopen dokázat, že jsem v dané chvíli byl někde ouplně jinde, nepůjdu si sednout za vraždu :D
* Pokud bych tu zbraň půjčil někomu, o kom vím, že zbroják nemá, vystavuji se trestnímu postihu za porušení zákona -  protože jsem povinen zabezpečit, aby moji zbraň nemohla použít "neoprávněná" osoba
* pokud ji půjčím majiteli zbrojáku, který se chová "normálně",  z hlediska trestně-právního jsem se ničeho nedopustil
* pokud ji půjčím majiteli zbrojáku, kterej ke mně přiběhne s pěnou u huby "dej mi bouchačku, já tu kurvu musím zabít", pak by to bylo (v návaznosti na prokázaný skutečný průběh daného zločinu) něco mezi nedbalostním trestným činem a spolupachatelstvím

Když tak, ať mne právníci opraví

Ael opakuji ještě jednou - cítím poměrně velmi ostrý rozdíl mezi vraždou a překročením rychlosti na silnici, kde nikoho neohrozíš, ba ani neomezíš
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Hele Jerry auto a zbraň jsou dost podobný záležitosti. Obojí je někde registrovaný, na obojí musíš udělat nějaký zkoušky a obojím se dá snadno vraždit.
Můžeš kdyžtak rozebrat případ co jsem popsal ? Né vybruslit okolo ale jak by to probíhalo nebo mělo probíhat když někomu půjčíš tu pistoli.

Jerry.Gunman

Po "jistých" zkušenostech, kdy ke kamarádovi vtrhla policie, vyvlekla ho z baráku a půl druhého dne ho drželi v CPZ jen proto, že si jejich konkurent zaplatil pár konkrétních podlých poldů a jednoho soudce, se už nedivím ničemu

"K soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek"
"Já soukromě vím, že neudělali nic protizákonného, ale rozsudek již padl"

Nekteré z perel, které padaly z huby pana soudce...

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

pokud jsem provozovatelem já, je moje právo dotčeno. nemusím vypovídat, ale stejně zaplatím.
--O-o-O--

Romanius

Mame u nas taky pripad, ked chlapik siel 74 namiesto 50, chcel zaplatit, ale nemal hotovost, tak mu zobrali vodicak na 2 roky a on ako zivnostnik moze ist do prdele. Ze sa vam nezda taky trest za taku blbost? Chcel si totiz filmovat cely zakrok, takze takuto drzost treba riadne potrestat. Teraz strielal do vzduchu na protestnom zhromazdeni proti nasemu staremu chujovi, cili prezidentovi a hrozia mu 2 roky natvrdo. Strielal z plynovky :-) A ten nas stary chujo, cili prezident, na polovacke zastrelil cloveka - ale psssst, ticho, nesmie sa to hovorit, lebo bol v chorvatsku na futbale. A clovek co tu vrazdu vzal na seba a dostal 2 rocnu podmienku bol v case vrazdy asi 60 km odtial v kostole.
Takze bacha s tym prekrocenim rychlosti dzery :-)

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy January 23, 2013, 11:10:03 AM
Hele Jerry ajak je to se tbraněma ? Ty někomu kdo má zbroják půjčíš svojí pistoli. On někoho zastřelí, nic ti neřekne a v klidu ti jí vrátí. Za půl roku se ozve lopicie že podle balistiky tvoje pistole někoho zabila. Ty nebudeš vypovídat a jak dopadneš ? Kor když přiznáš, jo mam jí tady hele. Kámoše práskneš, to je jasný ale rodinu bych neprásk. A jak tohle maji řešit ?

No nevím - ale pociťuji drobný, leč nikoli zanedbatelný rozdíl ve společenské nebezpečnosti nezi zapůjčením zbraně + následnou vraždou a překročením rychlosti na široké víceproudé silnici, kde nikoho neohrozíš, ba ani neomezíš...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Jerry.Gunman

Citace: Gogo kdy January 23, 2013, 11:03:18 AM
Tak Jerry to mírně protáh do extrému, ale takhle nějak to začíná...lépe být paranoidní, než pak brečet, že jsme si nevšimli dříve...

Myslím si, že právě my, občané československa, máme sdostatek zkušeností s tím, jak intenzivně a do až jaké hloubky se mohou zvrhnout skutky "pachatelů dobra", pokud se jim nevěnuje pozornost včas.
* Henlein a Sudetendeutsche Partei
* prosimich, Khon, Němci, takofy slušny folk, usporžadany a pracovity, kulturni narod Evropy - a voni mne tady pudou žikat neco o nejakych koncentracionslagrech. Nenechaj se vysmát, Khon, to s tím Hüttlerem, nebo jakšeseto ten tapacírmeister menuje, to bude nejaká fáma
* My, komunisté, se do Moskvy jezdíme učit, jak vám buržoustům zakroutit krkem
* Tuhle vládu přece jmenoval preziden Beneš, ta přece musí dodržovat zákony
* A já vám říkám, soudruzi, že u náš žádné kolchozy zavádět nebudeme!
* Komunistický převrat? Lidové Milice? Ale jděte, Beneš by na něco podobného nikdy nepřistoupil
* Naše měna je pevná a nepadne
* Jednání se Sovetským svazem probíhají vstřícně, soudruzi z Moskvy hledí se zájmem na náš polednový demokratický vývoj
* Mrtvý student v průvodu na Národní třídě
* 1 den před prvními "svobodnými" volbami, kdy Havel veřejně vykřikuje do TV, že nezná nikoho tak bezcharakterního, jako je Bartončík
a desítky či stovky podobných případů...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Hele Jerry ajak je to se tbraněma ? Ty někomu kdo má zbroják půjčíš svojí pistoli. On někoho zastřelí, nic ti neřekne a v klidu ti jí vrátí. Za půl roku se ozve lopicie že podle balistiky tvoje pistole někoho zabila. Ty nebudeš vypovídat a jak dopadneš ? Kor když přiznáš, jo mam jí tady hele. Kámoše práskneš, to je jasný ale rodinu bych neprásk. A jak tohle maji řešit ?

Gogo

Tak Jerry to mírně protáh do extrému, ale takhle nějak to začíná...lépe být paranoidní, než pak brečet, že jsme si nevšimli dříve...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

petrklm

Podle mne nebyla porušena zásada, že nemusíš vypovídat proti sobě a nebo osobě blízký. Ve všem ostatním s tebou souhlasím a taky mě to sere.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Jerry.Gunman

Citace: petrklm kdy January 23, 2013, 10:13:40 AM
Však vypovídat nemusíš, ale pokutu zaplatí provozovatel, no... ne, že bych to schvaloval, ale nepřipadá mi, že by tím byla jedna ze základních svobod porušena. Ale jsem už starej a blbej  ;)

Jistě - Tvoje auto vyfotí radar a máš na výběr - buďto (bez jakýchkoli dalších důkazů) zaplatíš a přijdeš o body nebo (opět bez nutnosti jakýchkoli dalších důkazů) zaplatíš jako majitel vozidla.

Tento novátorský přístup by se mohl využít i v kriminalistice. Stačí na každej sloup dát kameru, neustále všechny šmírovat a v momentě, kdy se něco stane, vybrat si jednoho chlapa a tomu to napálit natvrdo - byl jsi u toho, holoubku, máme Tě nafilmovaného - tak marš do báně.
Že jsi to neudělal? Že jsme Ti nic neprokázali? Že máš nárok na nezávislý soud?
Ale to jsou buržoazní přežitky a žvásty, fintu s obhájcem spousta lidí zneužívala, tak jsme ji v rámci další, širší a hlubší demokratizace celé společnosti zrušili. Takže maul halten a hybaj do basy.

Záměrně to přeháním - ale možná zase ne až tak ouplně  *827*  *827*  *827*
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Gogo

no obávám se, že v tom případě celý bodový systém byla jen habaďůra a šlo o usnadnění výběru peněz.
Osobně s tím nemám problém, nikdy jsem to nepoužil, ale obavy tady jsou...kam až to dospěje..
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

petrklm

Citace: LPT kdy January 23, 2013, 08:56:50 AM
jako promiň, ale možnost nevypovídat proti sobě nebo osobě blízké je snad jednou z naprosto základních svobod, ne?
Však vypovídat nemusíš, ale pokutu zaplatí provozovatel, no... ne, že bych to schvaloval, ale nepřipadá mi, že by tím byla jedna ze základních svobod porušena. Ale jsem už starej a blbej  ;)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Gogo

asi tak, tak holt měli vymyslet, jak dělat svou práci tak, aby měli důkazy. Ono usnadnit si to radarem, který fotí a oni kasírují je hezké, ale svoboda a právo by měli být přece jen na vyšším levlu.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...