Pokec

Založil Ladik, January 31, 2012, 12:22:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 16 Hosté prohlíží toto téma.

Romanius


bibo

já bych asi šel do kimkspan desek nebo jak se to piče  dá se věčinou sehnat i horší 2 ková kvalita za hodně slušné koruny známej z toho udělal celej barák jen rám a do toho  desky venku perlinka a fasáda a ve vnitř sadroš a nikdo nepozná že to neni zděné

Jerry.Gunman

2 Petr KLM:

S takovýmito oduševnělými řidičkami možeš klidně pokračovat :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Romanius

Citace: Lihobaron kdy September 19, 2012, 09:00:00 PM
Citace: elpidio kdy September 19, 2012, 04:33:26 PM
S tou co hledá něco v kabelce klidně pokračuj :)

pokud de vo me nejraci bych dostal napraskany vod ty blondynky gumou z kalhotek ty tmavovlasy drsnacky vevnitr v tom pontonovym americkym krizniku mezitim co bych jim sacoval penezenky v tech jejich kabelkach :)


sakra, po takejto odpovedi o napráskaní gumou vod kalhotek sa ťažko pýta na rekonštrukciu unimobunky, ale skúsim:
potreboval by som poradiť ako zrekonštruovať unimobunku. dávam teraz dokopy železo, ale neviem sa rozhodnúť ako urobiť steny. bude to záhradný domček na kosačku pílu miešačku, takže malo by to byť niečo čo odolá bežnému zlodejíčkovi. takže som zavrhol tenký ytong a zostáva mi OSB doska ako základ. zvonku som uvažoval nad 5 cm polystyrenom a omietkou. Alebo urobiť sendvič OSB + vlna + OSB, zvonku a zvnutra len náter.
A ešte neviem na čo to postaviť. či vybetonovať patky, alebo naliať beton len do debniacich tvárnic, alebo na tie zemné vruty - to sa mi pozdáva najviac, lebo nie je problém to dostať do naprostej vodováhy.
čo myslíte?

Lihobaron

Citace: elpidio kdy September 19, 2012, 04:33:26 PM
S tou co hledá něco v kabelce klidně pokračuj :)

pokud de vo me nejraci bych dostal napraskany vod ty blondynky gumou z kalhotek ty tmavovlasy drsnacky vevnitr v tom pontonovym americkym krizniku mezitim co bych jim sacoval penezenky v tech jejich kabelkach :)

elpidio

S tou co hledá něco v kabelce klidně pokračuj :)
Ne, hádejte, mám Rujánu.

petrklm

A už dost, s babama končím, propříště zase jen krásný auta...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

petrklm

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

petrklm

Jééé, furt něco... já nezkoumal, jestli je to fakt baba a nebo ne. Důležitej byl ten saab. Zkusím se polepšit, no:
http://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/413799_10151159966042259_602006582_o.jpg
A už mi nepište, že to je anorektička, s tím já nic nenadělám  :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Lihobaron

ajoo, ja furt co mi na ni nesedi a von je to jasnej power v paruce :):)

Jerry.Gunman

2 Petr KLM:
Tož nevím... Saábík hezkej, ale ten tranďák v modrých šatech je tedy poněkud  :-\  :-\  :-\
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

T-Diesel

no hen s tyma botkama teho asi moc okolo auta nepodela...

FPT

Tam je nějaká holka?





Jo aha...
--O-o-O--

Romanius

Co juuuu, koukni na chudak holku - motor venku, klic v ruce a ten uskleb ve tvarich ... :-)

FPT

--O-o-O--

petrklm

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Lihobaron

vohrnujete nos ale se zradlem se delaj uplne ty samy "zazraky" a jak to do sebe tlacite..

Jerry.Gunman

Citace: bibo kdy September 17, 2012, 08:24:03 PM
jo to je mazec nejhorší je že to bude pravda ještě že nepiju tvrdej

Ono to skutečně JE pravda.
Bitrex je vraj nejhořčí látka na světě, ovšem z alkoholu se dá "vymýt" chlórem. NO a podle toho,jak je kdo zdatný chemik, proplachoval by to přes filtr ze soli, vstřikoval do toho Savo (Chlornan Sodný) nebo (ti největší profíci) do 1m3 kontejneru rovnou zavedou hadici od bomby plynného chlóru, necháš to (tuším že) přes noc pomaličku probublávat, ráno to protáhneš přes filtr, přidáš aroma - a máš z toho tisíc litrů prvotřídního pití

JJ, ještě, že jsem abstinentem :D :P 
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Vim že budu za kverulanta ale kdo pravidelně pije tyhle patoky co víc pálej než by měli chuti si ani nic jinýho než smrt tak nějak nezaslouží.

bibo

jo to je mazec nejhorší je že to bude pravda ještě že nepiju tvrdej 

elpidio

http://aktualne.centrum.cz/domaci/clanek.phtml?id=666023&fb_action_ids=3567675041707&fb_action_types=og.recommends&fb_ref=article-bottom&fb_source=other_multiline&action_object_map={%223567675041707%22%3A448399437179}&action_type_map={%223567675041707%22%3A%22og.recommends%22}&action_ref_map={%223567675041707%22%3A%22article-bottom%22}
Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus

Čerpadlo jsem vytáhnul, zlehka očistil a zase vrátil zpět. Vypadá jako nové, pouze hliníkový štítek to totálně sežralo.
mám tohle http://www.stavbaeu.cz/akce-wilo-2012/cerpadla/wilo-twi-4-0218-dm-celonerezove-ponorne-cerpadlo-kabel-30-m-el-skrin-2865140

Romanius

Mna drbne s tym suchom. Po tyzdni od vycistenia a prehlbenia je tam 30 cm vody, bleeeeee

Gogo

Možná to bude znít divně, ale zavolej si někoho z vodovodů a kanalizací, ti nasajou frknou to zpět  a odsají, mě to udělali i s cestou cca 14km 2x (tam a zpět) za 600 a pohoda klídek tabáček...
Dokonce mě překvapilo, že to opakovali asi 8x, než usoudili, že je to ok :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

atnarfus

September 15, 2012, 08:25:59 AM #653 Last Edit: September 15, 2012, 08:28:06 AM by atnarfus
Soused mel italske cerpadlo. Makalo dobre, ale cela funkcni cast byla mosazna. Jednou za par let musel koupit nove dily a cerpadlo jelo dal. Nebylo to ani drahe. Dily ale prestali dodavat a cerpadlo slo do srotu. Objednal na netu nejake neznackove nerezove asi za 3000. Aby vyzkousel jestli to dobre zapojil, vrazil ho do kyble s vodou, vse bylo OK az na to, ze cerpadlo do druheho dne zrezlo.
Druhy soused ma uz dost dlouho nautilu. obcas da novou gumu a po x letech musel vymenit i litinu, protoze uz se rozpadala.
Ja jsem mel na zalevani levne hlinikove vibracni cerpadlo. Jednou za rok jsem dal nove gumove dily a cerpadlo vydrzelo asi pet let. Pak se uklepal privodni kabel tesne u cerpadla. Koupil jsem znackove nerezove cerpadlo Vilo. V nedeli ho budu pro kontrolu po trech letech vyndavat ze studne, tak vam poreferuji.

T-Diesel

jo, ja sem si pred pulrokem tez myslel ze kupim cerpadylko za xx stokorun
nakonec teda po dukladnejsim prostudovani vseckych veci okolo sem pokorne sklopil usi a vysypal celu srajtoflu a kupil sigmu, kera uz je 30 roku stejna, ale kde mam jaksi-taksi zaruku, ze kdyz budu potrebovat neco na tom vymenit nebo spravit, tak to neni problem
a ty veci su mechanicky odolne a overene, bohuzel teda su drachsi nez italske navonane veci.

Romanius

díky díky. sigmu som tiež pozeral, máme tu nedaleko aj zastúpenie. odrádzajú ma ceny, ale asi tá cena je pre niečo vyššia, že ano. pojdem sa tam ešte raz pozrieť, poradiť sa. je mi jasné, že budem musieť bud priplatiť, alebo meniť čerpadlá jak ponožky.
miestny hasiči sú trochu komplikovaní :) ich šéf sa vyjadril, že také veci nerobia  ??? sedel v krčme, popíjal a pýtam sa ho, či by boli ochotní dočistiť studňu, nasať vodu, pod prúdom ju vrátiť spať aby sa rozvíril kal a potom to rýchlo odsať - také veci nerobíme ...
tak skúsim tých odvedla, z vedlajšej krčmy, teda dediny :)

T-Diesel

ja bych vsadil na osvedcene veci a vzal nautilu. http://www.sigmashop.cz/ponorna-cerpadla/
predpokladam, ze hlubka studne je 8 metru tzn. vodni hladina bude vys (a podle meho to stejnak ma nejaku rezervu ;) )

atnarfus

Koupil bych dvě basy piva a zajel za hasičema.

Na běžný provoz té studně budeš muset koupit ponorné čerpadlo. 8m už normální čerpadlo žádné nenasaje. U ponorných čerpadel je jeden problém, když nejsou z nerezu, tak je voda za několik let sežere. Litina, hliník, mosaz, vše bude za tři roky děravé. Komplet nerezové čerpadlo ale stojí balík.

FPT

Já bych ti doporučil ty místní hasiče. Jako vážně.
--O-o-O--

Gogo

Můj poznatek je takový, že k čerpadlu, které dle návodu a dokumentace vytlačí 8m, je pravda tak cca +-4m a to ještě s podporou větru :-(
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Romanius

soudruzi, kamarádi - pomooooc :)
mám studňu, čerstvo vyčistenú, ale naspodu je ešte dáky kal a bahno. takže potrebujem kalové čerpadlo. studňa má tak okolo 8 m. ked tak pozerám čerpadlá, tak vačšina má výtlačnú výšku 5-6 m, tuhla al-ko http://www.al-ko.sk/86_1004.htm?prod_id=prod_1004 9,5 m a 12000 l/h. To je celkom fajn, ale nikto nepíše, aký to má prietok pri tých 9,5 m, určite nie 12000 l. A nikto nepíše aký tlak to vyvinie (toto sa už týka aj bežných čerpadiel do záhrady). čo by ste mi doporučili? Teda až na miestnych hasičov :)
A k studni ešte dotaz, aké čerpadlo do záhrady? Nechcem to vždy odmontovať ked pojdem na pár dní preč, chcel by som to tam mať nastálo. a som človek lenivý, tak by som to chcel mať stále aj pod prúdom, prinajhoršom ked budem odchádzať preč, tak len vypnúť istič. časom by som chcel závlahu, zatial teda len na polievanie hadicou. A uvažujem, že studňu napojím aspoň na wecko v dome. To by už asi chcelo vodárničku, čo?
tak díky za každý ohlas.

bibo


atnarfus

Asi se mu to nechtelo delat, nebo uz mel pripravenou nejakou extra nabidku, kdyz uz se nevyplati Feldu opravovat. I to uz jsem zazil.

bibo

te je škoda vypadá dobře a je na lpg  ale ten mechanik co mu to chtěl dělat je magor doslova

ferinom

nie je to cena novej feldy uz vo vasich koncinach?

bibo

má kamaráda co mu servis nabídnul vyměnu rozvodáku blinkru gumy co drží vejfuk a mlhovky 15 tis + olej  tak sem se krapet zděsil

atnarfus

Kdyz to olej nezere a nemusis to hned plnit na max, tak staci 4 litry.
V prevodovce je 2,4 litru.

bibo

kua tolik no uš sem objednal 5 l

ferinom

ujo google pise

motor: 1.3 LX 40kW 1289ccm ( 08.95-03.98)
- Obsah oleje v motoru SKODA FELICIA I kombík (6U5) (08.95-03.98) 1.3 LX 40kW 1289ccm :
4,5 lt

zdroj: http://autodily.mjauto.cz/skoda/felicia-i-kombik-6u5/1-3-lx_40/oleje-a-naplne.html

bibo

hele koliik má oleje felda 1,3 mám tu zn ámého a ce to vyměnit kolik mám objednat sem ted mimo

ferinom

No pani, ak sa dakto chysta do Nitry na tu akoze vystavu aut, tak odporucam zvazit ovela lepsie stravit cas aj 4 evri za vstupne. Parkovisko pred avionom v BA je na tom lepsie ako to co je v Nitre. Jedine co tam v tom avione asi nie je je asi len to tetovanie. Ze vobec este nasli odvahu to otvorit pri tej ucasti.