Psiska a ine obludy

Založil brano, December 05, 2012, 11:06:58 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Krtek

Jo to je asi rozumný, v korbě stejně nechrní ani celej první rok. My malou víc přenášeli a převáželi ve vajíčku. Korba byla jenom u nás po vsi, jakmle se jelo někam dál, nasadilo se na podvozek vajíčko. Tahat s sebou obojí by se asi nedalo a stejně harantsicna bejt musí.
Syndrom zařvání PéZeta asi člověk neovlivní, ono se dá nějak poznat kterej je rizikovej ?

Olive

Jo, ze začátku kolíbku jak postýlku, líp se mi bude doma převážet a je malá oproti postýlce co už mám. A navíc je ta kolíbka krásná  ::) a byla za hubičku oproti běžný prodejní ceně.
Monitor dechu je na kontrolu dechu, když nebude dítě v rizikový skupině tak ho brát nebudu.
Jj, ten kočár nemá v základu korbičku, ale dá se dokoupit. Já si budu brát, ale jenom takovou tu přenosnou tašku, co jde použít místo korbičky. Abych v tom mohla dítě přenést kam chci a nemusela ho tahat třeba po procházce ven z korby. (kočár budu nechávat v přízemí a bydlíme ve druhým patře bez výtahu) a  doufám, že na zimu už bude jezdit ve fusaku ve sporťáku. Nebo třeba budu chodit se šátkem, co já vím :)
Asi navždy Volvo V40

Krtek

kolíbka jako postýlka ? Je to asi hezký ale radši bych normální postýlku kde může spát do 3 let. Monitor dechu je k čemu ? To je ta podložka co jí i v porodnici radši sestry vypínaly páč to všechny jenom budilo ze spaní ? My měli jenom chůvu a poslední rok jí měla spíš sousedka když byly PéZetka sama doma kdyby se vzbudila a řvala do tmy.
Ten kočár nemá vanu ale je jakoby jenom golfky ?

Olive

Krtku, co jsem si tak počítala tak kočár 10tis + příslušenství 5500,-, kolébka 1400,- a pak ty serepetičky okolo..monitor dechu, oblečení pro něj a pro mě, plíny, šátek, kosmetika. Radši budu mít stranou víc než pak být překvapená.
Přehánět to nijak nehodlám, mě tyhle věci nějak neberou.
Kočár chci tenhle kvůli čoklům, tam tu brzdu využiju. Tím, že je echt sporťák tak ty kolečka má nějaký extra vyztužený a zatím jsem v recenzích nenašla, že by se někomu propíchlo. Tak snad nebudu první. Kdyby vás někoho zajímalo, kam jde nyní trend ve sportovních kočárkách :) http://www.baby.jogger.cz/baby-jogger-summit-x3/105-summit-xc-sand-black-kocarek-baby-jogger.html

Lihoši, já mám Volvo V40 ten tvůj koráb chce Tom na přibližování v Pze. A o nějaký rodinný Fabii nesmím doma ani promluvit  8)
Asi navždy Volvo V40

Lihobaron

Citace: Olive kdy January 01, 2014, 05:08:55 PM
s autem od Lihoše 85tis :)

hele, a nechcete si pri rodinu vybrat neco rozumnejsiho nez 3litr s automatem :)

Krtek

Hele hlavně to nepřeháněj ! My jsme nosili tak 1/4 věcí z toho co jsme dostali a (tehdy) mladá nakoupila. Hadrů stačí fakt jenom pár páč to tamagoči strašně rychle roste.
My ruční brzdu nemáme, možná by se šikla ale neni to nutný. Stejně brzdíš jenom když to někde zaparkuješ aby kočár sám neujel. A nafukovací kolečka bych už nechtěl. Mam tu smůlu že jsme píchli kolo snad 5x za půl roku :-( 3x jsem se to pokoušel lepit sadou na kola, pak jsem nakoupil duše do zásoby a měnil je rovnou. Plný kolo prostě nepíchneš a stejně je kočár odpruženej tak nevidim výhody. Fajnovka byla vyškrábat se na Říp a nahoře zjistit že máme jedno kolo prázdný.
A co bys chtěla za 50 nakupovat ? Postýlka je za 1-1,5k, kotec koupíš až tak za rok, zábrany do dveří a zásuvek taky můžou počkat. Vanička stojí pár stovek. Lehátko na koupání jsme jednou prubli a pak nevyužili.

Olive

Tak já si vybrala kočár za 10tis s tím, že je to jeden z mála co má ruční brzdu a nafukovací kolečka. Stejně to vidím, že počáteční investice bude nejmíň 50, s autem od Lihoše 85tis :)
Tyhle dětský a těhotenský věci jsou větší byznys než čoklobyznys. Dělám asi ve špatným oboru 8)
Asi navždy Volvo V40

Krtek

My koupili normální kočárek kombinace s vanou, golfkama a vajíčko jako autosedačka. Funglovka a stálo to kolem 11-12 tisíc. Vydrželo to jako nový celý ty 2-2,5 roku. Z čehoš nechápu důvod existence takových těch "babystudií" kde maji ty kočáry za 20-30 tisíc. Podle mně kravina. Krom toho druhej jsem dostali po švagrový (abysme nemuseli převážet celej kočár každej tejden) a podobná zkušenost. Teď ho má nazpátek na druhýho PéZeta co snad bude. Já myslim že normální kočár musí přežít alespoň 5 PéZetů. Dneska už bych novej nekupoval a oběh bych bazary. nemá cenu zasírat svět těmahle velkýma věcma když jich je všude tolik..

jb

to su novinky v novem roce :)

jinak k vydajum.. su babym, co mosi met kocarek za 30t, bo to musi byt znacka ...
ale su aj taci, jako napr. moja segra...ma pate decko v rade a to svara robi na vodarnach, zadny uhlobaron...
takze zalezi, jake ma kdo naroky...







Lihobaron

Citace: elpidio kdy January 01, 2014, 01:21:01 AM
Jsem si nedávno zrovna říkal, že jí nějak umlklo "Sama doma"  ;)

;D

elpidio

Citace: Olive kdy January 01, 2014, 11:06:55 AM
Krtku, jak plánuje další? Zatím je ve výrobě jen jedno.

Elpidio, máš pravdu, přesunula jsem z fora Sama doma do fora Červen 2014 :)

Tak to gratuluji k zabřeznutí  OK  Jen mě trochu děsí název tohoto vlákna  :)
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

My teď nic neplánujeme. V létě jak byla mizérie s prací tak jsme prubli nechat rozmrazit Yetíky a provést instalaci. Bohužel pochcípali a já měl 3 měsíce doma nervní bestiolu nadopovanou hormonama :-) Teď bysme museli absolvovat znova celý moratorium (hormony, odběry, výroba, instalace a v případě úspěšnýho zabřeznutí  vrh). Na to teď neni čas ani myšlenky když se začíná s rekonstrukcí baráku. Taky by asi hrozila ztráta zaměstnání kdyby byla manželka delší dobu marod. Pak se uvidí ale spíš budeme mít z našeho Vřískotka zlatý tele.

Olive

Krtku, jak plánuje další? Zatím je ve výrobě jen jedno.

Elpidio, máš pravdu, přesunula jsem z fora Sama doma do fora Červen 2014 :)
Asi navždy Volvo V40

Jerry.Gunman

Citace: FPT kdy January 01, 2014, 12:22:00 AM
ne, olive se ptá, jestli jí bude stačit mateřská (:

Nebude :) Tedy pokud se v mezicase nezvedne nekam ke 20.000  CZK
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

--O-o-O--

T-Diesel

chapu to spravne, ze tom a oliv jsou v ocekavani???  *820*  :kenny:  OK

elpidio

Jsem si nedávno zrovna říkal, že jí nějak umlklo "Sama doma"  ;)
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Citace: elpidio kdy January 01, 2014, 12:44:01 AM
Hypoteticky, nebo ??????
no, zatím to vypadá, že jí bude mateřská stačit jenom hypoteticky.
--O-o-O--

FPT

my máme nábytek odolnej smečce psů, snad to nebude horší...
--O-o-O--

elpidio

Citace: FPT kdy January 01, 2014, 12:22:00 AM
ne, olive se ptá, jestli jí bude stačit mateřská (:

Hypoteticky, nebo ??????
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

jestli jste zařízení tak to jde. Ale my "museli" pořídit občas novej nábytek do obýváku. A když se pak zařizovala harantcimra tak to taky něco stálo.

FPT

--O-o-O--

Krtek

No snad by měla jestli dokážete šetřit. Dítě jako takový zase tak moc nestojí, hafo ti nastrkaj příbuzní. Nejdražší jsou ze začátku plíny a mlíko když přestane kojit. My měli před vrhem našetřeno já 150 a manželka 100 tisíc a skončili jsme tak nějak na nule když šla do práce.

FPT

ne, olive se ptá, jestli jí bude stačit mateřská (:
--O-o-O--

Krtek

Ses vsadil že znáš exota co má tabulky i na děcko ? :-)
Nebo plánuješ další a nevíš kolik to vyjde ? To je podle měn dooost individuální a hafo peněz jsme vyhodili zbytečně.

FPT

--O-o-O--

Krtek

Tak to shrnutý nemam :-( To má na starosti manželka, pro mně je PéZetka finančně blackbox. Mně to stojí akorát měsíčně litr na konto školka a pak dárky k Vánocum, svátkum a narozeninám.

T-Diesel

hosi, bomba silvestrovska diskuse, to bych necekal :)

FPT

--O-o-O--

Krtek

myslíš jak ? Tvorba nebo po vrhu chov ?

FPT

krtku, prosím tě, máš spočítaný a otabulkovaný náklady na pézetku?
--O-o-O--

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

kua teda ten xaver to je sfina snad kocourum neumrznou cumacky  SWE

brano

:(  Hlavne nech tu fenu s papirama nedostane nejaky vyjebany mnozitel ze ano... 

FPT

Citace: Krtek kdy October 07, 2013, 12:48:05 PM
Tak se bohužel musím zbavit psa. Je to fenka jezevčíka. Stáří asi 4-5 let. Má rodokmen (ten musím někde teprve najít). Očkovaná. Bydlela v domě s dvorkem. Není cvičená, neumí chodit na vodítku a vždycky byla "svým pánem". Bohužel teď jsem jí chtěl nechat přezimovat u sousedů ale je agresivní na jejich čivavu. Jinak bydlela s vořechem a vycházeli dobře. Teď je ale asi nervóznější a panovačnější protože je už cca půl roku pod menším dozorem než dřív a páníčka má jenom o víkendu. Na děti je celkem hodná pokud jí moc neotravujou. K nejmenšim bych jí už asi nedoporučil, párkrát nám na holku vrčela, když jí chtěla tahat. Barva je červená jak vidno z fotky. Nechtěl jsem se jí zbavovat ale v prázdném domě jí samotnou nechat přes zimu nemůžu. Případně kdyby jí někdo chtěl ubytovat na půl roku a pak by se vidělo jestli si jí nechá. Moje rodiče stála asi dost peněz ale já jí dám zadarmo do dobrých rukou.

Jestli je s papírama, tak dohledej chovatele a kontaktuj ho. Pravděpodobně bude stejně ve smlouvě, že mu ho v případě prodeje máš nabídnout jako prvního, navíc možná bude vědět o někom, kdo by třeba staršího psa chtěl a budeš mít vyřešeno.
A jestli ne, na Facebooku určitě existuje stránka Jezevčík v nouzi, hoď fotky a info tam, tam se většinou psi udávají velmi rychle, zvlášť fena s papírama.
--O-o-O--

Krtek

Tak se bohužel musím zbavit psa. Je to fenka jezevčíka. Stáří asi 4-5 let. Má rodokmen (ten musím někde teprve najít). Očkovaná. Bydlela v domě s dvorkem. Není cvičená, neumí chodit na vodítku a vždycky byla "svým pánem". Bohužel teď jsem jí chtěl nechat přezimovat u sousedů ale je agresivní na jejich čivavu. Jinak bydlela s vořechem a vycházeli dobře. Teď je ale asi nervóznější a panovačnější protože je už cca půl roku pod menším dozorem než dřív a páníčka má jenom o víkendu. Na děti je celkem hodná pokud jí moc neotravujou. K nejmenšim bych jí už asi nedoporučil, párkrát nám na holku vrčela, když jí chtěla tahat. Barva je červená jak vidno z fotky. Nechtěl jsem se jí zbavovat ale v prázdném domě jí samotnou nechat přes zimu nemůžu. Případně kdyby jí někdo chtěl ubytovat na půl roku a pak by se vidělo jestli si jí nechá. Moje rodiče stála asi dost peněz ale já jí dám zadarmo do dobrých rukou.

Ladik


FPT

--O-o-O--

Krtek

Zvláštní zážitek dneska cestou z práce.... Přejel jsem psa a asi nějakýho, atomovýho vořecha či co to bylo. Vyběh mi přes cestu, že už jsem nestihnul nic. Rána, Spark nadskočil a nedalo se skoro ject asi sviňa drhnul někde pod podlahou. Tak šlapu na plyn ať se to hovado vykutálí a zastavil jsem když jsem myslel že už jsem za čoklem. Vylezu z auta a koukam to zvíře stojí za autem, čumí na mně a pak v klidu odkráčel kdo ví kam. Nikde krev, žádnej řev, fakt netušim co se stalo.

Jerry.Gunman

Citace: bibo kdy July 26, 2013, 09:49:52 PM
taky sme ho měli a chudák trpěl na klouby ale zlatej pes na děti zlatíčko mohli na něj skákat a on ani nekvik

Njn, tak on taky ten Mastif v bojové kondici má nějakých 75-80 kg, takže nějaké 20 kg dítko pro něho fakt moc neznamená :D 
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

bibo

taky sme ho měli a chudák trpěl na klouby ale zlatej pes na děti zlatíčko mohli na něj skákat a on ani nekvik

Krtek

Já nevim, asi jo. U nás mu každej řiká Eda. Ale prej už brzy chcípne, je mu 8 a dožívaj se prej tak 10 let.