Politika a ekonomika

Založil petrklm, March 22, 2013, 06:47:20 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 12 Hosté prohlíží toto téma.

Krtek

No u nás by třeba sehnali... To by ale firma nesměla upřednostňovat agentůry a ty jejich daňový ojebávky.  :BMS: Já ob tejden srovnávam stůl po rozhození zhulenym ještěrkářem. Neznam zoufalejší pocit když stojí výroba, skladník čumí, panenky roztažený a absolutně nevnímá co po něm kdo chce. Ale maj to kluci pod kontrolou. *blem*

atnarfus

Tak se Brano zajdi podívat do nějaké fabriky, kde dělá tisíc dělníků. Čím větší firma, tím větší procento exotů. Soukromník by si zhulence nebo ochlasty v práci flákat nenechal. V takové kolbence je to každému jedno. Mistr na dílně je rád i za ochlastu, protože nikoho jiného tam nesežene.

Krtek

brano je muj člověk :-)
Ale ne, já pro střelbu taky nejsem ale mně jde o ten "pokrok" v toleranci drog. Já jsem vidlák. U nás ve vsi jakmile někdo hulil víc než cigára tak ho všiichni odsoudili a skončil na pokraji společnosti. Ani notoři v hospodě s nim neseděli. Otec by takovýho nenechal dělat ani přidavače. No a dneska se veřejně debatuje nad tim jestli by se to nemělo povolit pěstovat, prodávat a nevim co legálně. Kretén si v televizi šňupne lajnu v přímym přenostu a spousta lidí to považuje za normální. Takhle třeba společnost dospěje k tomu že když někdo z "vyšší" vrstvy zabije autem třeba mentála že by to vlastně nemělo bejt trestný. Nikomu neublížil, společnosti ulevil a mentál byl jenom mentál.
A ano, taky znam víc těch co jim život zničil chlast než drogy. A věřim tomu že je to díky větší dostupnosti chlastu a pořád ještě částečnýmu potírání drog.

brano

kurva kde to zijete? ja teda hulicom moc nepoznam. a nechyba mi to. ked ale nejaky nahuleny kokot sposobi nestastie nech je dovolene ho humanne utratit. a teda keby mi vo firme niekto hulil tak leti tak ze sa nestaci ani obzriet.

atnarfus

Citace: fido kdy February 22, 2014, 08:23:05 AM
Vidis, to u nas ve firme huli kdekdo. Teda, jako ne ze by se hulilo v kanclech a na chodbach :) ale proste to o nich vim
a to uz treba 10 let. Jsou to teda pravda inteligentni vzdelani lide, kteri maji uplne jine priority a huleni
je pro ne obcasny rozptyleni, jinak bych to na jejich pracovnich vykonech nepoznal. Kdyz je nekdo guma, nic neumi,
nic nema, nic nedokaze, tak pak pro nej drogy naplni podstatnou cast zivotnich priorit a proto se z nej stane smazka
a to at uz by zacal s jakoukoliv drogou, ci chlastem. Takze bych rekl, ze spis nez na boj proti drogam by se mela
spolecnost soustredit na boj s marasmem, ktery casto lidem sebere vsechny ostatni duvody k zivotu.

U nás ve firmě hulí taky kde kdo. Všechno jsou to lemplové. Stejní lemplové jako alkokolici. Je úplně jedno jestli přišel z nonstopu zhulenej, nebo nalitej.
Jde o to, jestli někdo hulí jednou za týden, nebo v tom jede a je to jediný jeho smysl života. Hulení není o nic horší než chlast a určitě je tu víc lidí, které zničilo pivo a tuzemák.

FPT

Citace: Krtek kdy February 22, 2014, 07:56:18 AM
no třeba to že to je vstupní droga. Normálního huliče znam asi jenom jednoho za celej svuj život. Těch co do toho díky trávě vlítli bylo mnohonásobně víc. Málo kdo zůstane jenom u trávy. A když jo, bejvaj to podobný vypatlanci jako perníkáři. Zažil jsem na vlastní oči jak "to neni návykový".
Člověče, já jich znám. A abych pravdu řekl, jenom minimum feťáků, co berou něco horšího.
Vstupní droga je cokoliv, s čím se začne moc brzo, například alkohol úplně typicky.
Já teda trávu nijak neobhajuju, vidím kolem sebe, že to taky neni úplně bezpečný povyražení, ale rozhodně znám víc lidí, co mají problém s chlastem, než těch, co mají problém s trávou. A v mým okolí skutečně hulí kde kdo.
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Citace: fido kdy February 22, 2014, 08:23:05 AM
Vidis, to u nas ve firme huli kdekdo. Teda, jako ne ze by se hulilo v kanclech a na chodbach :) ale proste to o nich vim a to uz treba 10 let. Jsou to teda pravda inteligentni vzdelani lide, kteri maji uplne jine priority a huleni je pro ne obcasny rozptyleni, jinak bych to na jejich pracovnich vykonech nepoznal. Kdyz je nekdo guma, nic neumi, nic nema, nic nedokaze, tak pak pro nej drogy naplni podstatnou cast zivotnich priorit a proto se z nej stane smazka a to at uz by zacal s jakoukoliv drogou, ci chlastem. Takze bych rekl, ze spis nez na boj proti drogam by se mela spolecnost soustredit na boj s marasmem, ktery casto lidem sebere vsechny ostatni duvody k zivotu.

Njn,  době meziválečné (a před I.W.W) byl třeba i kokain společensky tolerovatelným povyražením vyšších vrstev. Pokud se nepletu, jedním z jeho nejznámějších příležitostných uživatelů byl i Hugo Haas. Ono asi všechno záleží na  mravní síle konkrétního soudruha, nakolik je schopen drogy užívat jako zdroj občasného povyražení - a kdy už do toho nenávratně zahučí a je s ním amen tma...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...


fido

February 22, 2014, 08:23:05 AM #458 Last Edit: February 22, 2014, 08:40:40 AM by fido
Vidis, to u nas ve firme huli kdekdo. Teda, jako ne ze by se hulilo v kanclech a na chodbach :) ale proste to o nich vim
a to uz treba 10 let. Jsou to teda pravda inteligentni vzdelani lide, kteri maji uplne jine priority a huleni
je pro ne obcasny rozptyleni, jinak bych to na jejich pracovnich vykonech nepoznal. Kdyz je nekdo guma, nic neumi,
nic nema, nic nedokaze, tak pak pro nej drogy naplni podstatnou cast zivotnich priorit a proto se z nej stane smazka
a to at uz by zacal s jakoukoliv drogou, ci chlastem. Takze bych rekl, ze spis nez na boj proti drogam by se mela
spolecnost soustredit na boj s marasmem, ktery casto lidem sebere vsechny ostatni duvody k zivotu.


Krtek

no třeba to že to je vstupní droga. Normálního huliče znam asi jenom jednoho za celej svuj život. Těch co do toho díky trávě vlítli bylo mnohonásobně víc. Málo kdo zůstane jenom u trávy. A když jo, bejvaj to podobný vypatlanci jako perníkáři. Zažil jsem na vlastní oči jak "to neni návykový".

FPT

Zrovna tráva mi přijde docela normální teda, moc nechápu, co s tím všichni nadělaj.
--O-o-O--

Krtek

Já nemluvim o zakazování jenom o nějakym to společnskym postoji. Dneska na ulici běžně cejtíš trávu a lidi to berou jako normální to já právě odmítam k tomu takhle přistupovat. Ať si to někdo hulí ale neni to normální.
S těma jinýma drogama a chlastem máš pravdu ale taky myslim že by měli lidi spíš odbourat ty zábrany sami a když to potřebujou, víc se otevřít světu. Mně to jde i bez drog. Zrovna včera jsem byl v euforii když jsem si projel na youtube svuj hudební playlist z 90. let :-). Fakt pocity a uvolnění podobný 3 pivum.

fido

Citace: Krtek kdy February 21, 2014, 12:18:10 PM
No doplňovat si život něčim umělym a oblbovat čimkoliv vlastní tělo.... považovat za normální. Zrovna u tebe kterej často kritizuješ úpadek dnešní společnosti mně to překvapuje.

I v prirodnich "nezkazenych" narodech je zcela bezne, ze si oblbuji telo ruznyma toxickyma (drogy nemusi byt nic umeleho) substancema. Zbavuji se tim stresu, posiluji socialni soudrznost a prijdou na jine myslenky, ke kterym by v strizlivem stavu neprisli, protoze se dostava ke slovu podvedomi, kteremu clovek v kazdodennim cvrkotu nenasloucha. Neveril bys, jak utuzi partu kamaradu, kdyz se spolu obcas poradne vykropi a proberou veci, ktere by za strizliva na verejnosti nevytahli. Dokud je to v tehle rovine, tak jsem vsema deseti pro a to nerikam jen proto, ze to
obcas praktikuju. Ono i "chlastat" se da s gracii ;) Samozrejme je rozdil, kdyz se dobra vec zneuziva a z predstavy lidi, kteri chlastaji jako smyslu zbaveni, sukaji s kazdym, protoze si to stejne nepamatujou a ani nemaj zabrany, zvraci, druhy den nejdou do prace, protoze se nemuzou ani hybat, z toho je mi zle a je to zrejme ten faktor upadku, ktery myslis. Kazdopadne i to, ze to nekomu nekdo zakazuje jeho sebeznicujici chovani, je soucasti toho upadku. Jestli chce nekdo umrit v prikopu, zaduseny vlastnimi zvratky, je to jeho volba.


Krtek

No doplňovat si život něčim umělym a oblbovat čimkoliv vlastní tělo.... považovat za normální. Zrovna u tebe kterej často kritizuješ úpadek dnešní společnosti mně to překvapuje.

fido

Citace: Krtek kdy February 20, 2014, 05:33:03 PM
Feťák NENI normální člověk (ostatně to u mně neni půlka národa co se jde každej pátek vožrat jako prase) a nehodlam to akceptovat.

Me zase nepripada normalni takovyhle nazor a uprimne me docela desi, ze by se takovymhle verejnym minenim melo ridit smerovani spolecnosti.

Krtek

Já myslim že když už bojovat tak komplet a účinně. Né že bude povolený fetovat ale prodávat a pěstovat drogy ne. Koukam že i starší generace už blbnou s pseudosvobodnýma názorama o tomže feťák škodí jenom sám sobe. Feťák NENI normální člověk (ostatně to u mně neni půlka národa co se jde každej pátek vožrat jako prase) a nehodlam to akceptovat. Aby si nějakej debil šlehnul lajnu v TV v přímym přenosu, beru jako maximální pokles dnešní společnosti.
Ale máš pravdu že tophle "potírání" drog co se dělá jenom na oko je blbě.

petrklm

Citace: fido kdy February 18, 2014, 08:30:53 PM
Po mnoha letech pece distributoru demokracie - USA & OSN ma Afghanistan rekordni produkci opia,
ktere z 80% pokryva spotrebu heroinu a kokainu na Zapade. Pole s makovicema hlidaji americti
vojaci, aby se jim nic spatneho neprihodilo. Soucasne jsou zapadni banky
obvinovany z prani penez z drog. Jen pripomenu, ze Taliban byl ten, kdo produkci opia
naopak potiral, nez byl potlacen silami NATO & OSN. Myslim, ze ani za komousu nebyl tak
propastny rozdil mezi zpravodajstvim a realitou.

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3506-afghanistan-bezprecedentni-narust-produkce-opia
Musím zopakovat svůj názor - je třeba přestat bojovat proti drogám a bude nám všem líp. Fetky se i teď k matroši dostanou, oblíbený policejní vítězoslavný předvádění kilovýho pytlíku před televizníma kamerama je akorát pro blbečky, co si řeknou, že drogová scéna zase jednou dostala na frak. Celej ten "boj" je jenom cirkus, na kterým se dá hodně peněz vydělat.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Jerry.Gunman

Index podlažnosti - taky dobrá ojebávka a jeden z mnoha nástrojů korupce
http://www.stream.cz/nejnovejsi/troublemaker/10001468-sidliste-majdalenky
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

fido

Po mnoha letech pece distributoru demokracie - USA & OSN ma Afghanistan rekordni produkci opia,
ktere z 80% pokryva spotrebu heroinu a kokainu na Zapade. Pole s makovicema hlidaji americti
vojaci, aby se jim nic spatneho neprihodilo. Soucasne jsou zapadni banky
obvinovany z prani penez z drog. Jen pripomenu, ze Taliban byl ten, kdo produkci opia
naopak potiral, nez byl potlacen silami NATO & OSN. Myslim, ze ani za komousu nebyl tak
propastny rozdil mezi zpravodajstvim a realitou.

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3506-afghanistan-bezprecedentni-narust-produkce-opia

fido

Ja mam zase pretlak na ucte a nerad bych, aby me o to bankovni bratrstvo pripravilo ;)

saabik

Už aby to bylo. Jsem v těžkým mínusu a nějaká finanční injekce by mi bodla :lulka:


fido

me pobavilo, ze to byla sebevrazda, pricemz do sebe postupne nastrilel 5 hrebiku nastrelovaci pistoli. To chtelo asi velke odhodlani :)

Krtek


Krtek

Aha pán autor je víceguvernér ČNB. Už chápu pohnutky pro ty jeho kydy. Asi jsem ekonom analfabet ale já to vidim opačně. Když banka zvedne úroky tak prostě zdraží všechno. U nás se víc půjčuje než si lidi spořej. Takže o prachy přijdou. Když úroky klesnou, jsou půjčky levnější a lidi maj větší hodnotu v penězích. Těch pár fufníků co spořej, tam nikoho úrok nevytrhne, leda lidi jako on, co si ulejvaj miliony, tam je něco znát. Navíc on mele o snižování a zvyšování úrokových sazeb a ty se zatim od tý doby nehnuly. Půčky i úspory jsou úročený stejně jako vloni v létě.
A pořád čekam kdy mi někdo vysvětlí v čem je škodlivá deflace.

Krtek

Stačil mi zatim první odstavec... Hlavně že v "dobrých časech" kdy ekonomika rostla jako kráva byla inflace 10%

saabik


Krtek

Já myslim že z koule hlavně věští představenstvo ČNB. A co se vůbec maji co srát do kurzu koruny ?  :BMS:

saabik

Miroslav Novák ze společnosti Akcenta věští z koule, a situaci již dopředu dramatizuje. Každej se holt zviditelňuje jak umí...

Jerry.Gunman

Kurwa, to je fakt k zblití
http://www.novinky.cz/ekonomika/327544-euro-pristi-rok-za-28-korun-i-takova-varianta-je-mozna.html

Hovada zasraný zkurvený, za koule je do průvanu pověsit a do řiti jim letlampu zarazit..., *760*
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

podle mně se pleteš, my žijeme HLAVNĚ z exportu. Ale ve zbytku s tebou naprosto suhlasim.

fido

Citace: saabik kdy February 12, 2014, 08:13:55 PM
Co je to za kudlu v zádech? Rozhodnutí ČNB? Ale no tak:). To, že se hýbe značí, že jde do deflace? Nerozumím jak jsi to myslel.

Kdysi jsem se vyjadril, ze ze zacatku se mi Singer libil a jeho rozhodnuti me zaskocilo, nerozumel jsem mu a doufal
jsem, ze jde o dobre reseni, ktere casem vyplyne. Postupem casu si ale myslim to co ostatni - ze je to podraz a ze
jsem Singera nadcenil.

Ze se hybe znaci, ze prestoze nam devalvovali menu (a my zrovna z exportu nezijeme), cekal bych, ze vse se zdrazi a
platy se to budou snazit dohnat, coz znaci inflaci. Pro me plati, ze inflace = bananova ekonomika a upadek. coz je
to, kam jsme meli smerovat ale zatim se tak nestalo. Za to jsou obvykle ekonomove a bankeri ocenovani prestiznima
ekonomickyma casopisama apod. ze nekoho poslou do sracek.

Proto predpokladam, ze hazeni klacku pod nohy musi pokracovat.


saabik

Citace: fido kdy February 12, 2014, 11:38:23 AM
Je to v prdeli, ta svine ceska ekonomika se pres vsechny kudly do zad jeste furt hybe:
Česká republika se přibližuje k poklesu cenové hladiny. Meziroční inflace v lednu vzrostla jen o 0,2 procenta z prosincových 1,4 procenta.
http://ekonomika.idnes.cz/inflace-v-ceske-republice-za-leden-2014-d7i-/ekonomika.aspx?c=A140212_090642_ekonomika_spi

Budeme ji muset zasadit dalsi ranu:
Někteří ekonomové však soudí, že centrální banka bude muset svůj nedávný odhad o tom, že bude kurz koruny držet uměle poblíž 27 korun za euro přinejmenším do začátku roku 2015 trochu prodloužit.

Co je to za kudlu v zádech? Rozhodnutí ČNB? Ale no tak:). To, že se hýbe značí, že jde do deflace? Nerozumím jak jsi to myslel.

fido

Je to v prdeli, ta svine ceska ekonomika se pres vsechny kudly do zad jeste furt hybe:
Česká republika se přibližuje k poklesu cenové hladiny. Meziroční inflace v lednu vzrostla jen o 0,2 procenta z prosincových 1,4 procenta.
http://ekonomika.idnes.cz/inflace-v-ceske-republice-za-leden-2014-d7i-/ekonomika.aspx?c=A140212_090642_ekonomika_spi

Budeme ji muset zasadit dalsi ranu:
Někteří ekonomové však soudí, že centrální banka bude muset svůj nedávný odhad o tom, že bude kurz koruny držet uměle poblíž 27 korun za euro přinejmenším do začátku roku 2015 trochu prodloužit.

Jerry.Gunman

Citace: Lihobaron kdy February 08, 2014, 06:36:42 PM
mam par baterek do UPSek kdybyses chtel do toho pustit :)

Na baterky se vyser, to se skladu je to fotovoltaických panelů, tam se to namnoží a z toho je pak ten správný vejvar...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Lihobaron

Citace: Krtek kdy February 08, 2014, 06:02:24 PM
To musí bejt stejně byznis někam pytlovat tu elektriku a prodávat jí až za rok nebo dva....

mam par baterek do UPSek kdybyses chtel do toho pustit :)

Krtek

To musí bejt stejně byznis někam pytlovat tu elektriku a prodávat jí až za rok nebo dva....

saabik

Jelikož se cena elektřiny řídí cenou na burze v Lipsku, není mi moc jasný jak bude Sobotka hlídat, aby nešla nějak moc nahoru. Nerozumím jeho prioritám.
Navíc v době, kdy už nějakej pátek cena elektřiny neroste, a tím pádem nelze ani očekávat, že se bude příští rok platit víc než letos.Na příští rok už je většina elektřiny přeprodaná.

petrklm

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

jb

Citace: fido kdy February 06, 2014, 07:20:52 PM
jb:  *974* jak jsem to tak cetl, tak jsem prikyvoval, prikyvoval jsem cim dal tim vic a jak jsem se blizil ke konci, jsem si rikal, tak to mu
musim pochvalit...a ejhle :) Nojono, mas holt pravdu.

:D

jb

Citace: Lihobaron kdy February 07, 2014, 01:34:25 PM
holt hur snasite krizi stredniho veku..

tak tys to vyresil odskocenim si do anglie... by me zajimalo, co popr kdo :) v te anglii ma takovy uklidnujici vliv..
stejne jsme se nedozvedeli, proc jsi tak rychle odjel :) pani domu ze spani asi nakonec opravdu mluvila cesky

Krtek

Nevim jak ale náhodou jsme se proklikal sem:

http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=828&t=1206564&st=0&sk=t&sd=a

Tý vole s 50 hrubeš řešit že nemam na auto..... Dovolená 2x do roka v zahraničí je pro někoho standard....