Pivo, Beer, tekutý chleba

Založil Gogo, January 22, 2013, 01:40:56 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Váš názor na PIVO

Miluji pivo
Není to jen nápoj, je to vše v jednom
Rád si dám sklenku
Občas si jedno-dvě dám
Zbytečná otázka-ad volba 1)
Preferuji 10°
Preferuji 12°
Preferuji 13° a více
Ostatní nápoje jsou v podstatě zbytečné
Moc ho nemusím
Nesnáším pivo

Jerry.Gunman

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

War

jste všichni alkoholici ! :-)
Saab 2.0i LPG

fido

Vyhlasuji valku budějovickému Budvaru. Včera jsem dal slabych deset dvanactek (na festaku si clovek nevybira - dobrovolne bych to nepil) a dneska rano jsem prozil svou první near-death experience  *827* A jestli me muj otekly mozek neklame, tak jdu dneska vecer na  pivo1 s adminem. Ach boze  *946*

elpidio

Taky jsme to včera pojali ochutnávkově. Líbí se mi ten současný trend nekuřácký hospody s nějakým stabilním pivem na čepu plus ochutnávky různých malých pivovarů a méně známých značek. My byli (taky) zde: http://www.ochutnavkovapivnice.cz/prave_na_cepu/  Belgickou dvaadvacítku jsme vynechali, ale znám ji z dřívějška. Je to několik let staré pivo v šampuskách.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

fido

Citace: elpidio kdy June 02, 2013, 02:24:59 PM
Včera jsem měl tohle a nikdy jsem nepil tak hořký pivo.

nj, IPA, tam se dela navic dry-hopping. T.j. ze se pridava extra chmel pri kvaseni a lezeni.
Ja byl ve ctvrtek v Praze v Kulovym blesku a zpracoval jsem tam nekolik 15-stupnovych
Raptoru IPA od Matusky (btw jeden z nejlepsich pivovaru v CR IMO), par Californii od Matusky,
nekolik 14-stupnovych Samuraju IPA od Kocoura, pak  Unetice, pak nejaky Krtek, to jsem
pil poprve a docela slusny. Byl to velmi vyzivny a prijemny vecer :)


elpidio

Včera jsem měl tohle a nikdy jsem nepil tak hořký pivo.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

fido

Vubec me neprekvapuje prvenstvi Svijan. Nijak jim neubiram zasluhy na tom, ze zacali navrat Cechu (+ Moravanu a Slezanu) k
normalnimu pivu, ale to co predvadi posledni roky je des. Prislazovani cukrem, fixovani peny tetrahopem, chmelove extrakty...
s tim at jdou do  *775* Nedavno jsem si omylem koupil Svijansky Maz a to bylo zcela nepitelne.

Lihobaron

Litr uvedeného nápoje jich obsahoval 85 mikrogramů, což je množství překračující tolerovatelnou denní dávku.

notyvole, pri mym prumeru 3litry denne se divim ze este ziju  *827*

Jerry.Gunman

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

Citace: Ladik kdy May 11, 2013, 09:02:55 PM
do svých asi 40 let jsem pivo nepil vůbec ;-)

boze me se blizi 40citka doufam ze se mi to pak taky nevobrati  *871*

Krtek

Já na Lobkowicze narazil jednou. Na vojně když byl ministrem obrany :-) A protože byl správně "urozenej" přijel blbec neohlášen, nečekán, bez doprovodu a vyrazil rovnou na ubykace jebat mazáky. No a ti ho jakožto civila vyhodili :-)  :WTF: Akorát pak teda gumáci lítali po buzerplace jak Major Těrazky :-)

Ladik

já teda pivo moc nemůžu, přes den pořád potřebuji někam zajet autem a své papíry mám moc rád a nerad bych o ně přišel a večer většinou pracuji a přitom bohužl popíjet nemohu, chce se mi po pivu spát a také pak ta práce jaksi není taková jaká má být :-)
Když už si někde pivko dávám na srazech s klukama tak si dávám silnější a méně než jako oni deset desítek či více, hodnotit piva si netroufám, do svých asi 40 let jsem pivo nepil vůbec ;-)

fido

Citace: elpidio kdy May 10, 2013, 01:10:37 PM
Lobkowitz ležák kupuji v láhvi a chutná mi víc než plzeň.

Jj, vzpominam, ze to bylo prvni pivo, ktere jsem si zacal domu kupovat, kdyz jsem se definitivne nastval na Plzen. Chutnalo mi o moc vic.
Pak jsem ale parkrat koupil basu z nejaky slabsi varky a bylo lehce nakysly (taky desne utikalo z flasky), tak jsem zacal kupovat jiny znacky. Po case
jsem Lobkowicze parkrat jeste koupil a uz byl vzdycky vyborny. Ale asi 3x jsem na nej narazil na toceny a ani jednou mi nejelo, takovy divne
vodovy a nevyrazny. Nechapu.

elpidio

Mně nejvíc chutná Poutník hořký ležák. Ještě mají kvasničáka, ale toho neznám. V tuto dobu taky mívají Dalešice Májový ležák. Lobkowitz ležák kupuji v láhvi a chutná mi víc než plzeň. Kvasarů je několik. Původní recept vařil jeden chlápek v Senticích a prodal recept pivovaru Černá hora. To je tuším čtrnáctka a ta mi taky chutná. Původní Sentický kvasar se dá koupit v PETkách a jsou to dost silná piva. Taky mívá speciály.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

fido

Poutnika neznam, ale koukam, ze maj klasickou spilku, to se dneska uz nevidi - super! Zkusim sehnat vzorek.
http://www.pivovarpoutnik.cz/cz/technologie.php

Ja mam dneska hospodu, kde maj Vevodu (vyborny), Lobkowicz (lahvovy dobry, toceny nepochopitelne nic moc), Kvasar z Cerne hory (na chut super, ale na delsi piti moc hutny a sladky), Chlumecky Vit (psenice, nevyhledavam, ale obcas si na chut dam) a cernyho Merlina (vyborny), tak doufam, ze maj poradne umyty trubky :)

elpidio

Dneska jdeme na Poutníka. Snad se nezhoršil.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

fido

Citace: Krtek kdy May 09, 2013, 10:11:07 PM
a určitě se to pivo liší ? Já teď měl nedavno 2 flašky Cocacoly zero která chutnala jako obyčejná light :-( Pochybuju že by změnili receptůru, spíš to přisuzuju svýmu aktuálnímu rozpoložení.

Urcite se lisi ;) Pivo je "zivy" napoj, reaguje na teplotu, svetlo, tlak a navic se kazdy tyden jeho chut meni - pokud je
dobre uskladneny, tak k lepsimu, protoze "dozrava".  Mam vyzkousene, ze kdyz doma
uvarim davku piva a obcas se uplne nepovede, tak staci jen o par tydnu dele ulezet a vzdycky je z toho nakonec dobry
pivo. V Plzni uz jde ale jen o zisk, takze bych rekl, ze v zavislosti na poptavce se doba lezeni proste zkracuje, jak je potreba.
A kdyz je Plzen nakysla, rozpada se ji pena po par minutach a vypada, jak kdyby tam nekdo naflusal, tak je zrejmy,
ze to pivo moc dlouho nelezelo, protoze na kvalite peny se to projevi nejdriv.

Krtek

a určitě se to pivo liší ? Já teď měl nedavno 2 flašky Cocacoly zero která chutnala jako obyčejná light :-( Pochybuju že by změnili receptůru, spíš to přisuzuju svýmu aktuálnímu rozpoložení.

fido

Klaster si docela casto kupuju a je to vytecny, vysoce pitelny pivo. Velmi podobny je Rychtar. Vzdycky me pobavi,
ze tyhle dve "dvanactky" s naprosto stabilni kvalitou stoji kolem 11kc a vedle toho lezi "premiovy lezak" z Plzne
za 20kc, ktery se obcas povede tak, ze bych s nim akorat proplachoval odpad (nekdy se ale zadari a je vyborny,
abych nekrivdil).

elpidio

Ležák Klášter z Bily - hořká dobrota.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

petrklm

Naštěstí já piju pivo jenom na žízeň a na tu mi Gambrinus výčepní bohatě stačí. Takhle se vyžívám jenom u bourbonu a to vzhledem k ceně není tak často... zato je to krááááásný :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

bibo

taky mě štve že na flaškách nepíšou stupně jako dříf  teda někdo jo ale moc jich neni pak to studuj podle promile :)

Lihobaron

ja sem stastnej clovek.. nepoznam pomalu desitku vod dvanactky, hlavne dys je to zluty a ma to jakstaks penu  pivo3

Ladik

Jednou jsem zavezl sve kamatady motorkare z cele republiky na exkurzi do nosovickeho pivovaru, po vete meho kamarada ,.. Ale oni pry maji kvalitni vodu z pod stoletych dubu ... Mu pruvodce odpovedel ... Pane, nas chemik mi namicha jakoukoliv vodu :)

fido

..a dneska bracha donesl vzorek - http://www.mmxpivo.com/cs/poslani-piva-mmx
Velice slusny lezak plzenskeho typu, nefiltr. Trochu me zklamalo pouziti CKT technologie,
takze "rychlokvaska". Ale pivo chutna dobre, je hodne podobne Unetickemu nefiltrovanemu.

fido

Hm, tak tentokrat jsem nemel stastnou ruku. Zatecky svatecni lezak v "bio kvalite" i s vehlasnou eurounijni zelenou picou.

Chutna a smrdi, jako by si nekdo umyl nohy ve zkyslem mleku.

bibo

jako proč by se na předměstí mělo dělat pivo dyk se dělá ve městě ne  alr toho perštejna taky moc nepiju ted nejvíc asi svijany  a pak nefiltry kvasnicovy a kroužkový každej tomu dá jinej název

Vena

nejlepší pivo je strakonická dvanáctka. OK
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

fido

Asi by to chtelo svedectvi nejakeho skutecneho znalce piva 8)

Lidé v Hradci Králové krachu místního pivovaru litovali. Ukončení tradice vaření piva ve městě považovali za ztrátu a mínili, že zánik pivovaru ochudí atraktivnost Hradce pro turisty.
Vladimír Bureš, vedoucí odbytu, 56 let: "Nejsem žádným znalcem piva, ale hradecké se pít dalo. Je mi líto, že pivovar zkrachoval, protože každé město má mít svoje pivo."
Marie Kučerová, důchodkyně, 72 let: "Já jsem za život moc piva nevypila, ale vím, že známí měli pivo z hradeckého pivovaru v oblibě."
Tomáš Duchoň, student, 19 let: "Hradecké pivo? Vůbec nic o něm nevím, protože v hospodách nebylo. Když se nepije, je určitě těžké ho prodávat. Takže krachu pivovaru se nedivím. Ostatně velké pivovary určitě mezeru na trhu rychle vyplní."
Václav Horejší, podnikatel, 36 let: "Je to škoda i kvůli cestovnímu ruchu, protože turisté by jistě rádi ochutnali pivo vyráběné v Hradci."

http://www.pivovary.info/historie/h/hradec.htm

Lihobaron

jj, hradec je nasuchu uz peknou radku let  *753*z pivovaru mame ted kancelare pro ourednicky a parkovaci dum a to vsecko dokonca aj s tekouci vodou a splachovacima hajzlikama to vse za pouhou necelou milyJardu.. myslim, ze to vyhralo aj nejakou cenu, mozna za ty hajzliky nebo ze vyhnaly mysi nebo tak neco.. takze jako neco co stoji za to z hradce sem zbyl uz fakt asi jen ja :)

Jerry.Gunman

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Ladik


FPT

--O-o-O--

fido

Citace: elpidio kdy May 05, 2013, 09:41:59 PM
Není Primátor z Náchoda ?
Ano, vskutku, mas pravdu :-) V tom pripade beru zpet a nevim o nicem z Hradce, co by za neco stalo :)

elpidio

Není Primátor z Náchoda ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

fido

Dlouho nepadlo nic o pivu, tak mam par tipu z posledni doby:

-Mezi lezaky na takove to dlouhodobejsi chlastani mam tenhle rok favorita - Chotebor 12. Vytecne pivo, plna chut,
smetanova pena, horkost nadprumerna. Takhle nejak by mela chutnat Plzen, kdyby jeste varila pivo a ne ty
strasne eurochcanky.

-Matuska - Raptor 15' a Zlata raketa 17' vytecne IPA. Velice horke, mirne ovocna chut po dry-hopingu a specifickych
kvasnicich.

-Nevim jak v jinych obchodech, ale v Bille se objevil 10-pack Bakalare, z cehoz tvori pulku velmi slusny lezak, ktery
si obcas kupuju a pulka je medovy lezak (trochu silnejsi - 5.8%) ktery je velice prijemny objev. Trochu sladsi, ale
vysoce pitelny.

-Pivovar Varnsdorf dela celou serii vytecnych piv - Kocour. V podstate nelze vybrat spatne, vsechny jsou vynikajici.
Ja mel v posledni dobe 20-stupnoveho Sauruse, ktery je skutecna pecka :)

-Dlouhodobe mam v oblibe nefiltrovany 12' lezak Unetice. Sazka na jistotu.

No a proc jsem si vlastne vzpomel na pivo? Protoze mam zrovna otevreny Primator double 24'. Jestli vubec neco z Hradce
za neco stoji, tak je to prave Primator, ktery ma v podstate vse krome nealko-piva (ktere je desne) velice dobre ;)

Ladik

Citace: Romanius kdy February 13, 2013, 12:23:19 AM
ládík -777 - gratuluji :)

aha, nějak jsem to přestal sledovat, du se vožrat než zas někdo klikne :)

Romanius


Ladik

tisknu, tisknu, sázím, tisknu, v telce na Pohodě vaří AC blesk DC

Gogo

kafe jsem vypil asi 5té....za chvíli si dám další, kua prace a venku serou ty bílé sra..y... *1001*
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

já mám za večer druhý kafe, sou tu smajlíky na kafe? bo já jak píču do těch rychlých odpovědí tak je nevidím

Lihobaron

ja ne.. dneska sem koupil irish whiskey vod petersona, ted cekam na veceri a pak hupsky dupsky az dorana bileho  *753*

Gogo

 pivo3 pivo3  ale to doženu, mám práci tak do 2 hod.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Lihobaron


Gogo

Jsem si právě otevřel druhého lobkowitze nooo dá se to dáááá.  pivo1
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Lihobaron

stejne.. to pivo.. to je ale napoj..

ferinom


elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

brano


elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

Gogo

 pivo1 pivo2 pivo3   testuji....
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

u nás to nedávaj, asi nějaký regionální vysílání  :)

elpidio

Dost hrůza. Pít se to stejně moc nedá. To je na Rondu, ne na Zbrojovce.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Gogo

ono všeobecně na pivo bývají jedny z lepších reklam....hoši další lopaty...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

T-Diesel

co pravite na reklamu na starobrno?
jak tam zpiva manik basem na stadionu zbrojovky
... vzhurumodrobilevlajkyvzhurubrnokooometaaaa... :)

sem premyslal esi to spis neni reklama na hokej

Lihobaron

Citace: Gogo kdy January 27, 2013, 04:09:06 PM
I když škoda, že nemám černé-na volby, bylo by to stylové :-)

a to já zas kvuli volbam menit zvyky nehodlam :lulka:

Gogo

Romko klidně můžeš :-))
Tondo vydrží, ale muselo by mít nožičky a nebo prsten (......jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže)
Jinak mám holt slabou vůli a vééélkou žízeň :-)
I když škoda, že nemám černé-na volby, bylo by to stylové :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Romanius

Dal som si staaavu z kyslej kapusty, to by som asi nemal zapijat jednym vychladenym, co? :-)

T-Diesel

to tam jako delej vydrzi?
nebo to mas misto sedmeho schoda?

Gogo

No já jsem koupil 2 basy Bernarda 12°tak nemusím šetřit, jedna už je v prachu...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Romanius

je to tekutý chleba? je! tak co? :)

Lihobaron

ja mam pivo hodne rad ale radsi vobedvam jidlo  :D

Romanius

ja si to šetrím na zajtrajší obed :)

Gogo

Já dnes vychlazená 12° Bernard nooo nejni to špatné pití....
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

petrklm

Jo, tomu rozumím :). Když na chalupě zedničím, vypiju i pět piv za dopoledne, jen to musí bejt nejvejš ta desítka. Jinak by snad ani malta nedržela na zdi  *1025*
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Gogo

Krtku, nejde o cenu a objem woe, ale výživovou hodnotu-hod si to du excelu, jak je pívo zdravé :-)))
Nealko sice méně, ale co už, když člověk řídí. Zjistil jsem, že čepovaný Birel, je slušně pitelný-teda jako náhražka kvůli tekutinám!!!
Preferuji raději silnější-hutnější...plnější piva, ale při práci venku kolem chalupy, je 10° (i 8° by stačilo) tak nějak lepší.  Ono to chce řidší a méně výrazné chutě,
při kopání sklepa jsem komparační metodou přišel na to, že ideál je tzv. europivo-značka neznačka chuť se nemění.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

fido

Citace: LPT kdy January 23, 2013, 09:00:58 AM
jůůů, fido, myslím, že si budeme mít při flashování sápa o čem povídat (:

:-) V zemi "pivaru", kde je neslusne tvrdit cokoliv jineho, nez "Plzen je nejlepsi pivo na svete", je
kazda debata o pivu osvezujici.


Ladik


bibo

šmarja máte problémy vezmu to co má hezkej vobal a hotovo

FPT

jůůů, fido, myslím, že si budeme mít při flashování sápa o čem povídat (:
--O-o-O--

fido

January 23, 2013, 08:35:02 AM #26 Last Edit: January 23, 2013, 08:44:12 AM by fido
Citace: Krtek kdy January 22, 2013, 10:24:29 PM
Zaujalo mně jak Fido zmínil Postřižiny :-) Naši kupujou už léta páně v Penny Staročecha což je to samý (ještě předloni za 3,90 kč), teď to prodávaj i jako Postřižiny nebo Grešláka v Tescu. Já myslel že tu nikdo piva týhle cenový relace nepije.

Postriziny jsem mel Pepinovu desitku a jak desitku nepiju, protoze je pro me desne vodova, tak tahle byla vysoce pitelna.
Kdyz delas v lete neco venku na slunicku a nechces byt za chvili na kasi, tak je desitka idealni. Pak Francinuv lezak,
ktery ma jen lehkou oxidacni pachut, ale jinak vyborny, pak Nezny Barbar, Bogan a Svatecni special. Vsechny 3 vyborny.
Cena vetsinou nevypovida o kvalite nic, spis o marzi. Klaster ma vynikajici premiovy lezak a bezne ho prodavaji
pod 10kc. Plzen za skoro 20 a casto se neda pit.

Nevim, co prodavaji v Penny, ci Tescu, neznam Starocecha (jen pred par lety jsem ho pil na navsteve v Jiznich Cechach
a chutnalo to jako vodou redene pivni zvratky) a nevim, jaka je mezi nima a Postrizinama spojitost. Jestli to pro ne vari,
tak je to mozne, ale to, ze to opusti brany stejneho pivovaru neznamena, ze jde o stejne pivo.

Edit: tak jsem zapatral a Starocech se vari skutecne ve stejnem pivovaru - Nymburk:
http://pivnirecenze.cz/10889-recenze-starocech

recenze je na nej vcelku pozitivni, takze se asi zlepsili. Nicmene, podle obsahu alkoholu 3,5% ve Starocechovi
a 4,1% v Pepinove desitce nejde o stejne pivo, ktere jsem pil. Parametry se spise podobaji Postrizinskemu
vycepnimu, ktere ma taky 3,5%, ktere ovsem neznam.

Edit2: tak zrejme to neni ani Postrizinske vycepni, protoze podle testu to vychazi uplne jinak:
http://ekonomika.idnes.cz/specialni-priloha.aspx?y=test/test-dnes-levna-piva.htm

takze jak jsem psal - ze to vyjede ze stejneho pivovaru, opravdu neznamena, ze jde o stejne pivo.

Ladik

mě zaujalo .... našim 4 bedny na tejden .... :-)

brano

Fuuuu... Pivo z plastu, to by som nedal. Uz len z principu. Tak isto ako vino z krabice  :WTF: Barbari.

Krtek

Já taky hlasoval že ten zrzavej patok nesnášim. nicméně díky cenový politice si často dam k jídlu nealko pivo v hospodách atd. Prostě to vyjde levnějš v poměru cena/obejm než blbá minerálka BMS. I když mi to většinou zkazí pořitek z jídla.Zaujalo mně jak Fido zmínil Postřižiny :-) Naši kupujou už léta páně v Penny Staročecha což je to samý (ještě předloni za 3,90 kč), teď to prodávaj i jako Postřižiny nebo Grešláka v Tescu. Já myslel že tu nikdo piva týhle cenový relace nepije.
Manželce kupujem buďto Braník dvoulitr nebo Březňáka, taky dvoulitra. Kdo by se tahal s lahváčema. (stačí že našim beru na tejden 4 bedny :-()

Ladik

Citace: Gogo kdy January 22, 2013, 08:15:50 PM
no joooo   to je Stela to je jasan...

Stelu jsem měl motorečku 50ccm
pivo stela jsem pil asi 2x

Gogo

no joooo   to je Stela to je jasan...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

občas si něco dám, značky Vám neřeknu, co je Vám do toho
nejradši piju pivo v létě u mooře takže si dovedete představit, že to nebude nic moc, takový ty žlutý čůránky ;-)

ale volit budu švarcenegra to si pište


Gogo

ooo nepije pivo bědny člowěk...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Jerry.Gunman

Vzhledem k tomu, že nepiju nic alkoholického, mně pívo nic moc neříká :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

fido

Citace: Gogo kdy January 22, 2013, 06:33:03 PM
Také jsem rád, za pestrou nabídku piv, pokaždé si vyberu :-)
Rád testuju nové, z malých rodinných pivovarů, ale jako běžnou denní konzumaci snesu Starobrno (jen čepované), Bernarda, Lobkowitz, Plzeň, 11°Gambrinus-Excelent  a poslední dobou také Radegast....mám raději hořké piva, ale časem se to mění, jednu dobu jsem pil dost Budvar.

Na takovy to kazdodenni zapijeni obeda/vecere beru toho Rychtare, Klaster a dost dlouho jsem bral Lobkowitze, ale pak se nejak
zkazili - je takovy lehce nakysly. Jeste je slusny postrizinsky - delaj vytecnou desitku. Plzen snesu jen sudovou v dobry hospode.
Tankova neni zarukou, ze to hospodsky neotevrel a nechcije do toho (casto tak totiz chutna) a lahvova ma priserne kolisavou
kvalitu (narozdil od te, kterou za mene penez prodavaji v Deutschelandu),  coz mi u premioveho lezaku za 20kc pripada jak
vysmech - takze je bojkotuju, protoze me serou. Nekolikrat se mi stalo, ze jsem koupil nepitelnou basu a pak jsem ji s nechuti
musel dopijet. Gambrinus se da nefiltrovany, jinak mi nechutna. Kdysi se jeste dal Staropramen, ale co zmenili lahev, to chutna
a smrdi jako vyvar ze spinavych ponozek. Proste se velkym pivovarum vyhybam... po zkusenostech s homebrewingem mi pripada,
ze s kvalitnima surovinama je spis vetsi problem vyrobit hnusne pivo, nez dobre, takze je podeziram, ze to musi priserne fixlovat,
kdyz dokazou produkovat takovy patoky.

Gogo

nj ale proč to začalo?? Já měl za to, že původní zakladatel značky odešel do USA a tam začal pod stejnou značkou vařit zase pívo, pak by myslím, měla být značka jeho...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Lihobaron

ja volil "nesnasim pivo"  *886*

atnarfus

Já slopu tu kyselinu z pod Brna. Pivo jenom při příležitosti návštěvy restaurace se zahraničním zákazníkem, abych netrhal partu.

Lihobaron

vono se to nezda ale tohle uz je vysoka politika a zakulisni boje, a tam tezko se v tom vyznat, natroz to pochopit..

petrklm

Citace: Gogo kdy January 22, 2013, 01:57:18 PM
No onose to táhne už snad 15let..
Ono se to táhne letos přesně 100 let. A Budějovice tentokrát prohrály a je otázka, jestli se budou dál o něco snažit. Prej se Anhojzr spojil s nějakou pivovarskou skupinou a na sporný trhy by se dostal jinou cestou... takhle jsem to slyšel v rádiu.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Lihobaron

prej jedno :) uz sem 2hodiny doma vole  *886*

Gogo

tak hlasuj a jedno si otevři!!!
Já už pro jedno letím do kotelny :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Lihobaron

no a ja vcera nemel ani jedno.. mozna po 10-15letech kazdodenniho piti sem se fakt cejtil divne, tak nejak sem mel vubec strach vubec usnout, ten pocit bych nikomu nepral teda..

Gogo

Také jsem rád, za pestrou nabídku piv, pokaždé si vyberu :-)
Rád testuju nové, z malých rodinných pivovarů, ale jako běžnou denní konzumaci snesu Starobrno (jen čepované), Bernarda, Lobkowitz, Plzeň, 11°Gambrinus-Excelent  a poslední dobou také Radegast....mám raději hořké piva, ale časem se to mění, jednu dobu jsem pil dost Budvar.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

fido

Miluju pivo a jsem rad, ze se zase vraci tradice malych pivovaru. Mam rad napr. Unetice, Matusku, Vevodu, Kocoura, Hubertus, Primator, Rychtar, Klaster, Chotebor...
s Plzni meju akorat zachodovu misu a kdyz nejsem linej, tak si obcas doma uvarim vlastni lezak. Zrovna mi ve sklepe zraje tak 10 litru spodne kvaseneho ceskeho
lezaku.


Gogo

Kua kde je lihoš ať tu anketu trošku oživí...?
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

T-Diesel

no je to uz dluho
ale cestu do prace sem posluchal radiozurnal a tam to zminovali, ze by mel byt vyneseny nejaky zaverecny rozsudek a podla teho aspon v evrope bude jasne, komu to pravo pouzivat nazev BUD/Budweiser pripadne.

Gogo

No onose to táhne už snad 15let..
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

T-Diesel

no neskaj mel evropsky soud vynest verdikt, esi znamku BUD moze pouzivat budejovicak nebo amik
nekde o tem urcite neco bude

Gogo

Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Gogo

Tohle téma tady vysloveně chybííí :-)
Ale hlavně jsem  chtěl zjistit, nevíte někdo, jak je to s Budwaisrem a Budvarem? Nějak se v tom sporu už ztrácím...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...