Pokec

Založil Ladik, January 31, 2012, 12:22:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 7 Hosté prohlíží toto téma.

brano

Citace: Ladik kdy April 02, 2012, 12:50:44 AM
Kuci co na to říkáte

http://eshop.exafirmy.cz/katalog/51805381/AirLive_WHA-5500CPE_Specs.pdf

potřebuji spojení mezi baráky, teda v tom druhém budu na moilu nebo na noubuku
ty malý krabičky s malýma anténkama mi tu nejedou nebo blbě podle poryvu větru

Uz si to vyriesil? Si ma nejak navnadil a konecne som si urobil spoj zo stareho bytu kde mam net 100/10
do noveho kde je dostupne maximalne DSL 2.5/0.5 . Kupil som toto :

http://www.agem.sk/search?query=mikrotik+sxt+5hnd

je to malicke, priemer to ma asi 15cm
na 3.5 km to ide realne cca. 15 Mbps co mi uplne staci teda... a ping tak do 25ms, priemerne asi 15ms co je super.

brano

Citace: FPT kdy April 04, 2012, 03:41:48 PM
Mně třeba tohle: http://www.theatlantic.com/infocus/2012/03/decommissioning-the-space-shuttles/100271/ přijde strašně smutný. Normálně se mi chce brečet...


Tyjo... to je teda smutne...

Jerry.Gunman

Tak nějak...
Přesně takhle se museli cítit prostí legionáři, když se na přelomu 4. a 5. století Řím začal stahovat z Británie a nechal tamní obyvatelstvo, ať se vzájemně povraždí podle chuti. I my, abychom mohli utrácet prachy na různé Affirmative Action, podpory sociálně vyloučených a podobné kraviny přestáváme zkoumat svět kolem nás a směrujeme do (_!_)
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

no nějak tak smutný to fakt je

FPT

Mně třeba tohle: http://www.theatlantic.com/infocus/2012/03/decommissioning-the-space-shuttles/100271/ přijde strašně smutný. Normálně se mi chce brečet...
--O-o-O--

FPT

v pohodě, já to asi rozeberu (:
--O-o-O--

elpidio

Gogo: Kdo ? Já ne.
FPT: tak s tím ti asi nepomůžou
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

mám ústřednu, na který běží bůhvíjakej linux a jde se do ní dostat jenom přes sériovej port. by mě zajímalo, jak na to (:
--O-o-O--

Gogo

Ty jsi fanda Linuxu??
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

elpidio

Znám tři. Můžu se jich zeptat.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Hele, není tady mezi váma nějakej Linuxák? Bych potřeboval s něčím poradit...
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Opět jeden klučina, co na svých 17 let vypadá skutečně neuvěřitelně úděsně (odhadoval bych ho minimálně tak na 130 kg a možná i nějakou zdravotní poruchu), ale zpívá jak Pavarotti
Jsem zvostal s otevřenou hubou
:o  :o  :o  :o  :o

http://www.stream.cz/uservideo/673125-hlas-sedmnactileteho-kluka-zveda-lidi-ze-zidli
http://www.youtube.com/watch?v=CYmM7zR4IvU&feature=related
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

je to úplně jedno, mám na spojení i tohle i bullety a jak normálně ty airlive produkty moc nemusím, tak tohle funguje spolehlivě.
--O-o-O--

brano

No, ist by to mohlo, na aku vzdialenost?
Alebo taketo nieco radsej...


http://www.nejlepsiceny.cz/wifi-komponenty/ubiquity-bullet-m5.html

Ladik

Kuci co na to říkáte

http://eshop.exafirmy.cz/katalog/51805381/AirLive_WHA-5500CPE_Specs.pdf

potřebuji spojení mezi baráky, teda v tom druhém budu na moilu nebo na noubuku
ty malý krabičky s malýma anténkama mi tu nejedou nebo blbě podle poryvu větru


Gogo

Jsem tuším předevčírem, něco zaslech v TV, že tam někde v syntezce něco pšouklo, ale lidi kterých se ptali, byli docela v pohodě, prej tady na to můsíme být připravení pořád.....už jsme si zvykli atd. Nooo docela otrlí jedinci tam u vás :-)))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

dneska je to opravdu aprílové počasí, 10 minut sněží, deset minut svítí slunce a sníh zmizí
a tak dookola celý den

bibo

tady je to normální tam je takovej bordel že se ani neni čemu divit

Gogo

Biiibošu,, někde vám tam něco bouchnulo jsem někde zaslech v TV??
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

bibo

tady sněží taky teda jesli to neni popílek ze semtína :)

Gogo

Výhodu mají Ti, kteří jsou zvyklí, tady zima ještě ani nepřestala, tak snížek navíc už nic nemění :-)))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

do prdele, dneska třikrát padaly kroupy a teď pro jistotu sněží, už je tu bílo
co to to jako je kurňa?
kde je to slibované globální oteplování?
Já se kurwa tak těšil a vono furt zima jak na sibiři do prdele

Jerry.Gunman

Citace: FPT kdy March 27, 2012, 02:49:41 PM
Petr je tady kousek vode mě, což mi připomíná, že jsem mu asi před rokem slíbil, že se zastavím...

To já vím, že je v Práglu, ale pročpak se nepřihlásil na zdetoťtoto phórum?  ;D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

Petr je tady kousek vode mě, což mi připomíná, že jsem mu asi před rokem slíbil, že se zastavím...
--O-o-O--

atnarfus

Někdy ani excelentní řidič nic nenadělá s tím, že se auto vomotá kolem kandelábru  ;D

Kde je PetrZ by mne taky zajímalo.

Jerry.Gunman

Njn, ono u toho služebáka hrozně moc závisí na tom,  jaký šofér a kolik jich s tím autem jezdilo.
nebál bych se auťáku ani s 200.000 km "na hrbu", když by s ním jezdil někdo jako já či Petr Zámek (BTW, kde se vlastně fláká, holomek jeden Libereckej, že tady není??) - a zrovna tak jsem zažil referentské auto, na němž se střídali 3 magoři a při 100.000 km bylo auto našrot a takměř na odpis  >:(
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Gogo

Tohle jsem přesně myslel, občas něco opravit, přišroubovat a když se něco po... tak to řešit.
Jinak samo olej, filtry, nemrzky, brzdovka..... a chovat se k tomu, jako k vlastnímu. No a pokud nebudu mít smůlu na "pondělní" mělo by to snad 10-15 let odsloužit. Pokud se nechá oděrka, odprýsknutý lak atd. tak po 2 letech už nemá smysl to řešit, páč jak už je to rezavé hodně, už to jen zrychluje devastaci.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

atnarfus

Mohu porovnat svou a služební Felicii. Moje má najeto cca 140k km. Interier a exterier jako nový, podvozek už nic moc, motor šlape, brzdy brzdí, elektrika komplet funguje.
Služební auto šlo na prodej po pěti letech s nájezdem asi 170k km. Exterier nic moc (dvě drobné bouračky), interier v dezolátním stavu, motor super, nebrzdilo to, teklo do toho, elektrika fungovala napůl, klima nešla už vůbec, okna to nestahovalo a pod.

Normálně stačí sem tam opravit nějakou drobnost a auto je OK. Když se na to ale roky kašle a ještě se s tím zachází jako s cizím, tak je z toho takový pelech.

Krtek

Vždyť jo... A co by se mělo na autě dělat "jako navíc" ? Jezdim každej rok na servisku (prvních 6 let do autorizáku, pak ke kámošovi co tam dělá). Necham vyměnit všechno podle servisky a když on na něco narazí tak vymění i to. Ale třeba kotouče mam ještě origoš, nedavno mi měnil čepy řízení a tyčky stabilizátoru. Jinak snad nic. Ale bejt to auto z 2. ruky, už bych mu prostě nevěřil, klepe to, skáče to i když tlumiče jsou ještě OK. Zemědělský vůle už jsou tak nějak znát asi všude. Taky jsem Soptíka prohlásil za naše auto na další (snad) desetiletku. Dokud neušetřim na nový, musí sloužit. A zadlužovat se už nechci.

FPT

Citace: Gogo kdy March 27, 2012, 01:06:07 PM
Vidím, všude je to stejné... :-(
Asi nakonec nejlepší koupit funglovku a holt si ji nechat 10 let. Sám se starat a chovat se k tomu,
tak to musí snad vydržet...
No... my máme funglovku, příští rok to bude deset let, staráme se o to myslím tak, jak je potřeba. Je to malý auto, krám, co si nezaslouží přežít, ale přesto to nějak pořád funguje, mrcha.
--O-o-O--

Gogo

Vidím, všude je to stejné... :-(
Asi nakonec nejlepší koupit funglovku a holt si ji nechat 10 let. Sám se starat a chovat se k tomu,
tak to musí snad vydržet...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

FPT

No právě. Ale normální a normálně servisovaný auto vydrží mnohem dýl. Třeba teď to šestiletý mondéno vypadá jako nový.
--O-o-O--

atnarfus

Nejlepší je, jak si lidi pak představují, že na služebních autech se nešetří, že jsou pořádně servisovaný, kilometry jsou rychle najetý...
Přitom tady protlačit, aby nechali vyměnit alespoň zkroucené kotouče, to je na pětiletku. Třmeny na brzdách klepou že je to slyšet dovnitř. Tlumiče by vyměnili snad jenom když by některý vypadnul pod auto.

Gogo

No ono je fakt, že podvozek a zavěšení mají kolem 100tis první vůle a problémy. A díky stálým úsporám a tlaku na ceny, bude bohužel hůř.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

atnarfus

Potvrzuji Krtkova slova. Naše služební auta se vyřazují cca po 200k km. Jsou to vyhrkané plečky, kde má všechno vůli. Auta jsou na pohled OK, motory jsou OK, ale všechno ostatní je značně opotřebované. Navíc se zoufale šetří na servisu. Co vyloženě nebrání jízdě, to se nevymění.
Samozřejmě se to prodává jako zánovní referentská vozidla.

Gogo

zase 200t km nenatrckáš po okreskách... je fakt obrovský rozdíl kdo, kde a jak s tím jezdil.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

Pro motor to problém asi nebude ale nad 200 tis celej zbytek auta už má něco za sebou. Kor tady u nás. Jako primární auto na každodenní NUTNĚ SPOLEHLIVÝ ježdění bych do ničeho s takovym náběhem nešel. Jo když si to najedeš sám od novoty, to je jiná.

atnarfus

Čeho vlastně proti 1.6 dosáhli:
zrychlení o 0.3s horší
hmotnost o 3kg větší
spotřeba stejná

Olej do toho bude drahý jako prase a bude ho to žrát. Ve finále tedy i když to bude spolehlivé to bude mít vyšší provozní náklady. Ale ono to moc spolehlivé nebude.

Jerry.Gunman

March 27, 2012, 11:12:27 AM #219 Last Edit: March 27, 2012, 11:14:28 AM by Jerry.Gunman
Přiznám se bez mučení, že
(1) i když je to Ford - a Focus k tomu
(2) a všichni tvrdí, jak je to dokonale promakané
(3) a ani dynamické parametry nevypadají nijak zle
(4) i spotřeba je velmi OK
tak přesto přese všechno bych šel raději do nějaké alespoň 1.600. Přece jen, litrový tříválec s (mas)turbem do auta nižší střední třídy, z toho nemám moc dobré pocity  :(  :o  :(

navíc, jak tam píšou - "rozvodový řemen v olejové lázni" - z toho mám taky poněkud smíšené pocity...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

bibo

pokud to má objem alespon nad 1,5 tak podle mě 400 tis neni problém to co bude pod 1,5 to podle mě uš bude problém

elpidio

Já se toho taky nebojím
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Já teda nevím, příšera II. měla 297k a motor běžel jako novej... I to auto celkově vypadalo moc hezky. Já se toho rozhodně nebojím.
--O-o-O--