Air bank

Založil Krtek, January 07, 2013, 11:49:17 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

T-Diesel

ja prave startuju na zlatopramen, jeden az dva kousky na otocku.

Lihobaron

Citace: Ladik kdy December 26, 2013, 09:27:19 PM
jinak pivo jsem dostal po stromecek,

letos mas dobrej stromecek kua!!

Ladik

Polivku ze sacku ... Jj gulasovku tu kdysi takovou tu mastnou, ne ty prasky, tu mam rad, nevim kdo ji dela, vitana asi, do ni dve plechovky bilych velkych fazoli, cibulku opecenou, klobasku nakrajet, jj to bych si dal, kurde slina mi ukapla na mobil z tech glutamatu :D

brano

Jo, a polivcicku ze sacku aby usetril a mohol to odniesť do banky zidobolsevikom !

Ladik

Na svahu piju jejich beer, bombardino a presso ;) jinak pivo jsem dostal po stromecek, nepovezu ho dom prece woe :)

T-Diesel

ja tu nicim holbu seraka. Prej pivo roku, ale asi nejaka starsi anketa.

elpidio

Citace: Ladik kdy December 26, 2013, 07:52:26 PM
To vis, na mobilu v zahranici s druhou 18tkou Mastrem v ruce, to tak nejak neresis :D ligueeere, ligueeeere :D

To jsou oni. Ještě si vozí do Itošky svůj stromeček i pivo. Nechtějí tam taky nějaký poplatek ?   BOHOUS
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Jerry.Gunman

Citace: Ladik kdy December 26, 2013, 07:52:26 PM
To vis, na mobilu v zahranici s druhou 18tkou Mastrem v ruce, to tak nejak neresis :D ligueeere, ligueeeere :D

Tož liguéééééééééééérééééé a ať Ti šmakuje
pivo1  pivo2  pivo3
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Ladik

To vis, na mobilu v zahranici s druhou 18tkou Mastrem v ruce, to tak nejak neresis :D ligueeere, ligueeeere :D

Jerry.Gunman

Citace: Ladik kdy December 26, 2013, 05:48:13 PM
Krtci vseobecne spatne vidi :) ividi prd. Uz hodnekrat nad krtek prwsvedxil, ze mele z vody a nevi o cem mluvi, je to marne, hospodske reci, ja to nemam rad, proto do hospody nechodim

Člověče, Ladiku, Ty huž to taky nepí ani ředěné - se Ti nějak pletou prsty :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Ladik

Krtci vseobecne spatne vidi :) ividi prd. Uz hodnekrat nad krtek prwsvedxil, ze mele z vody a nevi o cem mluvi, je to marne, hospodske reci, ja to nemam rad, proto do hospody nechodim

brano

No tak si všetko vyber a pracuj s tým. Ser na hypo, nedaj tým hajzlom nič. Alebo skús vyliezť na vrchol svojho rodného krtinca a poobzeraj sa ako svet funguje.

Krtek

aha tak zátěž. Proč teda otravujou abych u nich měl účet ?
Banka má možnosti ty tvoje peníze protočit a zhodnotit mnohonásobně líp než obyčejnej člověk. Zkuste si někdo koupit třeba akcie škodovky nebo Appla atd. A to třeba za mrzkou sumu 500 kč. Asi to půjde těžko. Kdežto chudák banka se nadře, makléři museji pobíhat a přenášet všechny ty komodity po vagónech aby je pak pracně zase prodávali a odnášeli jinam.
Připadá mi to jako obhajovat zpožděný placení faktur mezi firmama. Obchoďák chce peníze od zákazníka hned, uloží je na termínovanej vklad a dodavatelovi zaplatí za čtvrt až půl roku. Výnos z toho má obchoďák a tomu já řikam třeba nekalá obchodní praktika.

brano

Krtku a zas prd. Pre banku je tá tvoja hotovosť akurát tak záťaž. Navyše hotovosť ktorú ani nemáš. Tak tie peniaze vyber a otoč ich ešte lepšie. Ale toto je fakt márne.

Ladik

Proc by ti banka mela neco davat, je to jeji byznys,  nektere firmy se zakladaji aby se za nejaky cas dobre prodaly i banky, maj balik klientu, ktery prodaj

saabik

Hm, zajímavé. Ani ze čtvrtiny. A jak ta banka docílí takovýho výnosu? To mě fakt zajímá!

Krtek

No tak banka disponuje s tvýma penězma a má z nich výnos kterej ti nedá ani ze čtvrtiny.... A když náhodou krachne, nějakej blbej stát jí zachrání. Proč by měla ještě chtít kdo ví jaký poplatky ?
To může žebrák na ulici ke každýmu bůreši milodaru vyžadovat ještě 2 kč jako poplatek za přijatou platbu.
Obchod se zbožim je něco jinýho. Banka funguje už jenom virtuálně, oni už často ani ty prachy nepřevážej, stejně jsou to jenom virtuální papírky. Já třeba v Tescu taky nechodim k těm automatickejm pokladnám a radši si vystojim tu frontu, ať mi to baba namarkuje.

brano

Citace: Krtek kdy December 26, 2013, 09:20:33 AM
nevim jak tobě ale mně milem žádný obálky nechoděj.
no Brano rozhodně to neni jako před 15 lety kdy na každou kravinu měla banka babu za přepážkou. Ty co tam dneska zbyly ještě běhaj dozadu telefonovat a otravovat lidi vnucovánim dalších "služeb"


Ano, s tym otravovanim a vnucovanim suhlasim. Keby sa venovali normalnym veciam , bolo by to fajn. Ale to im zas nejaky kreten nakazal... treba zvysovat a zvysovat a vsetko a stale viac... tie niektore banky funguju z tvojho pohladu normalne, z pohladu ineho mozno nie. Mozno momentalne nieco dotuju aby uvarili klienta, mozno o rok, dva, tri to bude inak, mozno tie banky nebudu. Aj tak sa mi zda ze aj u nas je bank ako nasratych . a zbytocne.

brano

Pici Krtku, neser ma aj na vianoce. Ved pisem ze hovno o tom vies. Vsetko zadarmo... no jasne, ja radsej idem na pobocku a zaplatim aj s poplatkom. A ked mi pizda povie ze nech to urobim cez internet ze to budem mat lacnejsie tak jej poviem nech je rada ze ju pridem pozriet. Ty si myslis ze nieco usetris? Prd. Akurat ze procesing sa robi niekde v polsku a  najlepsie teraz v indii a ked sa nieco dosuka tak je to na dlhe lakte. Pocitac sam nic neurobi, je to stale zlozitejsie, kokoti vymyslaju stale nove zbytocnosti o ktpore sa stara milion ludi ktorych ty nevidis, jediny vysledok je ze cakas na prepazke ako chuj lebo ti ludia nepracuju s ludmi ale niekde s pocitacmi schovani v Indii... ach jaj, ale co, nasrat na to. Staram sa radsej o seba. Toto co sa deje je cesta do poriadnej riti. Vsetci len setrit a setrit a potom to tak vyzera. Naposledy som vypenil v tescu, obchod jak svina, 20 pokladni, obsadene samozrejme 2.  V celom obchode nebola jedna chladnicka s napojmi lebo nejaky chytrak vyratal ze usetria par korun za elektriku ked to zrusia. To ze naseru par ludi co tam uz nevlezu im asi za to stoji. Maju to krtkovsky vypocitane a zanesene v tabulke. Nasrat na taky svet. Este ze bolo vcera teplo a dalo sa jazdit na mopede :) Zit a nechat zit.

T-Diesel

no ladiku, je potreba obcas srovnat co kdo nabizi a rozumne zvazit, zda to, co dostanes, ma pro teba plus minus tu hodnotu, co za to platis.

Rozhodne nejsem zastance toho tendrovat vsecko na uplnou hranu, sam to odsuzuju. Ale na druhu stranu mas x pripadu, kdy si firma nebo prodavajici rekne peniz, ktery je dost mimo. V tom nevidim problem kdyz si nekdo udela pruzkum a pak zvoli reseni, ktere mu vyhovuje (protoze kazdy sveho stesti strujcem, zejo).

Nemam rad ale pripady, kdy se posuzuje enom podle ceny bez dukladnejsiho prostudovani kupovane veci nebo sluzby. Proste srovnavat srovnatelne. Kazdy ma potom moznost volby - jak ten kupujici, tak ten prodavajici. Bud ma prodejce argumenty na to, aby PRI STEJNEM VYROBKU NEBO SLUZBE oduvodnil vyssi cenu a klienta si udrzi, anebo nema a klient jde jinam. Bohuzel, tak to je.

Ladik

No jo no a fotili to na mobil ne? Ach jo s tebou, ty jsi prave ta cast obyvatelstva pro kterou nema cenu se snazit, moje tchyne vidi vedle sebe hyundai atos a zafiru a rekla, nechapu proc to auto stalo o tolik vice dyt sou skoro stejne ...

Krtek

Já chápu že tvuj čas něco stojí.
Ale nechápu proč některý banky dokážou fungovat normálně a druhý vyloženě okrádaj klienty. Ještě než jim kdysi začal vyhrožovat Sobotka, byl poplatek za došlou platbu běžnej snad všude. Dneska zbyl snad jenom u ČS.
Hele taky jsme byli loni u fotografky. Udělala nám pěkný fotky, dala to na CDčko, něco se vytisklo atd. Byli jsme tam asi hodinu.  Akorát ta finální cena skoro 2 litry za 50 fotek....
Švagrová letos vyrazila k foťákovi jinam, udělal jim něco podobnýho + kalendář s rodinnýma fotkama. Celý za pětikilo. Tak holt víme kam půjdeme na focení příští rok.

Ladik

Krtku, bezne mi tu sedi nejaky kient, treba dve hodiny a vymysli si kktiny, pak si z toho vseho objedna tabulku za dve kila a kdyz se mu snazim jemne naznacit, ze to vedet dam si nohy na stul a kafe a vyseru se na nej divi se, lidi jako ty nechapou, ze muj cas co jim venuji neco stoji i kdyz nic nevyrobim, mohl jsem ho venovat odpocinku nebo praci kterou nekdo umi ocenit

Krtek

nevim jak tobě ale mně milem žádný obálky nechoděj.
no Brano rozhodně to neni jako před 15 lety kdy na každou kravinu měla banka babu za přepážkou. Ty co tam dneska zbyly ještě běhaj dozadu telefonovat a otravovat lidi vnucovánim dalších "služeb"

saabik

I ten blbej výpis musí někdo nastrkat do obálek:). Třeba externí agentura

brano

Krtku, fakt vieš o tom hovno. Tak server robí všetko a stačí jeden ajtak. Áno, aj take predstavy majú ľudia. 

Krtek

Saabiku nic ve zlym ale když mam prachy v bance na jejich účtě tak ty peníze podle mně vyčerpaný nejsou. Vyčerpam je až s nima zaplatim zedníka nebo topenáře. Když to ale berou tak že jsou vyčerpaný... tim líp, půjdou prachy hned jinam, mohly jim tam ležet klidně půl roku během stavby.

Ladiku, mam pocit že 90% věcí co si myslíš už v bankách lidi nedělaj. ty max. zavezou prachy do bankomatu. Veškerý transakce, výpisy, převody dělá nějakej server a potřebujou k tomu maximálně ajťáka aby ho nahodil když vypadne proud. I tu hypotéku schvaloval program podle zadaných parametrů.

Ladik

Taky to vse ale delaji lidi a ti za to chteji vyplatu

T-Diesel

no ja jsem taky mel hypoteku a nikde nebyla podminka mit u nich ucet, nerku-li nutnost posilat tam vyplatu.
Takze takove vydirani mi divne prijde. (proto sem to asi uzavrel tam a ne u CS :) )

Na druhu stranu je trochu pokrytecke podepsat neco a potom si na to stezovat, to zas je potreba taky zminit. A zastavat sa bank, ktere bez jakychkoliv skrupuli si udelaju cenik s hovadinama, ktere su totalni nesmysly a delat z toho oduvodnene naklady je tez uhozene. Ledaze ten, kdo sa jich zastava, na tomto taky profituje, pak to ma logiku :)

saabik

Tak ono je celkem logické, že ti počítaj úroky od doby co ti nakreditujou účet. Jak jinak bys to chtěl dělat?
Trochu objektivity by neškodilo. Ale co, finanční ústavy jsou veřejnej nepřítel, tak se s tím holt nedá nic dělat:).

Jinak je celkem běžný, že banka žádá od klienta posílání peněz/výplaty na účet. Máme to tak u obou našich hypoték a nepřijde nám to divný.
Ikdyž dělá mzda x-násobek splátky.  Máme tu naprosto konkurenční prostředí v nabídkách hypoték. Každá banka se předhání s nabízením přebytečný likvidity, tak na co si furt lidi stěžujou?:)

FPT

To je asi správné rozhodnutí. I ten jeden a půl násobek splátky mi přijde dost teda.
--O-o-O--

Krtek

Tak s výplatou jsem se ukec. Musí do ČS každý měsíc přijít na běžný účet částka cca 1,5 násobek výše splátky hypotéky.
Tky maji zvláštní definici "vyčerpaný" částky hypotéky. Jakmile mi jí daji na účet, už je vyčerpaná.  Né až z ní něco zaplatim a odejde to pryč. I když to leží na hypotéčnim účtu, je to prej vyčerpaná částka. Takže jsem bábě hned oznámil že budeme brát po 350 tisících a okamžitě to převedu jinam do banky, kde mi to budou alespoň průběžně úročit než to spotřebuju na stavbu. Načež mi baba nabídla za 100 kč měsíčně "spořící" účet kde je 1% měsíčně a úročeji tim částku do 100 tisíc ! Jinak řečeno nabídla mi možnost odevzdat jim dalších 17 kč (100 kč poplatek, 83 kč "výnos").
Já už vim že po prvnim fixačnim období u nich končíme. I kdyby to mělo být jenom z trucu.

T-Diesel

hm tak to bych udelal na just, enom tak z principu.
Zalozit ucet nekde jinde za nulu a na sporitelnacky posilat castku enom ve vysi splatky hypo plus nejaka koruna na poplatky. By mna zajimalo co by sa jako stalo. A pri nejblizsi prilezitosti utect z tama co nejrychlejc by to slo.

FPT

To s tou výplatou nechápu. Jak ČS kontroluje, že je to zrovna tvoje výplata?
--O-o-O--

Krtek

ne Tondo. Poradce měl v létě nejlepší podmínky v ČS a většina bank dává drobný výhody když máš u mich účet. AB zatim hypotéky nedělá a manželka má v ČS účet už roky. Tak proč ho nevyužít. Bohužel srpen a listopad už je celkem rozdíl a začali si víc vyskakovat, no.
Hypotéku platit odjinud nejde. Výplata MUSÍ každý měsíc dorazit na účet do ČS a ta si jí strhne z jednoho svýho účtu na druhej svuj účet i s poplatkama.
Abyste mně nepochopili že se nějak nervuju. Počítal jsem s tim co od nich můžu tak nějak čekat ale stejně mně to kapku (dost) zaskočilo. Chtěl jsem tu hlavně zdůraznit ten rozdíl mezi AB a ČS.

T-Diesel

krtku ja sa ti divim ze sa vztekas

proste financni poradce nebyl uplne dusledny, nedopocital to do poslednich detailu anebo ma od CS nejvyssi provizi, to je celkem vysvetlujici.
Sporitelna je slovo kere me otvira nozik v kapse, zakysli nekde v minulem stoleti a nechcu si to priznat.

Kde je problem si v uctarne prehodit cislo uctu na jine a uver platit z jine banky? To jako by to CS neakceptovala, kdybys ji to poslal odjinud??? :D

brano

Este ze my chudaci taketo problemy nemame , by ma asi jeblo.

Jerry.Gunman

No, já taky zvažuju, že po X letech od Živnobaňky (nyní Unicredit) odejdu...
Příští rok mi končí fixace hypotéky, tak si nechám zpracovat alternativní nabídky a pak možná pá-pá
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Lihobaron

tybrdo co s GE bez poplatku?? tam mam taky a platim jak pausal tak i za prichozi platby??

elpidio

Chceš lázně Bedřichu ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

transakce nebudeš...
Výplata tam dorazit musí. Takže jí pošleme pryč a bác bůreš v prdeli za přišlou a bůreš za odešlou výplatu. A musí se z toho splácet ta hypotéka. To berou jako převod za dalších 5 kč  :BMS:

atnarfus

Od spořky jsem taky zdrhnul. Sice jsem měl ve všech bankomatech Erste výběr za stejné poplatky jako doma, ale to pořád nekompenzovalo cca 1500Kč co jsem jim ročně nastrkal v různých poplatcích. Teď jsem u GE a za rok a půl mne to za běžný provoz nestálo ani korunu. Za tu dobu jsem do nich vrazil pouze několik stokorun za jednu platbu do zahraničí.

Když tě spořka štve, tak si to tam přehoď na nejlevnější možný tarif a přitom používej účet v jiné bance, když už ten ve spořce nemůžeš zrušit. Myslím, že se to tam dalo usmlouvat na nějakých 20Kč za měsíc. Kartu mít nemusíš, transakce u nich dělat nebudeš, tak to bude jen těch 240Kč za rok.