Pokec

Založil Ladik, January 31, 2012, 12:22:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 15 Hosté prohlíží toto téma.

bibo

to je varan pro duchodce aby u zavor nespadnuli :)

Romanius

Citace: Ladik kdy October 11, 2012, 09:27:26 PM
já teď obkládám dům vespodní části a v zadní dostavěné kdysi, palubkama
mám to i na nové přístavbě do zahrady celý dům obložěný a vypadá to jak na chatě :-)
Gogoš až dojedeš někdy tak budeš uprostřed města na dědině
posílám foto nedodělaného

co to tam máš pod prdelúúú? jeeeežiš to je taaak vošklivýýý

Lihobaron

bych asi nevobjedval pak :)

T-Diesel

ja sem vcera malem prejel dvakrat lisku
a rano cestu do prace sem videl na krajnici odstavenu Q7 a o par metru za nu vejpul rozjetu srnku, nevim jak to dokazal ale byla prerazena a na silnici lezaly jatra.

Lihobaron

jinak vcera mi nejaka kurva prejela kocourka :(

Lihobaron

sadros uvnitr se vzduchovou nezerou je standart v angliji.. nemaj izolovany baraky, takze z venku tvrda, strasne cementova vomitka, kvuli desti nalezato, zdi vlhky jako prase a zevnitr vzduchova mezera a sadros se sadrovou vomitkou.. my kdyz tam udelali vodizolovanou drevostavbu tak vsichni cumeli, jak muze bejt barak suchej a pohodlnej..

Ladik

ještě k těm trubkám po zdech
na firmě taky mám trubky topení dole na zdi a já je mám natřené normálně barvou co je na zdi takže neruší vůbec, samo nenatírám tou nejlevnější barvou co by hned opadla

Ladik

Citace: Gogo kdy October 11, 2012, 09:52:16 PM
nj jsem myslel makat v reklamě, kua né na dalších barákách... A co už kopeš základy mladému?? Kde bude bydlet ha??    :D

bydlí tam kde bydlí částečně manželka, tedy asi 2 kilometry v paneláku v přízemí v 3+1, předělaném na 2+1 bo z kuchyně je koupelna, z koupelny a záchodu šatna ;-)

Gogo

nj jsem myslel makat v reklamě, kua né na dalších barákách... A co už kopeš základy mladému?? Kde bude bydlet ha??    :D
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

Citace: Gogo kdy October 11, 2012, 09:42:59 PM
Ty vado Ty jedeš co jsem tam byl posledně, tak to vypadalo hotově a říkal jsi mám hotovo, ted huš budu jen makat a jezdit na motce+ sem tam se ženou si popovídám...a ejhle stal se z Tebe stavitel :-)

jj ta část budu jen makat je stále platná a čím dál více :-))))

Gogo

Ty vado Ty jedeš co jsem tam byl posledně, tak to vypadalo hotově a říkal jsi mám hotovo, ted huš budu jen makat a jezdit na motce+ sem tam se ženou si popovídám...a ejhle stal se z Tebe stavitel :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

hele takhle to vypadá na zahradě, tam mám vejměnek bo barák je vlastně firma


Gogo

Laďo, mám to brát jako pozvání??
V autoviva cosik je, tak bych to spojil :-)))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

Spolupracovník je taky kapitola sama pro sebe... 2 roky mu nedochází že vedení něco posralo, hujeruje a jako správněj Áčkař v sobě nemá kus hrdosti. A najednou letos najaře mu to došlo. Že nám budou akorát nakládat víc a víc práce, podpora žádná, akorát další buzerace atd. Blbec nám sám dobrovolně zařídil nepřetržitej provoz  a divil se že to nikdo neocení. Mně to nevadilo ale on chtěl nazpátek na 2směnnej. Ale s tim byl najednou problém páč fabrika jede i o víkendech. No a tak je s nervama v prdeli že šéfovi oznámil že končí. A te'd se ještě diví že ten "dobrák" ho neche pusit dokud si nenajde náhradu a náhradu za něj nehledá  :BMS: Já rezignoval, překonal bod zlomu a dokud jsou 15 prachy na účtě odsedim si tam 8h denně a ať mi každej políbí prdel.

Ladik

já teď obkládám dům vespodní části a v zadní dostavěné kdysi, palubkama
mám to i na nové přístavbě do zahrady celý dům obložěný a vypadá to jak na chatě :-)
Gogoš až dojedeš někdy tak budeš uprostřed města na dědině
posílám foto nedodělaného


Ladik

Citace: Krtek kdy October 11, 2012, 09:06:35 PM
Včera mi ještě majitel poslal fotky z roku 2007 když to kupoval on. Sádroš  a dlažba už tam byly. Takže snad by vlhkost uvnitř už měla bejt vidět. Neni.  Na starý křivý zdi se to dává co vidim kolem normálně. Vlastně co vidim, každá rekonstrukce v okolí je o tom že se dává sádroš. Já bych na něm třeba netrval, mně křivý zdi nevaděj.
Hřiště mi nevadí. My lidi z vesnice nemáme problém otevřít, když někdo zazvoní a dát mu kopačák. Ať si hrajou každej víkend. Já taky lez pro kopačák nebo pro letadlo k sousedum 3x za den. S timhle fakt problémy nemam. Hluk, no nevim asi bych je přes sekačku ani neslyšel :-) Jak tu ale někdo zmínil, možná to fakt byla kdysi prodejna zeleniny.


no joooo tak to jooo, brambory potřebuji vlhko :-)

a s tím že ti něco nevadí, tak tomu nevěř, ono to je jak s tím že stokrát nic umořilo i vola, začne tě to srát pomaličku ale jistě, čím víc budeš kliďas a vstřícnej k těm lidem tím víc si budou dovolovat  pak jednou vzplaneš plamenem hněvu a voni ti ještě řeknou no coooo kurwa se neposer dyť ti nic neděláme, to je ale kkt ten krtek ;-)
¨Vzpomeň na svýho spolupracovníka, mmchodem jak se mu daří? :-)

Krtek

Včera mi ještě majitel poslal fotky z roku 2007 když to kupoval on. Sádroš  a dlažba už tam byly. Takže snad by vlhkost uvnitř už měla bejt vidět. Neni.  Na starý křivý zdi se to dává co vidim kolem normálně. Vlastně co vidim, každá rekonstrukce v okolí je o tom že se dává sádroš. Já bych na něm třeba netrval, mně křivý zdi nevaděj.
Hřiště mi nevadí. My lidi z vesnice nemáme problém otevřít, když někdo zazvoní a dát mu kopačák. Ať si hrajou každej víkend. Já taky lez pro kopačák nebo pro letadlo k sousedum 3x za den. S timhle fakt problémy nemam. Hluk, no nevim asi bych je přes sekačku ani neslyšel :-) Jak tu ale někdo zmínil, možná to fakt byla kdysi prodejna zeleniny.

T-Diesel

ten sadros me byl podezrely hned zezacatku ale nejsu stavar ani sem to nechtel krtkovi moc hanet tak sem drzal pysk
asi ty steny byly krive nebo hnusne nebo co ja vim co, tak si neajky fiskus spocital, ze kdyz to zakryje OSB deskama a vytmeli a prikryje tapetu tak to bude jedoduchsi a levnejsi nez to trebas oklepavat na tihlu ci co ja vim co
jen dohad, nic vic, trebas to ma kvuli vlhkosti, ze to o par cm predsadil at to za tim luftuje :)

Ladik

jinak já taky jako Jarda, jen to povolení na pokácení stromu jsem ještě nepodal, asi su na to ještě mladej :)

Ladik

Už se nekupuje ale stejně mi to nedá, není vám divný že v takovém starém domě jsou uvnitř zdi ze sádrokartónu??????????????
co to jako je?? a ještě otapetovaný
a s tím fotbalem je to taky pravda, ten můj kámoš co jsem tu o něm psal má ten barák ještě u hřiště, skoro každý den mu hned za plotem pokřikují trénující mladíci
když mu do baráku asi podesáté jebnul kopačák tak se nasral a řekl, že jim ho nedá :-))
že kurwa ho srát nebudou a to tam byli teprve měsíc :-)), teď kuci kopou kosek dál aby mohli lézt za jiný plot pro balon ale když sedíte venku jako byste hráli s nimi

T-Diesel

super
:)

blby sused to je konec.

Lihobaron

a ja predelal celej barak bez povoleni :) a pred mesicem sem zadal vo povoleni pokacet brizu.. asi starnu :)

atnarfus

Sousedi to je kapitola sama pro sebe. Dobře Krtku děláš, že chceš sousedy okouknout. Sám teď budu podávat žádost o stavební povolení (nová střecha) a už se těším na ty dva roky běhání po úřadech. Ten trouba co bydlí vedle se bude zase odvolávat až do Haagu.
Ale pozor, když s ním člověk mluví, tak je všechno v pohodě, všechno jasný a bez problémů. Vidět ho prvně, tak bych si myslel jakého to budu mít super souseda.

Není vůbec od věci vzít sebou například mámu a vyslat jí na drby po okolí. Určitě se najde nějaká bába co poví co vše se s barákem dělo a co je majitel zač.

Krtek

Citace: Lihobaron kdy October 11, 2012, 07:50:26 PM
tyvole krtku me by to vubec nenapadlo pri koupi koukat na sousedy ale musim uznat, ze by to byla moje obr blbost.. tohle je fakt v dnesni dobe prvni, co by mel clovek udelat protoze vlhko v baraku nebo nejaky trubky u stropu v nejhorsim vymenis, ale mit za souseda debila nema obdoby.. takze gratuluju k rozhodnuti :)

My furt špekulovali jak to tam bylo s povodněma. Z práce tam bylí víc lidí ale nikdo v týhle části obce. Vypadá to že tam ani povodně nedosáhly. Tk jsem zazvonil u sousedů že se optam... Místo odpovědi na pozdrav jsem dostal takovou sodu co tam vůbec votravuju... A to já nerad. Nesnášim konflikty
Díl od práce nic shánět nejde. max cca 10-15 km. Dojížděl jsem z PB 2 roky a co jsem projel v plynu pak šlo do splátek stavebka a máme vlastní byt. Počítam s tim že nemůžu mít domek nekdě, kde budu doma až po 4h odpoledne a kdy zajdu do školky, kdy se budu věnovat zahradě atd atd. Takhle můžu počkat až mi spadne do klína kůča po našich a opravovat to budu asi po nocích :-(

Lihobaron

prave to ja vsechno vim, i kolik znamejch ma treba jen drobny problemy ale clovek je tak nejak zaslepenej technickym stavem baraku a jestli neni nekde neco zamaskovanyho a pak tyvole mas za souseda vejmrda jako picu  :BMS:


Lihobaron

jinak nezkousel si pocitat koupit neco v delsi vzdalenosti vod prace ale za levnejc?? vono zas jestli jedes do prace 4km-10minut nebo 20km-20minut uz zas takovej rozdil neni??

Lihobaron

tyvole krtku me by to vubec nenapadlo pri koupi koukat na sousedy ale musim uznat, ze by to byla moje obr blbost.. tohle je fakt v dnesni dobe prvni, co by mel clovek udelat protoze vlhko v baraku nebo nejaky trubky u stropu v nejhorsim vymenis, ale mit za souseda debila nema obdoby.. takze gratuluju k rozhodnuti :)

Krtek

No nebudu. Příště si asi nejdřív okouknu sousedy

petrklm

Tak to jsem nějak nepochopil - budeš se stěhovat a nebo se nebudeš stěhovat???
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

Nechci obhajovat něco co už vim že nekoupim. Zedníka jsem tam měl, neni to past. To mi stačí. Zdi jsou uvnitř lepší než v naší bytovce kde na ně stejně už asi nikdo nemusí v dohledný době šáhnout.
Byt jsem kupoval podobně. Holt je to podle náročnosti. Máme 50 let starý topení s trubkama akorát kotel je plynovej starej asi 20 let. Měnili jsme akorát okna, na parkety dali koberce a za 7 let jsme 2x vymalovali. Stačí a každýmu kdo to u nás viděl se tu líbí. Přestavujeme akorát nábytek když to manželku popadne. Vy tu děláte jako kdyby každej musel bydlet ve funglovce za 3 mega. Holt lidi doteď bydlej i v barácích v horšim stavu než byl tenhle.
A bytovkář asi nikdy nepochopí co nás vidláky táhne z týhle králíkárny někam ven.
Nicméně dneska jsem tam zazvonil u sousedů pro info a to je takovej KRETÉN že mu neni rovno ! Vedle nikoho takovýho bych se nenastěhoval ani kdyby mi paltili. Nevim co si udělali s bejvalym majitelem ale udělal na mně dojem že na něj prostě seru. Holt mam pro příště další hledisko ke zohlednění.

ferinom

Este raz som si pozrel tie fotky a podla vchodu, dispozicii (vyklapacie okna aj dvojkridlove dvere) a toho ako su tahane trubky hore pod stropom, nemozem sa zbavit dojmu ze to v minulosti bola nejaka "predajna".

bibo

ted sem koukal na fotky ten barák je mokrej kolemdokola  krtku vem na prohlídku někoho kdo tomu rozumí

ferinom

Pozri, davate nedavate. Pisem mu realitu aka je. Zial ma velke oci. Ziaden dom nie je ze kupim a hned sa stahujem. To je kravina ako stara jazdenka bez dalsich investicii.

Ja som par domov pred kupovou videl kym sme kupili ten co mame. Bol v povodnom stave avyzeral zdravo. Ale ked sme ho "otvorili" tak uz to take ruzove nie je. A to aspon co prerabam viem ako vyzera. Aj ked sa mi par veci nepaci ako sme spravili, pretoze na detaily kvoli rozpoctu a casu sme sa vyflakli, ale aspon viem ako to mam spravene. Dolezite veci si neodflaknem.
Ale ked som videl par domov co sa prerabali len kvoli vyssej cene pri dalsom predaji, tak by som tym ludom ruky nohy lamal.

bibo

mu dáváte teda  to podřezání odizolování je ale sakra duležité  na to bacha

FPT

Teda takovejch rad... Si to musím někam uložit (:
A jsem rád, že mám byt, tyjo.
--O-o-O--

ferinom

Este ma napadlo ako su spravene tie podlahy. Tieto baraky mali vacsinou udupanu hlinu, piesok alebo skvaru pod pod dlazkou, ktora bola dreva pritlceneho na hranoloch ulozenych pod nimi. Teraz tam vidim dlazbu. Vies ako je to spravene pod nou? Ci sa ten beton co tam je mozno je nahodou nedotyka stien a netaha vlhkost hore on napriklad.

ferinom

October 11, 2012, 09:21:01 AM #766 Last Edit: October 11, 2012, 09:23:40 AM by ferinom
Tak Krtku ja ti to zhrniem co vidim, konecne som sa k tomu dostal a kedze okrem strechy prerabam barak tak mam k tomu asi tolko.

1) Pozri si ci ten dom mas odizolovany, lebo podla tych map mam velku obavu, ze ho vo velmi kratkom case budes podrezavat. Cely. A to nebude lacna zalezitost. To ze na ten barak slaha z tej strany a preto je to tam vlhke je mierne povedane kravina. To by bol vlhky kazdy druhy barak na dedine.
2) Mas to pri ihrisku, tak sa priprav, ze kazdy druhy tyzden na "sportovy zazitok aj s komentarmi" budes zbierat lopty. Ak nie ty, tak usporiadatel co ta pride navstivit cez plot. Takze si ho zvys. Nevraviac o tom ze divaci budu mat prehlad o diani u teba doma. :)
3) Pises ze prerobeny barak No ja neviem, teraz som prerabal kurenie. Sice sa to mnohym mozno nepaci, ale dal som medene trubky okolo celeho domu zvnutra a nechal som ich vonku. Nezasekaval do steny. Zena ich vylestila a strekla lakom, takze by nemali ani moc oxidovat, takze tam kde ich sem ta vidiet neposobia tak "rusivo". Ale je pravda ze su nad zemou a nie pod stropom. ;) Inak nechapem ked uz niekto robi komplet kurenie a trubky necha povodne. TO je aka rekonstrukcia?
4) V akom stave mas trubky vody a kanalizacie? Tiez po rekonstrukcii? Ja ked som zacal robit kurenie, tak som otvoril aj podlahu v kupelni a zistil som ze trubka kanalizacie "prepustala" pod barak. Takze okrem kurenia som prerobil aj vodu a kanazlizaciu. Ked uz "burat" tak komplet.
5) Elektrika? Ked je prerobena, t.j. mas tam trojvodic so samostatnym vedenim na zasuvku pracky aj kotol? Mas minimalne na kupelnu prudove chranice? Mas samostatne vedienie na pripadnu elektricku ruru so silnejsim isticom? Kolko mas okruhov a s akymi poistkami? Mas nejaku pripravu na vonkajsi okruh (kosacka, darling atd) alebo to pojde z okruhy co je v dome.
6) Strecha. Neviem ci poukladat vatu na strechu len tak je nejake riesenie. Ako budes v pripade potreby tam "poskakovat"? To uz skus pouvazovat mozno nad fukanou izolaciou do palachu.
7) Sadrokarton. Vies co je pod nim?
8) Ako chalani pisali, zateplovat len velmi tenkym polystyrenom je kravina. Usetris nula nula nic a roboty rovnako ako aj ze musis dat omietku. Ked to uz chces robil, sprav to poriadne a daj tam aspon 8cm hrubku. Ale az budes mat poriesene vlhnutie, inak to nema absolutne zmysel.
9) Odkvapy potiahni do kanalizacie, alebo si sprav drenaznu jamu a odved ddalej do zahrady, inak si to stale budes pustat pod dom.

T-Diesel

predposledni ladikuv prispevek podepisuju
inac podlahove vytapeni je super, kor jak je na zemi dlazba!

petrklm

Tak nějak, no... chalupu mám u lesa, srnky a jeleni mi všechno sežerou, prasata rozrejou všechen trávník, topím tam jak na lokomotivě - ale líbí se mi tam. Pravda, i když se tam přestěhuju, až nebudu schopnej chodit do práce, tak si aspoň 2+0 někde v paneláčku ponechám. Jeden nikdy neví a co si budem povídat - dálkový topení a teplá voda nejsou zadarmo, ale je to pohoda, zvlášť, jestli jednou nebudu schopnej se o sebe postarat, aspoň na zimu. Spolíhat na příbuzenstvo nehodlám.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Ladik

Ač jsem se svého času zařekl, že Jerryho komentovat nebudu, v tomto punktu ho musím pochválit.
Pěkně upravená básnička
Jinak samo pravda pravdoucí, je třeba mít známého na drobný opravy a předělávky nebo to umět sám, naštěstí mám elektrikáře cenově rozumného a ten mi dělá i plyn, vodu a topení, takový všeuměl dělajíci v Bytservisu

a ještě k tomu bydlení v chaloupce u lesa
Gogošu ono je to hezký a pěkně se to vypráví jak je u lesa blabla
já všem říkám neblázněte, nekupujte domky někde daleko od civilizace nejlépe aspoň kilometr od udržované cesty
za prvé v zimě jste hned v prdeli bo se nevyhrabete ani 4x4
za druhé stárnete, vemou vám řidičák v 60ti a co pak
spoléhat, že Vám děti budou vše vozit???? Prd maj svůj život
doktor daleko
obchody daleko
služby daleko
lidi daleko
atd.atd.
pár jich znám, už teď litují a jeden dokonce je rád, že se vrátil mezi lidi do města

Já už dost dlouho říkám radši nic nemít, já už se z toho nevymotám ale je člověku líp,
vše co máš a vlastníš je jen starost a chce to čas, peníze a údržbu
teda pokud nejsi salámista co to nechá úplně zhnít a domrdat.

Jo a hlavně zadělej tu díru v zemi na zahradě ať se ti neutopí dítě

Jerry.Gunman

Ač jsem se svého času zařekl, že Ladika komentovat nebudu, v tomto punktu s ním musím souhlasit. Na každém, i velmi dobře udržovaném baráku je furt roboty tak nějak po kokot - a obzvláště tehdy, když si kupuješ barák starší, kde je už na první pohled vidět, že to bude "cosi" chtít.

A pokud mezi svýma fakt dobrýma kamarádama nemáš asi tak pár řemeslníků (zedník, vodař, plynař, elektrikář, tesař či truhlář), tak budeš jenom solit a solit a solit

Rozmysli si Krtku rozmysli,
na své štěstí dobře pomysli.
Ty máš v bytě svatý klid
můžeš do hospody chodit, karty mastit, pivo pít
Na baráku práce po kokot
budeš muset makat jak robot
rozmysli si Krtku rozmysli,
na své štěstí dobře pomysli...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...