Pokec

Založil Ladik, January 31, 2012, 12:22:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 14 Hosté prohlíží toto téma.

brano

Tak Krtku , je to tvoj boj. Kazdopadne radsej cukor ako aspartam a acesulfam...

bibo

ja uš nějakej pátek piju bud jen pifko a nebo samo častějc jen vodu z kohout i děti maj vodu rači neš nějaké přeslazené sajrajty tatík pořídil nějakou chalupu v peci a tam je voda ze studánky je tam sice maličko radonu ale pořád ještě v normě a to je teprv vodička jak křištál

Krtek

tak to je asi tak dokázaný jako že jí dopstaneš. Já na tyhle nesmysly za a) nevěřim  aza b) jakožto diabetik se mu vyhejbam jak to jde.

brano

Co ti Krtku vadi na cukre? To ze z neho nedostanes rakovinu ako z umelych sladidiel?

atnarfus

Napájím se zásadně vodou ze Stříbrné studánky, ta stopro cukr neobsahuje.
http://foto.mapy.cz/23353-Stribrna-studanka-na-uboci-Kremesniku-u-Ivaninych-rybniku

Krtek

za 18 kč mi to nepřijde předražený. Mimochodem nevíte někdo, kde sehnat RC colu bez cukru ? Narazil jsem na ní jenom jednou v Penny a od tý doby ne :-( Všude jenom cukrovaná :-(

Romanius

ja nemám vobec nič ani proti freeway cole z lidlu, dokonca ju kupujem, na rozdiel od predražených coca a pepsi :)

Krtek

Co máš proti normální Coca-cole nebo Pepsi-cole z Lidlu ?

Romanius

Kurna, tuto to spi !!!
Chcelo by to nejaku citlivu temu - cola z lidlu, dovolena v senci, trpaslik v nadrzi ... :-)

Romanius

Dost jazdim mimo mesta po okreskach, cize okolo 100vky, v meste pomenej. Cez dediny na 5tke okolo 60, potom zas autopilot na 100. :-) ale spotreba fakt neuveritelna

atnarfus

Manželka Vás v pohodě dá i s 1.6kou. V zimě hrká po městě za 13. Teď v létě se ale taky pod desítku nedostane.
Komu ale počítač ukazuje po kilometru jízdy pod deset litrů?

bibo

mám dvoulitr benal 103 kw a jezdim pruměrně za 11,5 l na 100 km je fakt že to je 50 město 30 okresky a 20 dalnice ale i tak je to masakr na plastové auto

Jerry.Gunman

Citace: Romanius kdy June 20, 2012, 10:13:49 AM
no jooo, to jsou ti podnikatelé! nic nedělaj, všechno maj bez dépéhá, peněz mraky ... :)

mňa v poslednej dobe udivuje moje autííí, za posledných 5 tankovaní mám priemer 7,3 l na 100. to som v živote nemal takéto dačo, na benzín 2,2 l slušné celkom

To jezdíš na podvalníku, ne?  ;D  ;)
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

elpidio

Nemáš v nádrži trpaslíka ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Romanius

no jooo, to jsou ti podnikatelé! nic nedělaj, všechno maj bez dépéhá, peněz mraky ... :)

mňa v poslednej dobe udivuje moje autííí, za posledných 5 tankovaní mám priemer 7,3 l na 100. to som v živote nemal takéto dačo, na benzín 2,2 l slušné celkom

bibo

tak si to tam užij :)

Ladik

jedu do alp, vrátím se asi v neděli, jedu motmo a jedu sem

oblast se jmenuje Kärnten:

http://motorrad.kaernten.at/de.aspx

elpidio

Tady je bude mít skladem tak za týden. Posílají i na Slovensko - viz:

SLOVENSKO
Dodávky k našim nejbližším sousedům stále rostou. I zde platí, že odesíláme zboží pouze na základě jeho zaplacení předem. Pro platbu máme zřízen bankovní účet na Slovensku.

Pro dodávku používáme poštu doporučenou (do hodnoty cca 1000 CZK), cenné psaní (do cca 0,5 kg hmotnosti a velikosti obalu A4) a PPL/DHL. Upozorňujeme, že i pro dodávky na Slovensko vždy kalkulujeme nejvýhodnější způsob individuálně. Cena je od 88 do 300-400 CZK u hmotnějších a objemnějších zásilek.

Jak to chodí:
- objednáte libovolnou cestou
- pokud objednáte s požadavkem dobírky, pošleme Vám upozornění, že odesíláme pouze zásilky předem zaplacené (bohužel, stále musíme absolvovat tento krok)
- za základě Vašeho souhlasu zboží zvážíme, vybereme nejvhodnější způsob dopravy (pokud si jej nezvolíte sami), spočítáme kompletní cenu, vydělíme aktuálním kursem a zašleme veškerá potřebná data pro platbu
- po připsání na náš účet, obratem zásilku expedujeme
Funguje-li vše jak má, odchází zásilka za 2-3 dny po objednání.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Romanius

moc díky elpidio! ja som zatial pobehal datarty a podobné, ale to je o ničom. "vyškolený" personál mi ponuka shity akože naj kvalita! hlavne aby to predali ...
len hladám po nete a tieto Audio-Technica ATH-T500 nejako nie sú moc na SK dostupné ..., myslím teda kamenný obchod. že by som si zašiel pre ne k vám? :)

elpidio

Citace: Romanius kdy June 11, 2012, 01:42:32 PM
dík za link, ešte stále vyberám :)

Tak už mám sluchátka na hlavě a paráda :)  Pokud někdo sháníte sluchátka v této kategorii - přenosná, uzavřená, do dvou litrů, mohu jen doporučit. Celkem koukám, jak hraje můj letitý mobil K750. Z PC i věže je to ještě lepší. Překvapilo mě, jak dobře izolují okolní zvuk. Zapomněl jsem si k nim jen přikoupit delší kabel. Už se těším v sobotu na ryby :)

Ptal jsem se prodavače na sluchátka dle tvého výběru - uzavřená na doma, hudba, DVD a celkem jednoznačně doporučil Audio-Technica ATH-T500. Prý s nima odejdou i ti, kteří přišli úplně pro něco jiného. Ty Shure prý taky nejsou špatný, ale tady je lepší zpracování.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

No ty vole to by mně netrklo... Nechápu proč čtečka SD karet v televizi čte jenom formát FAT32 ale NTFS už ne. V USBčku může bejt NTFS i FATkovej hadr nebo fleška. Den jsem strávil kpírovánim, formátovánim a experimentovánim se starejma hardama, redukceme, čtečkama a SD kartou. By mně fakt jeblo. Nakonec jsem dopad tak, že do USBčka v TV dam čtečku karet  a v ní 16GB mikroSDčko naformátovaný na NTFS

FPT

česky jo, jinak nevím. stáhni to live cd a zkus to, ny?
--O-o-O--

Krtek

Běhá to česky ? Funguje to s mym TV tunerem a je to primitivní na ovládání ? Spolupracuje to s dálkáčem od MS ? O mně ani tak moc nejde. Ale nemůžu si dovolit nechat ten klump vyhodit manželkou z obýváku.

FPT

--O-o-O--

Krtek

Grafika by akceleraci umět měla (nějakej integrovanej Radeon 4200 tušim) ovšem kdo ví jestli jí Mediaportál využije. V ovladačích (catalystechú jsem nic o akceleraci HD videa nenašel. Aktuálně kopčim něco na vyzkoušení na ext. HD a kdyžtak pořídim nějakej rozumnej 2,5" na HDčka a bude. Flešku mam jenom 4GB a SD kartu 16GB v autě plnou hudby.
Jo a RAMku to má 3GB a neběží na tom prakticky nic krom OS a Mediaportalu.
http://www.team-mediaportal.com/

atnarfus

Chce to grafiku s HW akceleraci HD videa, pak to přehraje kde jaká plečka.

elpidio

Na starým PC - dvoujádro Athlon, se mi filmy ve full HD trhaly a v HD jel zvuk mírně po obrazu. Já si pořídil větší flešku a exterák bez napájení a TV zvládá bez problémů FullHD.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus

Využití paměti je jaké? Odhaduji, že ten mediaportal je blbě naprogramovaný a za těch několik minut nacpe RAMku a jak to začne swapovat tak je konec.
Přhrávání HD videa je víc o grafice, než o CPU. Když to ale hraje několik minut normálně a pak se to začne sukovat, tak to nebude HW problém. Na mém compu to cuká hned od začátku, protože CPU jede na 95 procent a stačí jenom režie HW a operačního systému aby se zacukával.

Na dcery počítači to jede v KM playeru jako po másle a nějaký mediaportal mám úplně na háku.

Krtek

Hele technofilové poraďte, kde mam zádrhel. Moje HTPCčko v obýváku si neporadí s FullHD filmama. Pořídili jsme novou plazmovku tak jsem to chtěl prubnout a něco málo postahoval. Věšinou to má příponu mkv. Pár minut filmu se přehraje, pak se rozsynchronizuje zvuk s obrazem a začne se to celý škubat. Přehrávam to v Mediaportálu což je bohužel podmínka aby to mohlo být v obýváku. Je možný že to neutáhne procák ? Je v tom Athlon X2 na 1.9 GHz. Bohužel nemam tak velkou felšku abych to přehrával rovnou televizí, která by to měla umět taky. S filmama ve 720ce tyhle problémy nejsou. Mně to přijde divný. Když to pouštim na iMackovi (čtyřjádro i5 2.66 GHz) tak je vytížení CPU 10-20%.

elpidio

Asi bych vyhledal něco na způsob našich Stanic pro handicapované živočichy ČSOP - viz odkaz v článku.


Já neodolal a při pročítání těch sluchátek objednal tyto.  Do třináctého mají dovolenou, ale třeba dám jeětě tento týden vědět jak hrají :)
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Romanius

dík za link, ešte stále vyberám :)

mal by som ešte jeden dotaz - našiel som mláďa straky, ešte nie celkom operené. jedno bolo zašlapnuté, dokonalá placka a toto druhé behalo pod stromami, hned vedla cesty. čiže volba bola jasná, pokial ho chytím, beriem ho preč. navyše aj toto bolo asi nakopnuté, nohu malo dochrámanú, moc na ňu nenastupovalo.
mám ju doma asi mesiac, za ten čas sa noha dala dokopy, pekne lieta. ale je asi dosť naviazané na lahký život, krmenie ked zaškrečí. aj ked som sa snažil ho moc nebrať na ruky, je až prekvapivo prítulné, nebojí sa ničoho a nikoho. takže mám problém, kam s ním. nemáte nejaké nápady, alebo nepoznáte niekoho?

elpidio

Známý si pořídil tyto sluchátka. Jsou přenosná, ale krásně tlumí okolní hluk a dobře hrají.
Ne, hádejte, mám Rujánu.


elpidio

To je přesně on. Překvapilo mě, že se skoro nebál a byl kousek ode mě. Až jsem zavolal na kolegu, tak pomalu odběhl. Nejdřív mě napadl vyhublej jezevec, ale jak se rozběhl, tak to byl mýval se světlýma pruhama na hlavě.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

brano

June 05, 2012, 09:25:09 PM #349 Last Edit: June 05, 2012, 09:27:11 PM by brano
Citace: elpidio kdy June 05, 2012, 07:51:19 PM
Já dnes v lese u Jihlavy viděl něco jako psíka mývalovitého. Je to možný ?

Je. Uz su zavleceny aj u nas a u vas a robia v lese zlobu :)

Aha : http://hobby.idnes.cz/myval-vypada-roztomile-ale-je-pekny-previt-premnozuje-se-i-v-cesku-10w-/hobby-mazlicci.aspx?c=A110610_102027_hobby-mazlicci_bma

Ladik

Citace: Krtek kdy June 05, 2012, 06:58:24 PM
Citace: Ladik kdy June 05, 2012, 06:19:03 PM
Citace: Krtek kdy June 05, 2012, 05:49:18 PM
Já jsem konečně spokojenej s našim trestnim systémem. Od Drátha jsem se dozvěděl že obžalovaní musej ve vazbě pít roztavený olovo, chodit po rozžhavenym železe, tejraji a mučeji je tam. Tak nějak si správnej žalář představuju :D
Když jsme u toho tak mi ale přijdou na palici ty odposlechy. Někdo, kdo se raduje nad prachama, bude těžko dělat blbečka o žluťoučkejch, kulaťoučkejch penízkách. To už asi propaganda fakt kapku přeťala.

prostě to tam říkal, tak co řešíš, sám říkal že recitoval v nějaké souvislosti z knihy tolkiena

Aha citoval nějakou píčovinu co každej nemusí znát... Hm tak to mohli alespoň nějak zmínit hyenky naše novinářský.

hele tys na to nekoukal a jako mnoho lidí zas z toho děláš jinej příběh
on se prostě vymlouval, že to co slyšeli v odposleších nebylo jejich radování se nad prašulema ale něco jiného, moc to nerozváděl jen naznačoval a mlžil a také tvrdil že v žádné jeho domě žádné peníze nenašli a podobně, prostě byl v telce tak si hřál polívečku a dělal ze sebe chudáčka co ho obětovali a torturují ho ve vazbě

elpidio

Já dnes v lese u Jihlavy viděl něco jako psíka mývalovitého. Je to možný ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

brano

Nechces trochu moc, Krtku? Buzny novinarske nepotrebuju informovat pravdivo...

Toto je tiez parada :

http://krimi.cas.sk/clanok/203182/trest-pre-vraha-breivika-je-toto-vazenie-alebo-luxusny-hotel.html

Takze ked budem stary a nebudem mat dostojny dochodok pojdem na sever s mojou vz.58 a  zvysok zivota stravim zadarmo v luxuse :)


Krtek

Citace: Ladik kdy June 05, 2012, 06:19:03 PM
Citace: Krtek kdy June 05, 2012, 05:49:18 PM
Já jsem konečně spokojenej s našim trestnim systémem. Od Drátha jsem se dozvěděl že obžalovaní musej ve vazbě pít roztavený olovo, chodit po rozžhavenym železe, tejraji a mučeji je tam. Tak nějak si správnej žalář představuju :D
Když jsme u toho tak mi ale přijdou na palici ty odposlechy. Někdo, kdo se raduje nad prachama, bude těžko dělat blbečka o žluťoučkejch, kulaťoučkejch penízkách. To už asi propaganda fakt kapku přeťala.

prostě to tam říkal, tak co řešíš, sám říkal že recitoval v nějaké souvislosti z knihy tolkiena

Aha citoval nějakou píčovinu co každej nemusí znát... Hm tak to mohli alespoň nějak zmínit hyenky naše novinářský.

brano

A ked nemam televizor a radio? Preco mam platit? A ta telka co je u mna doma je Krtkova, nech plati on!

Ladik

Citace: Krtek kdy June 05, 2012, 05:49:18 PM
Já jsem konečně spokojenej s našim trestnim systémem. Od Drátha jsem se dozvěděl že obžalovaní musej ve vazbě pít roztavený olovo, chodit po rozžhavenym železe, tejraji a mučeji je tam. Tak nějak si správnej žalář představuju :D
Když jsme u toho tak mi ale přijdou na palici ty odposlechy. Někdo, kdo se raduje nad prachama, bude těžko dělat blbečka o žluťoučkejch, kulaťoučkejch penízkách. To už asi propaganda fakt kapku přeťala.

prostě to tam říkal, tak co řešíš, sám říkal že recitoval v nějaké souvislosti z knihy tolkiena

Krtek

Já jsem konečně spokojenej s našim trestnim systémem. Od Drátha jsem se dozvěděl že obžalovaní musej ve vazbě pít roztavený olovo, chodit po rozžhavenym železe, tejraji a mučeji je tam. Tak nějak si správnej žalář představuju :D
Když jsme u toho tak mi ale přijdou na palici ty odposlechy. Někdo, kdo se raduje nad prachama, bude těžko dělat blbečka o žluťoučkejch, kulaťoučkejch penízkách. To už asi propaganda fakt kapku přeťala.