OS P--Okec kolem oparačního systému...

Založil Gogo, January 14, 2013, 02:18:12 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

fido

Citace: FPT kdy March 24, 2013, 07:37:51 PM
hele, upgraduj síť, pořádnej gigabitovej switch je za pár korun a rozdíl je fakt znát. air umí jenom g nebo i n? ono 54 mbit a 300 mbit je taky rozdíl, i když to samozřejmě neběží tak rychle.

umi i n, ale ja mam router spojenej s ADSL modemem a kdyz jsem naposledy hledal ADSL modem s N-kovym wifi, tak neexistoval. A nez ADSL modem + gigabit switch,
tak bych uz rovnou investoval do time capsule. Router a datovy server v jednom... Kazdopadne jsem nad prechodem na rychlejsi wifi uvazoval, protoze eter se zahustuje
a ruseni narusta.

FPT

hele, upgraduj síť, pořádnej gigabitovej switch je za pár korun a rozdíl je fakt znát. air umí jenom g nebo i n? ono 54 mbit a 300 mbit je taky rozdíl, i když to samozřejmě neběží tak rychle.
--O-o-O--

fido

Citace: FPT kdy March 24, 2013, 06:41:47 PM
přesouváš desítky giga pravidelně?

No, desitky giga obcas, gigabajty velmi casto. Na macku delam port nejaky vetsi veci z PC/Xbox/PS3 a jen data maji kolem 20GB...

Krtek: jasny, diky za info. Ja mam problem asi hlavne s Airem, kteryho mam jen na wifi a tech 54mbps je proste slaby. A i kdybych
poridil adapter na RJ45, tak nemam gigabitovy switch. Vypada to, ze budu muset trochu upravit celou infrastrukturu.
Prehistoricky krabice (PC) se chci uz uplne zbavit, tak potrebuju vyresit vsechny veci kolem :) NTFS me taky sere, ale ja mam pocit,
ze za tim budu nejaky lichvarsky licencni podminky, ktery z politickych duvodu nechtej konkurentovi platit.


Krtek

Zadarmo a nafurt asi nic takhle trvalýho neni :-( Já potřeboval ještě OS X 10.4 (Tiger) a dopad jsem tak že mam Fireware disk pro MACky a externí USBčkovej s EXFATkou pro Leoparda a PC. Neexistuje formát kterej by všechny OS podporovaly (Tiger, Leopard a XPčka). Nedokážu jedinym externim diskem přenést data z PC přímo na Tigera. Teoreticky na něm fungujou tyhle NTFS bastly ale prakticky prostě ne :-( Chvíli jsme měl i ten externí FW rozdělenej na 2 oddíly každej s jinym FS ale dělit 640 GB bylo už pak moc malý místo. Doma s tim ale problémy nemam. Server mam PC s XPčkama a od doby co jedu komplet na gigabitopvý síti (kabely) tak neni problém. V pohodě mi server nahrává film, iMac na něm další střihá a malá si pouští v pokojíku na Lampičkovi pohádky taky ze serveru.
Ať si jabkaři řikaji co chtěji, číst a zapisovat NTFS by měl bejt základ, když to umí kdejaká blbá televize.

FPT

--O-o-O--

fido

hele, Krtku, jak resis presouvani dat mezi mackem a PC? Pripadne mackem a externim diskem? Dospel jsem k tomu, ze presouvat desitky giga po siti neni uplne nejrychlejsi,
a externi HDD mam naformatovany na NTFS, ktery OSX umi cist, ale ne zapisovat. Paragon NTFS stoji 20$, Tuxera NTFS dokonce 25$. Starsi verze zdarma od Tuxery
(NTFS-3G) mi na Lionu a Mountain lionu nejede. Dneska jsem si koupil Thunderbolt kabel, v domeni, ze vyresim aspon prenos dat mezi mackama, ale ten iGenius
na prodejne mi nesdelil, ze muj Macbook Air Late 2010 model, nema Thunderbolt. Asi ho tim kabelem pujdu serezat :-|
  Zatim jsem nainstalil Paragon NTFS 10-day trial, abych si presypal data na iMac, ale potrebuju nejake permanentni reseni. Pokud mi nezbyde, nez to koupit, fajn,
ale pokud existuje neco zadarmo, dam tomu prednost.

fido

jo, 24" bych bral hned. 21" mi prisel moc maly, 27" uz je zase moc velky, jenze oni proste nic mezi tom nedelaji :(

Krtek

Gramofon by na hlučnosti nepřidal nic :-) Já slyšim občas externí 2,5" hadr na zálohování když běží Timemachine jinak mi taky nic do xiftu nevrní. 27" je fajn že můžeš mít konečně webowku a tabulku nebo PDF stránku vedle sebe. Ale sere mně to nudlování. 1600b na výšku by bylo lepší. Proto jsem nešel do 21,5" a chtěl jsem původně 24" než se vyskyt náhodou tenhle.

fido

Dneska dorazil iMac 27". Prvni dojmy skvele. Obraz je brilantni a to rozliseni je opojne. Webove stranky, na ktere jsem zvykly, ze zabiraji pres pul obrazovky jsou najedou nudle, ktere se na desktopu ztrati.
Pocitac je fantasticky tichy (Fusion drive. Nevim, kolik by na hlucnosti pridal "gramofon"), rychlost je bleskova. Co me ale nadchlo a uz o ni psal FPT, je magic mouse. Neveril jsem, ze to muze fungovat,
ale funguje. Normalne by me z tak ploche mysi bolely ruce, ale tim, ze nemusim napr. lovit scroll bary a jen posouvam s obsahem gestem, mi to usetri prakticky polovinu pohybu. Chvilema se az zarazim,
ze vlastne nekdy musim pohnout i celou mysi a nestaci mi jen track-pad funkcnost. Nechci vubec podsouvat, jak je Apple dokonaly, to neni, ale je hrozne mile prekvapeni. ze jeste dneska nekdo dela
vyrobky, u kterych nekdo evidentne premyslel, zkousel a snazil se, aby byly prijemne na pouzivani a nebyla to jen zaminka na vytazeni penezenky (coz je samozrejme take  :D ).

FPT

Citace: fido kdy March 04, 2013, 09:58:30 AM
Mozna to je jen vekem  ;D Driv me bavilo se ve vecech vrtat, kazda nova vec me nadchla, za 5 minut jsem vedel k cemu je ktery cudlik a i bez manualu jsem objevil vsechny funkce. Dneska uz me to jen sere. Kazda zmena me irituje. Proste chci veci jen pouzivat a neresit. OSX je jednoduchy, rychly, nerozbitny. Ve woknech uz dneska furt jenom neco hledam. Kdybych administroval stovky kompu, asi bych to mel v malicku a byl bych v pohode.

Jeste ke srovnani OSX/Windows - na Airu provozuju primarne OSX a mam prumerny uptime 1 mesic, restartuju vetsinou jen kvuli update Flash Playeru (ano, i na Apple ma svou zkurvenou agresivni updatovaci politiku). Za 1,5 roku mi crashnul asi 3x. Obcas potrebuju delat neco pod woknama, tak mam v Parallels nainstalovany wokna. Casto je tam zapomenu, a bezi mi paralelne s
OSX nekolik dni. Vetsinou do tydne se mi zacne Air strasne zpomalovat, vsechno desne cuka, vetsinu casu zere VM Parallels. Shodim to a pocitac zase bezi jako po masle. Nemyslim, ze je to virtualizaci, protoze to same mi wokna delaji i na nativnim hardware. Vlastne chapu, proc M$ zacal aplikace bastlit v C#. Protoze jako programatory zamestnavaji kreteny, kteri si ani neumi uhlidat alokovane resourcy.

to tipuju spíš na tu virtualizaci, já takhle provozuju notebook a restartuju ho taky tak jednou měsíčně.

jinak s těma programátorama - trochu si myslím, že dneska se hodně hřeší právě na to, co píše ferino, máme možnosti, proč je nevyužít. nic moc tě nenutí k optimalizaci.
--O-o-O--

Ladik

grafiku jsem dělal v corelu2 na 386DX se 4mega paměti a harddiskem myslím 125 mega a šlo to, ten počítač živil asi 10 lidí ve firmě ;-)
jooo kde jsou ty časy, teď tu mám ....... 4 počítače, 3 noutbuky a jsem tu sám :-)))

ferinom

No ak ti mladi programatori su taki ako ti co som ich mal na jednom projektoch pod sebou "na vypomoc", tak potes panboh. Ked sme testovali system tak som zistil, ze procak dostava mierne na frak. Rovnako ako aj sietove zatazenie.
Ked som sa pytal, ze naco to tak vytazuju, tak som dostal odpoved, ze ked je ta moznost vyuzitia HW, tak ju treba vyuzit. Na moju otazku, ze ked bude treba casom system rozsirit, lebo je stavany na dobu tak cca 5az 7 rokov, tak na to uz krcili pleciami ako tucniaci.
A ani sa nedivim, ze ich to nezujimalo, v tom case uz by na tom projekte nerobili, boli by na novom a nebola by to ich starost.
Nakoniec uz nie su ani vo firme, potrebovali rozsirit obzory o nove moznosti, tak sli do dalsej firmy. Zase nieco programovat.

Kua kde su tie casy, ked sme ani nesnivali o nejakych gigovych pamatiach a gigovych sietiach. Kua ti dnesni mladi by sa posrali na modemoch s maximalkou 32kb a pamatou PC 512MB.

fido

Mozna to je jen vekem  ;D Driv me bavilo se ve vecech vrtat, kazda nova vec me nadchla, za 5 minut jsem vedel k cemu je ktery cudlik a i bez manualu jsem objevil vsechny funkce. Dneska uz me to jen sere. Kazda zmena me irituje. Proste chci veci jen pouzivat a neresit. OSX je jednoduchy, rychly, nerozbitny. Ve woknech uz dneska furt jenom neco hledam. Kdybych administroval stovky kompu, asi bych to mel v malicku a byl bych v pohode.

Jeste ke srovnani OSX/Windows - na Airu provozuju primarne OSX a mam prumerny uptime 1 mesic, restartuju vetsinou jen kvuli update Flash Playeru (ano, i na Apple ma svou zkurvenou agresivni updatovaci politiku). Za 1,5 roku mi crashnul asi 3x. Obcas potrebuju delat neco pod woknama, tak mam v Parallels nainstalovany wokna. Casto je tam zapomenu, a bezi mi paralelne s
OSX nekolik dni. Vetsinou do tydne se mi zacne Air strasne zpomalovat, vsechno desne cuka, vetsinu casu zere VM Parallels. Shodim to a pocitac zase bezi jako po masle. Nemyslim, ze je to virtualizaci, protoze to same mi wokna delaji i na nativnim hardware. Vlastne chapu, proc M$ zacal aplikace bastlit v C#. Protoze jako programatory zamestnavaji kreteny, kteri si ani neumi uhlidat alokovane resourcy.

FPT

víš, tohle je ale typický, ty na to koukáš jako windows power user, ale na macos ani linux se jako power user nedíváš. já mám ve školách i jinde na starost dnes už desítky stanic s windows, který se prostě jednou nainstalujou a běžej. řeším problémy jenom s hw. ubuntu desktop skutečně funguje jako lednička - uvnitř to chladí, ven to topí a nic moc jinýho se s tím dělat nedá. a ano, spoustě uživatelů to stačí a je to tak správně.

problém je podle mě v tom, že u windows jsou lidi zvyklí, že cokoliv tam připojej a/nebo nainstalujou, tak bude nějak fungovat. a ona je to většinou pravda. u macu nebo linuxu to lidi tak nějak nenapadá, protože tam jsou spíš překvapeni, když funguje vůbec něco.

já netvrdím, že windows jsou nějakej zázrak, ale to, že mají na desktopech naprostou převahu, i když na ně "všichni" celou dobu nadávaj, má nějakej důvod. většina lidí s nima prostě problémy nemá - naši mají doma tři počítače, na dvou xp, na jednom 7. běžej od tý doby, co jsou nainstalovaný. problémy? žádný. mohl bych pokračovat, živí mě uživatelská podpora, takže posledních deset let jenom poslouchám a řeším problémy obyčejných userů s počítačema, hlavně s windows. vyřešil jsem jich určitě tisíce a fakt nemám pocit, že by se to zhoršovalo, naopak. s XP pořád něco bylo, díky bohu už zas na tolika počítačích nejsou. visty sice taky nepovažuju za povedenej krok, ale pravda je, že od tý doby řádově ubylo problémů s počítačema. až si kolikrát říkám, jestli si nemám do těch faktur něco vymejšlet (:

je to prostě stereotyp. tobě windows nevyhovujou, to je v pořádku. já osobně, když jsem od krtka koupil iMac, tak jsem taky většinu věcí dělal na něm, protože to prostě všechno fungovalo. ale bylo to samozřejmě tím, že jsem ho využíval jenom jako user - ostatně přesně kvůli tomu jsem si ho pořizoval. na druhou stranu můj notebook s win 7 funguje už třetí rok (od nového) bez reinstalace a ten dostává zabrat, holt kovářova kobyla. jenom toho softu, co jím prošlo, trial verze s nefunkčníma odinstalátorama, cracklej soft, viry a všechny možný hnusy. a pořád funguje, tahám ho s sebou všude a používám ho denně. já to mám s počítačema jako s brano s autama - mně se prostě počítače nekazej a fungujou.
--O-o-O--

fido

March 04, 2013, 08:07:39 AM #87 Last Edit: March 04, 2013, 08:13:05 AM by fido
Citace: FPT kdy March 04, 2013, 07:37:39 AM
zajímavý je, že takhle to mám já a většina lidí s windows...
Ja to mel takhle s Windows taky,dokud byly XP. S Vistama jsem trpel jako zvire, Windows 7 se
sice vratily do funkcniho stavu (Visty za funkcni nepovazuju), ale uplne vsechno je zprehazeny,
vetsinou k horsimu. Windows 8 jsem mel v ruce asi 30 minut a byl jsem naprosto v soku. Prislo
mi to jako skolni projekt, ktery zbastlila parta studentu mezi hulenim travy. Pro nekoho mozna
buducnost, pro me nikoliv.
  Kazda instalace windows se drive nepo pozdeji nejak zahnojila a zacala se sypat a zpomalovat
(a ja zadny kraviny neinstaluju, vetsinou mam na kompu nekolik let to same). Nejvetsi zlom
pro me nastal prave nekde kolem Vist, kdy se v Redmondu zamilovali do sveho ditete - C# a .NET
a zacali v tom bastlit vsechny aplikace, coz ma naprosto drasticky dopad na rychlost. Ja vetsinu
casu travim ve Visual Studiu a to je s kazdou dalsi verzi pomalejsi. Ne o procenta, ale o stovky
procent. Posledni Visual Studio mi hnije i na pracovnim kompu Alienware Aurora s @3.8GHz i7
a vodnim chlazenim. Neco je proste spatne.
Nemam nejaky konkretni duvod, proc uz odmitam s Windows marnit zivot, proste se to jen
vsechno nakupilo najednou. A ja myslim, ze v Redmondu to uz vi taky, ze to posrali.

Edit: jeste mam vlastne jednu peknou zkusenost. Pred 3 lety jsem poridil notebooka pro sveho dedu s babickou.
Je jim ±84 let. Nebylo samozrejme moc casu je zaucovat a jeste vetsi problem se jevila udrzba - nemuzu
tam jezdit kazdy tyden neco opravovat. Dostali Ubuntu. A maji ho dodnes, aniz bych musel cokoliv resit.
Jestli uz i Linux funguje jako "lednicka" a Windows s tim maji problem, tak je proste neco spatne.

FPT

Citace: fido kdy March 03, 2013, 09:59:16 PM
Nj, diskuze jak jsem cekal :-) Kazdopadne jak tam nekde zaznelo, ze Apple neni vec na hrani  a experimentovani, ale spis
"lednicka", kterou mas pouzivat jako spotrebic, tak s tim souhlasim. A uprimne, me to vyhovuje. Pouzivam programy, ktere mi vyhovuji
v defaultnim nastaveni. Jakmile to vyzaduje nejaky hackovani, pluginy apod. tak to leti z disku. Nesnasim napr. mobily s Androidem,
ktere jsou jako "dodelej si doma", proto mam Blackberry. Taky takova "lednicka". Zivot je moc kratkej, abych marnil cas
nejakym hackovanim. Potrebuju nastroj a ne tamagotchi, ktery budu furt udrzovat pri zivote. Uz jsem se smiril s tim
ze kdyz na OSX neni neco tak, jak jsem zvykly, spis si zvyknu na novy, nez to lamat pres koleno. Ne, ze by me to obcas nesralo,
ale neco za neco

zajímavý je, že takhle to mám já a většina lidí s windows...
--O-o-O--


fido

March 03, 2013, 10:11:28 PM #84 Last Edit: March 03, 2013, 10:15:32 PM by fido
Citace: Krtek kdy March 03, 2013, 10:07:44 PM
To souhlasim, taky to tak beru. Ale někam nadhodit heslo jenom tak bez varování... BIOS hadr.
Krom toho když dam formátovat HD1, nečekal bych že to bez varování smázne i HD0 kde má předinstalaci systému. Hlavně když Apple šetří a nedá k počítači ani tu blbou flešku, natož DVDčko s instalačkou.

To je debilni. Ja jeste k Airovi flesku s OSX dostal. Takova bila, placata jako pul USB konektoru.
Mozna to delaj jen u kompu s SSD, aby jim neubirali  kapacitu. Uvidim v jakym stavu dorazi iMac.
Tam jsem objednal 1TB fusion drive.

Btw podle toho clanku to vypada, ze koupil neco jetyho (resp. predvadeci kus), kde uz mu nekdo heslo v EFI nastavil,
coz byl pocatek vsech problemu. Pochybuju, ze by to v tomhle stavu posilali z tovarny.

Krtek

To souhlasim, taky to tak beru. Ale někam nadhodit heslo jenom tak bez varování... BIOS hadr.
Krom toho když dam formátovat HD1, nečekal bych že to bez varování smázne i HD0 kde má předinstalaci systému. Hlavně když Apple šetří a nedá k počítači ani tu blbou flešku, natož DVDčko s instalačkou.

fido

Citace: Krtek kdy March 03, 2013, 09:39:55 PM
No právě. Do dnes jsem netušil že když během instalace OS přidáš RAMku, zahesluje se ti EFI a máš to na servis. A pochopitelně autor je blb a debil co se rejpe v čem nemá  :BMS: Fakt banda iOvcí  :o

Nj, diskuze jak jsem cekal :-) Kazdopadne jak tam nekde zaznelo, ze Apple neni vec na hrani  a experimentovani, ale spis
"lednicka", kterou mas pouzivat jako spotrebic, tak s tim souhlasim. A uprimne, me to vyhovuje. Pouzivam programy, ktere mi vyhovuji
v defaultnim nastaveni. Jakmile to vyzaduje nejaky hackovani, pluginy apod. tak to leti z disku. Nesnasim napr. mobily s Androidem,
ktere jsou jako "dodelej si doma", proto mam Blackberry. Taky takova "lednicka". Zivot je moc kratkej, abych marnil cas
nejakym hackovanim. Potrebuju nastroj a ne tamagotchi, ktery budu furt udrzovat pri zivote. Uz jsem se smiril s tim
ze kdyz na OSX neni neco tak, jak jsem zvykly, spis si zvyknu na novy, nez to lamat pres koleno. Ne, ze by me to obcas nesralo,
ale neco za neco



Krtek

No právě. Do dnes jsem netušil že když během instalace OS přidáš RAMku, zahesluje se ti EFI a máš to na servis. A pochopitelně autor je blb a debil co se rejpe v čem nemá  :BMS: Fakt banda iOvcí  :o

fido

Citace: Krtek kdy March 03, 2013, 07:18:16 PM
Fido: dík za zvětšení myši ale nečekal bych že "nejvyspělejší OS na světě" kurzor prostě jenom zvětší bez vyhlazování. To snad už 98ky měly víc různých kurzorů a hezky vyhlazenejch. Holt mam zubatou svini 2x2 cm. Ale hlavně že už jí najdu n první kouknutí na plochu :-)
Celkem mně dostala diskuze pod článkem tady:
http://switch2mac.blog.zive.cz/2013/02/jak-jsem-si-koupil-mac-mini-horor-zatim-bez-konce/

Nedivim se těm co Apple nemusej. Aby se člověk styděl že vlastní to co někteří trotlíci v diskuzi.

Vidis, ja pred 2 tydny objednal iMac 27" s i7 a GTX680 ;-) Jeste si tak 2-4 tydny pockam, nez dorazi.
Apple rozhodne neni dokonaly. Beru to tak, ze MacOSX je v mnoha vecech na zacatku, ale porad je
pred nim nejaka cesta. Windows jsou na konci cesty a pro me osobne je to naprosto neunosny konec.

diskuzi si prectu, ale jestli je tam dav iSheeps, co nekriticky adoruji Apple, tak to taky nemusim :)

Krtek

Fido: dík za zvětšení myši ale nečekal bych že "nejvyspělejší OS na světě" kurzor prostě jenom zvětší bez vyhlazování. To snad už 98ky měly víc různých kurzorů a hezky vyhlazenejch. Holt mam zubatou svini 2x2 cm. Ale hlavně že už jí najdu n první kouknutí na plochu :-)
Celkem mně dostala diskuze pod článkem tady:
http://switch2mac.blog.zive.cz/2013/02/jak-jsem-si-koupil-mac-mini-horor-zatim-bez-konce/

Nedivim se těm co Apple nemusej. Aby se člověk styděl že vlastní to co někteří trotlíci v diskuzi.

atnarfus

S Ubuntu začínám laškovat. Ve W7 mi stejně nejde třetina softů co používám, tak když už budu hledat nějakou náhradu, tak klidně pod pod Linuxem. Paradox je, že to co jsem na W8 nerozjel, to ve Wine funguje.

fido

Citace: Krtek kdy February 07, 2013, 05:59:54 PM
Aha, dík :-) Já to hledal u předvoleb myši :( Kapku mi to připomíná Linux kde jednu věc najdu ve 4 různejch nastavovacích panelech.

:-) V linuxu je to hlavne kazdy rok jinak. Ale abych nehanil, myslim, ze napr. Ubuntu je momentalne docela padna odpoved
na silenstvi z Redmondu. Uz driv se mi libil, ale ted ho cim dal tim vic vidim jako alternativu v PC svete.

Krtek

Aha, dík :-) Já to hledal u předvoleb myši :( Kapku mi to připomíná Linux kde jednu věc najdu ve 4 různejch nastavovacích panelech.

fido

Citace: Krtek kdy February 07, 2013, 04:36:29 PM
A když jsme u myší, jak doprdele v OS X zvětšim kurzor myši ? Ve woknech prostě vyberu jinej ale něco takhle primitivního jabka neznaj BMS. Kolikrát se mi stává že probudim iMacka a pak jezdim myší dolu a šmrdlam po okraji obrazovky dokud se nezačne hejbat dock abych vůbec našel myšítko :-(

No, ja tu potrebu jeste nemel, ale kdyz nevim a nechci dlouze hledat, tak se zeptam budto Spotlightu, nebo Googlu. Zde je vysledek:

You'll find the setting within the Universal Access pane of System Preferences (Apple menu->System Preferences). Click the Mouse & Trackpad tab and then click and drag the Cursor Size slider. The changes will take effect immediately, so choose a size you're happy with.
Read more at http://www.cultofmac.com/143762/make-your-mouse-cursor-bigger-os-x-tips/#p7go3MEGrksLH4ho.99

Krtek

A když jsme u myší, jak doprdele v OS X zvětšim kurzor myši ? Ve woknech prostě vyberu jinej ale něco takhle primitivního jabka neznaj BMS. Kolikrát se mi stává že probudim iMacka a pak jezdim myší dolu a šmrdlam po okraji obrazovky dokud se nezačne hejbat dock abych vůbec našel myšítko :-(

Krtek

Citace: fido kdy February 06, 2013, 09:48:00 PM
jo, presne. V praci mam tohohle transformera http://static.scan.co.uk/images/products/1974726-a.jpg a na to jak to vypada strasne,
musim rict, ze lepsi tvar jsem v ruce jeste nemel. Kdysi jsem mel neco tak plochyho, jako je apple magic mouse, ale od logitechu,
taky to nemelo kolecko, ale jen takovy "klitoris", ktery clovek honil prstem a za 2 tydny jsem z toho mel takovy krece, ze musela
pryc.
Mně nejlíp sedne tohle:
http://www.czc.cz/a4tech-x-710bk/55601/produkt?q-category-id=epo2hut1s2jnu9im4etl7j5tuf&q-c-1-producer=sah7fla7po8d3e970p2clvokg9b&q-c-0-f_1462730348=sOptick%C3%BD
Mam typ 708 ale tvarem je stejná. Ono vlastně teď i potřebuju 5 tlačítek takže míň mít nemůžu. Nakoupil jsem pár těch myší kdysi a už pomalu asi chcípaj (na jedný nejde kolečko a druhá se tejden chovala dost divně, pak se vzpamatovala)

FPT

no MM by mohla být větší, to je pravda, ale zvyknul jsem si na ni i bez bolestí.
--O-o-O--

Ladik

no jen tak mimo mísu, já jsem pravákolevák
takový přeučený levák
píšu pravou ale hrozně škrábu jinak většinou vše dělám levou, nebo oběma
no a já klasickou myš držím levou ale tak do kříže jestli mi rozumíte, tedy klikám na levý tlačítko klasicky jako vy pravácí ukazováčkem
vlastně 20 let už, vzniklo to z důvodu více počítačů ve firmě a toho že ostatní byli praváci a furt něco přeinstalovávat by byla blbost.
jen mi vyhovují menší myšky, takové ty travel, smrt jsou ty ergonomické, ty u nás nikdy neměly šanci






fido

Citace: Krtek kdy February 06, 2013, 07:19:51 PM
Já si párkrát pohrál s Magic myší a funkce by se mi líbily. Třeba scrolování do všech stran šudlánim prstem po myši. Ale ten tvar BMS já holt potřebuju ruku podepřít pořádnym kusem cihly.

jo, presne. V praci mam tohohle transformera http://static.scan.co.uk/images/products/1974726-a.jpg a na to jak to vypada strasne,
musim rict, ze lepsi tvar jsem v ruce jeste nemel. Kdysi jsem mel neco tak plochyho, jako je apple magic mouse, ale od logitechu,
taky to nemelo kolecko, ale jen takovy "klitoris", ktery clovek honil prstem a za 2 tydny jsem z toho mel takovy krece, ze musela
pryc.

Lihobaron


Krtek

Já si párkrát pohrál s Magic myší a funkce by se mi líbily. Třeba scrolování do všech stran šudlánim prstem po myši. Ale ten tvar BMS já holt potřebuju ruku podepřít pořádnym kusem cihly.

FPT

já jsem si na ni zvyknul, vlastně mi teď dost chybí (:
--O-o-O--

fido

Citace: LPT kdy February 06, 2013, 09:36:26 AM
to jsi k tou neměl magic mouse?

Nemel. Velkou Apple klavesnici mam rad, na ty se mi dela vylozene dobre, ale apple mys mi nejak nesedla. Ale mozna ji dam jeste sanci.

FPT

--O-o-O--

fido

Jeste poznatek k OS X Lion:
Citace: Krtek kdy January 15, 2013, 05:38:21 PM
Místo hezkejch teploměrů (posuvníků u oken) máš šedivý něco a to ještě "na vyžádání".

Popravde, ani jsem si tu zmenu neuvedomil, dokud jsi me neupozornil. Anzto mam Aira, tak OS ovladam touchpadem,
tak mi to nikdy neprislo, protoze za slidery netaham - proste tahnu dvouma prstama. Vcera jsem mel ale cely
den Aira pichnutyho na mys+klavesnici+monitor a tam jsem teprve zjistil, jaka jsou mizejici slidery tortura.
Nastesti - to jde zapnout v preferencich! ;) Takze fadne sedivy jsou porad (to mi az tak nevadi, je to podruzny prvek
a kdyz je mene rusivy, tim lepe), ale aspon jdou trvale zapnout.

atnarfus

S W8 mám zkušenosti minimální, ale jsem z toho ještě víc rozladěný než z W7. Vše zlé je ale k něčemu dobré, konečně po letech zase začínám používat i linux. Na Unixu jsem kdysi začínal a z přechodu na NT4 jsem byl dost špatný. Časem jsem se přizpůsobil, ale znovu a znovu to dělat nebudu.

FPT

--O-o-O--

Lihobaron


Romanius