Pokec

Založil Ladik, January 31, 2012, 12:22:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 9 Hosté prohlíží toto téma.

elpidio

Dneska jsem měl celkem štěstí. Tohle bylo max. deset aut za mnou. Nic moc pocit stát v tunelu v zácpě a za sebou slyšet jen kvílení...
Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus

February 19, 2012, 07:08:28 PM #46 Last Edit: February 19, 2012, 07:12:23 PM by atnarfus
A zaznamenal jsi ten detail, že Felicie je pravděpodobně jediné auto na světě se vstřikováním bez kontrolky Check Engine?
Ale i u ní si pozorný řidič všimne že se něco děje. Například zvýšený volnoběh je těžké přehlédnout. Řídící jednotka se navíc sama z nouzáku zmotá po padesáti startech, kdy se chyba neprojeví. Jestliže tedy nic neopravovali, tak by jsi v nouzáku jezdil tak týden.
Osobně jezdím po městě běžně na 1500 otáček za za deset let vlastnictví mi to do nouzáku ještě nepadlo.

Krtek

Vidíš mně třeba na Feldě kdysi z diagnostiky řekli že jsem v nouzovym režimu, zrušili ho a řekli že jí podtáčim a mam jezdit jinak. Od tý doby se do něj samovolně nepřepla.  Kdyby jí nedělali tak bych si jezdil furt s vyšší spotřebou.
Ventily mi štelovali zadarmo po 1500 km kdy jsem tam měl přiject po zajetí.

atnarfus

Nevím jaké iluze máš o diagnostice při servisní prohlídce. Škodovka má předepsané pouze přečtení paměti závad. To se dá zvládnout s čínským kabelem z aukra. Ale proč to dělat, když nesvítí žádná kontrolka.
Je docela zajímavé se podívat na seznam úkonů prováděných při první servisní prohlídce. Už dávno se nedotahují šrouby na hlavě, neseřizují ventily a karburátor... Dnes se pouze pohledem kontroluje asi třicet položek. To se dá pohodlně zvládnout doma v garáži. Když chcete takovou samozřejmost jako je dezinfekce klimatizace, tak si to musíte přiobjednat. Množství vody v ostřikovačích Vám ale zkontrolují sami od sebe.

Je to tedy pouze o tom, jestli majitele baví skákat kolem auta, nebo si za to raději zaplatí.

Krtek

A krom toho vidim jak lidi reagujou v Daewrooletim klubu. Sdělujou si ceny a servisy kde držkujou při přivezení vlastního oleje atd atd. Vidim to vždycky s uvedenim novýho modelu. Pokaždý skoro všude zkoušej první servisku, kde měnej jenom olej a filtr klimy, naprat někam na 3-4 tisíce. A po půl roce když lidi držkujou, jezděj přes půl kraje jinam, se ceny ustálí na nějaký rozumný ceně řekněme 2-2,5 tisíce. sedmičku za to dá fakt jenom debil. Neobhajuju nějaký neopodstatněný obohacování servisů (ovšem co maj taky salony při marži pár krun na autě dělat...) ale těžko si každej chytrák s kradenym TDičkem udělá doma pokaždý kontrolu diagnostiky.

Krtek

Mně se nelíbí ten přístup - nebudeme výrobce tlačit ke zodpovědnosti, koupíme kradenej motor.
A podle mně je třeba prasárna mít v autě 5 let stejnou brzdovku nebo se divit že se občas fakt mění i ty svíčky nebo kabely k nim. To přece mění jenom debil a ovce jako já.

atnarfus

Má. Já si koupit nové auto, tak taky jedu jenom na první prohlídku po roce, aby ve dvouleté záruce neremcali, když bych něco reklamoval.

Korejci sice machrují se sedmiletou zárukou, reálně ale posílají do háje i zákazníky s oprávněnýma reklamacema na ani ne dvouletém autě. Toť praktická zkušenost dvou známých s autoservisem Piramida Průhonice. Nedovolali se ani u importera a soudit se jim nechtělo.

Nisan na tom není o mnoho lépe. Soused měl kaškaje taky a už má Audi. Ještě ve dvouleté záruce měl tři reklamace na xenony - pokaždé hrozné tahanice aby to uznali. Pak měl ještě problém s motorem - museli ho odtáhnout a to už zaplatil, protože bylo pár týdnů po záruce. Naštval se, prodal to a koupil opět Audi (měl jich předtím několik).

brano

Jo Krtku, ale nema on ten chytrak pravdu?

Krtek

No ty vole, já dneska zažil chytráka...! Né, že bych ho neznal už asi 10 let. Má Quashkaie nebo jaxe to u nadává. Dlouho mektal o Ceedovi - 7 let záruka, prej pak jsi bez starostí jenom jezdíš kam se hrabe škodofka s 2 rokama atd atd. Až koupil před časem toho Nissana. Teď ho čeká 2. serviska a prej už poslední. Záruka je 3 roky a pak už nikam jezdit nebude. Olej si vymění sám a nic víc na tom dělat nepotřebuje. 7 letá záruka je najednou jenom chytačka na peníze aby člověk jezdil 7 let na předražený prohlídky. A prej kdyby měl koktu tak by nejel ani na ty první 2, kdyby se posral novej motor tak TDičko stojí dneska kradenej motor 10 tisíc, na co se patlat se zárukou.
No... takovejmhle dementum začínam toho Kalouska s Paroubkem dohromady, v čele europarlamentu, přát

bibo

kecal sem s tim hradečákem co byvakuje na periferii PARDUBIC a prej na vás kašle řek to jinak ale já sem slušnej tak sem to přetlumočil do cz/sk/mor

bibo

psal sem mu o tom  je to na něm

Zid@n

Uz me to tu nebavi, rusim svuj ucet, teda ne svuj ale zidanuv, zidan na to sere nenapise mi, tak na nej seru a rusim ucet , muze si ho vzit a strcit si ho do prdele a hlavne muze zrusit ucet co ma jako Poweslide, sam s tim zacal, hrat si na nekoho jineho a pak se nasral a dela ze tu nechodi, tak at si nasere ja ho taky seru kkta, od te doby co mu nejede ten jeho shit je nejakej divnej

Sbohem Vas Zidan, teda ne Zidan ale Ladik Usama Zidan
a jak zpivali stari rusove
..job tvoju mat my kulturnyj narod, my fasistov nebajimsa idom vsjegda vpieriod.....

Zidane ty woe vyser si voko

v pondeli budu ve Zline kdyby nekdo neco, jedu na garancku po roku s LR, tak kdyby naaaahodou nekdo byl pobliz tak pisnete na ladik@klikni.cz

papa

L.

brano

http://rejstrik-firem.kurzy.cz/osoby/kazimir-kokotek/?vsechny=1


Boha, rodicia mali zmysel pre humor, k takemu priezvisku vybrat vhodne meno da zabrat :)


Zid@n


Gogo

To je přesně ono, něco se může a prd záleží na tom, jak je to neslušné, ale říct že cigoš je .... nebo šmejd že je šmejd to už prrr to není politicky korektní. Do hajzlu už s celou korektní politikou.
My je volíme, my je platíme a mají makat pro nás. Hotovo šmitec konec.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Jerry.Gunman

Citace: brano kdy February 10, 2012, 05:23:17 PM
Ochrani je pred utocniky... co tak ochranit pred utocnikmi vsetkych alebo aspon im dat moznost branit sa utocnikom tak ako uznaju za vhodne? Kupe pre zeny je ok? Kupe pre bielych uz ok nie je?

Dokone nai kupé pro chlapy by nebylo OK...
:-X
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

brano

Ochrani je pred utocniky... co tak ochranit pred utocnikmi vsetkych alebo aspon im dat moznost branit sa utocnikom tak ako uznaju za vhodne? Kupe pre zeny je ok? Kupe pre bielych uz ok nie je?

Gogo

Rozumíš, když něco je zaběhnuté a funguje, pro sakra musí nějaký zaminrákovaný pitomec kvůli vlastnímu EGU něco měnit a bohužel téměř vždy k horšímu.... jen aby se zviditelnil...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Jerry.Gunman

Citace: Gogo kdy February 09, 2012, 10:17:10 PM
Já fakt nechápu, proč každý boží den někdo potřebuje vymyslet kktinu aby to bylo ještě horší...

To víš - člověk úřednický (Homo Kokotus Bruxelliensis) to bere jako smysl své existence. H.K.B, to je takový zvláštní druh humanoida, při běžném pohledu částečně zaměnitelný s člověkem (homo sapiens sapiens).

BTW - taky zajímavý názor :D
Proč se v rodovém a druhové označení člověka slovo sapiens (rozumný) opakuje dvakrát?
No potože juž Sepp Goebbels správně tvrdil, že dostatečně často opakovaná lež bude nakonec vnímána jako pravda  :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Gogo

Já fakt nechápu, proč každý boží den někdo potřebuje vymyslet kktinu aby to bylo ještě horší...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Jerry.Gunman

Přiznám se, že když jsem si přečetl, jak české dráhy zavádějí speciální kupé pouze pro ženy

http://ekonomika.idnes.cz/drahy-zavadeji-specialni-kupe-jen-pro-zeny-inspirovaly-se-v-cizine-1d3-/ekonomika.aspx?c=A120204_1727561_ekonomika_zep

http://byznys.lidovky.cz/drahy-zavedly-kupe-pouze-pro-zeny-pry-je-ochrani-pred-utocniky-pvp-/ln-doprava.asp?c=A120205_174723_ln-doprava_mev

tak se mi chtělo vrhnout...
A vůbec, kdepak je můj oblíbený Blicí Mega Smajl ? Adminééééééééééé  :-X
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

bibo

jo multi kultura  a sme v pr...

Gogo

Jerry to je to nejdebilnější schizma, vždy si lidstvo myslí, jak se poučilo, vyvinulo atd atd ale ani si nevšimne a už je opět na pokraji průseru...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

bibo

no jo ale tenkrát na jedn sek mečem  byl 1 mrtvej dneska na kosu je 30 kusu :)

Jerry.Gunman

Historie má tendenci se opakovat - a jelikož jsme se ze zániku západořímské říše nijak nepoučili, my )nebo naši potomci) si to budeme nuceni zažít znovu...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Gogo

Noo tak to nevím, aby jsme ještě nevzpomínali se slzou v oku :-(
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

FPT

--O-o-O--

Vena

Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Jerry.Gunman

Citace: Romanius kdy February 08, 2012, 03:13:44 PM
hehehe, to je pekné s tým vaškom :)

tie dialničné známky - ked nám ich zrušia a nahradia elektronickými pí... alebo mýtnymi prejazdmi, ešte si s láskou spomenieme na staré dobré časy dialničných známok

Njn, svět se v kravskou prdel wobrací - a bude hůř, hůř - a ještě hůř. Nakonec budeme rádi za arabské ručnikáře, kteří nás tohohle svinstva zbaví  :-X
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Romanius

hehehe, to je pekné s tým vaškom :)

tie dialničné známky - ked nám ich zrušia a nahradia elektronickými pí... alebo mýtnymi prejazdmi, ešte si s láskou spomenieme na staré dobré časy dialničných známok

Jerry.Gunman

Havlovy dopisy Dáše:

Dášo, seru na Tebe. Vracím se k Olze.
Tvůj Venca

:D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Zid@n

Citace: Jerry.Gunman kdy February 01, 2012, 06:17:29 PM
Citace: zid@n kdy February 01, 2012, 05:33:32 PM
Citace: Gogo kdy February 01, 2012, 01:43:24 PM
si ji nech Zidane vytetovat na pr... :-) ta platí furt :-)))) ;)

proc ja? to psal power

No a což won nejni Tvoje alter-ego?


ja sem power ale tys psal powerovi co je zidan

Jerry.Gunman

Citace: zid@n kdy February 01, 2012, 05:33:32 PM
Citace: Gogo kdy February 01, 2012, 01:43:24 PM
si ji nech Zidane vytetovat na pr... :-) ta platí furt :-)))) ;)

proc ja? to psal power

No a což won nejni Tvoje alter-ego?
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Zid@n

Citace: Gogo kdy February 01, 2012, 01:43:24 PM
si ji nech Zidane vytetovat na pr... :-) ta platí furt :-)))) ;)

proc ja? to psal power

Gogo

si ji nech Zidane vytetovat na pr... :-) ta platí furt :-)))) ;)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

bibo

na pincku se lepí na helmu ne na čelní sklo

Ladik

Citace: powerslide kdy January 31, 2012, 08:45:54 PM
ja sundaval dneska z pijonyra asi po 10km jizdy takze to nebylo nejak moc zahraty a sla dolu nadherne, jen posledni ruzek zustal..

no jo, bo si to měl na zrcátku a to bylo zasrané od much a tak to bylo mastné :)

powerslide

ja sundaval dneska z pijonyra asi po 10km jizdy takze to nebylo nejak moc zahraty a sla dolu nadherne, jen posledni ruzek zustal..

Krtek

Mně šla letos ta loňská sundat úplně v pohodě. Roztrhla se jenom na 2 velký kusy.

elpidio

Citace: FPT kdy January 31, 2012, 06:43:58 AM
mě nejvíc sere vždycky to sundávání.

Hlavně při odstraňování instinktivně nechytat padající žiletku jako já...  Teď než známky nalepím na okno je několikrán nalepím na oblečení, nejlépe fleece a ony jsou pak trochu od prachu a jdou dobře sloupnout.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Jerry.Gunman

Citace: powerslide kdy January 31, 2012, 12:26:20 PM
hele, ja nechci bejt nikdo, ja chci bejt superuser!!

Hele, keďže jsi  Power, tak buď rád, že jsi alespoň "nikdo" :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...