Politika a ekonomika

Založil petrklm, March 22, 2013, 06:47:20 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

petrklm

Jsem úplně mimo z toho, že premiér (podle jeho vlastních slov) předal prezidentovi seznam ministrů i s panem Pochem (ať už je pan Poche jakej chce) a najednou prezident schválí seznam bez pana Pocheho... Kurva, kde to jsme?! A novináři to jenom konstatujou, nikdo netluče do kolejnice, je ticho po pěšině. Kdyby se tohle stalo v tom příslovečným Kocourkově, tak se aspoň radní v hospodě porvou. Až tak hluboko jsme klesli...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

petrklm

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

jb

To je natolik logicke, ze je to az zarazejici... No ja si zrovna rikal, ze jeden duchodce za komunisty je supr... To zbyli jsou ... No proste komunisti ...
Takze gut, mam 15 krizku... Poprve volim nekde, kde znam 90 procent kandidatu osobne a volby maji konecne,podle me, smysl.. V 80t meste jsem znal tak jednoho a ten uz tam neni :)

elpidio

Myslím, že celkem dlouho. Jen to dost lidí neví. Třeba v Brně na magistrát je 55 členů, tedy 55 mých hlasů. Můžu dám napříč stranama 55 křížků. Když dám napříč stranama (nebo jedné) méně jak 55 křížků, tak mi zbytek propadne. Když zatrhnu jen stranu, dávám ji všechny hlasy do 55 lidí na kandidátce, pokud jich tam tolik mají. Pokud jich má strana méně, zbytek mi propadne. Nebo můžu křížkovat napříč stranama a zakřížkovat méně jak těch 55 lidí a k tomu můžu zakřížkovat jednu stranu, které se dopočte ten zbylý počet hlasů - dle jejich kandidátky do max. počtu 55 hlasů, nebo max. počtu lidí na jejich kandidátce. Přijde mi, že to takhle nepřehledně je schválně a lidi většinou křížkujou jen stranu.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

T-Diesel


jb

pockat ono do komunalek fakt jde skrtat preferenece napric stranama ?
to je od kdy ? ne ze by to nebylo dobre... bo na vesnici je ti jedno co je kdo za strana...


FPT

Citace: T-Diesel kdy October 02, 2014, 04:26:06 PM
trochu odbocim - ja normalne letos asi poprvni nebudu aktivni volic
jak sa tak divam, tak su fakt bezradny komu to dat :(
Já už k tomu dospěl před pár lety a nějak mi to vůbec nevadí.
--O-o-O--

Krtek

Citace: Jerry.Gunman kdy October 02, 2014, 08:58:47 AM
Ano, ačkoli se Ti to zdá totálě ahistorické, neřku-li jeblé, i toto je 100% pravda.

Kterýsi z císařů, tuším že už ve III. nebo IV. století zavedl pravidlo, že svobodný římský občan nemusí pracovat - na to jsou tu (A) otroci nebo (B) příslušníci porobených národů, tedy NE-Římané.

Římský občan (samozřejmě je nutno rozumět jako svobodný občan), se po celém území říše těšil různým výsadám - směl být souzen pouze římany, nesměl být podroben různým trestům (bičování, ukřižování atd), mám dojem ž eneplatil lokální daně a žil-li v Římě, dostával od "státu" zdarma jídlo a zábavu - ono oblíbené latinské Panem et Circenses.

Jak to bylo v provincicích, to bych musel složitěji dohledávat, ale v Římě se římským občanům (chudině, ale občanům) dávalo jídlo zdarma

To náhodou neni špatnej model. Stejně si myslim že k tomu lidstvo dospěje. Na práci pár otroků co uživí (myslim doopravdy ve smyslu vypěstujou žrádlo) ty ostatní. Zaměstnat celou populaci bude za pár let stejně nemožný

elpidio

Tak to jo. To taky nevolím.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

T-Diesel

jo v komunalkach nebude az taky problem, ale my mame aj doplnovacku do senatu.

elpidio

U komunálních je výhoda, že můžeš křížkovat všechny hlasy napříč stranama.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

T-Diesel

trochu odbocim - ja normalne letos asi poprvni nebudu aktivni volic
jak sa tak divam, tak su fakt bezradny komu to dat :(

Jerry.Gunman

Citace: Lihobaron kdy October 02, 2014, 07:57:56 AM
jj, vo starym rimu.. treba jak "Lidé se nebojí nepracovat, protože stát se o ně vždy nějak postará"  ;D

Ano, ačkoli se Ti to zdá totálě ahistorické, neřku-li jeblé, i toto je 100% pravda.

Kterýsi z císařů, tuším že už ve III. nebo IV. století zavedl pravidlo, že svobodný římský občan nemusí pracovat - na to jsou tu (A) otroci nebo (B) příslušníci porobených národů, tedy NE-Římané.

Římský občan (samozřejmě je nutno rozumět jako svobodný občan), se po celém území říše těšil různým výsadám - směl být souzen pouze římany, nesměl být podroben různým trestům (bičování, ukřižování atd), mám dojem ž eneplatil lokální daně a žil-li v Římě, dostával od "státu" zdarma jídlo a zábavu - ono oblíbené latinské Panem et Circenses.

Jak to bylo v provincicích, to bych musel složitěji dohledávat, ale v Římě se římským občanům (chudině, ale občanům) dávalo jídlo zdarma
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Lihobaron

Citace: Jerry.Gunman kdy October 02, 2014, 07:53:50 AM
jdou si něco pročíst o starém Římu :D

jj, vo starym rimu.. treba jak "Lidé se nebojí nepracovat, protože stát se o ně vždy nějak postará"  ;D

Jerry.Gunman

Citace: Lihobaron kdy October 01, 2014, 09:53:34 PM
nejses sam.. je to snuska nicim nepodlozenejch plku..

Ale jdou pane kolego, jdou mi s takovým názorem k šípku a jdou si něco pročíst o starém Římu :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Ladik

Moc dlouhe, prectu o vanocich ale verim Lihosovi

Lihobaron

nejses sam.. je to snuska nicim nepodlozenejch plku..

T-Diesel

jasne, ja nepopiram ze ty znaky sou dost podobne, enom sem sa pozastavil nad tou formulaci, to je cele :)

Jerry.Gunman

Citace: T-Diesel kdy October 01, 2014, 07:51:09 AM
ne ze bych ti neveril, ale na muj vkus je to az prilis totozne s tim co sa deje dneska
jako by to nekdo napsal vcera a tvrdil, ze toto stoji v knize z pred 250 roku

tys tu knihu cetl nebo je to enom zkopirovane z nekama? Nechcu byt rypavy ale proste za tim vidim spis moderni HOAX nez literarni vytah.
Coz ovsem neznamena, ze ten text vyse je celkem realny popis soucasne nasi doby.

O historii a starý Řím se zajímám dlouhodobě - a Gibbona jsem zatím sice nečetl, ale mám ho na seznamu knih, do kterých se chci pustit co nejdříve.

Těchto 20 bodů pobíhá po internetu juž dlouho a je zcela samozřejmé, že originální formulace v anglickém, 250 let starém spise byly jiné, ovšem do současné češtiny by jistě byly přeloženy nějak takto

Na naprostou většinu těchto bodů narazíš, jakmile se začneš více zajímat o období konce antiky a římskho úpadku, tj. od cca poloviny IV. století po Kristu

O rozdělení a následném pádu (západo)Řřímské říše by se dalo mluvit a psát stovky hodin; bez přehánění to byla největší geopolitická katastrofa, která ve (známých) dějinách postihla Evropu.
Jenom si uvědom, že Římané už v 1. století konali experimenty se silou páry (Heron Alexandrijský, 10 - 70 p. Kr) a nejpozději od poloviny 7. století dokázali rafinovat ropu
BTW, pročpak se asi petroleji říká petrolej? No, protože to latinsky znamená skalní olej. Petra = skála, oleum = olej.

Jinými slovy řečeno, Římané už v 1. století měli možnost stáli na prahu průmyslové revoluce, které pak Evropa dosáhla až ve století osmnáctém, tj. o více, jak 1.500 let potom...
Kde bychom mohli být, kdyby Řím nepadl a nepřišlo 7 temných staletí?


.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

T-Diesel

Citace: Jerry.Gunman kdy September 30, 2014, 05:54:52 PM
Britský historik Edward Gibbon ve svém stěžejním díle Úpadek a pád říše římské definoval 20 základních bodů, kterými se vyznačovala poslední fáze tisícileté říše římské.

1. Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací.
2. Tradiční role otců jako živitelů rodiny je zpochybňována, množí se rozvrácené vztahy a svobodně žijící matky bez otců.
3. Senioři jsou zanedbávání. Lidé pečuji o domácí mazlíčky více než o svoje staré rodiče.
4. Literatura a umění se stávají bezduchým. Vytváří se planá zábava za každou cenu. Takzvaná umělecká díla jsou ošklivá, nevkusná, nic neříkající, ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní sumy.
5. Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována, vysmívána a posléze zákonem zrušena. Armádu tvoří nájemní žoldnéři.
6. Lidé pilně pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní pokrytci, populisté, pochybní umělci a takzvané celebrity.
7. Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje neúměrně vysoké částky. Lidé se nebojí nepracovat, protože stát se o ně vždy nějak postará.
8. Úroveň vzdělání rapidně klesá.
9. Státní dluh roste do nikdy nesplatitelné výše.
10. Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí.
11. Kdo se dostal do pozice, kde může ze státního krást, většinou tak činí. Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá.
12. Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí stále méně.
13. Léty osvědčené mechanizmy, chránící poctivé před podvodníky, náhle selhávají.
14. Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti zisku. Udělují se za úplatky, a kdo je získal, chce z nich kořistit, aby se mu vložený úplatek několikanásobně vrátil.
15. Staletími předků prověřené hodnoty - jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost, zápal pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány.
16. Šíří se cynismus.
17. Šíří se plýtvání, nestřídmost, znevažování znalostí, dovednosti a poctivé práce.
18. Do země přichází velké množství cizinců.
19. Politikové nadbíhají lůze, která si vynucuje zábavu a státní podpory (chléb a hry).
20. Občané stále na všechno nadávají.

Á propos, pan Gibbon zemřel 1794 a své dílo vydal roku 1775
A já mám takový dojem, že viděl nejen do minulosti, ale i do budoucnosti, jeho věku skoro 250 let vzdálené...

ne ze bych ti neveril, ale na muj vkus je to az prilis totozne s tim co sa deje dneska
jako by to nekdo napsal vcera a tvrdil, ze toto stoji v knize z pred 250 roku

tys tu knihu cetl nebo je to enom zkopirovane z nekama? Nechcu byt rypavy ale proste za tim vidim spis moderni HOAX nez literarni vytah.
Coz ovsem neznamena, ze ten text vyse je celkem realny popis soucasne nasi doby.

atnarfus


Jerry.Gunman

Britský historik Edward Gibbon ve svém stěžejním díle Úpadek a pád říše římské definoval 20 základních bodů, kterými se vyznačovala poslední fáze tisícileté říše římské.

1. Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací.
2. Tradiční role otců jako živitelů rodiny je zpochybňována, množí se rozvrácené vztahy a svobodně žijící matky bez otců.
3. Senioři jsou zanedbávání. Lidé pečuji o domácí mazlíčky více než o svoje staré rodiče.
4. Literatura a umění se stávají bezduchým. Vytváří se planá zábava za každou cenu. Takzvaná umělecká díla jsou ošklivá, nevkusná, nic neříkající, ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní sumy.
5. Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována, vysmívána a posléze zákonem zrušena. Armádu tvoří nájemní žoldnéři.
6. Lidé pilně pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní pokrytci, populisté, pochybní umělci a takzvané celebrity.
7. Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje neúměrně vysoké částky. Lidé se nebojí nepracovat, protože stát se o ně vždy nějak postará.
8. Úroveň vzdělání rapidně klesá.
9. Státní dluh roste do nikdy nesplatitelné výše.
10. Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí.
11. Kdo se dostal do pozice, kde může ze státního krást, většinou tak činí. Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá.
12. Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí stále méně.
13. Léty osvědčené mechanizmy, chránící poctivé před podvodníky, náhle selhávají.
14. Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti zisku. Udělují se za úplatky, a kdo je získal, chce z nich kořistit, aby se mu vložený úplatek několikanásobně vrátil.
15. Staletími předků prověřené hodnoty - jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost, zápal pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány.
16. Šíří se cynismus.
17. Šíří se plýtvání, nestřídmost, znevažování znalostí, dovednosti a poctivé práce.
18. Do země přichází velké množství cizinců.
19. Politikové nadbíhají lůze, která si vynucuje zábavu a státní podpory (chléb a hry).
20. Občané stále na všechno nadávají.

Á propos, pan Gibbon zemřel 1794 a své dílo vydal roku 1775
A já mám takový dojem, že viděl nejen do minulosti, ale i do budoucnosti, jeho věku skoro 250 let vzdálené...


.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy September 03, 2014, 05:24:08 AM
No tak třeba rok 68 považuju za svinstvo ale naprosto logický a očekávatelný ze strany SSSR. USA se k "revolucionářum" chovalo v tý době stejně (možná i denska bejt komanč v zemi "svobody" neni žádnej med) jako východní blok ke kontrarevolucionářum.

Vzhledem k tomu co je Obama zač, mám takovej dojem, že bejt dnes v USA (či západní Evropě) komunistou, trockistou, maoistou či jiným zpovykaným stoupencem té zločinecké ideologie, patří mezi kavárenskými intelektuály tak nějak k bontonu a dobré tradici :(  :BMS:  :WTF:
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

No tak třeba rok 68 považuju za svinstvo ale naprosto logický a očekávatelný ze strany SSSR. USA se k "revolucionářum" chovalo v tý době stejně (možná i denska bejt komanč v zemi "svobody" neni žádnej med) jako východní blok ke kontrarevolucionářum.

Vena

 Staci si jméno John mearsheimer prohnat googlem a člověk zjistí, že jde o poněkud kontroverzní osobnost.
Samozrejme záleží na úhlu pohledu. Polemika s jeho článkem:
http://www.natoaktual.cz/proc-zapad-neni-vinikem-krize-na-ukrajine-f11-/na_analyzy.aspx?c=A140901_140204_na_analyzy_m02


A ještě jeden názor:




http://www.lidovky.cz/petracek-obranci-svobody-vyvinuji-putina-fgh-/nazory.aspx?c=A140902_112243_ln_nazory_sk


Já to vidím podobne.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

brano

Každý vidí to čo chce a čo mu rozum dovolí. O krtkoch je známe, že ich zrak je na  *775*
Takže z tohto pohľadu ani história Čiech a Slovenska nič moc...Naštastie ty tých ukrajincov poznáš, robia u vás. Tak nič teda.

Krtek

D9k za osvětu. takže neandrtálci, kočovnici (ckkáni ?), Řecká kolonie a pak Kyjevská Rus. Pak část Polska a Litvy....Nikde furt nečtu nic o Ukrajině jakožto státu nebo národu.

brano

Citace: Krtek kdy September 02, 2014, 07:20:20 PM
?????neexistující uměle vytvořenej stá s "historií" předlouhých 20 let bez ofiko hranic...??????

http://sk.wikipedia.org/wiki/Dejiny_Ukrajiny

Krtek

tak jsem to dočet celý a celkem souhlasim asi se všim. Podle mně UK rozesrala EU když se jim začala montovat do ceny plynu a smluv mezi UK a Ruskem. Až se bude Rusko srát do těch "našich" EU-USA kravin o volnym obchodu, každej bude řvát jakej je Rus sviňa a co mu je do toho.

Krtek

neexistující uměle vytvořenej stá s "historií" předlouhých 20 let bez ofiko hranic... To je fakt umění rozvrátit. Já s UKčkama v rachotě přijdu do styku nechtěj válčit se svýma příbuznýma v Rusku. S Evropou prej nic společnýho nemaj.

Vena

Asi jediny s čim se dá souhlasit, je to, že putin rozvratil ukrajinu.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Krtek

s nadpisem souhlasim zbytek zatim nevim, nečet jsem :D

T-Diesel


Vena

Krtku, koukni na mapy východní Ukrajiny někdy z konce dubna, co rusaci obsadili a pak to porovnej se stavem tak z pulky srpna. Nebyt neustálé ruske podpory, tak už byli separáti dávno potřeni. Tohle ovšem putin nemohl pripustit tak vyslal "humanitární konvoj".
Ukrajinska armáda se dost zvedla a těch tvých par "amatérů " by zpacifikovala během pár týdnů. Dodávky ruských zbraní separátům a ani vyslání najemnych vrahů typu Igora strelkova nestačilo, tak tam musela vtrhnout ruska armáda.
V době, kdy rus zabíral krym, tak ze začátku nikdo poradne nevěděl co se děje a v Kyjevě byl politicky chaos a nikdo armádě neřekl, jak se má vuci invazi zelenych muzicku zachovat. Vojáci v podstatě nevěděli co mají delat.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

brano

Krtku, ono to bude asi s tou armadou zlozitejsie. A hlavne , toto je boj co sa vyhrat neda. Tym co bojuju proti UK je jedno ze to tam rozjebu na sracky, oni tam z velkej vacsiny nezili a zit nebudu. A nezabudaj ze hned vedla je neobmedzeny prisun materialu a ludi, s tym sa bohuzial velmi bojovat neda, vzdy tahas za kratsi koniec. Rozbombardujes tych " separatistov " na sracky? Budes ten zly lebo su v mestach medzi ludmi. Stale si niekto mysli ze su to ludia z ulice co maju brokovnicu po dedovi? Ved zostreluju ukraincom lietadla jedno za druhym, potapaju lode, vedia presne kam strielat z raketometov a diel. A urcite maju v armade stale spionov a zradcov, takze vedia o kazdom kroku dopredu. Nic moc situacia... Ja osobne by som tiez nemal chut bojovat, nech si putin pojebe aj ten kus ukrainy, bude ho to stat akurat peniaze.

Krtek

UK armáda je hlavně banda trotlů. Bijou se do prsou jak budou bránit Krym a pak stojej jak čůráci ppo viagře. Nemaj ani na pár ametérů co jim ukradlo zbraně ale maji zápal pro věc.
No a když někdo podepíše že se nebudou zveřejňovat informace o vyšetřování spadlýho letadla tak mi to přijde při nejmenšim divný.

Jerry.Gunman

2 Vena:

já bych se v současné době upřímně obával spíše jádra v rukách Íránců, než Ukrajinců :(
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Vena

No, to taky.


Zajímavý rozhovor:http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/general-volodimir-ruban-nato-nas-obelhalo-a-zradilo/r~5de1d962300a11e49cb2002590604f2e/


Jestli je Ukrajina opravdu schopna obnovit jaderný arzenál, tak panbuch s námi a všechen putin pryč. Ukrajina přeci jen není malá a slabá Gruzie. Tohle ten kuní ksicht z Kremlu dost podojil. >:(  Kdo ví, jak tohle všechno dopadne.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Jerry.Gunman

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Vena

Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

fido

hi hi hi :)

Fresh evidence of how the West lured Ukraine into its orbit
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/vladimir-putin/11023577/Fresh-evidence-of-how-the-West-lured-Ukraine-into-its-orbit.html

Mozna to nakonec bude strach z valky, co donuti novinare psat pravdu...

jb

no pocasi je napikacu... nejde naplanovat nic.. potreboval jsem dva dny sucha... a dva dny chcalo.. a objevila se spodni voda :)