OS P--Okec kolem oparačního systému...

Založil Gogo, January 14, 2013, 02:18:12 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

elpidio

Od roku 2007 mám v changeru z bývalýho auta 10 cédéček. Budu to muset taky nějak vydolovat.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

asi den jsem se s tim patlal. Nějak to nejde nahmatat :-( Zklamal nožík, pinzeta, kreditka. Pak už málem přišlo na řadu kladivo.

Ladik

já bych teda ten prach zkusil vypláchnout vodou :-)

FPT

no a vyndat ho tou pinzetou nebo nožíkem jsi nezkoušel?
--O-o-O--

Krtek

Jasně že zkoušel. Neni problém s nějakou hláškou ale fyzicky je slyšet jak se mechanika snaží 2x po sobě médium vytlačit a pak ho znovu sežere a načítá :-( Prej to dělá prach.

http://superapple.cz/2009/10/jak-vysunout-cedecko-ktere-nejde-vysunout/

FPT

--O-o-O--

Krtek

SW příkazy vyřeší SW problémy ale když je pojebaná mechanika :-(

FPT

Citace: Krtek kdy December 12, 2013, 11:12:32 AM
Blbej OS se dá ještě jakštakš nahradit jinym.... Blbej HW je prostě blbej HW. Mně předevčírem zůstalo v iMackovi DVDčko a nejde vyndat. Mechanika se jakoby 2x snaží vyhodit ho ale nevykoukne ani o kousek :-( Nějaký sichrtlačítko jabka nemaj takže je tam asi navždy. Prej je to známá bolest iMacků, mechanika odejde po krátký době kvůli prachu. Výměna nemá cenu, to by do toho lezli v servisu displeyem. Tak holt mam na ploše o ikonu víc navěky a asi budu muset koupit externí vypalovačku. Celkem mně sere jako OS X vždycky to DVDčko roztáčí a načítá kdykoliv po probuzení a prodlužuje to i start :-(
Při tom Kostička G4 z roku 2001 má mechaniku kolmo vzhůru DVDčka vyhazuje jako toustovač a funguje to bez problémů.
hele, a ono nejde vyhodit žádným způsobem? z konzole přes drutil eject nebo při startu pomocí tlačítka myši?
jinak asi pomůže tohle: http://hints.macworld.com/article.php?story=20051203235221135
ale jsou s tím evidentně další problémy.
--O-o-O--

FPT

No vidíš, konzole. Přes tu to určitě půjde.
--O-o-O--

Krtek

My nemáme BIOS. My máme geniální EFI kde stejně nenastavíš NIC. A "správce zařízení" nahrazujií informace o tomto počítači. Prakticky uživatel jabka nemá šanci cokoliv odebrat nebo jenom přijít na to kde je jakej ovladač. Na to jak je tohle všechno user-friendly tak tyhle technický záležitosti řeší do dnes asi příkazová řádka v UNIXU :-( A na to nemam znalosti ani nervy.

atnarfus

Citace: Krtek kdy December 12, 2013, 11:12:32 AM
Celkem mně sere jako OS X vždycky to DVDčko roztáčí a načítá kdykoliv po probuzení a prodlužuje to i start
To se nedá v "BIOSu" nebo "správci zařízení" mechaniku vypnout?

FPT

SMB je samba, to je unixová implementace windows systému. připojení přes usb routeru je rychlý jenom výjimečně, na většině routerů to je pomalý k uzoufání. NASko ti bude fungovat normálně.
--O-o-O--

Krtek

Včera jsem k routeru Belkin připojil jeden nadbytečnej 2,5" HD. Chci si na něj dávat jen tak postahovaný kraviny před zpracovánim nebo smazánim atd. Celkem mně nakrklo že to nevidí Exfat filesystémovej disk, jenom FATkovej nebo NTFS. No budiž, NTFS taky stačí a snad je i bezpečnej.
Blbý je že po síti se to na jabkách chová divně. Hlásí mi to že je zformátovanej na nějakej SMB filesystém a třeba na něm nezaložim adresáře. Ale můžu vzít adresář z plochy a hodit ho tam a funguje to. Když tam cokoliv zkopčim tak u každýho souboru to udělá ještě jeden se zpaskvilovanym jménem a velikostí 1MB. Na tomhle mi tolik nezáleží ale do budoucna jsem měl v plánu na to nadhodit něco většího a  mít to místo fileserveru co mi dělá komp u televize. Jo a hlavně data to na něj cpe rychlostí kolem 800 kB/s - 1 MB/s víc ani ťuk a to mam jabka sesíťovaný kabelem na 1 Gbitu. Na ten TV kom v pohodě kopčim rychlostí 20-30 MB/s. Tohle přece nezmrví připojení USBčekm do routeru, ne ? Nebude stejně blbě fungovat i NAS server kterej bych připojil do routeru LAN kabelem ?

Krtek

pro mně je to zase důvod proč si nechat tohohle dokud ho mam. Sorry ale klump za 50 tisíc a bez možnosti přehrávat DVDčka (i když vlastně tenhle to měl jak předplacenou službu na 3 roky...).
Nevíc díky zploštění a vypuštění mechaniky věřim že se budou tavit víc než ten co mam / měl jsem. Chudáci disky v tom.

fido

ja jsem rad, ze do novych iMacu uz gramofon nestrkaji vubec :)

Krtek

Blbej OS se dá ještě jakštakš nahradit jinym.... Blbej HW je prostě blbej HW. Mně předevčírem zůstalo v iMackovi DVDčko a nejde vyndat. Mechanika se jakoby 2x snaží vyhodit ho ale nevykoukne ani o kousek :-( Nějaký sichrtlačítko jabka nemaj takže je tam asi navždy. Prej je to známá bolest iMacků, mechanika odejde po krátký době kvůli prachu. Výměna nemá cenu, to by do toho lezli v servisu displeyem. Tak holt mam na ploše o ikonu víc navěky a asi budu muset koupit externí vypalovačku. Celkem mně sere jako OS X vždycky to DVDčko roztáčí a načítá kdykoliv po probuzení a prodlužuje to i start :-(
Při tom Kostička G4 z roku 2001 má mechaniku kolmo vzhůru DVDčka vyhazuje jako toustovač a funguje to bez problémů.

Lihobaron


FPT

--O-o-O--

Krtek

Něco pro Fida:

http://pctuning.tyden.cz/component/content/article/1-aktualni-zpravy/28632-windows-8-2-dostane-zpet-nabidku-start-uz-zase

Ještě že s tim nemusim přicházet do styku. Doma na PeCi i v kolbence jedeme furt na XPčkách asi nebude důvod to v nejbližších 50 letech měnit.

War

Na tom jsem se také zaseknul, vyřešil jsem to myslím přes windowsupdate
Saab 2.0i LPG

fido

Citace: War kdy December 09, 2013, 09:11:22 AM
.NET 3.5:
right click na Start -> Ovládací panely -> Programy a funkce -> Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows -> zaškrtnout .NET 3.5

ja vim, znam. To mi nahlasi, ze se musi pripojit a neco stahnout, coz se nepovede a skonci s chybou 0x800f0906
viz: http://www.optimizemswindows.com/fixing-error-code-0x800f0906-while-enabling-net-framework-3-5/
instalacni medium nemam, takze smula.

War

.NET 3.5:
right click na Start -> Ovládací panely -> Programy a funkce -> Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows -> zaškrtnout .NET 3.5
Saab 2.0i LPG

fido

ah, jeste novinka s 8.1 - kdyz se ultrabook uspi (coz dela tak za pul hodiny, i kdyz ma nastaveno nekolik hodin), uz se neprobere. Na kliknuti
jen problikne klavesnice. Predtim to nedelal. Mam tu nejakou licenci win7, asi to zkusim a kdyz to pobere, tak si za svoje koupim win7
a preinstaluju to, protoze tenhle vypotek choreho mozku me stal za 2 dny vic energie nez cokoliv jineho za posledni rok.
  Microsoftu preji brzky a rychly krach, protoze si nic jineho nezaslouzi. Debilove.


elpidio

Počkal jsem si z XPéček na sedmičky, počkám ze sedmiček na devítky  :)
Ne, hádejte, mám Rujánu.

fido

tak v mobilu to jeste chapu, zvlast, kdyz je to mobil typu "umatlana desticka". Problem je, kdyz to cpou do desktopu a notebooku.

Ladik

Mam w8 v mobilu a su spokojeny, dela to jen co ma a nerusi kktinama, na ty blany mrknu ;)

fido

Citace: Ladik kdy December 08, 2013, 03:01:30 PM
hele, prostě nejsi normální user, do všeho hrabeš bo seš moc chytrej :-)

Je fakt, ze typickemu uzivateli Win8, coz je asi jedinec s plovacima blanama mezi prsty, ta psychopatova nastenka s dlazdicema a fullcreenove aplikace asi vyhovuji.
Neni tam mnoho matoucich ovladacich prvku a protoze to nic neumi, nic se neda zkurvit :D

Ladik

hele, prostě nejsi normální user, do všeho hrabeš bo seš moc chytrej :-)

fido

ja se z toho  *775* normalne  :BMS:! Na rady kolegy jsem si stahl update na 8.1, pry je to o neco lepsi a je mozne bootovat do desktopu, misto te psychopatovy nastenky.
Instalace probehla (.NET 3.5 stale nejde nainstalovat) a aktivovala se nejaka bozi featura, ze kdyz notebook vezmu do ruky, zaregistruje pohyb a otoci mi obraz o 90',
jako kdybych mel tablet. Bohuzel, trackpad reaguje stale stejne, takze kdyz jedu horizontalne, mys beha vertikalne na 90' otocenem obrazu. Ani to nedokazu vratit
zpatky. Protoze je obraz full HD a nastavil jsem si predtim maly fonty, je to moc titerny, takze to nedokazu naklikat prstem na dotykove obrazovce.

Neverim tomu, ze tu  *775* nekdo v Redmondu vubec testoval, nez to vydali.


Lihobaron

Citace: FPT kdy December 08, 2013, 08:37:59 AM
to je zajímavý, já s W8 žádný problémy nemám... a moji uživatelé taky ne.

seš zkrátka dobrej, no  *886*

fido

Citace: FPT kdy December 08, 2013, 08:37:59 AM
to je zajímavý, já s W8 žádný problémy nemám... a moji uživatelé taky ne.

Souhlasim, to je hodne divny :D
btw da se zmenit ten zpusob scrollovani obsahu okna "dragnutim", aby se obsah posouval
jinym smerem, nez tah prsty? Dokonce i ve spartanskem nastaveni OSX je mozne to zmenit,
ve win8 jsem to nenasel. Pripada mi, ze v ovladacich panelech zustalo tak 10% drivejsich
moznosti. Proste Ein windows, ein benutzer, ein Ansteuerung!  :BMS:

FPT

to je zajímavý, já s W8 žádný problémy nemám... a moji uživatelé taky ne.
--O-o-O--

fido

a jsem v prdeli. Po instalaci ±2GB updatu (coz samo hovori o kvalite produktu) se instalace zadrhla na absenci .net 3.5 frameworku, ktery nejde nainstalovat. Vsechny rady na netu (je to obecny problem) vyzaduji instalacku win8 a par uzivatelsky privetivych prikazu do komand lajny, ale ja instalacku nemam. Nainstalovalo se to samo z nejakeho skryteho partitionu. Takze jsem v prdeli. Po 1 dni s Win8 jsem tam, kde jsem byl na zacatku.

Ladik

A to vedle na cem delam je P4 2 giga ram, jede pomalu ale jiste, jede furt, restartuji tak max. 1x mesicne, nevypinam, neuspavam

Ladik

 ja koupil loni allvsecko v jednom 27 displej a doted vedle toho matlam vse v xp, corelu 13 a pod. :) pomalu si zvykam ale plotr na tom nepojede corwl jsrm musel koupit X6 takze do vsech kompu vo kdo by furt myslel na to v cem to uklada aby to slo vedle otevrit, atd, atd

je v tom tel karta takze jako telka dobry a ma to subwofr :D

atnarfus

Když se na to podívám jako user, tak je to ve finále úplně jedno jak systém vypadá a jak se ovládá. Ráno pustím CAD a  e-mailový klient, během dne browser, PDF prohlížeč a do pozdního odpoledne z operačního systému vidím jenom lištu dole.

brano

jj, w8  je uplna parada, uplne super je ze book bez toho nekupis a na niektore vypecene kusky win7 skratka nenainstalujes. je to fakt krok do hovna. a office pouzivam 2007, asi posledne normalne  :(

fido

ja doted zkousel jen nejakou predprodukcni verzi Win 8 RT pro vyvojare na umatlane desticce a prislo mi to uplne strasne, ale rikal jsem si,
ze to neni hotovy a ze to jeste neodladili na dotykove ovladani. Ted vidim, ze to neodladili ani na dotykove ovladani, ani na mys, ani na klavesnici.
Pripadam si jako by me nekdo vyhodil z Mercedesu S-classe a posadil me na trikolku se svazanyma rukama a nohama. To je fakt strasne...

co na to proboha rikaji bloody fuckin' users? Ti z toho musi byt uplne v prdeli, ne?

Lihobaron

Citace: fido kdy December 07, 2013, 04:12:08 PM
nejhorsi je, ze se mi vubec neulevilo a nejak tu sracku musim rozchodit, takze frustrace jeste zdaleka nekonci :-(

jestli ser mi dva nekdy potkame osobne mame vo cem povidat.. W8 a netusim jestli mas zkusenost s principem aktivaci Off2013 je to totalni bezmoc, nic vic nic mic..

Lihobaron

hmmm.. si na to prisel az ted, jo?? ja uz tydlenc darky nadeluju oveckam pres rok..

fido

dostal jsem v praci referencni Intel ultrabook s nainstalovanyma Windows 8. Stravil jsem s tim pul dne a dojem je naprosto sokujici. Nemohu uverit, ze tohle nekdo mysli vazne. V zivote jsem nezazil neco tak frustrujiciho, debilniho, nedodelaneho, nekonzistentniho, impotentniho. Tam nefunguje vubec nic, boli me z toho ruce, jak furt mrdam kurzorem o okraje, aby se neco zacalo dit, obcas si snazim pomahat dotykovou obrazovkou, takze uz vypada jako umatlana desticka u demonstracniho pultu v obchodaku, ale je to hovno platne. Proste se ta vec neda ovladat. Vubec.
Vrchol je, ze jsem si odskocil behem instalace z primountovaneho ISO souboru, ten srac se uspal, po probuzeni uz ISO neprimountoval, instalace se rozesrala a od te doby nejde spustit installer zadny. Konec.
   Vzhledem k tomu, ze cely ten wintel-bazmek ma byt odpovedi na OSX/Air notebooky, tak se musim smat, protoze to neni konkurence ale kourici hromada hoven. Vysmech a plivnuti do xichtu. Jestli s timhle hodla M$ pokracovat, tak prorokuji konec desktopum a notebookum v nejblizsich 5 letech.

nejhorsi je, ze se mi vubec neulevilo a nejak tu sracku musim rozchodit, takze frustrace jeste zdaleka nekonci :-(

FPT

adsl modem s wifi bych nehledal vůbec, přijde mi to nesmysl, lepší je pořídit nějaký ap, aspoň si to můžeš dát kam chceš. time capsule je samozřejmě taky řešení.
--O-o-O--